אפשרות גישה לנתב שהוגדר כ Bridge

יעקב 481

New member
שלום רב
הגדרתי נתב מסוג D-Link DSL-6740U כ Bridge מול מערכת Mesh מסוג Deco M5 . עובד היטב אך אין גישה אליו.

שאלתי: איך אני מתחבר לBridge אם ברצוני לקנפג אותו שוב? איך אני מאתר אותו? מה הכתובת בו הוא נמצא?

בברכה
יעקב

cheif

Member
מנהל
אם הוא BRIDGE נטו ומתפקד כמודם, אין לך גישה אליו כי אין לו כתובת IP.

בגלל שאין גישה אליו האופציה היחידה היא hard reset
לחיצת קיסם או עט על המכשיר.

arseny92

Well-known member
מנהל
אם הוא BRIDGE נטו ומתפקד כמודם, אין לך גישה אליו כי אין לו כתובת IP.
בהוטבוקס עדיין אפשר לגשת מתוך הרשת של הנתב המגושר, לדף של הוטבוקס על 192.168.100.1 כאשר הוא מגושר לנתב פרטי ועל הנתב מקבלים את הכתובות של הספק וההוטבוקס רק מודם. המסר הוא שגם לגשר יש כתובת. לא יודע מה כתובת ברירת מחדל על דלינקים כאשר הם גשר. אם לא ידוע, בכל מקרה ניתן להתחבר מקומית דרך v6 על fe80 כי הרשתות on-link

cheif

Member
מנהל
בהוטבוקס עדיין אפשר לגשת מתוך הרשת של הנתב המגושר, לדף של הוטבוקס על 192.168.100.1 כאשר הוא מגושר לנתב פרטי ועל הנתב מקבלים את הכתובות של הספק וההוטבוקס רק מודם. המסר הוא שגם לגשר יש כתובת. לא יודע מה כתובת ברירת מחדל על דלינקים כאשר הם גשר. אם לא ידוע, בכל מקרה ניתן להתחבר מקומית דרך v6 על fe80 כי הרשתות on-link
התשובה שלי היתה ספציפית לגבי הדגם שהשואל ציין.

sys_admin

Active member
התשובה שלי היתה ספציפית לגבי הדגם שהשואל ציין.
מן הסתם שגם ספציפית לגבי הדגם שהשואל ציין, יש למודם זה כתובת IP לניהול ולדיאגנוסטיקה, גם שהוא מוגדר כ " BRIDGE נטו ומתפקד כמודם". והכתובת זו היא 10.0.0.138 . בכדי להגיע לכתבות זו כאשר המכשיר במצב של BRIDGE, מספיק או לחבר מחשב לאחת הכניסות LAN של המכשיר ושהכתובת של הכרטיס רשת שבמחשב תהיה מוגדרת ידנית ב CIDR של 10.0.0.0/24 או, דרך נתב שמחובר למודם זה, אם ניתן להגדיר בו לרגל WAN שלו כתובת קבועה ב CIDR הרלוונטי בנוסף לחיבור ל ISP ולהגדיר ניתוב סטטי לתת רשת זו.
וכך זה נראה במצב שנתב שתומך בכך מוגדר לתקשר עם ה BRIDGE של בזק בצורה תקינה:

קבצים מצורפים

• bridge.jpg
    bridge.jpg
    KB 27.1 · צפיות: 5
למעלה