אפשר עזרה?

spelling

New member
אפשר עזרה?

רשמתי את זה בעוד פורום ושמח לדעת האם אתם חושבים שיש מצב לאוסידי בסיפור הזה...מנסה לתקוף אתה סיפור מכמה פינות..יש לציין שאני לא עורך טקסים למיניהם אלא זה רק מחשבות..אודה לכם אמוד על התמיכה והסבלנות..
"אני בן 23..נמצא 5 חודשים במערכת זוגית נפלאה עם בן זוג שבוגר ממני בכמה שנים(מעט)..לצערי בחיי עברתי הרבה טראומות ומשברים שגרמו לי לא להאמין באנשים...להאמין שכל מערכת זוגית סופה בפרידה .....העולם שלי התנהל בצורה די מעוותת..
נלחמתי בדכאון כמה שנים והתגברתי..הלכתי ללמוד וכיום עומד לסיים לימודים ויש לי אחלה קריירה! עוד כמה פרידות מבני זוג "שרטו" אותי מאוד ולכן הבטחתי לעצמי שלא עוד- אני עם זוגיות סיימתי כי עדיף את התסכלול של הבדידות מאשר את שברון הלב (וכן בעקבותה דכאון חוויתי בדידות לכן יודע איך זה מרגיש)...ואז הוא הגיע וכמו שאתם יודעים..אתה לא יכול לבחור מי יאהב אותך ואת מי אתה תאהב וזה קרה...יש לציין שהוא מדהים אכפתי תומךומקסים פשוט ואילו אני....עם החרדת פרידה ונטישה שלי הייתי בסדר ב 5 חודשים הראשונים..בימים האחרונים הרגשתי שאני משתנה...אני הפסקתי לחשוב על העבודה והלימודים..הפסקתי להיות מרוכז בתחומי העניין שלי והפכתי למרוכז רק בו...אני רמגיש שהפכתי לאובססיבי מאוד לגביו ובעיקר אובססיבי לפחד מפרידה...עברנו שמברון קטן שלא היה קשור אלינו אלא לסביבה החיצונית (יש אנשים שלא ממש יראו אתה קשר בינינו בעין יפה כנראה) וכשראיתי אותו לרגע נתערער נחטפתי פאניקה..יש לציין שהוא התאושש יפה והתחזק הקשר בינינו..אך נשארתי פגוע...אני מצליח לשמוע אתה קול שלו ממש אומר לי "אני כבר לא אוהב אותך...אני לא מרגיש כמו פעם...זה לא יילך בינינו..אני רוצה לסיים את זה...זה לא עובד יותר" כל פעם בצורה טורדנית...אני לא ישן טוב..בקושי אוכל...באמת שניסיתי לכפות על עצמי לעשות את הדבריןם שאוהב..פ]ייסבוק מוזיקה שיעורים ועדיין ללא הצלחה...אני לא משתףף אותי כדי לא להבריח אותו מן הסתם...אבל המחשבה שחס וחלילה הוא ייפרד ממני יום אחד גורמת לי לחשוב שחיי בסכנה...שאני אתאבד...שייגמרו לי החיים...אני מכור אליו ואוהב אותו מאוד ולא יכול לדמיין את חיי בלעדיו...ידוע לי שאובססיות בד"כ מגיעות כאשר בן זוג פוגע אז אנו נמשכים אליו ורוצים אותו יותר...אבל פה הוא מקסים ושליו ורגוע ולא מתוסבך...5 חודשים החזקתי אבל עכשיו הכל התפרץ ואני ממש במצוקה...יש לי פסיכולוגית והפסכיאטר אמור לראות אותי בסוף מאי וזה המון זמן לכן ממחר ננסה ללחוץ להכנס מהר...ניסיתי כדורי הרגעה אבל זה לא ממש עוזר..מנסה לשתף חבר ממש טוב ואת אימא והם עם המוןס בלנות אליי אבל אני ממשיך לסבות..אפילו לער"ן התקשרתי אך העזרה היא רק רגעית...זה לא אני יותר..לא מזהה את עצמי...אני מניח שהפחד לאבד את הפן הנורמלי שסופסוף יש לי בחיים גורם לי להיות אובססיבי כלפיו...ומרגיש שסופי יהיה רע ומר אם זה יסתיים..לא נפטר מהמחשבות..הצילו"

אני מתנצלת שאני לא יכולה להיכנס לפרטים

אני עם הנטיה של "להידבק" מחרדות של אחרים, אז אני לא יכולה לקרוא את הפרטים... במעבר ממש מהיר וחטוף אני מבינה שיש לך בעיה עם מחשבות טורדניות. העניין הוא שגם כשמדובר ב"רק" מחשבות טורדניות ובלי קומפולסיות (שזה הטקסים) עדיין זה נחשב אוסידי לכל דבר. הקומפולסיות נמצאות בתוך המחשבות...אני מציעה שתתיעץ עם מטפל וגם שתקרא קצת מההכוונה של עם מי לדבר ועוד הרבה מידע שנמצא בספרייה של הפורום (בסרגל הכחול למעלה מימין) תמצא את האינפורמציה ב"קישורים" והיא מחולקת להרבה קטגוריות.

אולי גם באתר שלי עם המאמרים תוכל למצוא משהו שאתה חושב שרלוונטי לך.

אני מקווה שעוד אנשים בפורום יענו לך בקרוב.

אמא11

New member
היי וערב טוב

קראתי בעיון ואני ממש ממש לא יודעת אם מדובר בOCD. רק איש מקצוע יוכל לומר לך וזאת גם אחרי תשאול. כתבת שיש לך פסיכולוגית - מה היא אומרת?
הרבה פעמים יש מחשבות טורדניות ואובססיסביות לגבי בן/בת זוג, בכלל אהבה יכולה לתפוס כיוון לאובססיה וכך גם קנאה וכך גם חוסר בטחון בזוגיות, ולצערי זה מרעיל גם את הזוגיות וגם את החיים.ולא תמיד זה OCD.
כתבת שנלחמת בדיכאון והתגברת ולמדת ויש לך אחלה קריירה, כך שיש בך חוסן .
בינתיים אתה מנסה לשתף את אימא וחבר טוב ושיתוף יכול להוות איזו רשת בטחון- אתה כבר עושה מה שמומלץ בדרך כלל. מה קורה עם הנסיון להקדים את הפסיכיאטר? אפשר לצופף קצת את הפגישות עם הפסיכולוגית?
סטרס מגביר מחשבות טורדניות ומחשבות כאלה מגבירות סטרס כך שזה לופ שמזין את עצמו. אני חושבת שאפילו תרגולי נשימות או כל מה שיכול להרגיע יכול טיפה לעזור (כמובן שלא במקום טיפול)
תרגיש טוב
אנחנו כאן ואתה מוזמן להמשיך לשתף
תמי

אזדרכת6

New member
היי לך

אני מכירה את הבעיה מהצד השני,בעלי די אובססיבי וכל הזמן מפחד שאני אבגוד בו,או שאני יעזוב.מה שבטוח, זה ממש לא תורם למערכת היחסים.
לדעתי אהבה בוגרת היא כשאתה מאחל לאהוב שלך שיהיה לו טוב בחיים ללא קשר אליך,אצלך הרכושנות גברה על האהבה ובגלל זה אתה כרגע סובל.
אני יודעת שזה קשה ,ולפעמים הרגשות השליליים שלנו והפחדים גוברים עלינו ואנחנו מרגישים חסרי אונים,אבל אם אתה רוצה שהוא יהיה איתך אתה צריך לשנות את הגישה ולגרום לו לרצות להיות איתך כי אתה זה שמעניק לו בטחון ואהבה וכייף בחיים.

אולי תבקש מהפסיכיאטר ציפרלקס (כמובן שזה לשיקול דעתו)כי מנסיון,הציפרלקס מגביר את הביטחון העצמי,וככה לא תרגיש שחייך תלויים ברגשות של אדם אחר.

דרור396

New member
אזדרכת-איזו גישה יפה לזוגיות

קראתי ומאוד אהבתי, כך אני גם רואה דברים-אולם זה לפעמים קשה עקב תכונות אנושיות (שיכליות מול ריגשיות).
אבל, לאחר מכן חשבתי פעם נוספת (לא שזה אופייני לנו בפורום
), האם האובססיביות של בעלך אינה נובעת מכך שהוא לא
מרגיש ממך מספיק ביטחון כפי שאת חושבת שצריך להעניק ,מן סוג ביטחון לא מותנה גם אם הוא מרגיש כך.לדעתי אם יחוש שהזוגיות אינה מותנית והקשר אינו נבחן את "תקבלי " בן זוג עם ביטחון מספיק שגם ידע להעניק ביטחון ולראות את טובתך כערך ולא כמטרה-אמפתיה, אמפתיה.
אנטיתזה -מה נשמע? קראתי את תגובתך שאינך קוראת תגובות כדי לא "להחשף" לצורות נוספות של אוסידי.אני משתדל להקפיד על כך ולא לפרט אז אני מקווה שתקראי אותן.

למעלה