אני פונה כאן לכל אדם שפוי

• פותח הנושא all
  • פורסם בתאריך

all

New member
אני פונה כאן לכל אדם שפוי

לפני כחודש אפגניסטן הרסה פסלים בני אלף שנים ויותר, לנו הם היו עתיקות, לבני דת ה-``הינדו`` קדושים כסיפרי התורה ליהודים וספרי הקוראן למוסלמים. והעולם, בדיוק כמו ב-1939 מחה. לפני כשבוע עברו באפגניסטן כמה חוקים חדשים, 1- כל בן מיעוטים יילך על בגדיו עם תלאי מזהה. 2- כל אישה תלך עם רעלה המסתירה את פנייה, גם אם הדבר נוגד את הדת שלה. העולם שוב מחה. חברים, אני מבקש מכל המוסלמים השפויים לכתוב מכתבים, פקסים וכל דבר אפשרי לאותה ממשלה ולהסביר לה איך אתם הייתם מרגישים לו היו מכריחים אותכם ללכת באנגליה או צרפת עם תג -``מוסלמי`` על הבגד. ואיך הייתם מרגישים לו היו מחריחים את הנשים שלכם ללכת ללא רעלה בקנדה או ארה``ב. והיהודים שבינכם, היזהרו! החרדים משטלטים על המדינה בקצב מפחיד עד אימה. הם לא עושים את זה בכוח, הם עושים את זה בערמה - גנבת תקציבים ויצירת תנאים משופרים לבני המגזר שלהם - 1. אי שרות בצבא, 2. מימון בזמן לימודים בכולל, 3. מימון עשרות ילדים וכו` וכו`. המרחק מישראל לאפגניסטן מתקצר יום יום. ועוד דבר כל מי שקונה מוצר שעליו חותמת -``בהשגחת הבד``ץ`` תורם למפלגה חרדית. בעיקרון, התרמה זו היא נגד החוק, אבל הכישרון של החרדים להעביר כספים מארנק לארנק, כך שבסופו איש לא יודע מה הגיע ממי ולמי צריכה להיות ידועה לכם, (זכרו את 10 שנות משפט דרעי).

קלייר

New member
לעולם לא שוב-לא ישימו עלינו טלאי

ואנו השפוים ,שאוהבים את המדינה נלחם בכל כוחנו בתןפעה של החרדים ומי יכול לשכוח את משפט דרעי-בושה לאנושות-שאדם שגנב חוגגים לכבודו ליד הכלא,ושולחים לו אוכל כשר, מקווה שהעם הזה יתעורר ימנים ושמאלנים כאחד כי החרדים שולטים בממשלה היום החליטה גברת שרת החינוך-להוסיף לימוד על היהדות,מחר יגידו לנו איך להתלבש, אוי לנו עם נחזור לימי החושך-

בת-עמי

New member
משהו קטן על החרדים

כולם מפחדים מהם ממהתרבות משהו פשוט הרבה מהחרדים לא נשארים בדיוק חרדים ושוב יחי ההבדל יש הבדל עצום בן דתיים לחרדים בקשר ללימודי יהדות זה דבר מתבקש טיפה לדעת מה קורה עם העם שלך ודרך אגב הערבים ילמדו את ההיסטוריה של העם שלהם והיה גם חינוך לדומקרטיה בקיצור אחלה דבר אז אל תלכלכו

קלייר

New member
לא מהתרבות מפחדים/מהיתחרדות

כל אסיר היום כדי לקבל תנאים טובים חוזר בתשובה,וכאן הסכנה לא התרבות מפחידה ההיתחרדות,שמנסה לשלוט במדינה ויודעת אני את ההבדל בין החרדים לדתיים-חלקם גם משרתים בצהל וכבודם במקומם,אך אוכלי החינם-שרק מכירים פסוק אחד בתנך עשית ילדים ואחרים יאכילו אותם,אלה מעלים לי את הלחץ דם, ללמוד יהדות לימדו,אך למה אני חיבת ללמוד כל אדם ילמד את אשר חפץ ``חייה ותן לחיות``

בת-עמי

New member
תקשיבי קלייר

אני נגד החרדים מאוד בכלל לא חושבת שהם בסדר בקטע של הילדים זה דבר נפלא לדעתי לעזור למשפחות ברוכות ילדים את יודעת מה זה בית של 11 ילדים??????? זה נורא טוב עם שמסוגל לעזור אחד לשני ובקשר ללימודי יהדות זאת חובה בסיסית

all

New member
ואת, את יודעת

איזה משכורת אני צריך להביא בשביל 2 ילדים? לא פחות מ-10000 נטו וכסף לילד שלישי, בחיים לא יהיה לי. אתם רוצים ילדים? אין בעיה, אבל לא על חשבוני!!!!!!!!!!!!!

B.Shokor

New member
להביא ילדים = כסף

צודק, אני מסכים עם מר ALL בכל מלה, זו באמת אחת הבעיות הגדולות במדינה שלנו, אנשים מביאים ילדים לעולם הזה רק בשביל לקבל כסף, (אני אישית שמעתי פעם מישהו אומר שהוא רוצה להביא עוד ילדים (יש לו 7) ולחיות מהביטוח שלהם). כמו שאמר מר ALL, רוצים ילדים, אבל לא על חשבוני..

יוסי26.5

New member
להביא ילדים=כסף

להביא ילדים=כסף... נכון עד גבול מסויים... אחרי הגבול הזה ילדים עולים כסף.... ואלה עם הרבה ילדים...ללא מחשבה תחילה... עולים לנו כסף... על זה חשבתם??? 10 ילדים בגן,אחרי זה ביסודי אחרי זה בתיכון...ומי יודע איפה עוד...וכמה מהם יהיו בדיוק כמו אבא שלהם...

B.Shokor

New member
צודק, ולכן אני אמרתי שהם גם סכנה

על המדינה. (אין ברצוני להעליב או להתייחס למגזר מסויים בצורה לא טובה, אם אתם מרגישים שדבריי פוגעים באיזה שהו בן-אדם נא להודיע לי).

בת-עמי

New member
שוקר קראתי ובכיתי

אני בשוק על הקטע עם הכסף זה פעם ראשונה שאני שומעת על דבר כזה ואני לא מאמינה כ``כ זה דבר גרוע מאוד אם יש כאלה אנשים ואם אם הם קיימים אז הם מיעוט אני בע``ה יקים את ביתי ויהיו בו עשרה ילדים לא בגלל הבטיוח ולא בגלל הכסף ואנחנו נשב מאושרים כל המשפחה בגינה אבל בשביל כסף כמעט תמיד אם לא תמיד זה לא בשביל כסף

קלייר

New member
עושים ילדים כי כתוב/אך לא חושבים

מי ישלם את החשבון בסוף, נכון לא עושים ילדים בגלל כסף אך לא דואגים לכסף, האל יביא פרנסה=המדינה קל לעשות ילדים אך קשה לפרנס ,ומי שלא מסוגל לפרנס 11 ילדים אל תעשו תעזור לעצמך לפני שתצפה שהמדינב תתן לך, אך כבר דבר ידוע במדינה עושים ילדים ואחרים דואגים למחסורם באיז מדינה נשמע כדבר הזה, באנגליה אדם העושה ילדים ולא מסוגל לדאוג להם נילקחים מהם הילדים,ללמדם מהי אחריות-ולא לסמוך על מדיניות לקחת

בת-עמי

New member
בכלל לא קלייר

לא כי כתוב לא עושים ילדים כי כתוב אבל במדינה נורמלית לדעתי יש עניין שלעזור למשפחות ברוכות ילדים גם אם הן חילוניות וגם הם הן דתיות אני אישית גדלתי בבית קטן אנחנו רק חמישה ילדים וב``ה הסתדרנו אבל השכנה שלי יש לה ששה ילדים והיא קבלה קצבה על כל הילדים מקבלים קצבה אבל כשיש הרבה צריך יותר הגיוני

קלייר

New member
אומרת שוב/עושים ילדים שיש יכולת

עושים ילדים שיש יכולת כספית וכלכלית ,ולא מחכים שאחרים יתנו על זה אני מדברת,לחשוב לפני,,,,,,,

בת-עמי

New member
שיקול כספי???????

מה קורה לך זה ילדים זה הדבר הכי נפלא בעולם ולפעמים צריל לעזור לאנשים לגדל אותם

קלייר

New member
את לא מבינה את הנקודה/נפלא לגדלם בכ

את לא מבינה את הנקודה,ילדים זה דבר נפלא מאין כמותה אך,כדי לגדלם בצורה מכובדת ,יש לחשוב כלכלית ולא לסמוך על העזרה, המכבד עצמו לא נופל לנטל על אחרים כי ילדים זה נפלא תן להם חיים ניפלאים בכוחות עצמך

B.Shokor

New member
נפלא נפלא, אבל לא להגזים..

בת-עמי יקרה, אני בוודאי מסכים איתך שילדים זה הדבר הכי נפלא בעולם, אבל אם מגזימים אז יש בעייה גדולה מאוד. לפי דעתי לחנך/לגדל ילדים זה הדבר הכי קשה בעולם. מה היית מעדיפה? שני ילדים מקסימים באופי והיופי שלהם- או 11 ילדים (מפעל) בלגן ובעיות כל היום?

בת-עמי

New member
זה ממש לא הגזמה

גידול ילדים זה לא מפעל זה החיים זה קשה,נכון אבל יש להם גם אבא וגם אמא גם כשיש 11 ו13 ילדים אפשר לגדל אותם ולחנך אותם ולפעמים הרבה יותר טוב ממשפחה עם שתי ילדים

eliasys

New member
גם לערבים?

גם למשפחות ערביות ברוכות ילדים צריך לעזורל לדעתך??

קלייר

New member
מענין מה בת-עמי תענה על זכויות הערב

מענין מה בת-עמי תענה על זכויות הערביה שלה 11 ילדים מצפה בכליון עינים לתשובה

B.Shokor

New member
ישראל = אנגליה? מה פתאום????

עד שנגיע לרמה של הממשל האנגלי נצטרך עוד עשרות שנים.

למעלה