אני קול צף

תאום2

New member
אני קול צף

מתלבט מה להצביע, מאחר שאני בא מבית חרדי, חשבתי להצביע ליהדות התורה, אך הבנתי שבדעתם לשבת בממשלת אולמרט, איני רוצה לתמוך בממשלת אולמרט משום שהנ"ל - א)מגרש יהודים. ב)יסכן את ביטחון המדינה ע"י הכנעות לטרור ע"כ מעוניין אני בהצעותיכם על מפלגות העומדות בקריטריונים הבאים: א)יעברו את אחוז החסימה (ע"פ הסקרים). ב)ימנים אמתיים (לאו דווקא קצוניים, אלא כאלה אשר לא יתנו ידם למהלך שמולאני) ג)רצוי מפלגה דתית ד)רצוי מפלגה חברתית היש כזאת
א"כ הציעו

geviaz

New member
התשובה ברורה...

איחוד-לאומי-מפד"ל!!! מפלגת ימין-חברתי-יהודי

אמורוסו

New member
תודה ../images/Emo13.gif

אכן ימניות, דתיות, חברתיות. מה יותר הוא יכול לבקש
WELCOME טב בקלפי.

תאום2

New member
האם אוכל להיות בטוח

שהם לא יצתרפו לשבת בממשלת אולמרט? האם הם הצהירו על התחייבות כזו? שאם לא כן הם אינם עדיפים לי ע"פ מפלגת יהדות-התורה אשמח לקבל קישורית למצע מפלגת : מפד"ל - האיחוד-הלאומי

אמורוסו

New member
הסברים מדויקים + קישורים למצע

אוקי, זה ממש לא נכון לגבי פיצול אפשרי. לא יהיה כזה פיצול כי זה אסור לפי ההסכם שהם חתמו. בכל מקרה, האיחוד הלאומי הצהיר שהוא מתכוון ליצור גוש חוסם לאולמרט. בהנחה שגוש כזה יתאפשר כמובן שהוא לא יצטרף לממשלה (בני אלון הצהיר על זה, יו"ר המפלגה). רק אם לא תהיה עקירת יישובים, ואולמרט יהיה רה"מ אז אפשר יהיה לשקול להיות בקואליציה כדי להשפיע, אבל בשום פנים ואופן אחרת לא. האינטרס היום של האיחוד לאומי מפד"ל זהה וזה שמירה על ארץ ישראל וערכים נוספים של היהדות. אני מצרף את האתר של הרשימה שם יש קישור למצע משותף, ולשתי המפלגות שם אפשר לראות מצעים מפורטים, שהם בעיקרם דומים מאוד.

אין סיכוי לגוש חוסם

אנשי המפד"ל ירוצו לכל קואליציה שתסכים לקבל אותם, באימרה שיותר קל להשפיע מבפנים.

אמורוסו

New member
לא נכון שוב...

אתה טועה ומטעה. קודם כל יש סיכוי טוב מאוד לגוש חוסם. דבר שני - מפד"ל לא ירוצו לשום קואליציה, וגם אם היו רוצים הם לא יכולים. כל החלטה שתתקבל צריכה להתקבל ברוב, ואיחוד לאומי הבטיח שתמיד יהיה לו קול בהחלטה, ולכן הוא יכול למנוע ממפד"ל ללכת. הם לא יכולים להתפצל במשך שנתיים ללא הסכמה של האיחוד הלאומי. בקיצור לא נכון.

geviaz

New member
../images/Emo70.gif אל תקשיב ליגרתי...

הוא שמאלני שרוצה שלא תצביע לימין האמיתי! האיחוד-הלאומי-מפד"ל לא ישבו בממשלה שתפנה ישובים!!! הם היחידים שלא נתנו ידם להתנתקות. נכון, הם ישבו בממשלת שרון, אבל (וזה אבל גדול) פרשו ברגע שהכנסת אישרה את התוכנית! ולא מכרו את קולם תמורת הכסף ששרון הציע...

למעלה