אנשים , עזרה!

אנשים , עזרה!

שלום לכם , אני מקווה שתוכלו לעזור לי , למה אני רוצה קודם כל להיות אנונימי......... קצת רקע על חיי: אני בן 17 וחצי , הלומד בכיתה יב' ( ומסיים אותה עוד מעט ). יש לי המון חברים , ואני בן אדם שקל לדבר איתו , וקל למצוא חברים אצלי. אך יש לי בעיה........ אמא שלי הייתה מכה אותי ואת אח שלי , מגיל 0 עד גיל 14 , הגשנו ביחד עם אגודת א"לי תביעה משפטית נגדה , והיא התחננה לפנינו שאנחנו נבטל את התביעה , ונגיד שלא אמרנו את האמת........ אמא שלי תמיד עיצבנה אותי ואת אחי , היא חושבת שהיא חייה בשנות ה-60 מתי שהיא הייתה ילדה. אין לי אבא , אבא שלי נפטר לפני כמה שנים , אבל הוא היה חי איתנו עד שהייתי בן 6. נספר כמה דוגמאות: אני ואח שלי מתנדבים במשמר האזרחי ובמכבי האש כמעט כל יום , בלי הגזמה אבל כמעט כל יום. ואנחנו מאוד נהנים שם , ואנחנו הולכים לשם , כי אנחנו לא רוצים להיות בבית , בגלל שאמא שלי מעצבנות אותנו. כשיום אחד , אח שלי נסע למשמרת במכבי האש , אז הוא הלך לאיזה 14 שעות משמרת , והיא מתעצבנת שהוא הולך יותר מידי למכבי האש. דוגמא נוספת , שבו אני רוצה לצאת עם חברים , אבל היא בשלה , שאני חוזר בשעה חצות , ולא יותר מאוחר מיזה...........אז לפעמיים אני עושה טריקים , לפעמיים חוזר מאוחר בלי שהיא שמה לב , ולפעמיים זה. עוד אחת , שבו , אמא שלי מחטטת לי בדברים יותר מידי , נכנסת אליי לחדר בלי לדפוק בדלת , ושואלת אותי יותר מידי שאלות , והסיבה לזה שהיא שואלת שאלות , זה שהורים מהיום שמים לב........זה היה משפט שהייתי צריך לשמוע כל פעם , שהיא עשתה משהו מעצבן , והייתי צריך לכעוס על זה. אני עובד בעבודה זמנית , וכל המשכורת שלי נכנסת לחשבון בנק שלי.... כשאני מוציא כסף מהחשבון בנק שלי , אמא שלי מתעצבנת על זה שאני מוציא כסף..... למה? כי בא לה! היום הייתה לי שיחה רצינית איתה על זה שאני הוצאתי פעם ב-3 ימים 20 ש"ח , והיא אומרת לי , שלי אין שום זכות לגעת בכסף הזה , ושאני צריך לקבל אישור ממנה על אם להוציא כסף או לא. והיא אומרת לי את זה בפרצוף , יענו שזה הכסף שהיא מרוויחה! סליחה! זה כסף שלי , אני הרווחתי אותו! היא רושמת לי על דף , שאם אני יעשה את אחד הדברים ( שאני יוציא כסף מהבנק ללא אישור ) אז יהיה לי רע........ לפעמיים , כשאמא שלי מעצבנת , נגיד כמו זה שהיא שואלת פעמיים את אותה שאלות , או שהיא מציקה , או שהיא עושה סתם דבר שלא מוצא חן בעיני או בעיני המשפחה , אז אני לפעמיים מתרגז , וכשהיא ממשיכה עם זה , אני אפילו צועק , כי היא מציקה ומעצבנת. כשאני צועק , אז היא אומרת לי להמניך את הטון , ונוגעת בי כאילו היא רוצה להכות אותי. בעיניים שלה אני רואה את זה , שהיא רוצה להכות אותי , ואני אומר לה שלא תיגע בי......היא מפחדת שאני יביא עוד תביעה משפטית עליה. עוד מקרה , שכל דבר שנעלם בבית , היא מאשימה אותי ואת אחי......... נגיד , שנעלם שרשרת בציפוי כסף , אז היא האשימה אותי ואת אחי , שאנחנו לקחנו , אך בסוף , אחרי יומיים , מצאו אצ זה בארנק שלה...... מקרה נוסף , כשהיא הגיעה הבייתה , היא ראתה שהכיסא שלה הוזז , ושהאור בחדר שלה נשאר דלוק , אז היא התחילה להתעצבן על זה , שהזיזו לה את זה כמה ס"מ , ולא נגנב כלום! אז היא באה אליי ואל אחי , להאשים אותי ואותו . אחרי כמה דקות , אני בא לשחק במחשב , והיא מנתקת לי את המחשב , כי היא אומרת שאני הזזתי לה את הדברים והשארתי לה את האור דלוק. יש לך הוכחות? משהו?! אין לך כלום! אז היא התחילה להגיד שאני שקרן . עוד משהו , אני מעשן , ואמא שלי לא יודעת על זה בינתיים , והיא רוצה לגלות את זה , ואני מנסה להסתיר ממנה את זה. אני מפחד על התגובה שלה , מה אני עושה? אגב , אפילו הבן זוג שאיתה , מתעצבן ממנה , כי הוא לא יודע מה לעשות.... בכל מקרה , מנסים לדבר איתה , והיא לא רוצה , לפעמיים היא מדברת , אבל לפעמיים היא לא רוצה לדבר...... "כל זמן שאני חי בבית הזה , אתה תיהיה תחת פיקודי " זה המשפט שלה כל הזמן. אנשים , מה אני עושה? אני זקוק לעזרה דחופה........ תודה למי שיעזור לי , השם יברך אותו.......

מעבר לאגודת אל"י

אפשר לגשת למחלקת הרווחה בישוב בו אתם גרים ולבקש את עזרתה של עובדת סוציאלית.

למעלה