אני בתחילת השיפוץ בבית

sharons1

New member
אני בתחילת השיפוץ בבית

בשלב שאין ריצוף . . . אני מעוניין ברשת ביתית כולל חיבור לכל מחשב לאינטרנט יש (יהיו) מעל 2 מחשבים מספר שאלות למומחים : האם להניח צינורות על הרצפה ולהכין שקע עתידי לכל חדר או כדאי להתסמך על רשת אלחוטית ? אם כדאי רשת חוטית , איזה סוג כבל מומלץ לאיזה קופסת מיתוג ? ועוד שאלה קטנה , אם אני רוצה לראות סרט מהמחשב לטלויזיה בסלון מה להעביר RCA או S-video ?

DenisF

New member
>>>

אלחוטי זה ה hype העכשווי, ואם יש לך בית שלא יהיו בו בעיות קליטה (דברים כמו קירות מבטון מזויין בין מחשב למחשב, פוגעים בקליטה), ומש גם צריך לשקול את העניין הכספי; ראוטר + 2(?) כרטיסי רשת, ומגיד 30 מטר כבל CAT5 יעלה לך פחות מ500 שקל, לעומת זאת רשת אלחוטית מלאה (ראוטר סדרת G וכרטיסי אלחוט לכל המחשבים) יכולים לעלות לך ביחד כ1000 ש"ח. ןבקשר לTV, תעביר S-Video, יש לו איכות תמונה יותר טובה. \דניס

sharons1

New member
מתוך דבריך אני מבין שאתה

ממליץ על רשת פיסית האם כדאי להשקיע בכבל CAT6 לשיםור המהירות בעתיד ? ואם אתה מכיר מקום זול לקנות את הכבל - אשמח לקבל המלצות לדעתי אני צריך בסביבות 60 מ' בערך

rafid1

Active member
מנהל
-->

CAT5 ב - TFL TV - PC - תחשוב על אלחוטי. לי יש של X10 .

sharons1

New member
זה לא יקר מדי יחסית לכבל הרגיל

בעוד שהוא אמור להיות סטטי ולא נייד

rafid1

Active member
מנהל
וודאי יקר--->

שיקולים : הכבל סטטי, והמכשירים ? אצלי המחשב - לא סטטי בכלל. אם יש כמה מחשבים - אפשר לנייד. הכיוון - אצלי גם הפוך. מהמחשב לטלוויזיה/סטראו. תחשוב על זה. אבל אם אצלך - המצב סטטי - כבל (דו כיווני) מספיק ואף עדיף.

DenisF

New member
>>>>

כאמור ב TFL תמצא את הכבלים הכי זולים, אין לי מושג מה זה CAT5 ולכן לא אגיב על זה. מקום טוב להשוואת מחירים הוא http://www.zap.co.il, נתב בפחות מ300ש"ח זה אידיאלי [יש במלא חנויות עכשיו מבצע של כלנית על הDi604, שווה] ושני כרטיסי רשת זה לא יותר מ50 שקל, ראיתי אפילו כרטיס ב15 שקל... ריאלטק עכשיו נמכר כמו שווארמה :):) בהצלחה \דניס

orsh1

New member
שאמרת ריצפה הכוונה לתעלות חשמל? ו

אתה מעוניין שזה יהיה מוסתר או שלא אכפת לך שרואים אני ימליץ לך למרות שניראה לי שאתה יודע העבר כבל בתוך הקיר ובצד השני שלא יראו את החור של שיוצא הכבל השני עשה כך רכוש שקעים של כניסת כבל רשת דפוק בקיר ומאחורי תעשה כמו בלינק יצא לך רשת יפה ומוסתרת והכי מודרנית שיש בדקתי היום כל חשמלאי כבר עושה רשתות מילבד הגדרות הנתבים ושום אלחוטית ברור!

dov98

New member
תשתמש בחיווט עבור -------->

טלפונים וגם מחשבים בכבל CAT5 ושקעים כפולים (לטלפון+RJ45 ). כל כבל יכול לשאת חיבור אתרנט וגם להעביר טלפוניה ב2 זוגות שלא בשימוש האתרנט. כבלים ושקעים ניתן לרכוש אצל סיטונאי חשמל גם כן.

wil

New member
../images/Emo45.gifניתן לאחד תשתית טלפון+מחשב

באופן שתואר. בכל מקרה - מומלץ לסלול צינורות בהם ניתן להשחיל בעתיד כל סוג כבל רצוי, בינתיים יספיק כבל CAT 5E בעל 8 גידים, כמו שדוב אמר יעביר בלי בעיה חיבור רשת 100M ועוד 2 קווי טלפון רגילים. לגבי הטלויזיה - לסלול צינור ריק, ואז תוכל להשחיל בו מה שתרצה.

sharons1

New member
אם אני שם כבל CAT6 או CAT5

איך אני מחבר לזה טלפון ? לא יזיק לי הסבר קטן או איור (אם קיים) תודה

למעלה