אני צריכה עזרה..

ר י צ ל

New member
אני צריכה עזרה..

אני בקרוב בת 20 ופתאום אני מגלה שהכל אצלי באמת גרוע תמיד ההורים שלי- אמא שלי טענה שאני לא עושה כלום! ולא מתקדמת ופתאום אני מבינה שוואלה... אני בת 20 ואני הולכת להשתגע אני לא מסוגלת לחיות עם הלחץ הזה עליי אני מרגישה כמו שמנהרה הולכת ונסגרת עליי... לפעמים ברגעים של שקט בא לי לצרוח! אני מסתכלת על עצמי במראה וזה לא עושה לי טוב ממש קשה לי.. קשה לי עם החיים קשה לי מאוד עם הלחץ בבית (מתי תתחתני) קשה לי כי כל הזמן מבטלים אותי בהנף יד- לא לוקחים אותי ברצינות קשה לי כי אני כבר לא דתייה ואני גם לא ממש נוסעת בשבת קשה לי כי אין לי חבריים אמיתיים... אין לי מישהו שאוכל לסמוך עליו מישהו לבכות.. ושלא יגיד לי "שטויות יעבור" קשה לי להיות לבד קשה לי להיות אפס אני מוצאת את עצמי או בעבודה או ישנה בקרוב יתחיל סמסטר שני ואין לי כוחות... אני רוצה רק לישון ולא להתעורר וכמה שאני ישנה המצב לא משתנה... בבקשה עיזרו לי!

גרא.

New member
ר י צ ל,בעצם את אומרת שהשהות והחיים

בבית הורייך,חונקים ולוחצים אותך ביותר.הורייך כנראה דתיים,בעוד שאת כבר חזרת כנראה בשאלה.אבל שומרת עדיין על פסדה בעיקר של דתיה כביכול,למשל, אינך נוסעת בשבת,לאו דווקא בגלל שאין לך חברים שכן נוסעים בשבת, אלא מסיבות נוספות.הורייך לוחצים שתתחתני,גם אם אין לך לפי שעה עם מי..לא לוקחים אותך ברצינות מזלזלים בך,מבטלים אותך בהנף יד, כך שקיים כנראה ניכור של ממש בינך לבין הורייך.מצב כזה אפשר למנוע בפתרון הכי אלגנטי של יציאה מהבית.אם את סטודנטית,יתכן מאד שאת יכולה לבקש ולקבל דיור במעונות,אם את עונה לקריטריונים. אם לא,סטודנטים/ות רבים גרים בשכירות, ובשותפות של כמה יחד בדירה שכורה.זה מחייב כמובן שתהיה לך איזה שהיא הכנסה כספית לממן את החיים העצמאיים הללו..ותמיד אפשר לחשוב גם על הלוואה נוחה פה או שם המיועדת לסטודנטים בלבד.אם לצאת מהבית,אינו פתרון שבא בחשבון,כאשר ברקע את יודעת שאינך יכולה לשנות את הדעות והעמדות של הורייך,את יכולה ללמוד כיצד להתמודד עם מצבי הלחץ הקשים בבית הורייך.או בעזרת גוף חיצוני,למשל בשרותי הייעוץ לסטודנט, בעיקר בקליניקה הפסיכולוגית שיש בכל אוניברסיטה בעלות מאד נמוכה. או לעבוד בעצמך על מצבי הלחץ האלה,ללמוד להכיל אותם ולהתמודד עימהם, כך שתוכלי לתפקד. רצ"ב קישור מתאים.

למעלה