אני בכיתה ח' ועומד להתחיל תואר

• פותח הנושא going
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

going

New member

אם יש לכם ילדים בני גילי ודאי שמעתם על הפרוייקט החדש של משרד החינוך בו לילדים מחוננים ניתנת האפשרות לעשות תואר ראשון במקביל ללימודיהם בתיכון. התקבלתי לפרוייקט הזה ואני מתחיל אוות בחודש ספטמבר, אני קצת חושש להיכשל, אבל אני סומך על משרד החינוך שמאמין שילדים כמונו מסוגלים לעשות תואר ראשון בגילנו...

פרטים נוספים

אם יש לכם ילדים בני גילי ודאי שמעתם על הפרוייקט החדש של משרד החינוך בו לילדים מחוננים ניתנת האפשרות לעשות תואר ראשון במקביל ללימודיהם בתיכון. התקבלתי לפרוייקט הזה ואני מתחיל אוות בחודש ספטמבר, אני קצת חושש להיכשל, אבל אני סומך על משרד החינוך שמאמין שילדים כמונו מסוגלים לעשות תואר ראשון בגילנו...
פרטים נוספים
כאם לילד מחונן אשמח לקבל פרטים נוספים האם אתה לומד בכיתת מחוננים? האם הלימודים הם ביוזמתך או בית הספר המליץ עליהם? מדובר בלימודים באוניברסיטה הפתוחה? שמעתי על ילד שניגש לבחינת בגרות במתמטיקה כבר בכיתה ח' , האם הקדימו לך את בחינות הבגרות ? או שאתה מתכוון להבחן כמו כל הילדים? מה הקריטריונים לתחילת למודים לתואר בשלב זה ? האם התואר ממוקד במקצוע מסוים? מאחלת לך הצלחה

going

New member
אני לומד בכיתה רגילה...

פרטים נוספים
כאם לילד מחונן אשמח לקבל פרטים נוספים האם אתה לומד בכיתת מחוננים? האם הלימודים הם ביוזמתך או בית הספר המליץ עליהם? מדובר בלימודים באוניברסיטה הפתוחה? שמעתי על ילד שניגש לבחינת בגרות במתמטיקה כבר בכיתה ח' , האם הקדימו לך את בחינות הבגרות ? או שאתה מתכוון להבחן כמו כל הילדים? מה הקריטריונים לתחילת למודים לתואר בשלב זה ? האם התואר ממוקד במקצוע מסוים? מאחלת לך הצלחה
אני לומד בכיתה רגילה...
אני עושה את הבגרויות ביחד עם כיתתי, וההצעה לעשות את התואר באה מאגף המחוננים של משרד החינוך, אני עושה אותו במדעי המחשב... יש גם ילד בן 10 שעושה אותו הוא אותר כגאון...

אמא של1

New member
באיזה אוניברסיטה אתה מתכוון ללמוד

באיזה אוניברסיטה אתה מתכוון ללמוד

going

New member
משרד החינוך מממן חצי מהסכום

מי משלם עבור הלימודים?
היה לי רושם שגם קודם ניתן היה ללמוד באופ . מה השתנה בדיוק?
כל קרוס עולה 1900 ומשרד החינוך מממן 950 ש"ח כך שזה חצי מהסכום שסטודנט רגיל משלם. מעבר להנחה שמקבלים באופן אוטומטי בגלל המימון של משרד החינוך, בכנס בו הייתי לפני חצי שנה מנהלי הפרוייקט אמרו בפירוש שכסף לא יהווה בעיה, ואם מישהו צריך מלגות וכו' לא תהיה שום בעיה לקבל...

אמא של1

New member
הפרוייקט נשמע מעניין , תוכל להוסיף

כל קרוס עולה 1900 ומשרד החינוך מממן 950 ש"ח כך שזה חצי מהסכום שסטודנט רגיל משלם. מעבר להנחה שמקבלים באופן אוטומטי בגלל המימון של משרד החינוך, בכנס בו הייתי לפני חצי שנה מנהלי הפרוייקט אמרו בפירוש שכסף לא יהווה בעיה, ואם מישהו צריך מלגות וכו' לא תהיה שום בעיה לקבל...
פרטים? (באתר משרד החינוך אין פרטים) אני מסיקה מתשובה קודמת שאינך לומד בכיתת מחוננים אלא בכיתה רגילה. האם הומלצתה לפרוייקט על ידי המורים? למה החליטו להציע לך? באיזה תחומים אפשר לעשות תואר? מה קצב הלימוד?

going

New member
תשובות

פרטים? (באתר משרד החינוך אין פרטים) אני מסיקה מתשובה קודמת שאינך לומד בכיתת מחוננים אלא בכיתה רגילה. האם הומלצתה לפרוייקט על ידי המורים? למה החליטו להציע לך? באיזה תחומים אפשר לעשות תואר? מה קצב הלימוד?
תשובות
בתחילת השנה פנו שלחו לי מכתב מאגף המחוננים של משרד החינוך כדי לבוא ולהשתתף בטקס ההסברה על הפרוייקט. החליטו להציע לי כי בכיתה ג' עברתי בהצלחה את המבחנים לאיתור מחוננים. התואר מוגבל רק לשני נושאים : מדעי חהיים ומדעי המחשב. תהיה גם אפשרות לתחום אחר (לא זוכר בדיוק איזה) במידה ויהיה ביקוש גבוה מספיק (אני הולך למדעי המחשב). התואר נפרש ל5 שנים : בין כיתה ט' לכיתה י"ב עושים את מחצית התואר, ואחרי כיתה י"ב דוחים את הצבא בשנה ומשלימים את חצי התואר השני. אם את רוצה למצוא יותר מידע אולי תוכלי באתר הזה.

going

New member
והקישור

תשובות
בתחילת השנה פנו שלחו לי מכתב מאגף המחוננים של משרד החינוך כדי לבוא ולהשתתף בטקס ההסברה על הפרוייקט. החליטו להציע לי כי בכיתה ג' עברתי בהצלחה את המבחנים לאיתור מחוננים. התואר מוגבל רק לשני נושאים : מדעי חהיים ומדעי המחשב. תהיה גם אפשרות לתחום אחר (לא זוכר בדיוק איזה) במידה ויהיה ביקוש גבוה מספיק (אני הולך למדעי המחשב). התואר נפרש ל5 שנים : בין כיתה ט' לכיתה י"ב עושים את מחצית התואר, ואחרי כיתה י"ב דוחים את הצבא בשנה ומשלימים את חצי התואר השני. אם את רוצה למצוא יותר מידע אולי תוכלי באתר הזה.
והקישור
הנה האתר של האוניברסיטה הפתוחה

m43

New member
יש לכם טעות בקשר למימון.

מי משלם עבור הלימודים?
היה לי רושם שגם קודם ניתן היה ללמוד באופ . מה השתנה בדיוק?
יש לכם טעות בקשר למימון.
בשבוע שעבר השתתפתי בכנס בארוניברסיטה הפתוחה להורים למחוננים. המפקחת מטעם משרד החינוך הדגישה כי המימון הוא עד 50%. תלוי בכמה גורמים. בכל אופן הוא התשלום הוא מלא, ואחרי כן 0מספר חודשים טובים) מגיעה המחאה ממשרד החינוך בירושלים.

אם זה אחרי כמה חודשים

יש לכם טעות בקשר למימון.
בשבוע שעבר השתתפתי בכנס בארוניברסיטה הפתוחה להורים למחוננים. המפקחת מטעם משרד החינוך הדגישה כי המימון הוא עד 50%. תלוי בכמה גורמים. בכל אופן הוא התשלום הוא מלא, ואחרי כן 0מספר חודשים טובים) מגיעה המחאה ממשרד החינוך בירושלים.
אם זה אחרי כמה חודשים
זה הופך כמובן להיות תלוי תכנית כלכלית חדשה למיניה, ולא הייתי סומכת על כך בכלל.

אמא של1

New member
מלבד המימון שמוטל בספק

יש לכם טעות בקשר למימון.
מלבד המימון שמוטל בספק
האם האופ מציע משהו מיוחד למחוננים יחסית לילדים רגילים. הרי ילד בכיתה ט יכול ללמוד באופ ואינו מוגבל למדעי המחשב ולמדעי החיים?

drorgi

New member
משהו דומה

משהו דומה
כשהייתי בגלך בערך (זה היה לפני יותר מעשרים שנה), עוד לא היתה אפשרות כזו, וגם האוניברסיטה הפתוחה בארץ עדיין לא הייתה מה שהיא היום. אבל למדתי במט"ח, במקביל ללימודי התיכון, קורסים במתכונת דומה לזו שהם נלמדים באו"פ. מאוד מאוד נהניתי, וגם הציונים היו מעולים. ומעבר להתנסות האישית: כיום אני חלק מהעולם האקדמי. איני רואה בעיה מיוחדת לתלמיד מצטיין בכיתה ט' להתחיל תואר ראשון.

לי Li

New member
הבנתי שזה חלק

הבנתי שזה חלק
מהאו"פ. לא שמעתי על הפרוייקט הזה ספציפית, אבל שמעתי על פרוייקט אחר, אני גם אלמד באו"פ בסמסטר הקיץ הקרוב. שמעתי על פרוייקט שמתחיל מסמסטר סתיו בו העריה נותנת מלגות למחוננים (כיתות מחוננים) ללימודים באו"פ, המלגות ממנות חצי מהסכום לקורס, התנאי לקבלת מלגה הוא הישגים לימודיים טובים והתחייבות לקחת לפחות שלושה קורסים בסמסטרים רצופים (קורס בכל סמסטר). הבחירה של מה ללמוד היא חופשית בדיוק כמו לסטודנט רגיל. אני בחרתי להתמקד במדעים מדוייקים (כמיה פיזיקה ומדעי החיים) עם דגש על מתמטיקה. ההתקדמות בפרוייקט תלויה בקצב הלימוד של כל תלמיד, זה בדיוק כמו אצל סטודנטים רגילים. יש אפשרות להשלים עד סוף י"ב משליש תואר ועד לתואר שלם, תלוי כמה קורסים תיקח בכל סמסטר.

בהצלחה!

בהצלחה!

מצב
הנושא נעול.
למעלה