אשמח לעזרתכן ...

shpar

New member
אשמח לעזרתכן ...

שבוע שעבר עברתי גרידה בשבוע 16 לאחר מומים בעמוד השידרה של העובר. בבדיקות גנטיות מקדימות - לפני הכניסה להריון לא נמצאה שום בעיה. האם לחכות לתשובות מהמכון הגנטי שיכול לקחת זמן ?? מתי ניתן להתחיל לנסות שוב?? האם זה בסדר אחרי המחזור הראשון, יש סיכוי להכנס להריון לאחר ההפלה מייד? תודה מראש למי שתענה

מיליתו

New member
../images/Emo201.gif

אני מניחה שהכל תלוי בתחושה שלכם. אם מדובר במשהו גנטי, יתכן ותצטרכו יותר מעקב בהריון הבא ואולי בדיקת מי שפיר, לא יודעת אם זה אמור למנוע הריון (אולי כדאי לשאול במכון הגנטי). לגבי הריון אחרי גרדה - יש המון בנות שנקלטו להריון חודש אחרי גרדה, ויש אפילו מיתוס (אולי אמיתי) שהגוף מוכן יותר לקלוט הריון אחרי הפלה. שיהיה לכם המון בהצלחה - בהתאוששות מהטראומה, ובהריון חדש ומושלם.

טובית2

New member
אני נכנסתי להריון הזה

אחרי מחזור אחד(היתה לי הפלה טבעית אבל אני חושבת שזה אפשרי גם אחרי גרידא,נראה לי שלכל רופא יש גישה שונה בעניין),ועד כה הכל בסדר(טפו,טפו,טפו),מאחלת לך הריון שיגיע מהר ויהיה תקין ועגול.חיבוק גדול....שיהיה המון בהצלחה.

נעמ ונת

New member
גם אני

הייתי צריכה לעבוד הפסקת הריון עקב ספינה ביפידה. הייתי מחכה לפחות 2-3 מחזורים, וכמובן הכי חשוב לוקחת כבר מעכשיו 5 מ"ג ליום חומצה פולית. שולחת לך
ושתיכנסי במהרה שוב להריון.

רונאסטל

New member
גם אני יודעת כמו שנעמונת אמרה

שעל פתיחות במערכת העצבים, צריך לקחת חומצה פולית 3 חודשים לפני הכניסה להריון. חברה טובה שלי עברה את זה לפני 11 שנים ומאז אני לוקחת חומצה פולית על כל מקרה שלא יקרה (אמנם לא 5 מ"ג אבל מולטי ויטמינים). גם אותי בהריון הנוכחי רופא הנשים תיגבר ב-5 מ"ג (כולל שליש ראשון של הריון). שווה לחכות.

dasih

New member
באוגוסט עברתי משהו דומה רק בשבוע 13

לאחר תוצאות סיסי שילייה, ואז אמרו לי להמתין לפחות 2 מחזורים לפני שמנסים להכנס להריון שוב. לפי מה שהבנתי כניסה להריון מייד אחרי היא אפשרית אבל לא מומלצת. בהצלחה.

יולי108

New member
לגבי ספינה ביפידה

הבת הגדולה שלי (גדולה? נגיד, הכל יחסי...) נולדה עם חור בגב ודיסקולוריזציה. יעני חשד לספינה. עשינו mri והכל ולפני שבועיים היינו אצל הנוירוכירורגית ושאלנו לגבי הסתברויות של הריון הבא. היא אמרה שאין סטטיסטיקות. זה אמנם גנטי מסתבר (למרות שלא לי ולא לבעלי יש משהו במשפחה) אבל לא צריך נורא להילחץ. מבחינתי, המזל הגדול שלי זה שלא גילו כלום באולטרסאונדים כי אולי היו ממליצים על הפסקת הריון והילדה בסדר. היא יכולה היתה להיות גם לא, ברור. בכל מקרה אחרי מקרה כזה צריך רק לעקוב בשבע עיניים ויש מכשירי אולטרסאונד עם רזולוציה גבוהה במיוחד שבודקים את זה שם.

shpar

New member
טוב, עכשיו באמת נלחצתי!

מה זאת אומרת גנטי???? לא ידעתי שיש סיכון מוגבר בהריון הבא... לקחו חלק מהשלייה ומי השפיר למכון גנטי אבל עדיין אין תשובות. מי אמר לך שזה גנטי, ולאן אני יכולה לפנות למידע בנושא? תודה מראש על כל דל אינפורמציה

יולי108

New member
לא התכוונתי להלחיץ

אבל... אנחנו במעקב כבר שנה וחצי אצל ד"ר ליאנה בני עדני באיכילוב. היא הגיעה ביום של הלידה לראות את הילדה שלי בבית החולים ולהמליץ לנו מה לעשות. למה זה גנטי? אלוהים יודע. כמו שאמרתי, לא אני ולא בעלי נתקלנו בזה מעולם. יש אתרים באינטרנט עם מידה על זה ושם ראיתי שהסיכוי הוא 1:40 שזה יקרה שוב בפעם הבאה. כשדיברתי עם ליאנה היא אמרה שאין סטטיסטיקות אבל שכדאי שנהיה במעקב ונעשה את כל הסקירות ועוד אחת בשבוע 30. אין לי מושג מאיפה זה בא, אבל אצלי שנינו אשכנזים, אם זה אומר משהו. לא צריך להילחץ, כי לא כל ספינה ביפידה היא סוף העולם. אפשר לתקן אותן בניתוח. אני יכולה לומר לך, אחרי שנולדה בתי, שאני לא ארוץ לעשות הפלה אם יהיה ממצא כזה או אחר לפני שאעשה מליון התייעצויות. הרופא שעשה לי את הסקירה היה עסוק בתלכנן את חופשת הסקי שלו בפלאפון תוך כדי ולכן לא ממש התסכל, ואני יכולה לומר שהיה לי המון מזל. מצד שני צריך תמיד לזכור שסיבוכים של ספינה ביפידה הם נוראים ויכולים להיות החל מנכות וכלה במוות. אה, ועוד משהו. החלבון העוברי שלי היה על הפנים והייתי בטוחה שזה בגלל סכנה לדאון, ובסוף הסתבר לי שמומים בעמוד השידרה גם מובילים לתשובות לא טובות של חלבון. אם יש לך עוד שאלות - בבקשה. הייתי ממליצה לך להרים טלפון ולקבוע תור לד"ר בני עדני במרפאות החוץ של איכילוב. היא תיתן לך את כל המידע.

shpar

New member
תודה על המידע

לפי הממצאים אצלי בשבוע 16 , המצב היה חמור . כלומר נימצאו מומים מרובים במערכת העצבים המרכזית עם צורה לא תקינה של המוח בעקבות הממצא. בכל מקרה כנראה שאצלי זו היתה קטסטרופה.. מקווה שזו הפעם האחרונה ממש לא רוצה לחזור על הסיוט הזה.

למעלה