אפשר סוג של שאלה אינטימית?

Noich80

New member
שום כלום

לפני שהקטנה נולדה, קראתי הרבה על שמ"פ וזה מה שעשינו.
כמובן שזה היה בחזקת "מקסימום יצא מזה ילד"- אבל זה עבד יופי.
התקן אני מוכנה לשים רק אחרי הילד הבא- ולא הורמונלי בשום פנים ואופן. שנים הייתי עם גלולות וזה עשה לי רע. לא הייתי מודעת לכמה רע עד שהפסקתי לקחת (לפני 3 שנים בערך).

yoyo10

New member
גם אני תרגלתי שמ"פ עבד נהדר

מקווה לחזור לזה האמת
שעשיו שסימתי את תוכנית הילודה
פנצ'ר ממש אבל ממש מפחיד אותי
כי ממש לא בא בחשבון "מקסימום יצא מזה ילד"

kaij

New member
כן, פחות או יותר

יש לשיטה עוד כל מיני פרטים

Noich80

New member
פלוס מינוס

אני לא מדדתי חום השחר, אבל ידעתי לזהות ביוץ בדיוק על.
ובלי ללהשמע מחבקת עצים
זה נפלא להכיר את הגוף שלך ככה.
זה גם עזר לי להכנס להריון מיד.

מה שכן, עכשיו כשאני ממש לא רוצה להכנס להריון, אין לי אומץ.

TootFairy

New member
זו בדיוק הנקודה!!

מבחינתי זה אחלה א לפחות בבחינת ״לא מזיק לא מועיל״ כשאני רוצה להכנס להריון אבל זה לא סיכון שאני אקח כשאני רוצה למנוע... ואגב, אני מאוד מסכימה איתך לגבי ההכרות עם הגוף אני מתעבת הורמונים.

Noich80

New member
תראי

השתמשנו בזה שנה בערך, כשהרציונל היה- מקסימום יהיה תינוק. עכשיו זה לא מתאים לנו כל כך- אם כי זה עבד מעולה.

Cafe Latte

New member
זה לא ימים בטוחים.

אבל זה כן חום שחר, ועוד כמה וכמה דברים.
אני רק עם זה .. וגם ילד לא מתאים לי כרגע. אבל עדיין, זה כל כך בטוח, שאני בכלל לא חוששת מזה, כי אם עושים את זה נכון, אין סיבה לפחד..

חום השחר וימים בטוחים אלה שני דברים שונים

חום השחר הוא מדד אחד מתוך 3 שאפשר לעקוב אחריהם כדי לדעת האם את פוריה בכל רגע נתון, או לא. כדי שהמעקב יהיה יעיל וימנע הריון הוא צריך להתבצע בצורה עקבית ומסודרת עם טבלת אקסל על בסיס יומיומי כל החודש. יש ספר מעולה (בעברית) שמלמד את השיטה ואפשר ללמוד אותה גם בסדנאות ע"י מדריכות מוסמכות. קוראים לזה שיטת המודעות לפוריות וזו שיטה עם יעילות שוות ערך לגלולות-קונדומים, כלומר בשימוש נכון (ודגש על נכון) אין פנצ'רים.

מה שנויץ' מתארת זו לא ממש השיטה כי הרעיון הוא לא לזהות בגדול מתי את מבייצת (את זה קל מאד לזהות בלי טבלאות וגם בלי למדוד חום), אלא לדעת בודאות בכל רגע נתון אם את עומדת להתחיל לבייץ, אם את כבר מבייצת או אם סיימת לבייץ וחלון הפוריות שלך נסגר עד לחודש הבא.

ימים בטוחים זה הימור שמתבסס על ההסטוריה של מחזורים קודמים, ומתאים באמת רק למי שלא אכפת לה להכנס להריון בטעות...

kaparu

New member
איזה כייף! פעם ראשונה שאני מרגישה שיש יתרון

במצב שלי!

תודה!!!

מזדהה ומוסיפה

כמי שנשואה לאישה, אמצעי מניעה אף פעם לא היו הבעיה שלנו....
לעומת זאת, להכנס להריון היה אתגר...

אני עם paragard, ההתקן ללא הורמונים.
.

לי זה עובד נפלא
.
גלולות עשו לי ממש רע, ולכן סירבתי להתקן הורמונלי.
את ההתקנה בכלל לא הרגשתי. כבר התכוננתי לכאב ולאי נוחות, ואז המיילדת אמרו "זהו! זה בפנים".
אני כבר שלוש שנים איתו ומאוד מרוצה.

דיסקליימר - הרופאה איתה דיברתי על אמצעי מניעה אחרי לידה הייתה מאוד זהירה בהמלצה על ההתקן הזה.
היא עצמה הוציאה אותו אחרי כמה חודשים כי המחזורים שלה היו נוראיים, גם מבחינת כאבים וגם מבחינת דימום.
לי, כאמור, יש מזל (?) וזה ממש להיות עם ולהרגיש בלי.

ט ו ש ה

New member
בלת"ק - אני

אחר כך, אקרא את מה שכתבו בנות אחרות.

היה לי התקן לא הורמונלי מסוג נובה T 4 שנים.
מבחינתי, זה היה נפלא:
לא היו כל תופעות הלוואי ה"מבורכות" של הגלולות (דימומים קשים, ירידה בליבידו, השמנה)
לא היו לו אצלי שום דבר מהתופעות המוכרות שלו (בעיקר דימומים בין מחזורים, ולפעמים מחזורים יותר אינטנסיביים)
לא נכנסתי להריון 4 שנים, ונכנסתי להריון בחודש אחרי שהוצאתי אותו.
אז מבחינתי, אני יכולה רק להמליץ ולהגיד שהוא נפלא.

האבינג סייד דאת - יצא לי עד היום ליילד שתי נשים שנכנסו להריון עם התקן מסוג זהה. כלומר, הוא לא אמצעי מניעה יעיל כמו גלולות או התקן הורמונלי. זה משהו שצריך לקחת בחשבון, ולהיות מודעים אליו, ולהחליט האם זה נכון ומתאים לכם.

גם פה וגם על התשובות בשאר השרשור

מאוד מפחיד אותי שטוענים שההתקן הזה לא הכי בטוח להגנה מפני הריון
אנחנו מאוד מאוד לא רוצים הריון או ילדים נוספים
יש משהו אחר שהיית שוקלת או ממליצה?

ט ו ש ה

New member
בכיף בובה

תראי, מבחינתי, השיקול היה כזה:
מחד, היה ברור לי שאני לא מתעסקת יותר עם הורמונים. בכלל.
מאידך, היה ברור לי שאנחנו נעשה לפחות עוד ילד אחד, ככה שפנצ'ר לא היה סוף העלם מבחינתי, וגם הפלה היא לא סוף העולם מבחינתי, במידה והעיתוי מממממממששששששש לא נכון (כל מי שרוצה לצקצק עכשיו, לכי שבי בצד ותנוחי. תודה).
ככה שמבחינתי, זה לא היה כזה הימור ולא כזה סיכון, כי מקסימום - או שמפילים, או שמקידמים את התוכניות.
לו הייתי סגורה על עצמי במאה אחוז, לגמרי, שאני לא רוצה יותר ילדים - הייתי הולכת על קשירת חצוצרות. בלי שום ספק. מכירה גם מישהי שעשתה את זה לא מזמן, אם את רוצה לשמוע על זה יותר (לפחות מבחינה כללית, כי היא עשתה בארץ), אני יכולה לבדוק אם מתאים לה לדבר על זה ולקשר ביניכן.

שוקטה0811

New member
שאלה

לגבי שתי הנשים שיילדת - באחוזים, מבחינת סך הכל כמות הנשים שיילדת זה יוצא אחוז גבוה יחסית?
אני עכשיו אחרי לידה שנייה ומתלבטת מאוד מה לקחת. מאוד לא רוצה גלולות.
מצד שני, גם בעלי וגם אני ילדים שנולדו מהריון שהתחיל עם התקן... אומנם לפני למעלה משלושים שנה, אבל זה בהחלט מדאיג...

ט ו ש ה

New member
קצת קשה לי לענות

כי אין לי כבר מושג כמה נשים יילדתי
ואת צריכה לזכור גם שאני עובדת בקרב אוכלוסיה שרובה הגדול בכלל לא משתמש בשום סוג של אמצעי מניעה.
אה.. אני לא חושבת שזה הרבה, אני חושבת שזה היה פשוט ענין של מזל כזה

Blackbird8

New member
גם אמא שלי נכנסה להיריון עם התקן

אבל ההיריון הזה נפל ואז היא הוציאה את ההתקן ונכנסה להיריון איתי.
שמעתי על די הרבה מקרים שנכנסים להיריון עם התקן.

למעלה