אנטי וירוס

dude28

New member
אנטי וירוס

אני צריך לנקות 3 מחשבים המלאים בווירוסים אך ללא אינטרנט איך אני יכול לעשות זאת? אני לא יכול להתקין ולהוריד UPDATE כי אין אינטרנט במקום אך 3 המחשבים ברשת מפוצצים בוירוסים מה עושים?
 

Deviation

New member
יש Anti Virus כלשהו?

במידה ויש, איזה Anti Virus (בייחוד גרסא)?
 

dude28

New member
אין עכשיו שום דבר

ניסיתי להתקין פנדה אבל הוא מעודכן ללפני חצי שנה לערך והוא לא מכיר את כל הווירוסים והוא ישר מקבל סתירות ברשת
 

Deviation

New member
איך בדיוק המחשבים נדבקו בוירוסים?

במידה וזה מתוכנות (שהותקנו מדיסקים וכיו') שתאריך הוצאתם מוקדמת מתאריך העדכון האחרון של האנטי וירוס אז לא תהיה בעיה. תוכל אולי להוריד AVG מעודכן מהאינטרנט ולהביא את זה על דיסק למחשבים האלו.
 

dude28

New member
יש שם פריים ריליי שמעביר רק מיילים

אי אפשר לגלוש ןהם מקבלים במיילים את כל הבלאגן לקחתי מחשב אחד הוצאתי לו ת'דיסק הקשיח וחיברתי אלי למחשב שלי וניקיתי אותו לחלוטין החזרתי אותו לשם ואיך שהוא חיבר את כונני הרשת שוב קיבל את הווירוסים חזרה
 

dude28

New member
אפשר להוריד אותו עם ה-UPDATE

על דיסקטים או על CD ?
 

dude28

New member
אני מוכן לצרוב על CD כמה שצריך

רק רוצה לבוא עם UPDATE מוכן. זה בטח יהיה 4-5 דיסקטים של 1.44 גם מוכן
 

uzi2

Active member
F-Prot for DOS

וזה בהנחה שאין שם מחיצות שמפורמטות ב- NTFS. 3 דיסקטים וניקוי מ- Boot חיצוני. רצוי להכין אותם במחשב עם Win98. 1. תכין לעצמך 3 דיסקטים (או 6 אם אתה רוצה להחזיק דיסקטים לגיבוי. 2. גש למחשב עם Win98 ועם חיבור לאינטרנט. פתח תיקיה יעודית ותוריד לתוכה את הקבצים הבאים: ftp://ftp.f-prot.com/pub/dos/fp-314e.zip ftp://ftp.f-prot.com/pub/fp-def.zip ftp://ftp.f-prot.com/pub/macrdef2.zip 3. פתח את הראשון ותשים את תוכנות בתיקייה הנ"ל. 4. לאחר מכן פתח את השני ושים את תוכנו באותה תיקיה. תן לזה להחליף קבצים ישנים יותר שיש בתיקיה בחדשים יותר. 5. עשה אותו דבר גם עם הקובץ השלישי. 6. שים את הדיסקט הראשון בכונן הדיסקטים ופרמט אותו תוך הגדרתו להיות דיסק איתחול. (Format עם system). 7. העתק לתוך הדיסקט הראשון מהתיקיה הנ"ל, את הקבצים: english.tx0, f-prot.exe, macro.def 8. העתק לתוך הדיסקט הנ"ל מתוך תיקיית command שבתיקיית ה- Windows, את הקבצים הבאים: Country.sys, Display.sys, hebega.cpi, mode.com 9. פתח notepad ורשום שם את 2 השורות הבאות:
mode con codepage prepare=((862) hebega.cpi) f-prot /loaddef /hard /disinf /auto​
10. מתוך תפריט קובץ של Notepad, בחר שמירה בשם, ובחר כל הסוגים ושמור את הקובץ עם שתי השורות הללו בדיסקט עם השם: autoexec.bat 11. בחר ב- Notepad "חדש", או פתח את Notepad מחדש ובנה קובץ חדש שבו יש את שתי השורות הבאות:
device=display.sys con=(ega,,1) Country=972,862,country.sys​
12. בחר שמירה בשם ושמור את הקובץ הזה (שגם הוא בן 2 שורות) בדיסקט תחת השם: config.sys 13. הוצא את הדיסקט הראשון ורשום עליו: "Boot+F-Prot+Macro.def". 14. הכנס את הדיסקט השני והעתק לתוכו מתוך התיקיה היעודית שפתחת קודם, את הקובץ: sign.def. 15. הוצא את הדיסקט הזה ורשום עליו "sign.def". 16. הכנס את הדיסקט השלישי, והעתק לתוכו מתוך התיקיה הנ"ל את הקובץ sign2.def. הוצא אותו הרשום עליו sign2.def. 17. אם תרצה להכין עוד 3 דיסקטים לגבוי, אז זה השלב. 18. הפוך את הדיסקטים הללו ל- write-protect, על ידי הזזת החלונית הקטנה שלמעלה כך שהיא תהיה פתוחה (כך שיהיו שתי חלוניות פתוחות בכל אחד מהדיסקטים). 19. אם תרצה לא להשאיר שאריות במחשב הנ"ל, זה הזמן למחוק את התיקיה היעודית שפתחת. 20. גש עם הדיסקטים הנ"ל למחשב הנגוע, וכאשר הוא כבוי, הכנס את הדיסקט הראשון (זה שכתוב עליו Boot) והפעל את המחשב. אם הוא לא עושה boot מהדיסקט, תצטרך לשנות את ההגדרות ב- Bios). אח"כ פעל על פי ההנחיות שתראה על המסך. ההנטיוירוס יופעל וינקה לך את המחשב. 21. עשה זאת גם על המחשבים האחרים.
 

uzi2

Active member
אוקיי משהו קצת יותר פשוט

1. קח תקליטור ריק וגש איתו למחשב עם צורב וחיבור לאינטרנט. 2. בצע את סעיפים 2 עד 5 בהסבר הקודם שלי. 3. את תוכן התיקיה הנ"ל צרוב לתוך CD. 4. גש עם הדיסק למחשב הנגוע, והרץ מתוך התקליטור את הקובץ F-Prot.exe. התוכנה תעלה. זכור שזו תוכנת DOS ולכן יש לנווט בתפריטים רק דרך שימוש במקלדת ולא דרך שימוש בעכבר. השתמש במקשי החיצים, במקש ה- enter, ובמקש ה- ESC כדי לנווט בין התפריטים השונים. מצא כיצד להגדיר בתוכנה שהיא תסרוק את דיסק C, ותנקה אותו מוירוסים. 5. בצע זאת על כל המחשבים הנגועים.
 

uzi2

Active member
אבל תהיה לו בעיה להסיר וירוסים כאשר

הם פעילים. לכן תצטרך להרוג אותם מהתהליכים על מנת שתוכל לנקות אותם בעזרתו. זה היתרון של השיטה הקודמת, שבה מובטח לך שאין וירוס פעיל בזמן הניקוי. (בהנחה שהמחשב שבו הכנת את הדיסקטים אינו נגוע).
 
למעלה