אשמח לקבל עזרה-

גראוס

New member
אשמח לקבל עזרה-

שאלות: 1. דרקונים- קראתי מספר מקורות החוקרים את אפשרות קיום הדרקונים בעבר. בשורה התחתונה המסקנה היא שלא יתכן קיומם כיוון שלא יתכן קיום של חיה שבתוכה אש. נקודה נוספת: שמעתי שמוח אנושי לא יכול להמציא (לדמיין) משהו שלא נובע מדבר שקיים כבר. צירוףהדברים מוביל לשאלה -איך הגיע דמות הדרקון? 2. איך פועל חלון חד-כיוני(מראה)? 3.האם יש המלצה לספר בנושא תורת הקונטים? תודה.

yaakii

New member
בשמחה../images/Emo13.gif

1. קראתי בנושא הדרקונים גם כן. המסקנה שאמרת איננה חד-משמעית. נכון שלא ייתכן שתהיה חיה ששומרת בתוכה אש, אבל בהחלט ייתכן שבגופה מספר חומרים שכאשר החיה רוצה לירוק אש היא "יורקת" את החומרים וכשהם מתערבבים יחד-באויר-הם הופכים לאש. לא הבנתי את החלק השני ואיך הוא קשור... 2. בבקשה 3. צר לי, אבל מעולם לא קראתי בנושא יותר מערך בויקיפדיה... אולי snir יוכל לעזור לך-כשיחזור. הוא מתעניין בנושא...

גראוס

New member
תודה אבל

2. הקטע עם החושך לא נשמע נכון: קיימים גם בתים עם חלונות-מראה, ועל-פי דברי הכותב, החלונות ``יפעלו`` רק כאשר יש חושך בבית, או לפחות יותר חשוך מאשר בחוץ.-מה שאומר שחלון כזה בבית מואר בשעת לילה יביא לתופעה הפוכה!-מבחוץ יראו, ומבנפים-לא.

Snir2121

New member
תשובות

1. הקביעה בסוף היא לא כל כך מדויקת... דרקונים לא קיימים, והמוח יכול לדמיין דברים שנובעים מדברים קיימים - זה לא אומר שכל מה שאנחנו מדמיינים קיים
. בני האדם מכירים זוחלים (מבנה הגוף של הדרקון), טורפים למיניהם (חלק ממבנה הפנים והגפיים שלו) וכמובן גם אש - מכאן שהדרקון הוא יצור שמורכב מהסביבה של בני האדם. 3. לצערי אני לא מכיר ספרים בנושא וגם אני אשמח להכיר...

גראוס

New member
2. לא קיימים-בהחלטיות רבה כל-כך

מניין? זה עדיין מאד מוזר לחשוב על חיה בעלת כוח יריקת אש!

Snir2121

New member
מניין באו החייזרים? והחלליות שלהם?

כל דימיון נובע מדברים קיימים, אבל לא בהכרח קיים (אחרת, מה זה בכלל "משהו דימיוני"?). עדיין לא פגשנו חייזרים, אבל זה לא מונע מבני אדם לדמיין יצורים שהם בעצם אוסף של מאפיינים מוכרים.

למעלה