אפשר לחסוך ובגדול!

nilrozi

New member
אפשר לחסוך ובגדול!

או יותר נכון , אפשר לנסות למקסמם את הרווחים בכל פרמטר. אבל בעוד אנחנו מנסים לסחוט עוד הנחה של 5% על מוצר שגם ככה לא עולה על 100 שקל , ובעוד אנחנו מנסים לגרד מכאן ומכאן אנחנו מתעלמים מכמה תחומים שדווקא בהם ניתן למצוא "אוצרות" בשווי אלפי שקלים והם ממש מתחת לאפינו! הרי אנחנו מנסים לחסוך בתוכניות חיסכון כאלה וכאלה על מנת להבטיח את עתידנו , אנחנו משקיעים בפק"מ , במק"מ , בבורסה , אולי אנחנו אפילו מתייעצים עם יועץ ההשקעות בבנק. אבל אנחנו שוכחים שכל ייעוץ שינתן לנו בנוגע לכסף שלנו במוסד הבנקאי הוא הרי יעוץ לא אובייקטיבי. הבנק כבר ממזמן לא כאן על מנת לשרת את הלקוחות שלו בצורה אובייקטיבית , הבנק הוא כמו כל עסק אחר , יש לו מנכ"ל , יש לו בעלים ויש לו יעדים ורווחים להציג למשקיעים בו. הבעיה בתחום הפיננסי והמיסוי היא שלרוב האזרח לא מודע לאלטרנטיבות וגם לא מודע לכלל האפשרויות שלו. לדוגמא: האם מישהו טרח לספר לכם שממוצא גובה החזרי המס לשכירים במשק עומד על כ- 8000 שקלים? האם מישהו טרח לספר לכם שישנם תוכניות חיסכון חוץ בנקאיות הנזילות בכל זמן ובכל מצב נתון אבל מניבות תשואה של כ-10% שנתי ( פקמ מניב 4% שנתי לכל היותר). האם מקום העבודה של מישהו מכם טרח לשבת איתכם על תלוש המשכורות שלכם ולהסביר שעל ידי ניצול מקסימלי של סעיפים מסויימים בתלוש שלכם אתם יכולים לקבל מאות ואולי אפילו אלפי שקלים בחזרה ממס הכנס בכל שנה? ומה לגבי החסכונות לעתיד? האם שמעתם על ועדת בכר? האם אתם מבינים מה אותה ועדה בכלל קבעה? אתם בטוחים שהכסף שלכם שמושקע לעתיד שלכם ולפנסיה נמצא בידים טובות? האם אתם מודעים לעבודה שישנם בתי השקעות חוץ בנקאים בעלי תשואה כפולה על הכסף שלכם שגם ככה שוכב בצד עד הפנסיה? כאשר מדובר בריבית דריבית מדובר על הבדל של עשרות ומאות אלפי שקלים בגיל הפנסיה! מישהו ישב איתכם פעם והסביר לכם את זה? אני לא נכנסתי לכאן במטרה לפרסם את כל החומר הזה ולברוח. חשבתי שיהיה רק נכון אם בפורום חשוב כזה של ניהול נכון של כלכלת המשפחה יהיה גם איזה לוח מודעות כמו בחלק מהפורומים ושם הייתי כותב את הטלפון והמייל שלי. בכל מקרה רק שתדעו שיעוץ בכל הנושאים אותם כתבתי לא עולה כסף וניתן בחינם לכל הארץ בפגישה בבית הלקוח. אני אשמח באם מנהל הפורום יוכל לשים לוח מודעות שיכל לשרת את כלל הגולשים , ובמידה ולא אז הנה נתתי כמה סיבות טובות למה אולי כן כדאי לפרסם יועצים בתחום. במידה ולמישהו יש שאלות בכל נושא או בבקשה ליעוץ באחד מהתחומים הבאים : החזרי מס, ייעוץ פנסיוני (גמל,פנסיה,השתלות) , תכנון נכון של מס לעתיד , תוכניות חיסכון , ניהול תיקים בבתי השקעות וכו... מוזמן לפנות אלי בהודעה פרטית ואני אשמח לעזור. ניר.

למעלה