ארנבון לא נחמד

efratgr1

New member
ארנבון לא נחמד

הי יש לי ארנבון בן חמישה חודשים בערך, הוא אצלי כבר שלושה חודשיים. עד לפני שלושה שבועות הוא היה משוחרר בבית בכל זמן כאשר אנחנו נמצאים, בא אלינו ואפילו מלקק אותנו בשלושה שבועות האחרונים התחילו התנהגויות מוזרות כמו: הוא התחיל לאכול ולשתות מהצלחות של הכלבים הוא מכרסם את הקיר אפילו שיש לו אבן גיר בכלוב הוא כבר לא בא אלינו הוא הפסיק ללקק הוא נושך (השיא היה שלפני שבועיים הוא פתח את הכלוב בלילה, עלה על המיטה ונשך את חבר שלי) הוא שורט ומשתולל כאשר מרימים אותו אני לא יודעת מה לעשות איתו...אשפר לדעת למה השתנתה לו ההתנהגות ואיך אפשר להחזיר אותו להיות ידידותי? האם השריטות שלו מסוכנות באיזה שהוא אופן?? אני בהריון, הוא שורט עמוק, האם צריך לחסן אותו נגד משהו? תודה אפרת

zulli

New member
אם ההתנהגות השתנתה באופן פתאומי כנראה

יש איזה גורם סביבתי שמשפיע שליו. כדאי לסרס אותו, זה אמור לעזור בהתנהגות, על הדרך שיבדקו שהוא בריא.

טוטס

New member
זה שהוא אוכל מהצלחות של הכלבים

זה לא משהו מפתיע...הם תמיד עושים את זה (ואצלי הכלבה גם אוכלת מהצלחות של הארנבונות
). כנראהשרק עכש יו הוא הרגיש מספיק ביטחון לעשות זאת (כמובן שאסור בשום אופן לתת לו לאכול מזון של כלבים). לגבי השינוי ההתנהגותי - אתם בטוחים שזה זכר?
בנוסף, הרבה פעמים כשארנבון קטן וצעיר ומרבים לגעת בו ולהרים אותו (לא כשהוא בא לבקש ליטופים) כשהם מתבגרים הם מתחילים להיות אגרסיביים (מגלים את הכוח שלהם). מה אפשר לעשות? להתחיל להרגיל אותו מחדש - לשבת על הרצפה, עם איזה ירק טעים, ולחכות שהוא יבוא אליכם. כשהוא מגיע לא ללטף ובטח שלא להרים, אלא רק לתת לו לאכול. אחרי 3 ימים בערך, כשהוא מתקרב, אפשר לנסות ללט, אבל להקשיב למסר שהוא מעביר, ואם הוא מתרחק, להבין שזה לא נעים לו ולאלעשות את זה יותר בימםהקרובים וכך הלאה.

shlox

New member
מנצל"ש, אם מותר - לגבי העניין הזכר או נקבה

האם שינויים התנהגותיים כאלה אופיניים דווקא לנקבה? לאיזה שינויים יש להיערך בארנבון זכר, ומה אפשר לעשות כשהם צצים? פו אצלינו כבר למעלה מחמישה חודשים, ולשמחתנו טרם גילינו כל התנהגות חריגה. הייתי שמח לדעת למה לצפות כדי לזהות את הסימנים בהקדם. תודה.

טוטס

New member
אצל הנקבות יש לפעמים הריון מדומה

וכשזה קורה הן לעיתים תוקפניות באותו זמן... הזכר שאני גידלתי מעולם לא הראה שום בעיות התנהגות. כמו שכתבתי - בעיות התנהגות הן לפעמים תוצאה של הרגלה לא נכונה ו"כפויה" כשהם קטנים...

גיל ההתבגרות מחרפן את כולם/ן

גם ארנבונים/ות. את בטוחה שזה זכר? בכולופן כדאי לשקול סירוס/עיקור.

ועוד משהו לגבייך

אני לא זוכרת אם מותר להתחסן בטטנוס בהריון, אבל אם כן ואם השריטות/נשיכות הן עמוקות - אני חושבת שכדאי שתתחסני.

efratgr1

New member
תודה

תודה על התגובות היינו ביום שישי אצל הוטרינר וגזרנו לו ציפורניים הוא המליץ לסרס אותו ואני אעשה את זה במהלך החג. כן, נראה לי שהוא צריך להתרגל אלינו מחדש, נעבוד על זה...... לגבי האוכל של הכלבים, אני מנסה להרחיק אותו בכל פעם שהוא מתקרב, הוטרינר אמר שהוא הולך לזה כי זה מלוח וכנראה הוא מרגיש שחסרים לו מינרלים וויוטמינים והמליץ לי להכין אבן מלח ממלח גס, וזה מה שאני אעשה. לגבי ההריון הוא אמר שאין חשש מה גם שעכשיו הוא שורט פחות כי גזרנו לו ציפורניים שוב תודה על העזרה, זה פורום נהדר אפרת

למעלה