אתאיזם וקבלה

אתה יודע מה ? בוא נעשה עסק.

בוא נניח שיש לך טיפת יושר. תעשה סיבוב באינטרנט תנסה לאמת את המיתוס הזה של הצמחים, אפילו תשאל כמה אנשים מלומדים בפורום שאגב יסבירו לך שתגובות צמחים לגלי קול זה דבר שיכול להתקבל על הדעת מסיבה פשוטה שאם אתה מקבל את תורת האבולוציה אז אתה צריך להסביר התפתחות של אוזן. והתפתחות של אוזן מתחילה בתאים הרגישים לגלי קול במידה זו או אחרת - דבר שמסביר ייתכנות של תגובות הצמחים לגלי קול. אז אם יש לך רצון ללמוד ולא לזבל לי בשכל תעשה סיבוב קצר, תלקט קצת מידע, תגבש מסקנה ותחזור אליי.

לזבל בשכל../images/Emo35.gif

אין לי זמן לנסות לאמת שטויות. יש הבדל בין צומח לחי. אני לא מבין למה אתה מצפה ממני לבדוק את זה, אתה טוען שזה נכון, אתה רוצה להוכיח לי, תוכיח. אם אתה לא רוצה, אל תצפה ממני לעשות את זה. ==================================

לא שמעתי על כך...

שדרכם של בורים זה לא לבדוק אם צמחים מגיבים למוזיקה, למעשה אני מכיר המון אנשים שלא בדקו את זה והם לא בורים בכלל.

נכון מאוד.

אבל ההבדל בינם לבינך שאותך זה בכל זאת עניין. (ביקשת ממני להראות מאמר או עדות כלשהי). אז אם זה באמת מעניין אותך אחרי שגם נתתי לך גם נימוק מספק למדי למה דבר כזה יכול להתאפשר (תאים רגישים לקול ועניין האבולוציה), אז אתה אמור להבין שהשאלה "האם צמחים רגישים לקול" היא שאלה לגיטימית. אחרי שהבנת (בהנחה שיש לך שכל) שהשאלה היא לגיטימית אז הכדור בידיך. אם אתה אדם סקרן אתה תנסה למצוא אימותים לעניין. אם אתה אדם לא סקרן אתה לא תנסה. וכנראה שאתה גם לא סקרן (כי אתה לא מתעניין), גם לא חכם ( כי לא הבנת למה זה מתאפשר ) וגם זיין מח, כי אתה ממשיך לזיין לי במח.

עזוב, אני יורד מהעניין...

אתה בא טוען טענות הזויות, ובגלל שאני לא מנסה להוכיח אותן ומבזבז את זמני על משהו שאני לעולם לא אמצא, אתה טוען שאני בור או חסר שכל. אני צריך להוכיח את הטענות ההזויות שלך
אז ראית משהו בטלוויזיה, יופי.

עזוב אחי ירדנו מהעניין :)

הריבים האלה זה סתם חרטא גם ככה זה מימד וירטואלי וחבל לבזבז אותו על שטויות. לא טענתי את הטענה הזאת בשבילך אלא בשביל שייח ספיר שלא הבין איך אני לא דוחה מכל תוקף את הטענה על המים והסברתי לו איזה קו מחשבה הוביל אותי. אני מקווה שאתה לא באמת חושב שאני מאמין שמים דוברים אנגלית
. סתם שתדע, הטענה על הצמחים היא מוכרת. זה לא שטוענים שלצמחים יש מודעות או משהו אלא שיש להם רגישות לגלי קול. לכן אם תגדל צמח עם מוזיקה זה יכול להשפיע על הגדילה שלו. בכל מקרה, הטענה הזאת לא אמורה להיות לך הזויה אם אתה מאמין באבולוציה. התפתחות של אוזן היא מתאים רגישים לקול אז לא נראה לי לא סביר שבצמח יתפתחו תאים רגישים לקול. בכל מקרה, אם זה מעניין אותך אני אנסה למצוא קישורים טובים. בינתיים לא מצאתי.

somebodddy

New member
צמחים לא מגיבים לתוכן של דיבור

מה שנטען הוא שצמחים יכולים להגיב לטון, לקצב, ולמוסיקה.

כן זה ברור...

פשוט בקללות תמיד יש טון מסויים ובמילים חיוביות בדרך כלל טון אחר. אין ספק שזה הטון ולא התוכן.

Volunteer

New member
>הדרך שבה גוברנור מנסה להציג

את הדברים (מים מבינים אנגלית) היא מגוחכת< מים המגיבים לפתקיום שעליהם מלים באנגלית, על פי מובנן של המילים, פרושו "מים מבינים אנגלית". איזה פרוש אחר קים ? נכשלת במבחן אינטליגנציה פשוט

5GIPI5

New member
ספיר חמוד אתה טועה בגדול

למעשה אתה משקר את עצמך בפרהסיה על תענה פשות תקרא את השטויות שאתה כותב אני לא יכול להתיחס לסבלו של הדף אבל האוזן שלך לא סובלת הכל , ראשית כל האוזן שלך מוגבלת לתדרים מסויימים , יש תדרים שבהם האוזן שלך תסבול מאוד אפילו תאבד את יכולת השמיעה ךהגיד שהאוזן סובלת הכל זה שקר מוחלט. תשמע מצבך קשה מאוד אתה פשוט חי בפרדוקס מעוות בגלל שאתה אגוצנטרי ,אתה מניח שהכל נע סביבך השאלה היא פשוטה למה אתה מניח שכאשר אתה נכנס למים אתה מרגיש אותם , אבל אתה שולל לגמרי את האפשרות שגם המים מרגישים אותך , הרי השהיה שלך במים יוצרת אינטרקציה בינך לבין המים, למה את חושב שאתה שמוגבל בכל החושים שלך מרגיש והמים לא מרגישים.

daytime

New member
ערכתי ניסוי

לקחתי שלושה בקבוקים ריקים של חצי ליטר ושפכתי לתוכם מים מבקבוק של ליטר וחצי של נביעות (טוב נו לא מים מזוקקים אבל זה מה יש
). הראשון בקבוק רגיל לחלוטין, השני בקבוק שדבוקה אליו פתקית שעליה רשומות קללות בעברית ובאנגלית, והשלישי בקבוק שעליו רשומות ברכות. הקפאתי אותו כל הלילה (בדיון נתקלתי אתמול בערב) והתוצאות היו זהות בכל הבקבוקים. כמובן אתה מוזמן לערוך ניסוי דומה ולבדוק בעצמך.

כדאי להעמיק בכתבי הרמחל

החל מספר דעת תבונות וספר הכללים. או בתלמוד 10 הספירות הנמצא ברשת בפורמט אדובי. ואף כי ספרים הללו מגמתיים עכ``ז עדיפה למידה עצמית על פני לימוד מטוייח במסגרת.

שרון AAA

New member
אצל עצמך

וכנ"ל גם בנוגע ללימוד תורה וכל סוג אחר של לימודי דת. דעתי היא שבשביל ללמוד תורה או תנ"ך צריך לקרוא אותה ולא ללמוד ממנה מאנשים אחרים שנגועים או לא נגועים באינטרסים אישיים וכבולים במגבלות מחשבתם. לימוד קבלה היא לימוד סןבייקטיבי. תקראי אם זה מעניין אותך את כתבי חיים ויטאל ואת בעל הסולם ( לא מאמרים על בעל הסולם אלא את מאמריו שלו) ותפרשי אותם כאוות רצונך ,תקחי מהם מה שנראה לך ותלמדי מה שמושך אותך. באינטרנט יש הכול בחינם

נתונה לתרגום מאוד חופשי

פתאום צצים כל מיני אנשים שקלטו את הפוטנציאל שבמזרח והמציאו מונחים כמו מדיטציה קבלית. כמו שישיבת בני ברוך מתרגלים על בסיס קבוע טאי צ'י אז מה? הם ינסו לשכנע מישהו שהטאי צ'י הוא יהודי? הטאי צ'י סיני לחלוטין ויש כמה אסכולות מזרחיות שעוסקות במקור שלו באחד הכתובים מתואר ש"בני האלים" ירדו לארץ ולימדו את בני האדם אסכולה שניה יותר הגיונית לטעמי טוענת שהדאואיסטים הראשונים היו בעלי טבע מחקרי מאוד דומה לזה של המדע שיש לנו היום, רק שבמקום טכנולוגיה הם פיתחו יכולות רוחיות שאיפשרו למידה כזאת. אני מאמין שישיות ירדו ולימדו אותם, ואני יודע שזה יעורר סערות ככה אני מאמין, בגלל שאני גם מאמין בקיומם של ישויות, אני חושב שלתרביות הבסיס בארץ יש מושבות נשמה, כמו שיש ליהדות כזאת (ייתכן והיא התרחבה כמובן ) ביקום אין לי ספק שיש בינות נשגבות מבני האנוש, שעדין לא התאימו באופן מלא לקבלת הרעיון של תרבויות אחרות, או ייתכן שבעקבות ההרס העצמי והשיטחיות אנחנו לא כאלה מעניינים אותם, גם זה אופציה. (פרט לאנשים מאוד מסויימים מחלקים שונים בגלובוס) כשתלוי איזה סוג של אינטרסים מקדמים אותן ישויות, יהוה עבורי הוא לא בקטגוריה של הטובים מהסיבה הפשוטה, העם שלו אוכל חרא, והעם שלו לשמחתו מאשים את עצמו על אי כיום מצוות שהן פשוט לא שפויות, ובחלקן הגדול נהגו על ידי בני אדם כריזמטים או דומיננטים ברמות כאלה ואחרות, מעין עמירי פרץ קטנים כאלה. עכשיו את הקבלה כתבו ב"תיקשור" זה כאילו אמור להיות מידע חדש....מיחסים אותה למשה דה ליאון כשחלק טוענים שהוא גלגול של רבי שמעון בר יוחאי, הדומיננטים שבלטו בה היו הארי הקדוש, ועוד ויטאל אחד, פלוס שליטה מאוד גבוהה של מיסטר נחמן ברסלב אבל היא לא נפוצה בספרים שהדתיים מחלקים בחינם, אלה סיפרי טמטום יש לו ספר אחד ששווה הצצה בכריכה שחורה בסטימצקי, וגם הספר עבר עריכות כאלה ואחרות. כשנשאלים על התועלת שיש בחומרים אללו, התשובה שלי מאוד פשוטה פרקטיקה ומבחן התוצאה ואין לי ספק שהיהדות נכשלה כישלון חרוץ קיצוני אכזרי וחסר בושה מצידה של הישות שחינכה את העם לסגוד לו ויהי מה, וזה לא עמד לצידו של העם בשעותיו הקשות כשהעם היה רחוק מלהיות בור ועם הארץ, סוגד אלילים וכו', מדובר על בגידה מבחינתי שפגעה בעלית העם היהודי בעמי אירופה, והאנשים האלה מתו לחינם רק בגלל קבוצת חרדים מתבדלת מתנשאת ומטומטמת, שפגשה בבן אדם הלא נכון בזמן הלא נכון.

למעלה