אני בהתלבטות

אני בהתלבטות

יום חמישי נפגשתי עם מישהי במרכז הארץ ואני מתלבט מאוד. מצד אחד, אנחנו באותו ראש, עד כמה שאפשר, אבל די קרוב, יותר מכל הבנות שנפגשתי איתן עד היום. אותה השקפה, לבושה צנוע כמו שאני מחפש. גם השיחה זרמה נפלא, אני בד"כ נתקע, אני שתקן מטבעי. מצד שני היא שמנה ויש לה שומה על הלחי וזה די מפריע לי. אני מחפש מישהי רזה. היא בת 19 ואמרה שמחפשת מישהו שלומד, היא מתחילה תואר ואמרה שתרצה שבן זוגה יעבוד אם לא תהיה ברירה. ואני לא מוכן להגיע למצב שאני יעבוד והיא תלמד. אני רוצה ללמוד יום שלם. אני בחיים לא הייתי בהתלבטות כזאת, אני לא יודע מה להחליט, באמת נהינתי בפגישה, שעה וחצי לא שתקתי, וזה דבר די נדיר (חוץ משעירי תורה שאני מעביר). לא יודע מה להחליט, אם אני רוצה להמשיך או לא
 

קליט

New member
השאלה למה זה מפריע לו שמינה

כי ``מה יגידו``, או כי היא/זה לא מוצאת חן בעיניו . .
 

קליט

New member
הבנו שאתה רוצה, מה הסיבה ?

אם היא פחות נראית לך - אז זו נקודה ראויה למחשבה ! . בשאר הדברים - אני לא רואה בעיה . את `השומה` יורידו . ואם תצטרך לעבוד קצת זה עדיין לא יוריד מערכך, הרי תמיד אתה מתחייב ב`כתובה` לעבוד, ואתה אמור לקחת בחשבון שבעזרת ה` יהיו לך כמה ילדים ולא תמצא משרה שהולמת אותך ותצטרך לצאת לעבוד - גם כדי לחתן אותם . ברור שאתה אמור לברר עד כמה יש לה מסירות ללימוד התורה הקדושה . בהצלחה !
 
אז רגע שהיא תעבוד זה בסדר ?? כאילו מה הולך פה

הלוו??? מה ניראה לך שתשב יום שלם ולא תעשהכלוםםם עזובב בטוח היא תגיד לא אז אין לך מה לחשובב
 
זה אמור להיות הפולך חמוד ..חוץ מיזה איך

תתפרנסו אם לא תעבוד?? מהאוכל הרוחני או מה??????? חיים בסרט אנשיםם
 

neomie

New member
לעניות דעתי

אם אתה אומר שזאת בחורה שהיא רוצה שתעבוד.... ושלא תלמד זה מראה על היר"ש שלה...וחבל שתפסיד לימוד בשביל בחורה כזאת ועוד מה שהיא לא מצאה חן בעיניך מאחר והיא מלאה.... לא מומלץ ועוד דבר מה זה שומה על הלחי?
 
בחורה שרוצה שהבחור יפרנס

זה ממש לא מראה על חוסר ביראת שמים ! זה מראה על צורת חיים מסוימת שהיא רוצה אבל זה יכול לבוא בד בבד עם הקפדה על קלה כבחמורה.
 
חוסר לימוד תורה לא שווה לחוסר יראת שמים

בחורה שרוצה שהגבר בבית יפרנס עדיין יכולה להיות יראת שמים ולהקפיד על קלה כבחמורה. ובחורה שרוצה שהגבר ילמד יום שלם והיא תפרנס עדיין יכולה להיות חסרת יראת שמיים ולזלזל בקיום מצוות הקשות לה. זה "כולה" עניין של סגנון חיים מסוים שאנשים בוחרים לפי מה שמתאים לרצונם והשקפתם וצורת החיים של החוג החברתי לו הם משייכים את עצמם.
 

קשר טוב

New member
צד שלישי.

אם משהו בחיצוניות מפריע לך.תראה אותה לצד שלישי.כלומר תפגשו עם עוד מישהו בוגר.שאתה סומך עליו.ומכיר אותך.שיתן דעתו בענין.לגבי הלימודים.אחרי חתונה דברים משתנים מכורח הנסיבות.אם היא רוצה בעל תלמיד חכם.ברור שהוא ילמד.אפשר במקביל להיוש מלמד או סופר סת"ם וכו`.
 
אני חושבת..

שאם כורח הנסיבות מחייב שהגבר יצא לעבוד (גם בגלל שהאשה לומדת.. -וזה זמני עד שתסיים את התואר),מן הראוי שהגבר יצא לעבוד ויפרנס את הבית. זו אמור להיות הנטל שמוטל על כתפי האיש מלכתחילה..
 
למעלה