אנחנו לא סובלים מבטאים זרים?

• פותח הנושא magy
  • פורסם בתאריך

magy

New member
אנחנו לא סובלים מבטאים זרים?

לא יכול להיות!!! אנחנו, האנשים הפתוחים והמתקדמים. לא? התוכן הוא הקובע ולא הדקורציה.....לא? אינטגרציה, שילוב, ושאר ירקות עם צנובר....ומילות סרק.......... פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח בארץ נהדרת - מחקים את טטיאנה הופמן.... ובערוץ 2 ימי החסד נגמרו... ואני שואלת את עצמי ברצינות: האם אני רוצה לשמוע את החדשות הקריטיות במבטא צברי טהור.......(מה זה טהור?) או במבטא אנגלו- סכסי, ייקֶה, מזרחי, או, השם ישמור, במבטא רומני........
פיצ'ה פאצה קוריצה...סופריזה, סניטטה http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3221608,00.html

softy

New member
יצא לי לשמוע את מוזגוביה

כמה פעמים ובכל פעם מצאתי שהמבטא הכבד שלה מביך ולא מובן לאוזן הישראלית שלי. אני חושב שטוב יהיה אם אחד הקטריונים לבחירת מגיש חדשות יהיה מבטאו הישראלי הטהור, יש דבר כזה.

yariv v v

New member
מבטא זר כמושא לבדיחות

אפילו בניו יורק,בתכניות האירוח המטופשות (לדעתי) למיניהן,משמש המבטא הדרומי (טקסס,טנסי וכן הלאה) כמקור לחקוי וצחוקים. כן, בהרבה מקומות משמש מבטא זר כמושא להסתלבטות עליו,מה לעשות. אפילו בתכניות "לול" משנות ה70 למי שזוכר,אורי זהר ואריק איינשטיין מרביצים שם מערכון שמבוסס כולו על חיקויים של מבטא ייקי,פולני וכו'.

softy

New member
כן בהחלט

הבדיחות הכי טובות והכי מצחיקות הן אלו המסופרות בליווי של מבטא כבד.

ענבר.

New member
ובעיקר המבטא היהודי/פולני

חומר גלם מעולה לבדיחות אמריקאיות. לא ראיתי קריין, בארצות הברית, עם מבטא רוסי כבד או קל.

למעלה