אקמולי...

אקמולי...

כל פעם מחדש אני מתלבטת האם לתת או לא לתת לאלה אקמולי כאשר היא לא שקטה, כאשר אני יודעת שהיא לא מרגישה טוב ולא מצליחה להרדם. מה ה"מדיניות" שלכם במתן אקמולי? האם אתם נוהגים ב"יד קלה" או שמא נמענים עד שכלים כל הקיצים?

היד קלה יותר מבעבר אבל הלי הגזמה...

ככל הורה טרי, בהתחלה אתה די פנאטי במרבית הנושאים. נתנו אקמולי רק כשהחום עלה מעל 38.5 מעלות צלזיוס. בחודשים האחרונים קצת התגמשנו בנושא. לא שתומר קיבל הרבה אקמולי אבל כשראיתי שהוא ממש סובל אז לא ממש חיכיתי שיהיה לו חום גבוה וגאלתי אותו מיסוריו. אבל עדיין, אני משתדלת שלא להגזים כי זה באמת לא בריא! אבל אם זה לא עניין שבשיגרה והיא סובלת, הקלי על המסכנה הקטנה.
ות לפספוסה ובריאות בהקדם

הידעתם

שמשרד הבריאות הוציא הנחיה לגנים שאוסרת על הגננת לתת לילד אקמולי גם אם הוא רותח מחום? המקסימום שמותר להם זה להרטיב את המצח עם מגבת לחה ולהמתין להורה שיבוא לקחת את הילד שמעתי את זה אתמול באסיפה ואני קיבלתי חום...

כלנית, תדעי שגם בבית הספר, אסור

לאחות או למורים לתת כדור אקמול גם אם זה לכאב ראש, או בנות שבאות ואומרות שהן סובלות מכאבי מחזור... בדר"כ אומרים להם לאכול משהו ולשתות, ומכינים להם תה בחדר המורים, ואת הבנות משחררים הביתה...

יופי... ../images/Emo3.gif וגם אסור להם לתת

אנטיביוטיקה. אז מה, הורה עובד ישאר עם הילד 10 ימים בבית עד לגמר הטיפול? הרי הילד בריא עוד קודם ויכול ללכת לגן רק צריך לגמור את המינון הרשום! ממש טפשי ביותר. ומה עם ילדים שנוטים לפרקס? גם להם לא יתנו אקמולי? זו ממש סכנה

שירלי, אני לא מסכימה איתך.

אני חושבת שילד חולה לא צריך לבוא לגן - לא עם שילשול, ולא עם חום, ולא עם דלקת בגרון.מכל חברותי שילדיהן הולכים לגן, אני שומעת כי הורים שולחים את הילדים חולים לגן וכך כל ילדי הגן נדבקים. הרי אנחנו כל הזמן שומעות את האמירה שכשילד מתחיל ללכת לגן אז הוא מתחיל עם כל המחלות... וגם אם "רק" צריכים לגמור את האנטיביוטיקה סימן שהילד עדיין לא סיים עם המחלות. אני כמורה נדבקת לא אחת בשפעות ואנגינות בגלל שהתלמידים מגיעים חולים לביה"ס ומשתעלים ומתעטשים עלי ללא הרף (הדבר חמור ביותר בחורף כשהם יושבים עם חלונות סגורים ומזגן פתוח על חימום - חממה נהדרת לחיידקים). בתקופת ההריון כ"כ חששתי מלהידבק במחלות שלהם, הייתי נכנסת לכיתות ומייד פותחת את כל החלונות לאיוורור.

הי הי הי, חלילה לא אמרתי שצריך

לשלוח ילד חולה לגן. לא ולא. ממש אסור! ואחד הדברים שהכי הקפדתי בחיפוש בגן היה לוודא שוב ושוב עם הגננת שילדים חולים לא מתקבלים בבוקר לגן!!! זה אחד הדברים שהכי מפחידים אותי. אממה, מה שכן אמרתי זה שבבוקר לא תמיד הילד לא בסדר ואז במשך היום כשהוא שוהה בגן (וזה הרבה שעות לצערנו) הוא מתחיל להרגיש לא טוב ואולי גם מעלה חום. אם החום גבוה (או נמוך והילד נוטה לפירכוסים) אז במקביל לכך שהגננת צריכה להתקשר מיידית להורים ולהורות להם לקחת את הילד הביתה הרי שגם היא נדרשת לתת לו אקמולי! ולגבי סיום אנטיביוטיקה, את לא צודקת, ואת מוזמנת לשאול רופא. זה שהאנטיביוטיקה ניתנת ל-10 ימים לא אומר שהילד חולה 10 ימים. זה נועד למניעה על מנת שהחיידק לא יתחזק שוב ויתקוף! ולגבי הפחד להידבק בהריון, זה באמת מפחיד כשאת בהריון ועובדת בקרבת ילדים. זו סכנה אמיתית. אני מאז ההריון לא הולכת יותר לקופ"ח עם תומר אלא רק אילן כדי לא להימצא כלל בקירבת אנשים/ילדים חולים. ואני נזהרת מאוד!

OK, לא ירדתי לסוף דעתך...

החיידק יכול להתחזק ולתקוף שוב אם הילד ימצא בחברת ילדים אחרים חולים או מפתחים את המחלה. אני מודעת לזה שזה אחד הקשיים שבהורות, מה קורה כשילד חולה ואי-אפשר להישאר איתו עשרה ימים בבית (גם אם מתחלקים עם האיש ועם ההורים, זה עדיין עניין של יומיים-שלושה בבית). אני מבינה את החשש של הגננת/מורה לתת תרופה - ואם הילד לא מגיב טוב לתרופה (הרי יש סוגים שונים של רגישויות). לכן כמו שנאמר כאן, הגננת צריכה לשאול על רגישות לתרופות ועל אישור ההורים לתת את התרופה.

טפו../images/Emo57.gif, מאתמול היה רק שילשול

קטן אחד. היא גם רוצה יותר לאכול ולשחק... עכשיו נראה לי שנתמודד עם בעיית העצירות. הרופא בקופ"ח לא אמרה לי להוריד לה את התמ"ל שהוא על בסיס חלב וזה כנראה מה שהמשיך את השילשולים - מאתמול, הפסקתי את התמ"ל, כפי שיעץ לי הרופא שלנו, ואכן זה הוכיח את עצמו. כמה זמן צריך לחכות עד שחוזרים לתזונה נורמאלים?

לשמחתי עד היום לא היינו צריכים

שיר לא העלתה חום עד כה (טפו, טפו, טפו
) אבל אני לא מהממהרים לקחת אקמול לעצמי אז אני מניחה שלא אמהר לתת לה. במעון שאלו אותי אם אני מאשרת להם לתת ואמרתי, כמובן, שכן. אני לא רוצה שהם יקחו לעצמם את החופש להחליט שהחום לא כל כך גבוה ושאפשר לחכות.

עם גילוי החום הם צריכים במעון

להתקשר אליך או אל ליאור, לדווח על התוצאה ולקבל אישור ממך או מליאור לתת לה אקמולי. בשום פנים ואופן אסור להן לתת לה על-סמך שיקול דעתן בלבד.

העלית נקודה כאובה..

אני לא אוהבת לתת אקמולי אבל במקרים שהילד סובל (וזה קורה אצלנו רק עם ארז משום מה) גם בלי חום, אין טעם לתת לו לסבול. אחרי כמה מחזורי מחלה אצלנו (ארז מפתח ברונכיט/התקפת אסטמה על כל וירוס נזלת קטן שעובר ליד רותם בלי שהיא שמה לב אפילו) הגעתי למסקנה הזו.

חן123

New member
אקמולי

לשמחתי לאור לא היה עד היום חום, אבל בכ"ז הוא קיבל 3 פעמים אקמולי, פעם אחת אחרי הברית, ועוד פעמיים כשהוא ממש סבל. האמונה שלי היא שכשאני רואה שאור מאוד סובל וצורח ושום דבר אחר לא מרגיע אותו, אני נותנת אקומולי. אני לא מדברת על 10 דקות צרחות אלא כשאני רואה שזה לא נפתר וממשיך וממשיך והילד סובל. מנסיון, תוך חצי דקה יש שקט, בד"כ אח"כ הוא קצת יונק ונירדם. לשימחתי, הייתי צריכה להשתמש בזה מאוד מעט חן

ילדים כמו גדולים

הרי אנחנו לא לוקחים אקמול על כל שטות יש דברים טבעיים שעוזרים לא פחות טוב לדוגמא מנסיוננו כל פעם שיוצאות לאייל שינים הוא לא שקט (ותודה לאל יש לו כבר שש שיניים) אז אנחנו נותנים לו במקרה הצורך גלי-גם אני בטוח שישנם תכשירים נוספים

בעניין השיניים... אני הרי מנסה על

עצמי כל דבר לפני שאני נותנת לאלה.... מרחתי טי-ג´ל על החניכיים שלי, זה מ-ז-ה שורף!!!

מאיו

New member
אקמולי

אני לא אוהבת לתת תרופות. אולם, כאשר אור היה תינוק, הייתי נותנת רקמולי אם היה רגוע וללא חום. באשר לחום - ככל שהטמפרטורה עולה, אור רגוע יותר, משחק יפה ובעל מצב רוח טוב. ולכן אני נותנת אקמולי לפני השינה או כאשר אנחנו נוגעים ב 39. בגן, המדיניות של הקיבוץ היא כמו המדיניות המוסכמת - לא לתת תרופות. א-ב-ל מדיניות לחוד ומעשים לחוד. חתמתי על טופס בו כתבתי בדיוק מתי לתת לאור אקמול וכמה. המטפלת אמרה שהם מיידעים אותנו, כמובן, אבל אם הוא רגוע, הוא יכול להישאר עד סוף היום. אני לא שולחת ילד חולה לגן וזאת משום שאני מאמינה שהוא יהיה אומלל שם. ההורים הקיבוצניקים כן נוטים לשלוח את הילדים שלהם משופעים וחולים, אבל יש הקפדה על דלקות עיניים ושילשולים.

עד כה נתנו רק 4 פעמים.

פעם אחת אחרי הברית. פעם שנייה אחרי הפעם הראשונה של החיסון המחומש, כשהדר התעורר באמצע הלילה, ומיכוון שלא היינו רגילים לכך, חשבנו שאולי הוא מגיש רע מהחיסון. ושתי הפעמים האחרונות היו לפני שבועיים כשהיה לו חום של 38.5, נתנו אקמולי בסירופ והוא הקיא אותו יחד עם כל האוכל. אז אחרי 4 שעות כשהוא התעורר רותח נתנו שוב אקמולי, הפעם בנר. בסוף התברר שכל החום היה בגלל השיניים..... אבל גם אני סה"כ במתלבטות.... ואם אני כבר כאן - אז איחולי החלמה מהירים לאלה האלילה......

כשגיא מאוד לא רגוע ואני יודעת

שמשהו מפריע לו, אני נותנת לו רסקיו רמדי. ארבע טיפות על הלשון עושות פלאים. ככה עשיתי בתקופת השיניים ולאחר הניתוח שהוא עבר. העדפתי את זה על פני אקמולי. את קורס עיסוי תינוקות העבירה לנו אחות קופת חולים שעשתה התמחות ברפואה משלימה והיא זו שהמליצה על רסקיו ואמרה שאין עם זה שום בעיה. אקמולי נתתי רק אחרי החיסונים שנראה היה לי שגיא חם במיוחד (לא מדדתי), כשגיא חטף ווירוס שלשולים (ובכה בלי סוף) וכמובן לאחר הניתוח בהוראת רופא כל ארבע שעות במשך יומיים. אמא שלי אומרת שאני חולת כדורים ותרופות אבל למה לא להקל על הילד אם הוא סובל כל כך? דרך אגב - מצטערת שלא יצא עדיין לשלוח את התמונות (עומס אטומי בבית ספר) - מחר תקבלי אותן, מבטיחה!

למעלה