אני בהריון

ELYT 7

New member
אני בהריון

אני נשואה שנתיים ועכשיו נכנסת לחודש השמיני מרגישה לבד בעלי כל הזמן בעבודה ולא מתעניין בשלומי ואיך אני מסתדרת הוא אומר שזה לא נכון ושהוא כן מתעניין אני בדיקאון נוראי בוכה כל הזמן ובקושי מדברת איתו הוא מגיע מהעבודה אוכל משהו יושב על הספה רואב טלביזיה ונרדם אם הוא מתקרב אליי זה רק בשביל סקס ואני כבר לא מוכנה לזה אז כבר זה גם לא בבוקר הוא אומר בוקר טוב והולך לעבודה אין בינינו כלום פתאום הוא מתרגש מהלידה ומההריון וכל פעם שהוא מרגיש אותה זזה הוא מתלהב אבל חסר לי משהו חסר לי החום הדאגה והאכפתיות הרצון להיות איתי ביחד ולהעביר איתי את הזמן זה לא שלא דיברתי איתו וניסיתי להסביר הוא פשוט עובר מעליו והוא אומר שההריון שיגע אותי ויש לי מצבי רוח אבל זה לא נכון אני רוצה אותו יותר לידי ואיתי שיתעניין יותר ושיפנק אותי אותי יותר אני כותבת ובוכה מה אפשר לעשות? ביקשתי ממנו לעשות לי את העיסוי פרינום הוא אומר בסדר ולא עושה אני מרגישה שאנחנו פתאום שני זרים ולמה זה קורה עכשיו דווקא שאני בהריון? הוא נהיה אדיש אליי קשה לי מאוד מה לעשות?

zvibalas

New member
תנסי להיות בצד שלו

1. את זו שבהריון, הוא לא. הוא זה שמלווה אותך בתהליך, מקווה שייגמר בשלום, והוא זה שאוהב אותך ושמח שיהיה לכם ילד משותף. 2. הוא לא חווה את אותם הדברים שאת חווה כשאת בהריון. 3. משהו שיכול לעצבן אותך קצת, אבל זה מה שהסברתי פעם גם לאשתי: לפעמים, אתן הנשים מצליחות להוציא אותנו מדעתנו. אתן כל הזמן מצפות לדברים כאלו או אחרים מאיתנו. תני לזמן לעשות את שלו, תני לבעלך להתגבר על מה שעובר עליו עכשיו, והוא כבר יגיע מעצמו ויתחיל להראות יותר סימני איכפתיות. חוץ מזה, חשבת שאולי עובר עליו משהו בעבודה עכשיו? את צריכה להבין ששניכם עוברים שינוי כרגע, והוא כנראה מעביר את השינוי בצורה שפחות מקובלת עלייך. תנסי אולי לצאת איתו לאיזה בילוי מיוחד באחד הערבים, אולי פתאום הוא יפתח אלייך. ודבר אחרון: תשאלי את עצמך בכנות, האם בעלך באמת השתנה, או שפתאום את רוצה יותר?

schlomitsmile

Member
מנהל
ואם היא רוצה יותר, אז מה? האין זה חלק אינטגרלי מהזוגיות, שלפעמים אחד מהשניים נמצא במצב של יותר הזדקקות, ואז השני "מתמתח" כדי להשתדל להענות לצרכיו/ה? למה אנחנו תמיד צריכות להבין ולהכיל אתכם? אין ספק שגם על הגבר עובר משהו כשאישתו בהריון, גם לו לא פשוט. אולי גם זה שהחברה החזקה שהיתה לידו, הופכת לרכה ונזקקת יותר, מפחיד אותו. אולי (וזו הכללה, אני יודעת) קשה לו יותר לבטא את רגשותיו במילים מאשר לאשה הממוצעת. אבל כמו שכתבת- בסופו של דבר, האשה היא זו שבהריון. היא זו שעושה את העבודה הקשה בסיפור הזה. אז לא נראה לי מופרז, שנצפה מכם לשנס מתניים ולהיות בשבילנו. ולך אחותי-../images/Emo24.gif../images/Emo49.gif את לא לבד- הרבה נשים עוברות את זה, במידה זו או אחרת.

zvibalas

New member
אז ככה

הבעיה מתחילה כאשר אתן, הנשים, מצפות ליותר מאיתנו. ואכן זה לגיטימי לחלוטין, אך אם אנחנו לא נעמדנו דום, ואם לא התחלנו לתת לכן יותר באופן מידי עם יצירת הציפייה אצלכן, אז מיד אנחנו לא בסדר. לרוב, אתן רוצות שהדברים יקרו בקצב שלכן. אני מסכים שהבעל צריך להיות שם בשבילכן ולעזור כמה שיותר, אך ישנם בעלים שלא מצליחים לעמוד בקצב שלכן, ולא משתנים מיד. אתן חייבות להתחיל לקבל את זה, השינוי אצלכן הוא מהיר, אצלנו לוקח יותר זמן.

schlomitsmile

Member
מנהל
סליחה, אבל היא כתבה שהיא בחודש 8 לא מדובר על ציפייה שהבעל יעמוד דום לרשותה מיום גילוי ההריון... גם לא מדובר על דרישה לנתינה, אלא על צורך בתקשורת. אני לא מכירה את הכותבת, אבל בקרב עמי אני חיה, והקושי הנפוץ הוא ש../images/Emo68.gif בוכה ו../images/Emo150.gif מסתגר.

schlomitsmile

Member
מנהל
תוך כדי כתיבה, נזכרתי בשירו הידוע של מאיר אריאל ז"דל (זכר דגול לברכה) היכנסי כבר לאוטו וניסע ביצוע: מאיר אריאל מילים ולחן: מאיר אריאל הכנסי כבר לאוטו וניסע עומדת בגשם בוכה הכנסי כבר לאוטו וניסע דמעות וטיפות את והשמיים איזה יופי נו... הכנסי כבר לאוטו וניסע בואי נצא מהסרט הזה תפסיקי לבכות נדבר בדרך אני לא מכיר מילה או משפט שסוגרים ענין הרבה מלים צריך הרבה משפטים יותר מהדמעות האלה אפילו יותר מכל הטיפות האלה נו... נו... הכנסי כבר לאוטו וניסע עומדת בגשם בוכה גאה בלי קול מה את כל כך צודקת מה את באמת כל כך חושבת שאת הצדק היחידי עלי אדמות עלי אדמות הנה תסתכלי גם עלי רגע תראי איזה חתיכת צדק לא מי יודע מה אולי רק עפר לרגלייך אבל גם כן חתיכת צדק של עפר לרגלייך אז תפסיקי לבכות את הבכי היפה הזה הכנסי כבר לאוטו וניסע אמרתי שאני מצטער אמרתי שלא אחזור על זה נכון שאמרתי את זה מליון פעם ועוד אומר את זה מליון פעם ואת תפסיקי לבכות ולבזבז טיפות מלח כל כך יקרות הם מורידים את מפלס המלח במלח וצריך את הדמעות שלך לפת שחרית אז די, נו אז תפסיקי כבר לבכות הכנסי כבר לאוטו וניסע כן, הכנסי כבר לאוטו וניסע אז זהו, שבמיוחד כשאנחנו בהריון, יותר קשה להכנס לאוטו ולנסוע, הבטן הגדולה קצת מפריעה...אנחנו זקוקות לכם יותר מתמיד. יש למישהו רעיון איך לעזור לבעל אוהב להיות מסוגל להיות שם בשביל אישתו התופחת?

zvibalas

New member
הצעה

לאישה - להתנתק מהשליטה ולתת לבעל להכין את הדברים לתינוק. זה הדבר שהכי קשה לאישה לעשות מכיוון שרוב הנשים מרגישות צורך להיות בשליטה. כשתשתחררו מהשליטה ותתנו לבעל לעשות את רוב הדברים בעצמו (מבלי להעיר לו), אתן תגלו שהוא מתחיל להבין מה עומד לקרות. אומנם חודש שמיני זה כבר די מאוחר להתחיל לעשות את זה, אבל מוטב מאוחר מאשר אף פעם לא.

BlackMambaa

New member
ענק!!! ענק!!! ענק!!!!

מעולם לא התחברתי לריגשי העצום של נשים בהריון. כל כך עלובות עם הרצון הרעב הזה לתשומת לב בלתי פוסקת... כאילו שתפקיד הגבר הוא רק ללטף ולחבק כאילו אין לו חיים שלמים להתמודד איתם, ומי יחבק אותו? יאלה צאי מהבכי, תתחילי להיות אישה!! הוא יעריך אותך יותר אם תתני מרחב נשימה, תשדרי אומץ ובלי רכיכות בלב.. ולידה קלה שתהייה לך, ממליצה על ליס.

schlomitsmile

Member
מנהל
אולי את לא התחברת אבל מה שחשוב זה שהבעל והאשה יתחברו. גישה שופטנית ומזלזלת כזאת, לא נראה לי שתקדם זאת.

shno

New member
אתם צריכים לעשות תיאום ציפיות

נראה שהוא חושב שהוא מעניק לך מספיק, בזמן שאת רוצה יותר. אולי באמת משהו מטריד אותו - ושוב, צריך לשאול ולברר איתו. אולי הוא "משותק" מהפחד/החשש/חוסר הוודאות שהלידה המתקרבת מביאה איתה? האם זה רק עכשיו בחודשים המתקדמים של ההריון, או שלאורך כל ההריון זו בערך הייתה רמת המעורבות והיחס שלו כלפיך וכלפי ההריון? האם הלכתם לקורס הכנה ללידה? האם הוא היה מעורב בפועל בהריון (בדיקות, קבלת החלטות בנושאים מסוימים, קורס הכנה, קריאת חומר)? נראה לי שאם תנסי לערב אותו יותר, ברמה הפרקטית, זה יכול לקרב אותו אליך ואל ההריון והלידה המתקרבת. תעשי יחד איתו את הרשימה לתיק לחדר הלידה, תעזרי בו באריזת התיק, תערבי אותו באופן פעיל ושוויוני בקניות לתינוק/ת שבדרך (החל מרהיטים וכלה במשחה לטוסיק), תתייעצי איתו לגבי דברים שונים ושיחד איתך ילמד מה קורה לך ומה עתיד לקרות (יחד איתו תחפשי אינפורמציה באינטרנט על כל דבר שמטריד או מציק לך בהריון ובלידה). בקיצור - תכניסי אותו לתמונה כמה שיותר - אפילו מבחינה פרוצדורלית - וזה יעזור לו להתקרב אליך ואל ההריון גם מבחינה רגשית.

mazgn

New member
שני רעיונות ועוד משהו- ארוך מאוד

רעיון 1: לקנות את הספר "מזל טוב אתה בהריון" אחלה ספר כתוב בגובה העינים (של גברים....) בעלי שממש לא מתאים לו מאוד נהנה מהספר ואני די חושבת שזה שינה לו את הגישה רעיון 2: לעשות קורס הכנה ללידה, זה מאוד מאוד מחבר את הבעל, ודעתי הקורס הוא במיוחד בשבילו ולכן הוא צריך להתעניין ולבחור את הקורס. בעלי בחר קורס שדווקא פחות רציתי (יקר ופרטי, בלי עוד זוגות בהריון רק אנחנו והמיילד) אבל עצם זה שהוא בחר קירב אותו וגרם לו להגיע עם המון מוטיבציה- פרטים במסר בעלי הוא הבעל הכי מדהים שאפשר לאחל למשהי!!! אני בטוחה בזאת, והוא הכי מושלם בשבילי בכל העולם, אני טורחת להזכיר לו את זה כל יום לפחות ב-SMS אחד וכמובן עוד כמה פעמים ביום בע"פ, ובכל זאת בהתחלה הוא די איכזב אותי ולדעתי הוא לא תמך מספיק (ודווקא כי הוא כזה מדהים ציפיתי להרבה) אבל עכשיו הוא אבא מדהים, אני בכלל קוראת לו אמא כי הוא יותא מ100% גם אלי וגם לתינוקת, אני לא חשבתי שבעל יכול להיות כזה מעורב ושהוא יהנה כ"כ ויהיה מקסים , אפילו שציפיתי ממנו להרבה אי אפשר לתאר כמה הוא נותן מעצמו עכשיו ואגב אני מנסה כמה שיותר "לשחרר" את החבל כדי לתת לו קצת גם וכרגע מה שאני יכולה לתת (כי אני בעיקר לוקחת...) זה כן לסוע למשחקים של ביתר וכן ללכת לערב עם החברים שלו, אפילו שאני הייתי 12 שעות עם הקטנה שבכתה ומתוכם והיא היתה 10 שעות על הידים שלי באותו יום, אבל זה שווה את זה, כשהוא חזר האווירה בבית היתה כרגיל ננהדרת, כולו הוא הלך לשעתיים (מה זה אחרי 10 שעות על הידים עוד שעתיים?) הקיצר מה שאני מנסה לומר זה שלפעמים אין קשר בין תקופת ההריון לתקופת האחרי אז גם אם בחודשיים הבאים הוא לא יהיה מושלם את חייבת לפתוח דף חדש ולא להיות טעונה כדי לתת לו הזדמנות לעזור אחרי ואגב בשביל זה יש פורום הריון ולידה תמיכה, לכל מי שהחצי קצת צולע... לכל הקיטורים וההתלבטויות ככה שאת הדיונים איתו את יכולה לעשות רק על מה שבאמת באמת קריטי ומה שלא- תתלבטי עם בנות אחרות וגם תגיסי מעכשיו עוד עזרה כדי שאם בעלך ימשיך להיות אדיש יהיה מי שיעזור לך אחרי- כי ממש ממש צריך עזרה (לדוגמא אני מתקלחת רק בערב כי כל היום אני לא מצליחה להגיע לזה...) את יכולה לפנות אלי במסר, יש לי עוד דברים אבל אני הולכת לראות קורס הנקה בהוט הורים........ וכמובן מה עם יעוץ? ורדה רזיאל היתה שואלת- הוא רצה את ההריון או שזה נכפה עליו? ואגב לגבי סקס, אחרי יש איסור ל-6 שבועות לפחות אז אולי עכשיו הוא רוצה להשלים פערים? לדעתי זו יכולה להיות מחשבה של גברים..........

למעלה