אני יודעת שהנושא לא ממש מתאים

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
ובכל זאת מעלה את זה כאן.
זוג בני 50 שחיים יחד כבר 3+ שנים עם עליות ומורדות.
לגבר יש 4 ילדים בוגרים ולבת זוגו אין,רווקה.
אימה חיה בצרפת והיא החליטה להביא אותה לארץ -אליהם הביתה.
אין פרטיות,החדר שלהם יהיה של האימא והזוג יישן בסלון.
האימא חצי סיעודית ולא קלה(במזג ובמשקל).
הוא אמר לה שזה יפגע בזוגיות,שאי אפשר לטפל בה,ששניהם עובדים עד שעה מאוחרת ועוד..הס מלהזכיר סופ"ש או חברים.
מה דעתכן/ם?
מבחינתו היא מוותרת על הזוגיות/עליהם והיא מבחינתה סגורה על הנושא אבל יודעת שאחרי שהבטיחה לה לא יכולה לסגת.
אשמח לשמוע מכם.😍
ודעתי,שזה ממש בעייתי המצב,לא תהייה לה שום עזרה מאחותה שגרה פה,ואם כל הרצון ונקיפות המצפון שלה לבטח,אם נפלה ההחלטה להביא אותה לארץ יש בתי אבות(והאימא לא מוכנה),מסובך.

Yakir4179

Well-known member
ובכל זאת מעלה את זה כאן.
הוא אמר לה שזה יפגע בזוגיות,שאי אפשר לטפל בה,ששניהם עובדים עד שעה מאוחרת ועוד..הס מלהזכיר סופ"ש או חברים.
מה דעתכן/ם?
מבחינתו היא מוותרת על הזוגיות/עליהם והיא מבחינתה סגורה על הנושא אבל יודעת שאחרי שהבטיחה לה לא יכולה לסגת.
אשמח לשמוע מכם.😍
ודעתי,שזה ממש בעייתי המצב,לא תהייה לה שום עזרה מאחותה שגרה פה,ואם כל הרצון ונקיפות המצפון שלה לבטח,אם נפלה ההחלטה להביא אותה לארץ יש בתי אבות(והאימא לא מוכנה),מסובך.
מצב לא קל מצד אחד כיבוד אבא ואימא מעל הכל גם בזקנתם , ומצד שני חוסר פרטיות גם לי 3 שנים סבתי זל הייתה אצלנו ולא הבאתי סטוצים הביתה!
אם בן זוג אוהב אותה ומכבד הוא יקבל את זה למרות שזה לא קל , אני מארח מידי פעם 10 בני משפחה עם ילדים קטנים ומה זה לא קל בגילי כבר, לכן אני ממליץ להתחתן מוקדם 24 והלאה!
גם אם היא תהיה זכאית למטפלת סעודית עדיין הדאגות וכו , בית אבות זה יקר וההורים מרגישים לא נוח שהילדים מעיפים אותם לשם וככה הם מדרדרים, אם צריכים למצוא מועדונית לחצי יום שהיא תהיה שם ותעביר את חצי היום , ואז גם להם יהיה איכשהוא פרטיות גם

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
מצב לא קל מצד אחד כיבוד אבא ואימא מעל הכל גם בזקנתם , ומצד שני חוסר פרטיות גם לי 3 שנים סבתי זל הייתה אצלנו ולא הבאתי סטוצים הביתה!
אם בן זוג אוהב אותה ומכבד הוא יקבל את זה למרות שזה לא קל , אני מארח מידי פעם 10 בני משפחה עם ילדים קטנים ומה זה לא קל בגילי כבר, לכן אני ממליץ להתחתן מוקדם 24 והלאה!
גם אם היא תהיה זכאית למטפלת סעודית עדיין הדאגות וכו , בית אבות זה יקר וההורים מרגישים לא נוח שהילדים מעיפים אותם לשם וככה הם מדרדרים, אם צריכים למצוא מועדונית לחצי יום שהיא תהיה שם ותעביר את חצי היום , ואז גם להם יהיה איכשהוא פרטיות גם
ראשית,יש הבדל בין להביא סטוצים לבין זוגיות כמו זוג נשוי מה ההשוואה? ואגב,אימי בבית אבות פה בצפון וזה הדבר הכי נכון שעשיתי בשבילה,והיא ממש לא מידרדרת(בבית היא מזמן לא הייתה שורדת).
בנוגע לזוג ,אין אופציה למועדונית או אחר כי היא לא תסכים ולכן הוא יחפש דירה אחרת.

Yakir4179

Well-known member
ראשית,יש הבדל בין להביא סטוצים לבין זוגיות כמו זוג נשוי מה ההשוואה? ואגב,אימי בבית אבות פה בצפון וזה הדבר הכי נכון שעשיתי בשבילה,והיא ממש לא מידרדרת(בבית היא מזמן לא הייתה שורדת).
בנוגע לזוג ,אין אופציה למועדונית או אחר כי היא לא תסכים ולכן הוא יחפש דירה אחרת.
אם לא נשואים אז מוטב שהוא יפנה את מקומו ויגיע בסוף שבוע!
אני יכול לומר מיוצאי עדות המזרח המבוגרים הם לא אוהבים ללכת לבית אבות להתנתק מקהילה, אם זה סעודי אז אין ברירה!
אני בכל מצב אימי תהיה איתי או בביתי או שאחד אחים ישאר איתה, לא משאיר אותה עם הגונגל בחוץ0

אבח"י

Well-known member
ובכל זאת מעלה את זה כאן.
מה דעתכן/ם?
אשמח לשמוע מכם.😍
מה המצב החוקי בין השניים האלה? שהרי אינם זוג נשוי, לפי מה שכתבת.
של מי הדירה? שלו? שלה? של שניהם?
האם יצטרכו לטפל בה או לשכור מטפלת יומית?
סקס על הספה בסלון אמנם לא נוח בגיל 50, אבל כשזה לוחץ זה קורה גם על ספה.

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
מה המצב החוקי בין השניים האלה? שהרי אינם זוג נשוי, לפי מה שכתבת.
של מי הדירה? שלו? שלה? של שניהם?
האם יצטרכו לטפל בה או לשכור מטפלת יומית?
סקס על הספה בסלון אמנם לא נוח בגיל 50, אבל כשזה לוחץ זה קורה גם על ספה.
מדובר באחי..
לא נשואים וגרים בשכירות יחד.היא תצטרך לטפל בה ובכל מה שמשתמע.(יש גם בעיה של משקל).
אחי עובד מ 5:00 בבוקר עד 18:00. מצב מורכב.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מדובר באחי..
לא נשואים וגרים בשכירות יחד.היא תצטרך לטפל בה ובכל מה שמשתמע.(יש גם בעיה של משקל).
אם הם חיים יחד מעל לשנתיים, דבר אחד בטוח כנראה: הם ידועים בציבור ומעמדם כמעמדו של זוג נשוי.
מעבר לזה... סיפור מורכב ומסובך.
לדעתי, יהא עליה למצוא פתרון לאמה, וכנראה ייאלצו לאתר דירה גדולה יותר, שתאפשר רווחה גם (אולי) למטפלת.
היה כבר מי שניסה לרמוז לגבי רכוש של האם שיוכל לסייע. גמני חושב שיש לבחון את הכיוון הזה כמקור למימון.

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
אם הם חיים יחד מעל לשנתיים, דבר אחד בטוח כנראה: הם ידועים בציבור ומעמדם כמעמדו של זוג נשוי.
מעבר לזה... סיפור מורכב ומסובך.
לדעתי, יהא עליה למצוא פתרון לאמה, וכנראה ייאלצו לאתר דירה גדולה יותר, שתאפשר רווחה גם (אולי) למטפלת.
היה כבר מי שניסה לרמוז לגבי רכוש של האם שיוכל לסייע. גמני חושב שיש לבחון את הכיוון הזה כמקור למימון.
אין רכוש משותף והם חיים בשכירות ובת זוגו רכשה דירה גדולה בדרום והיא תהייה מוכנה בעוד שנה +.
לאימא אין רכוש מלבד קיצבה חודשית.
תודה על ההתייחסות.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אין רכוש משותף והם חיים בשכירות ובת זוגו רכשה דירה גדולה בדרום והיא תהייה מוכנה בעוד שנה +.
לאימא אין רכוש מלבד קיצבה חודשית.
תודה על ההתייחסות.
הבנתי "בערך". ונו. טוב. תהיה להם חוויה לא פשוטה עד שיזכו להיכנס לדירה החדשה בדרום ואני מניח שעד אז, אין להם אופציה להשקיע בשכירות של משהו "גדול" יותר.
לצערי, אני התחלתי "קצת" להבין מה זה לשכור דירה...
בני שכר לאחרונה דירה עם חברתו בקריות, והם קיבלו דירה די מרווחת. הסידור הפנימי באמת אחלה.
אמה מה? שם (בקומה שמתחת) לקחו כמה דירות וחילקו אותן ל"חלקי דירות" כשלכל חלק כניסה משל עצמו. אז בכל חלק יש דיירים וכמות הדיירים היא "אינסופית".
לדייר אחד יש כלב. אחר מארח בשעות הערב/לילה המאוחרות. השלישי מניח את הנייד כשהוא שעון על הקיר, וכשהנייד מתחיל לרטוט (השכמת הבוקר), הקיר רועד ומעביר את הויברציות לקומה השנייה. אל תשאלי עד כמה הזוג הצעיר סובל מכל השכנייאדה הזו.

alongrin100

Well-known member
מדובר באחי..
שיחליטו בינהם מי זה שמפנה את הדירה.
לטובת העניין, כנראה שהיא צריכה דירה נגישה כדי שאפשר יהיה להוציא ולהביא את אמה בקלות.

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
שיחליטו בינהם מי זה שמפנה את הדירה.
לטובת העניין, כנראה שהיא צריכה דירה נגישה כדי שאפשר יהיה להוציא ולהביא את אמה בקלות.
אחי מחפש דירה שתתאים לו. היא רכשה דירה של 4 חדרים בדרום והמעבר יהיה בעוד שנה וחצי.בנתיים היא משלמת גם שכירות וגם משכנתא..לא פשוט.

alongrin100

Well-known member
אחי מחפש דירה שתתאים לו. היא רכשה דירה של 4 חדרים בדרום והמעבר יהיה בעוד שנה וחצי.בנתיים היא משלמת גם שכירות וגם משכנתא..לא פשוט.
לא זה לא פשוט... אבל הרבה ברירות כנראה שאין.
יכול להיות שהפיתרון הוא לסיים את השכירות ושהיא תעבור לדרום לסביבה ששם היא תיכננה לגור ממילא.
מחירי השכירות הרבה יותר שפויים שם.
לגבי משכנתא, אפשר לדבר עם הבנק על דחיית תשלומי משכנתא ותשלומי הריבית בלבד.
רוב הבנקים מסכימים לדחות לשנה.

אישון34

Well-known member
שישתוק.

ככה זה - בעל המאה הוא בעל הדעה.

לא מתאים לו הוא מוזמן ללכת.

אישוניאיש.
לא ילך.

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
שישתוק.

ככה זה - בעל המאה הוא בעל הדעה.

לא מתאים לו הוא מוזמן ללכת.

אישוניאיש.
לא ילך.
למה שישתוק?למה לא צריך להתייעץ?אתה היית שותק?
הזוגיות גם כך עם עליות ומורדות וחבל...אבל הוא ימצא דירה אחרת..ושקט נפשי הוא מצרך יקר ואין לו מחיר.

אישון34

Well-known member
למה שישתוק?למה לא צריך להתייעץ?אתה היית שותק?
הזוגיות גם כך עם עליות ומורדות וחבל...אבל הוא ימצא דירה אחרת..ושקט נפשי הוא מצרך יקר ואין לו מחיר.
כי היא מחזיקה אותו כלכלית.

הוא רוצה להתייעץ? על מה?

יש מצבים שזה לא מכבד אותך להתייעץ.

אישוניאיש.
אם הם מהדרום - ואת מהצפון - שתעברי במרכז, לבקר אותו, בואי לשתות קפה.

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
;)כי היא מחזיקה אותו כלכלית.

הוא רוצה להתייעץ? על מה?

יש מצבים שזה לא מכבד אותך להתייעץ.

אישוניאיש.
אם הם מהדרום - ואת מהצפון - שתעברי במרכז, לבקר אותו, בואי לשתות קפה.
קפה ועוגת גבינה חחח. :love: ..ולעניין עצמו-הוא מרוויח הרבה יותר ממנה ומכלכל את הבית,יודע לתקן,לסדר,לשפץ הכל ומוכשר.,עוזר בכל מה שאפשר ,ומה שאני יודעת ואומר,הזוגיות הזו הייתה הרבה זמן על זמן שאול..ולכל מטבע יש שני צדדים.
אההה...אם אגיע למרכז תזמין לך ולי צימר,,שנלך אחרי הקפה ועוגת הגבינה.;-)

אישון34

Well-known member
קפה ועוגת גבינה חחח. :love: ..ולעניין עצמו-הוא מרוויח הרבה יותר ממנה ומכלכל את הבית,יודע לתקן,לסדר,לשפץ הכל ומוכשר.,עוזר בכל מה שאפשר ,ומה שאני יודעת ואומר,הזוגיות הזו הייתה הרבה זמן על זמן שאול..ולכל מטבע יש שני צדדים.
אההה...אם אגיע למרכז תזמין לך ולי צימר,,שנלך אחרי הקפה ועוגת הגבינה.;-)
העולם לא מסתכם בצימרים ... אבל כן בכוסות קפה.

אם הוא מרוויח הרבה יותר ממנה - והיא רוכשת נכסים - והוא נישאר בלי שום דבר.

יש פה פגם.

אישוניאיש.
פגום מראש.

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
העולם לא מסתכם בצימרים ... אבל כן בכוסות קפה.

אם הוא מרוויח הרבה יותר ממנה - והיא רוכשת נכסים - והוא נישאר בלי שום דבר.

יש פה פגם.

אישוניאיש.
פגום מראש.
לא יקירי...הם חיים יחד ומתחלקים בהוצאות הבית..חופשות וכאלה הוא משלם ובאהבה.
היא קנתה בית בדרום תוך שיקול להביא את אימא וייתכן שמתוך לחץ רגשי.
הוא חסך והכול בסדר,אכן..הקשר פגום.
ולמה אתה כזה ציני כשאני מתבדחת איתך..למה?😍😍

אישון34

Well-known member
לא יקירי...הם חיים יחד ומתחלקים בהוצאות הבית..חופשות וכאלה הוא משלם ובאהבה.
היא קנתה בית בדרום תוך שיקול להביא את אימא וייתכן שמתוך לחץ רגשי.
הוא חסך והכול בסדר,אכן..הקשר פגום.
ולמה אתה כזה ציני כשאני מתבדחת איתך..למה?😍😍
לא ציני... או לפחות לא רואה את זה.

אישוניאיש.
עובד על עצמו.

אבח"י

Well-known member
מדובר באחי..
תראי, ישנן החלטות שמשפיעות על בני זוג, אבל מתקבלות על ידי אחד מהשניים באופן בלעדי. לא כל החלטה ראויה או צריכה לעבור דיון מוארך בכנסת או בחוג המשפחה. אני מניח, שבת הזוג מבינה שאין לה ברירה. היא גם מוכנה לשלם את מחיר אובדן הזוגיות, מה היא יכולה לעשות? כלומר, אני מעמיד עצמי במקומה, לרגע. אם לא היתה לבת זוגי ברירה אלא לשכן את אמה אצלנו, בלי להתיעץ אתי היתה עושה זאת, כי הנחת המוצא לזוגיות סבירה, שלפעמים צריך לבלוע צפרדע אם רוצים להמשיך בה. זוגיות סבירה איננה מאבקי כוח או "פייר/לא פייר" אלא יכולת להתגמש ולפעול על פי תכתיבים חיצוניים, שלא תמיד יש שליטה עליהם.
אם זה לא עובד, אז לא עובד ומפרקים את החבילה.

למעלה