אשמח לעזרה :)

lilikay

New member
היי הייתי שמחה לעזרה אני בת 30 ומאוד מתקשה להבין אם אני א מינית או שיש לי בעיות מיניות לא ממש מצליחה להבין כל חיי היו לי הידלקויות על גברים עד שנדלקתי על אישה פעם ראשונה בגיל 18 ואחכ אחרי צבא שוב נדלקתי על אישה והבנתי שאני כנראה בי היו לי 4 מערכות יחסים בחיי 1 עם גבר ו3 עם נשים בערך שנתיים עם על אחד היו לי רגשות כלפיהם אבל מבחינה מינית חוץ מהקשר האחרון שלי ששם הרגשתי שאני לא נמשכת מינית לאותה אישה כל הקשרים שהייתי בסקס הרגשתי שקשה לי לגמור כאילו אני ממש צריכה לחשוב על משהו מגרה בשביל להגיע לעונג מרגישה מאוד מבולבלת כאילו מצד אחד נמשכת רומנטית ל2 המינים יותר לנשים ומעדיפה יותר נשים מצד שני במיניות לא יודעת להגיד ככ מה קורה שם אשמח לעזרה

in bal1

Well-known member
יכול להיות שלא מצאת עדין את הפרטנר המתאים לך ולצרכים שלך במיטה.
אם את חושבת שאת נמשכת לנשים תמשיכי עד שתמצאי את האשה המתאימה לך.נסי את זה תקופה.

lilikay

New member
זהו שאני מקווה באמת למצוא אבל מרגישה שיש הבדל בין משיכה רגשית למינית כאילו משהו שם חסר ואם אני נגיד לבד מענגת את עצמי כן נהנת מזה פשוט כשאני עם עוד בנאדם מתקשה להגיע לעונג

in bal1

Well-known member
זה שאת מענגת את עצמך מצוין.את יודעת הרבה פעמים אנו דווקא מתחילים מהמיטה והרגש בא אח"כ.אולי אל תצפי לו יותר מדי.
אני לא אומרת שתיהיה אדישה לפרטנרית שלך במיטה אבל לאט לאט תיראי לאן הרוח נושבת ותגיבי בהתאם.

lilikay

New member
כן מבינה מה את אומרת השאלה איך אפשר לדעת אם זה א מיניות בקטע המיני בא מי מיניות יש כ"כ הרבה דברים שקשה לדעת מדויק

in bal1

Well-known member
זה כבר גדול עלי.לא יודעת לענות על זה. מצטערת

k500

Active member
מנהל
שלום Lilikay וברוכה הבאה,

ראשית, מתנצל שלא הייתי זמין כאן אתמול בערב.
שנית, אנסה לענות לך על כמה דברים שאת מעלה כאן.
אני לא יודע מה ידוע לך על הנושא הא-מיני לגווניו, אבל יכול להיות שאת צריכה כיוון מסוים. רק אציין שאת היחידה שיכולה לדעת מה את ולראות אם את א-מינית. אף אחד אחר לא יכול להחליט עבורך או לקבוע לך מה את ומה את מרגישה. אנחנו לא מתיימרים לעשות את זה, זה משהו שרק את יכולה להרגיש בתוכך. ולעניין ההגדרה, כמו שאת יודעת, א-מיניות היא בעצם חוסר במשיכה מינית כלפי אחרים/ות או משיכה מינית נמוכה. יכולה להיות משיכה מסוימת גם בתנאים מסוימים או בסיטואציות מאוד ספציפיות. לכן, יכול להיות שאת מרגישה משיכה רומנטית כלפי מגדרים שונים אבל פחות משיכה מינית כלפיהם. לא חייבים להיות עם אחרים כדי להתענג אם לא רוצים וגם לא חייבים "למצוא את האחד/ת", עם כל הכבוד. לכל אחד ואחת מאיתנו יש משיכה בעוצמה שונה ורצונות מיניים שונים וזה בסדר. לא חייבים להיות כמו כולם ולא חייבים לפעול לפי מה שרואים מסביב.

במהלך השנים, למדתי שיש מגוון רחב של א-מיניים/ות ולכל אחד מהם יש משיכה מסוימת, העדפות מיניות או רומנטיות מסוימות ולפעמים דברים נשמעים מסובכים או בלתי אפשריים, אבל יכול להיות שהרבה מהם פשוט לא מוכרים מספיק כהגדרות קיימות ואפשריות. לכן, אם יש משהו שאת חושבת שהוא כביכול בעיה, זה לא אומר שזאת באמת בעיה או שאת לא בסדר או צריכה לטפל בזה. ייתכן שמדובר במשהו שפשוט את לא מכירה מספיק או פחות מודעת לקיום שלו תחת המטריה הא-מינית המגוונת. גם לי (ואחרים) לקח זמן להבין איך בדיוק אני מגדיר את עצמי ועל איזה דקויות מדובר ולהבין שזה בסדר ושיש דבר כזה ואני לא לבד, חריג או שונה.

ועוד מילה על מטפלים וסקסולוגים למיניהם. לצערנו, הרוב המוחלט שלהם אינו מכיר או מבין מספיק את הנושא הא-מיני כדי לדעת מה להגיד לך ובטח שלייעץ לך בעניין. כבר קרו מקרים שא.נשים כאן הלכו לטיפול כי הם חשבו שמשהו אצלם לא בסדר והמטפלים אמרו להם דברים שערערו אותם וגרמו להם לנזקים בגלל חוסר הידע שקיים. על מקרים כאלה שמענו ואנחנו עדיין שומעים בעיקר במפגשים שלנו כשהנושא עולה מתוך הרצון לשתף ולקבל תמיכה. לשמחתי, השיתוף תורם רבות ונותן תחושת ביטחון לשאר. הלוואי ויכולנו לעשות את זה על כלל האוכלוסיה ולהגביר את המודעות לנושא הא-מיני, אבל בינתיים אנחנו פה.

אז לפני שאת רצה לטיפול, נשמח לתת לך מידע רחב על העדפות ומשיכות מיניות ורומנטיות כלפי אחרים/ות, גם אם זה נראה לך משהו לא ברור, מבלבל או בלתי אפשרי. אני רוצה להניח שמה שאת מרגישה נכון גם להרגשות של רבים/ות אחרים כאן וגם הם חוו דברים דומים שאת מרגישה אותם.
נשמח לכל שאלה שלך, למשהו שאת רוצה לחדד, להבין, לשתף ולדעת. אנחנו כאן תמיד ומוכנים לעזור בכל דבר :)

lilikay

New member
היי :) תודה רבה על המענה זה בהחלט משהו שקשה לי להבין כי כן חוויתי כל חיי הידלקויות על גברים ונשים בגלל זה קשה לי להבין את נושא המין מרגישה שאצלי רגשות בנפרד ומין בנפרד תמיד במין מרגישה שאני צריכה לספק את עצמי ולחשוב על משהו ממש מגרה כדי להנות שזה עם פרטנר

lilikay

New member
ובגלל שכן היו לי רגשות במהלך חיי כלפי אנשים זה לא הסתדר לי עם א מיניות כי כן נדלקתי והשתוקקתי אז איך חסר משהו במין כי תשוקה גם מובילה למגע ונשיקה ורצון להיות בקרבה עם בן או בת הזוג

k500

Active member
מנהל
אם את מדברת על עניין רגשי, ייתכן שאת מתאימה להגדרה של דמי-מינית, כלומר כן נמשכת מינית לאחרים/ות אבל רק אחרי שפיתחת כלפיהם רגש מסוים. אפשר להרגיש הרבה דברים כלפי אחרים ולהימשך אליהם בצורות שונות, זה לא חייב להיות או מין או כלום. השאלה מה את מרגישה ובעיקר, איך והאם את נמשכת לאחרים באופן מיני/רגשי.

lilikay

New member
זהו כן אני חושבת שזה נושא מאוד מורכב עם כל אחד זה משהו אחר אבל יותר מרגישה משיכה רגשית והרבה פעמים הידלקות כן חוויתי משיכה לאנשים מסוימים אבל זה לא כל הזמן

k500

Active member
מנהל
יפה, כנראה שזה הכיוון שבו את הולכת. אני לא רוצה להגיד לך כאן מה את כן ומה את פחות, אני לא מתיימר, רק שייתכן שאצלך זה משהו רגשי שמוביל אולי למשיכה מינית כלשהי או במקרים מסוימים. אבל את זה רק את יכולה לדעת על פי מה שאת מרגישה. ומשהו נוסף- לא תמיד מדובר על הגדרה אחת וזהו. לפעמים יש תת הגדרות שמדייקות יותר את מה שאנחנו מרגישים כמשיכות מיניות לסוגיהן. אולי עוד תגלי דברים נוספים שיעניינו אותך בהקשר הזה. זה קרה לרבים/ות כאן, כולל אצלי וזה דבר נפלא לדעת עוד, בייחוד כשזה מתחבר למה שמרגישים באמת.

lilikay

New member
נכון זה נושא מאוד מורכב הפעם הראשונה שחוויתי משיכה לאישה למשל הרגשתי שזה נטו הייתה משיכה חיצונית חזקה לא הכרתי אותה בכלל לעומק

k500

Active member
מנהל
בסדר גמור, מה שאת מרגישה זה מה שאת מרגישה וזה שלך. את יכולה להימשך לנשים, לגברים, לפעמים רק למגדר אחד או כמה, בסיטואציות מסוימות ובעוצמות משתנות. הכל אפשרי וקיים. ישנן הגדרות להרבה דברים שאנחנו מרגישים כלפי אחרים/ות, לצערנו רוב האוכלוסיה לא מכירים את ההגדרות הללו, דבר שהיה יכול להקל על רבים/ות ולתת מענה מסוים לקונפליקטים פנימיים שצצים לעיתים בקשר למיניות.

למעלה