אספר לכם סיפור שמצאתי בוואללה

boaz31

New member
אספר לכם סיפור שמצאתי בוואללה

. מילים של אסף גברון, היא היתה סופרת. בגיל 52 היו מאחוריה תקופות מוצלחות יותר ומוצלחות פחות, תקופה של הצלחה מסחרית גדולה, ואחריה תקופה של כתיבה ניסיונית יותר, שפחות הצליחה. עכשיו היא תכננה משהו גדול, רחב יריעה, שיקח לה שנים לבצע. היא היתה בשלב התכנון, וכשסיפרה או הראתה לאנשים קטעים, דגמים, תחילת רעיונות, הם לא הראו התלהבות. אך הסיפור הזה לא עוסק בחייה המקצועיים של ג' אלא בחייה האישיים. בגיל 52 היא עושה יוגה בכל בוקר ואוכלת מזון טבעוני, בעיקר טופו. זה נובע מבעיות רפואיות מסוימות בכבד וכן מסגנון חיים מודע. היא גרושה – בעלה עזב אותה אחרי 12 שנים יחד. את בן זוגה הנוכחי היא מכירה עוד מהאוניברסיטה. הם ניהלו מערכת יחסים קצרה בזמן שלשניהם היו בני זוג אחרים. אלה היו שנות השבעים, הם היו סטודנטים, למה אפשר היה לצפות? זה היה קצר, זה היה מרגש, שניהם בגדו וחיו עם סוד משותף שחידד את קצות עצביהם ומילא אותם אופוריה במשך כמה שבועות, עד שנגמר. פתאום נתקלו זה בזו, אחרי שלושים שנה, וגילו ששניהם גרושים. היא היתה צריכה להיכנס איכשהו לגראונד זירו בשביל הספר רחב היריעה שהחלה לתכנן, והתקשרה לכל מי שהכירה שהיה סיכוי שיוכל לעזור לה להיכנס למתחם. היא נזכרה שהוא עיתונאי שהיה בשליחות בארה"ב ומבלה שם הרבה, והתקשרה אליו. הוא אמר שהוא יהיה בניו-יורק באותו הזמן שהיא תכננה להיות שם. הם נפגשו, ומהרגע שראו זה את זו ידעו מה עומד לקרות. זה היה ברור, מתבקש. הם התחילו לצאת. היא למדה עליו מה שלא ידעה כשהיו צעירים: אביו מת ממנת יתר כשהיה בן שתים-עשרה, אימו עזבה אותו שהיה בן חמש. גידלה אותו מטפלת שהתייחסה אליו רע. הוא חי באזור ירושלים ועבד בתפקיד בכיר במשרד ממשלתי. הוא הזמין אותה לבוא לגור איתו והיא עברה מתל-אביב. אבל אחרי חודשיים היא הבינה שזה לא עובד. היא לא הסתדרה עם הילדים הטינאייג'רים שלו, והם היו יותר חשובים לו ממנה. הוא אמר לה שהוא מרגיש שהוא לא בנוי לגור עם אישה. היא חשה שהוא מנצל כל הזדמנות שיש לו כדי לנסוע לחו"ל בשליחות עבודתו. היא החליטה לחזור לתל-אביב. החזרה היתה קשה. היא חיפשה דירה במשך חודשיים, במצב נפשי ירוד. היא לא עשתה דבר מלבד לעסוק בחייה, במשבר, בלבה השבור, בשיבושים. היא לא עבדה על הפרוייקט כל הזמן הזה, וכשחשבה עליו מפעם לפעם, לא היתה בטוחה כלל שכדאי לה להיכנס אליו. זה היה אחרי שהשקיעה בו כבר כמעט שנה. פרסומתהוא אמר לה שהוא עדיין אוהב אותה. שהוא רוצה שהם יישארו בקשר. הוא התקשר אליה מדי פעם, וביקש שהיא לא תסיק שהוא רוצה לסיים את הקשר ביניהם. פשוט הילדים. והעבודה. והבית שלו. כשסיפרה לי את הסיפור, היא התלבטה. היא שאלה אותי מה אני חושב. האם יש לזה סיכוי? האם היא צריכה לנתק איתו את היחסים ולהמשיך בחייה? היא היתה מאוהבת בו בבירור, אין ספק. וזה סיפור יפה, איך אחרי שלושים שנה, בגיל העמידה, אנשים נתקלים זה בזה ומקיימים את הבטחת הנעורים שלהם. היא התגעגעה אליו, קשה לה בלעדיו. הוא הזמין אותה לבוא לבלות איתו בסוכות. הילדים שלו נסעו לחו"ל עם אימא שלהם. אמרתי לה לעזוב את זה. הוא דפוק. הוא לא מסוגל לקשר. הוא לא רוצה אותה באמת. שתשכח ממנו. כעבור כמה חודשים נזכרתי בה ושלחתי לה אימייל. שאלתי אותה מה קרה. לא קיבלתי תשובה.

אפי 7

New member
הסיפורים מחוויות אישיות ../images/Emo90.gif../images/Emo89.gif

חברתי שהיא אלמנה מזה כ-9 שנים, עדיין לא מצאה את הזוגיות שחפצה בה לפרק ב'. יום אחד בהיותנו משוחחות על הנושא - אמרה לי - את יודעת אפי - הייתי מאוד רוצה בן-זוג - אולם לא זה שהכרתי אותו בזמן האחרון בכל מיני קבוצות פנויים פנויות - אלא מישהו מהילדות או מהנערות - מישהו שהכרתי אותו טוב - את משפחתו - את ילדיו - ויש לי הרגשה שזו תהיה זוגיות יפה. הסיפור שהביא בועז - ככה או ככה זה לא תמיד עובד כמו שאנו רוצים - צריך שהגורל יתערב ויחליט לפעמים. ועוד אחד: בעלה עבר דירה לשכון "גן המלאכים", בהותירו את אשתו בלי להציע כי תבוא להתגורר עמו. הלבד שלה היה משונה לה. כל חיי נישואיה הייתה מוגנת בתוך חממה בלא צורך בהתמודדויות שהעולם החיצוני מנפק בשפע. צצה מודעה בעיתון: מרכז רוחני יהודי, הרצאות בנושאים שונים ממבט היהדות. אלך ואשמע. היהדות הייתה משולבת בילדותי, חזרתי בשאלה, ואף אחד לא יחזירני בתשובה. הגיעה למקום מאוד נעים. אווירה נינוחה. כיבוד בשפע. אנשים מכל קשת הגילאים. ההרצאה מאוד מעניינת. הפסקת כיבוד. ובהפסקה הבחינה במבטו החודר של גבר אשר ישב בדד בפאתי החדר. בגמר ההרצאה - ירדה במורד המדרגות, ומזווית עיניה ראתה כי הגבר אחריה. נעצרו בפתח מחמת ירידת זרזיפי גשם. נעמד לידה, ופתח בשיחה. חבל, לא הבאתי מכוניתי היום מאחר וגר קרוב, אחרת הייתי לוקח אותך לביתך. אולם גם כך מוכן ללוותך. לא תודה - גם אני גרה קרוב. ייפסק הגשם ואלך. הגשם, לא התחשק לו להיפסק. והשיחה נמשכה. הוא היה אלמן למעלה משנתיים. צעיר ממנה בשנה, ועוד פרט ועוד פרט. הגשם פסק - וכל אחד הלך לדרכו. בהרצאות הבאות - החלו ניצני ידידות. למרות שביקש להתחבר אליה כבת-זוג, סירבה מאחר והחליטה לעצמה, כי תיתן "דממת אלחוט" למשך שנה, בלי להקיף סביבה בני המין השני. ידידות כן - זוגיות לא. לשאלתה האם היה כבר במערכת זוגית. ענה בחיוב, כי קשה היה לו בבדידות, הכיר אשה והייתה מערכת שנמשכה שנתיים, אולם לאשה היה בן בן 15 ושמאוד הפריע לזוגיות, וגרם למריבות, ולכן החליט לעזבה, כי כבר לא היה יכול להתמודד עם המצב. ולכן בקש מאותה אשה שהבין כי אין ילדיה מתגוררים עמה, כי תהיה בת-זוגו. הסירוב עמד בעינו, אותה אשה, גם כשעברה השנה, הרגישה כי לא לנסיך זה ייחלה בפרק ב', למרות היותו אדם טוב ומוכן היה להוריד כוכבים למענה מהשמיים. היא חיפשה יתרונות מסוג אחר הטמונים בתכונותיו של הגבר מולה. ערב אחר אמר לה: אם אינך חפצה בי כבן-זוג, אני פשוט אחזור לאותה אשה, מאחר ואיני יכול להיות לבד. בקשה ממנו שלא יעשה כן, אם אחרי שנתיים לא התאים לו, מדוע עכשיו כן. התעקש ועשה. לאחר תקופה ארוכה - ראתה אותו באחד מרחובות העיר - ניגש אליה עם חיוך גדול - נשיקה על הלחי. מה שלומך? מה נשמע? ומה נשמע אצלך. המשפט היחיד ששמעה - זה אותו דבר, אולם אני מתפשר בלית ברירה. והמשיכה לדרכה. שרבטתי הרגע את הסיפור - והוא מאד אמין - מאחר ואותה אשה שהלכה לשמוע את ההרצאות - זו אני - הוי - כמה אתם מעוררים את אצבעותיי להקיש על המקלדת. אפי

boaz31

New member
אפי-איזה סיפור אמין

אבל אני לא מאמין שאת ה..כלכך רצינית-ממיינת וממיינת למה-הרי זוגיות בגיל הזה לא מחייבת נשואים ולא לאורך ימים אם אין יכולת לעמוד בכללים של הזוגיות...אולי תיק"ו...

דרדרית

New member
אפי - ../images/Emo140.gif כל כך ריגש אותי סיפור זה

וכל כך מבינה אותך כי לא כל נסיך הוא באמת נסיך חלומות שנועד עבורנו ובתוך תוכך הרגשת משהו והלכת בעיקבות הלב.... <הלב יודע ומרגיש...> יישר כוח עם
מכל ה
חגית

אפי 7

New member
בועז - תאמין ותאמין - עובדה שאני

עדיין לבד אולם לגמרי לא בודדה ועל כך יעידו חברותיי הטובות. כל זמן שהיחסים עם המשפחה הקרובה טובים - זו משמעות מאוד משמעותית לגבי החלטה על התפשרות. אדם שהוא לבד ובודד - יתפשר בגדול - ואין אומר שזה לא טוב. בכל גיל ובכל זמן החיפוש אחר נפש תאומה - מרתק. איך אמרה אחת החברות - אם יש בקרבתכם נסיך המשוטט על סוס לבן ומחפש את נסיכתו - תפנו אותו לכרטיס האישי שישלח מסר שהוא בא. ססתתםם ערב נעים אפי

p a l o m a

New member
אפי../images/Emo45.gif../images/Emo127.gif../images/Emo127.gif../images/Emo127.gif../images/Emo24.gif../images/Emo141.gif../images/Emo42.gif

boaz31

New member
אפי אני לא אשה וקשה לי להבין

את הנימוקים של אשה בעד ונגד זוגיות כזו או אחרת אבל אינני יכול להבין את התמיכה מצד נשים שהן כל אחת אשה אחרת ושונה בנפשה ובגופה וברוחה ובכל מאוייה מכל אשה אחרת והדמיון היחידי ביניכן הוא היותכן-אשה-איך תומכות בך נשים שונות בנושא שהוא כלכך אישי ורק אישי... אם את תשארי לבד בגלל התמיכה הזו {כלומר,תקחי ללב }אז רק את זו שתהיה לבד ולא אף אחת אחרת {כל אחת מאלה שתמכו בך יכולה מחר להנשא...}עד כאן ואולי הגזמתי מעט אז אני מתנצל בפניך!!

boaz31

New member
ראיתי עכשו את השיר שכתבה מנורה

אשרי המאמין... לפגוש את מושא חלומותייך מימי הנעורים... וליצור עמו חלום של פרק ב' אשרי המאמין... זו לא בקורת שלילית-להיפך הלוואי.. אבל מי שמחכה לשיר הזה שיתגשם בו--צריך הרבה מזל!!!

מנורה

New member
בועז תתפלא היכרתי אישית זוג כזה

ובעקבות היכרות איתם כתבתי את השיר. בדרך כלל ישנה אכזבה מפגישות כאלה לפני מספר שנים בא לארץ ידיד טוב שלנו והחלטנו לעשות לו הפתעה ולהפגיש אותו עם אהבת נעוריו. חיכיתי בכילון עינים כי לפי התאור היא היתה "מלכת הכיתה" יפיפיה אמיתית מה אומר ומה אתאר הרגשתי את השוק בפנים שלו כשנצבה מולו, הבלונד הפך לבן הגובה הפך לרוחב רק החיוך והעינים הזכירו יופי ושובבות שאבדה. הזכרונות קלחו והיה יום נפלא מלא נוסטלגיה איך החבר שלנו אמר: "בטח גם היא קבלה הלם כי כשאני מסתכל בראי אני עדין רואה את החתיך של אז"

boaz31

New member
מנורה-מסתבר שהזמן לא עומד מלכת

{מהמילה ללכת}להיפך-אץ ורץ לו הזמן ונותן אותותיו בכל אדם ולמרות החוק הזה שהוא למעשה-אכסיומה-יש כאלה שחושבים/ות שבהן/ם זה לא יפגע וממיינים ללא סוף... עכשו סיימתי עם נושא זה ודי...

אפי 7

New member
בועז - כמה דוגמאות מהחיים אני

צריכה לתת כדי שתתפוס שאנו נשים תומכות אחת בשנייה לאורך כל הדרך. קודם כל יש לי חברות נשואות וגם פה בפורום שאין מניעה שהן נשואות ואנחנו נפגשות ומבלות יחד. ואפילו בוקר אחד ביליתי עם שני זוגות נשואים מהפורום - היה מקסים ולאחר מכן מסעדה - ואין לי מילים על ההנאה שהייתה. ועוד דוגמית: מישהי מאוד מאוד קרובה אלי שגם היא אלמנה, חברה טובה שלה התאלמנה, ומיד החלה בזוגיות חדשה. הזוג החדש מאוד בידידות איתה. אפילו כשהולכים לבלות, מציעים לה להתלוות אליהם, מארחים אותה בביתם לארוחות, והחגיגה גדולה. הבנת ברוך מהי תמיכת נשים. ואולי מישהו יכול להביא דוגמא על גברים במצב זה. בד בבד שכותבת מול עיניי צופה בעצרת לזכר רבין ז"ל. אפי

boaz31

New member
אפי-

בשעות קשות של לבד...בעצם איני מכירך עד כדי כך... סתם אשה אתן דוגמה מהחיים או גבר שלבדו בשבת או ביום ששי בערב או בלילה כשאין חברים בבית כולם הלכו גם הזוג שזה עתה הכירו ואת נשארת לבד עם 4 קירות מה אז...קורה לי או לך... כשכל אחד מאתנו הוא לבד....לבד רק 4 קירות ואולי כלב או חתול הילדים והנכדים והחברים והחברות הלכו לביתם עם בני זוגם... לזה לא ענית לי ולא תוכלי לענות לי זהו נקודה.. לזה יש רק תשובה אחת ואת תתני אותה.. לעצמך ולא אף אחת מחברותייך המפרגנות...ולא אף אחת מהדוגמאות שנתת לי... -------שלום ובהצלחה ממני עזי

אפי 7

New member
בועז סוף נושא - מתחילים חדש -

נסגור את הנושא - מאחר והוא מתחיל להיות כדו-שיח בינינו - ואיני בטוחה שהוא מעניין את שאר האנשים - במינון נכון - כן. אדם שאוהב להיות עם עצמו - לקרוא ספרים, לצפות בסרטים, לכתוב סיפורים, לעשות עבודות יצירה, אין יום ואין שעה ואין חג ואין שבת - שלא יסופק בין כתלי ביתו. ואותו אדם באם הוא מעניין, אהוב על חבריו, חברותיו, תמיד ימולא ביתו בהם. אמת - יש רגעים של לבד שקצת מציק - אך כמו שנאמר כבר - גם בזוגיות של נישואין - ישנם אנשים שהם כה לבד וכה בודדים - שהיו מוכנים לסגור את עצמם בבדידות בין 4 קירות מאשר להיות בזוגיות. מוצאי שבת נעים. אפי

אפי איזה דברים קורים לאדם בחייו

חוויות, חוויות, קשה למצוא את החצי השני, אבל ברגע שתמצאי, תדעי שזהו זה, רק תשארי כמו שאת, נהדרת!!!!!!! והכתיבה שלך משהו..................בידידות

vera2

New member
אפי יקרה אני מעריצה ומוקירה אותך.

אסור להתפשרבשום זוגיות ובפרט לא בפרק ב' כאשר האפשרויות לבעיות יותר גדולות מאשר בגיל צעיר. ילדים, נכדים שלי שלך.הרגלים שמביאים מהעבר או מהזוגיות הקודמת ובגיל יותר מבוגר קשה לשנות.הכנסות והרגלי הוצאות. ועוד ועוד. לכן המשותף של התאמה אישית צריך להיות מאוד חזק וחשוב להיות החלטיים. ולדעת מה רוצים. כל הכבוד לך.את אישה עם הרבה מאוד ערכים ומטען חיובי. יש הרבה מאוד פנטזיה בכל ההשתוקקות לפרק ב'.

למעלה