אפשר משהו לא קשור?

Maldini Girl

New member
אפשר משהו לא קשור?

סתם פריקה של רגשות שהצטברו לי בלי שום קשר לאהבה. כי ברוך השם באהבה הכל טוב.

המקום שלי במטבח.
ההבנה הזאת נפלה עליי לפני שנתיים או שלוש. האסימון נפל כל כך חזק שממש שמעתי אותו מתגלגל ברעם ונופל בתוך הראש שלי.
ומאז, להגיד לי שהמקום שלי לא במטבח, זה כמו לכרות לי יד אחת ואולי גם עין. כן, עד כדי כך זה יחסר לי.
אני אתן לכם דוגמה.
היום חיפשתי השראה, ביקשתי רעיון לעוף מבחורה אחת. היא נתנה לי מתכון עם בצל וכרובית. ואתם יודעים, כשהיא אמרה לי את זה פשוט ידעתי. פשוט ראיתי, מכירים? כמו כשכלה רואה בעייני רוחה את השמלה שלה, או שגבר רואה בעיני רוחו את האחת, ככה אני ידעתי שהעוף הזה פשוט לא יהיה שלם בלי פטריות ושמיר.
כשבישלתי רעדתי, לא הלכתי לפי המתכון. אולי הרסתי פה משהו טוב. רעדתי. אבל רעדתי מהתרגשות כי הרגשתי איך התמונה הזאת מתגבשת לי בראש בצורה כל כך ברורה. יכולתי לטעום את הטעם של המנה עוד לפני שהיא הייתה מוכנה. וכבר בעיני רוחי, הטעם שלה היה מצוין.
אם ככה, המקום שלי במטבח.
אני אוהבת את האש, החום, הלהבות. אני אוהבת את התנועות הסיבוביות הקסומות, את ה"טססס" שהבשר עושה על הגריל. את הפריכות של החסה. את הריחות שדובקים בי בסוף היום, כשאני נופלת על המיטה כל כך עייפה שאין לי כוח אפילו להתקלח.
אבל לפעמים אני חושבת שהלב שלי לא שם.
הלב שלי שייך לאנשים. ובמטבח אין אנשים. במטבח זה אני והאוכל ונראה אתכם נכנסים פנימה. והלב שלי? כשאני במטבח הוא מלא על גדותיו אבל ברגע שאני יוצאת החוצה הוא מתרוקן ופתאום אני מרגישה כל כך לבד.
הלב שלי שייך לילדים, לבני נוער, לחיילים, למודרכים. אני כמעט אסתכן ואגיד שהלב שלי שייך לבמה. אני נהנית מתשומת הלב, נהנית מההתפעלות, נהנית מהמחמאות, מהמבט המרותק שלהם, מההתרפקות שלהם, מהידיעה שאני במרכז ואני אומרת והם מקשיבים.
כבר חצי שנה שאני מנסה להכריע בשאלה אם יכול להיות שהמקום שלי הוא לא איפה שהלב שלי נמצא. או אולי שהלב שלי נמצא במקום שהוא לא שלי.

netapet2

New member
את יודעת,

שמעתי פעם שף אומר, שמה שהוא אוהב בעבודה שלו, זה לראות את הפרצופים של שאר האנשים.
יש מספיק שפים בארץ ובעולם שהם באים בעצמם לשאול את האנשים האם האוכל טעים.

ומה אם למשל לתרום אוכל לחיילים נזקקים?
או לפתוח מסעדה בעתיד שתעניק לחיילים במחיר סמלי מאד אוכל.
לתרום אוכל למשפחות נזקקות, וכד'...
ככה את יכולה לעשות הרבה דברים שיכולים גם לעזור לאחרים וגם לך.

בעיניי בבישול את יכולה להפתח לכל מיני כיוונים.
את יכולה לנהל מסעדה ומדי פעם להכניס את מנת המנהל, ובינתיים ללכת ולהתנדב במקומות אחרים.
ככה לעשות את כל הדברים שאת אוהבת.

בהצלחה :)

Maldini Girl

New member
כנראה שהבנת אותי לא נכון

התחום שאני אוהבת חוץ מבישול הוא של הדרכה. זה מה שעשיתי כל החיים שלי, הייתי מדריכת רכיבה על סוסים, מדריכת ילדים, נוער, וביד ושם. זו ה״במה״ שאני נהנית ממנה. לעמוד מול קבוצה ולהיות הסמכות.

netapet2

New member
אני יודעת,

למדתי אותך קצת ;)

אבל, התכוונתי שאת יכולה להדריך גם בעניין הבישול, בלי קשר ללתרום, שאני מאמינה שאת אוהבת את זה מלא.

אני חושבת שהדרכה אפשר לעשות לא רק כמשהו אחד בחיים.... יש המון אנשים שמתנדבים ביום יום שלהם, נכון ששף תקוע במטבח כל היום. אבל אני די בטוחה שיום בשבוע אפשר ללכת להדריך.

חוץ מזה, את צעירה, כל החיים לפנייך, וזה לא בקטע קיצ'י.
תתנסי בהכל, תהני מהכל.
את לא חייבת לבחור עכשיו...
יש המון אנשים שבאמצע החיים החליטו לעשות שינוי משמעותי בשביל להנות מכל העולמות

למצוא את עצמך,

זה משימה שאף פעם לא נגמרת ואף פעם אי אפשר לדעת אם באמת עשינו את הבחירה הנכונה. צריך לנסות, לטעום עולמות, להכיר מה אנחנו אוהבים ומה פחות, מה נקרא בשבילנו לחיות את החלום ומה זה להתעורר מאשליה. תהיי שמחה שיש לך כמה אופציות
זה עדיף על פני האלטרנטיבה בה שום דבר לא מעניין אותך באמת

dipi head

New member
יש לי את הפיתרון המושלם..

תדריכי קורס שפים! ככה תשלבי בישול והדרכה..

למעלה