אני יודעת שהנושא לא ממש מתאים

Ellis Murphy

Well-known member
ובכל זאת מעלה את זה כאן.
זוג בני 50 שחיים יחד כבר 3+ שנים עם עליות ומורדות.
לגבר יש 4 ילדים בוגרים ולבת זוגו אין,רווקה.
אימה חיה בצרפת והיא החליטה להביא אותה לארץ -אליהם הביתה.
אין פרטיות,החדר שלהם יהיה של האימא והזוג יישן בסלון.
האימא חצי סיעודית ולא קלה(במזג ובמשקל).
הוא אמר לה שזה יפגע בזוגיות,שאי אפשר לטפל בה,ששניהם עובדים עד שעה מאוחרת ועוד..הס מלהזכיר סופ"ש או חברים.
מה דעתכן/ם?
מבחינתו היא מוותרת על הזוגיות/עליהם והיא מבחינתה סגורה על הנושא אבל יודעת שאחרי שהבטיחה לה לא יכולה לסגת.
אשמח לשמוע מכם.😍
ודעתי,שזה ממש בעייתי המצב,לא תהייה לה שום עזרה מאחותה שגרה פה,ואם כל הרצון ונקיפות המצפון שלה לבטח,אם נפלה ההחלטה להביא אותה לארץ יש בתי אבות(והאימא לא מוכנה),מסובך.
הפתרון זה עובדת זרה או בית אבות אבל אם בית אבות חייבים לעשות להם ביקורי פתע כל יום...

אבח"י

Well-known member
עובדת זרה - בסדר.
בית אבות בחיים לא. להורים שלנו מגיע הכי טוב שאפשר.
למה?
החותנת שלי נמצאת בבית אבות בגבעתיים, ל משען. דירת חדר וחצי שמתאימה לה "פיקס". מקבלת טיפול רפואי מעולה, השגחה מלאה, ערימות של חוגים ופעילויות, חצר גדולה, גן עירוני חלק מהחצר. מסלול הליכה מעולה לגילה, מתקנים לארח נכדים.
נכון, יקר. אז מה?! היא מממנת גם את המלווה ההודית שלה.
ירושה - עדיף לנו שתוציא את כל כספה על איכות חיים גבוהה בגילה [ וזה לא אצלה בבית, ולא אצלנו ].

alongrin100

Well-known member
למה?
החותנת שלי נמצאת בבית אבות בגבעתיים, ל משען. דירת חדר וחצי שמתאימה לה "פיקס". מקבלת טיפול רפואי מעולה, השגחה מלאה, ערימות של חוגים ופעילויות, חצר גדולה, גן עירוני חלק מהחצר. מסלול הליכה מעולה לגילה, מתקנים לארח נכדים.
נכון, יקר. אז מה?! היא מממנת גם את המלווה ההודית שלה.
ירושה - עדיף לנו שתוציא את כל כספה על איכות חיים גבוהה בגילה [ וזה לא אצלה בבית, ולא אצלנו ].
אני איתך בזה לגמרי.
גם בתי האבות ברמת אפעל לא רעים בכלל.
אבל להבדיל מאימה של זוגתו של המנהלת שלנו - כנראה שהחותנת שלך אינה סיעודית.
בתי אבות לסיעודיים/"תשושים" זה סיפור אחר לגמרי ועצוב מאד.

וירושה - אני בדעה שעדיף להשתמש ולהנות מהכסף כאן ועכשיו ושהאחרים ילכו להזדיין.

alongrin100

Well-known member
אני חושבת שזה אישי ומה שנכון או שלא תלוי בהרבה גורמים.
אני לא יודע איזה גורמים...
לכולנו יש טענות נגד ההורים שלנו.
מי מהם היו הורים יותר טובים, מי מהם פחות, ומי מהם גרועים יותר מהשטן עצמו.
אבל הורים זה הורים... גם לי היו לא מעט טענות נגד ההורים שלי.
ברגע שהם היו תלויים בי, ניתקתי את כל זה והתרכזתי בלתת להם את הטוב ביותר שאפשר.

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
אני לא יודע איזה גורמים...
לכולנו יש טענות נגד ההורים שלנו.
מי מהם היו הורים יותר טובים, מי מהם פחות, ומי מהם גרועים יותר מהשטן עצמו.
אבל הורים זה הורים... גם לי היו לא מעט טענות נגד ההורים שלי.
ברגע שהם היו תלויים בי, ניתקתי את כל זה והתרכזתי בלתת להם את הטוב ביותר שאפשר.
אתה ואני דיברנו על זה בעבר...ברור שיש חמלה אחרת אנחנו לא אנושיים אבל-יש מקרים חריגים ואני אחת מהן.

Tarzan_dude

Active member
ובכל זאת מעלה את זה כאן.
הוא אמר לה שזה יפגע בזוגיות,שאי אפשר לטפל בה,ששניהם עובדים עד שעה מאוחרת ועוד..הס מלהזכיר סופ"ש או חברים.
מה דעתכן/ם?
מבחינתו היא מוותרת על הזוגיות/עליהם והיא מבחינתה סגורה על הנושא אבל יודעת שאחרי שהבטיחה לה לא יכולה לסגת.
אשמח לשמוע מכם.😍
ודעתי,שזה ממש בעייתי המצב,לא תהייה לה שום עזרה מאחותה שגרה פה,ואם כל הרצון ונקיפות המצפון שלה לבטח,אם נפלה ההחלטה להביא אותה לארץ יש בתי אבות(והאימא לא מוכנה),מסובך.
זה מורכב וחסר המון מידע.
האם לאמא שמגיעה מצרפת יש רכוש בצרפת שאפשר לממש או כסף שמאפשר לקנות לה דירה כאן? או אולי לממן דיור מוגן בכסף הזה?
האם היא אזרחית? עולה חדשה? תושבת חוזרת? זה משפיע על כל מיני זכויות שהיא זכאית להן.
גם אם צריך בית אבות - יש כאלה שהם טובים וטובים מאוד (מניסיון משפחתי).
ככל שלא יהיה ניתן לטפל בה בבית (משקל, ניידות לטיפול וכד') - זה יחייב מסגרת כלשהי - גם אם היא רוצה וגם אם לא.
יש ארגונים שנותנים ייעוץ בחינם לגבי הזכויות וכדאי מאוד להתייעץ איתם.

לא נכנס ליחסי הזוג - גם כאן זה תלוי ומורכב - האם כל אחד מהם יכול להרשות לעצמו לשכור דירה לבד? וכו' וכו...

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
זה מורכב וחסר המון מידע.
האם לאמא שמגיעה מצרפת יש רכוש בצרפת שאפשר לממש או כסף שמאפשר לקנות לה דירה כאן? או אולי לממן דיור מוגן בכסף הזה?
האם היא אזרחית? עולה חדשה? תושבת חוזרת? זה משפיע על כל מיני זכויות שהיא זכאית להן.
גם אם צריך בית אבות - יש כאלה שהם טובים וטובים מאוד (מניסיון משפחתי).
ככל שלא יהיה ניתן לטפל בה בבית (משקל, ניידות לטיפול וכד') - זה יחייב מסגרת כלשהי - גם אם היא רוצה וגם אם לא.
יש ארגונים שנותנים ייעוץ בחינם לגבי הזכויות וכדאי מאוד להתייעץ איתם.

לא נכנס ליחסי הזוג - גם כאן זה תלוי ומורכב - האם כל אחד מהם יכול להרשות לעצמו לשכור דירה לבד? וכו' וכו...
אין לאימא רכוש מלבד קיצבה חודשית ולדעתי עולה חדשה
.
היא לא מוכנה לשום מוסד/בית אבות ובת זוגו של אחי החליטה להביא אותה אליהם הביתה תוך שהיא מבינה אם הוא יחליט לשכור דירה לבד(והוא אכן יעשה זאת,ועשה זאת בעבר עקב משבר בזוגיות).
אגב,גם אני דאגתי לאימי לבית אבות ולא היה קל אבל לבסוף זה הפתרון הכי נכון וטוב.
תודה.

michaell299

Active member
ובכל זאת מעלה את זה כאן.
מה דעתכן/ם?
אשמח לשמוע מכם.😍
לא שופט אף אחד. אבל קודם כל צריך לכבד את ההורים. הם הקריבו הרבה בשבילנו, וגם להם מגיע שנעזור להם אם צריך.

ובכל זאת מעלה את זה כאן.
מה דעתכן/ם?
אשמח לשמוע מכם.😍
מה השאלה? ברור שזה יפגע בזוגיות, סביר להניח שזה סוף הדרך, העובדה שאין לה ברירה/היא החליטה וכו' לא רלוונטית..... לצערי זה לא נראה שיהיה סוף טוב בהנחה שהמצב של האמא לא הולך להשתפר

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מה השאלה? ברור שזה יפגע בזוגיות, סביר להניח שזה סוף הדרך, העובדה שאין לה ברירה/היא החליטה וכו' לא רלוונטית..... לצערי זה לא נראה שיהיה סוף טוב בהנחה שהמצב של האמא לא הולך להשתפר
מצב של קשישים לעולם לא הולך ומשתפר לרוע מזלנו...

alongrin100

Well-known member
ובכל זאת מעלה את זה כאן.
מה דעתכן/ם?
אשמח לשמוע מכם.😍
הורים זה הורים - ולא משליכים או שוכחים מהם לעת זקנה.
מצד שני לא הוגן שהיא תפיל את הבעיות שלה על בן זוגה.
מה גם שכנראה שזה קשור בהוצאה כספית לא מבוטלת.
שתשכור לעצמה ולאמה שלה דירה בקרבת מקום (אם הזוגיות חשובה לה) ותטפל בה במסירות רבה.

נסיך.333

Well-known member
מעבר לכיבוד אם ואב שזה חשוב מאוד
היא היא שאלה /התייעצה איתו או שישר הנחיתה מצב מסובך?
עובד איתי בחור שחמותו נכנסה לבית אבות, מאז החיים שלה עשירים כפי שלא היו מעולם..

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
מעבר לכיבוד אם ואב שזה חשוב מאוד
היא היא שאלה /התייעצה איתו או שישר הנחיתה מצב מסובך?
עובד איתי בחור שחמותו נכנסה לבית אבות, מאז החיים שלה עשירים כפי שלא היו מעולם..
את אימי שמתי בבית אבות בצפון אחרי אשפוז ארוך וקשה..משם ישר לבית אבות ולא ממש הייתה/יש לה ברירה ,הן מבחינה בריאותית וכלכלי.
לשאלתך,היא לא התייעצה אלא אמרה"אני אבין אם תחליט לשכור דירה ולעבור"..דהיינו הוא כבר רגל אחת בחוץ ולדעתי זה לוותר על זוגיות.
אם כל הכבוד לכיבוד הורים אף אחד לא זרק/זורק אותה,היא פשוט לא רוצה להשאר בצרפת ולא ללכת לבית אבות..יש עוד אחות שגרה בדרום ולא מוכנה לקחת אותה ובצדק.
מורכב ואישי.

נסיך.333

Well-known member
את אימי שמתי בבית אבות בצפון אחרי אשפוז ארוך וקשה..משם ישר לבית אבות ולא ממש הייתה/יש לה ברירה ,הן מבחינה בריאותית וכלכלי.
לשאלתך,היא לא התייעצה אלא אמרה"אני אבין אם תחליט לשכור דירה ולעבור"..דהיינו הוא כבר רגל אחת בחוץ ולדעתי זה לוותר על זוגיות.
אם כל הכבוד לכיבוד הורים אף אחד לא זרק/זורק אותה,היא פשוט לא רוצה להשאר בצרפת ולא ללכת לבית אבות..יש עוד אחות שגרה בדרום ולא מוכנה לקחת אותה ובצדק.
מורכב ואישי.
לא פשוט בהחלט, קטונתי

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אין לאימא רכוש מלבד קיצבה חודשית ולדעתי עולה חדשה
.
היא לא מוכנה לשום מוסד/בית אבות ובת זוגו של אחי החליטה להביא אותה אליהם הביתה תוך שהיא מבינה אם הוא יחליט לשכור דירה לבד(והוא אכן יעשה זאת,ועשה זאת בעבר עקב משבר בזוגיות).
אגב,גם אני דאגתי לאימי לבית אבות ולא היה קל אבל לבסוף זה הפתרון הכי נכון וטוב.
תודה.
ברור שזה הפתרון הטוב ביותר, אבל בית אבות טוב עולה ביוקר וגם הפחות טובים עולים. השאלה אם זה בתקציב או שלא.
ואם אחיך יכול היה להרשות לעצמו דיור בדירה נוספת? מה הועילו חכמים?

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
ברור שזה הפתרון הטוב ביותר, אבל בית אבות טוב עולה ביוקר וגם הפחות טובים עולים. השאלה אם זה בתקציב או שלא.
ואם אחיך יכול היה להרשות לעצמו דיור בדירה נוספת? מה הועילו חכמים?
בית אבות ממומן ע"י משרד הבריאות ו/או הרווחה,תלוי במצבך.

למעלה