אנהי ואלוקים1

ככה זה כשהקביעה הראשונית מופרכת לגמרי...

זה היה בהשראת יהונתן גפן...

אבל ברצינות עכשיו, נראה לי שסיפרתי לך פעם על הרב וה"משכיל":
משכיל אחד (בראשית תקופת ההשכלה), חפץ ליבו לעצבן קצת את אחד האדמו"רים החסידיים הקרוב למקום מגוריו. מה עשה? הגיע לבית נכנסת, חיכה לרב עד אחרי הדרשה, ניגש אליו ואמר לו בביטחון רב ובחיוך שבע-רצון: "ברצוני שתדע שאני כופר באלוהים!" הוא ציפה שהרב יתרגז ויטיח בו כח מיני גידופים. אך הרב נשאר שליו וענה לו להפתעתו הרבה "גם אני". "מה, איך.. אבל הלא אתה הרב..." התבלבל הצעיר. "באותו אלוהים שאתה סבור שאני מאמין - בו אני כופר. אני מאמין באלוקים אחר לגמרי".

באמת, כולנו צריכים להשתחרר בהדרגה מהדימויים המקטינים שיש לנו כלפי דמותו של אלוקים. וככל שהאלוהיםמהפרטי שלך יהיה גדול יותר - *את* תהיי גדולה יותר.

האם גם להיפך?

האלוהים הפרטי שלי גודלו אפס, האם זה אומר לדעתך שגודלי אפס?

לא זוכרת אם את סיפרת לי את הסיפור אבל אני מכירה אותו.

אני לא בטוחה בנכונות האבחנה שלך.

כי ההתנהגות שלך בפועל אינה בהלימה להצהרות שלך ש"אין אלוקים", ואת כן מתנהגת לפי אמות מידה של מוסר ואפילו של חסד.

אמות מידה של מוסר וחסד נובעות מהיותי בן אדם

שחי בחברה אנושית, אין להם שום קשר לשאלת קיומו או אי קיומו של האלוהים.

אילו הפנמת במלואה את התאוריה על היווצרות מקרית

המסקנה מכך היתה אנארכיה והתנהגות חסרת מוסר. אם אין לאדם אידיאל מוחלט של טוב ומוסריות מניין לו השאיפה להיות כזה בעצמו? אם תקחי את המושג "אלוקים" כמוו שפילוסוף מבין אותו - תהיי חייבת להודות שיש לך!

וחוץ מזה את הבנת שאומנות היא לא העניין שם.

העניין היה תקשורת. פילוסוף טוען שדרכו לתקשר עם אחרים היא אומנותית, ולכן לקחתי את זה לכיוון של דיון על אומנות, כדי לשאול "האם יש טעם בדרך אומנותית שאף אדם אינו יכול להיות שותף לה". את מן הסתם הבנת את זה, סתם לא רצית לעזור.

שחר זה מה שהרגיז אותי בתגובתך
את חושבת שהשיחות שלי עם אנשים לא יוצרות שותפים? את טועה. יש הרבה שותפים לצורת הדיבור שלי עם אנשים, אבל יש גם כאלה שלא אוהבים אותם. אדם צריך לדבר כמו שהוא אוהב ולא כמו שאחרים מכריחים אותו. להגיד לאדם שאין לו חברים זה זלזול.
&nbsp
&nbsp

אגב תגידי שחר
האם את שכתבת לי פעם בפשטנות יתר בלי כל התחשבות בניואנסים "להפסיק לשאול אותם" ואחר כך כתבת לי הודעה ארוכה על אדם שנוגע בחשמל וצריך "להציל" אותו? יש לי חיים נהדרים, אני אמן ויוצר ומאושר.
&nbsp

אלוקים

תאמת, אני לא רוצה לפגוע באף אחד
הייתי קצת בהלם לקרוא ולהבין שיש אנשים בעולם הזה שעדיין חושבים או מרגישים שאין אלוקים.
אבל אני ממש לא אוהבת להתווכח. אז אני ממליצה לכם, בשביל להגיע לחוויה עמוקה ואמיתית-
לקרוא מתחילתו ועד סופו את הספר "המכתב" של הרב יצחק פנגר.
זה ספר שמוכיח בתמציתיות על אניתות התורה והיהדות
לא חייב להיות שתשתכנעו ואני גם לא רוצה בזה.
אתם תחליטו מה לעשות בזה.
אגב, ישנם עוד הרבה ספרים שיכולים להבהיר ולהאיר לכל אחד חשכה כלשהית
כמו הספר "נתיבי ריפוי" של דויד סלצר.
ממליצה מאד!

צריך להסביר את משמעות האלוהים
איך הוא עשוי ובאלו כוחות יכול לברוא את העולם, אם בכלל ישנו. כדי להתייחס לדבר, צריך לדעת להסביר אותו באיזושהי רמה. אולי אלוהים הוא הרוח שיצרה מתוכה את החומר. גם המדענים הגיעו למסקנה שאי אפשר להסביר לגמרי את העולם באופן רציונלי. אף פעם לא יצליחו להוכיח אם יש אלוהים או לא, זה מושג מופשט שתלוי באמונה של כל אחד.
&nbsp

אלוקים

מי שרוצה להעמיק בעניין ולמצוא תשובות לעצמו ולתהיותיו יכול להכנס לאתר הידברות ולחפש את נויגרשל או פנגר או כל מי שמדבר על יהדות ודת
או להכנס לאתר ערכים ולחפש כנל

אם אם הומצא, ישנו כמומצא
והוא יכול לשמש לנו כרעיון מופשט להגיע למוסריות, לרוחניות ולכוחות נפשיים.
&nbsp

נסמוך עליו שייתן לנו שנה טובה בלי קשר..

ההתחשבנות תן-קח הזאת עם אלוקים היא תפיסה ילדותית קצת שצריך להשתחרר ממנה ככל שגדלים. להסתכל עליו כהורה שרוצה רק את הטוב עבורנו הילדים. ההשתדלות היא בשבילנו, להיות בני אדם טובים יותר. לא בשביל לקבל פרסים

אלוהים הוא המוסר
אדם ברמה מורכבת של אמונה יודע שעליו להיות מוסרי לאנשים בתור מצווה וחובה ולא כדי לקבל פרס, והתגמול על המעשה הוא למעשה תוצאת המוסר שמשפיעה על האדם.
&nbsp

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
שנת אמונה

אני ואלוקים1 היקרה,
קראתי שאת מתמלאת במחשבות לקראת השנה החדשה,
ואני שומע כמה שהיית רוצה שנה מלאה בעידוד ובהקלה,
עד שאולי גם היית רוצה עזרה נוספת,
אולי אפילו דרכים להרגיש פחות את כובד המשקל על הכתפיים שלך..

אנחנו רוצים להצטרף למשאלה שלך ולאחל לך ולכולם כאן בפורום,
שנה של התחדשות וצמיחה, שנה בה אולי נמצא רגעים של אושר ושמחה,
לצד כוחות להתמודדות עם הרגעים הקשים...
שנה של בריאות, הגשמה עצמית וסיפוק,
שנה בה אולי נוכל צעד אחר צעד,
לנסות ולבנות את עצמנו מכאבי העבר, אל עבר עתיד טוב ומאושר יותר...

ובינתיים, משאירים לך מקום להמשיך ולשתף כאן בפורום
לגבי מה שלדעתך יכול לגרום לשנה הבאה שלך להתמלא בעידוד בדרך למטרות שלך..

שלך
מתנדב סה"ר

no on3

New member
היי אני ואלוקים

היי אני ואלוקים !
ברוכה הבאה לפורום,

את מוזמנת לספר על עצמך
יהיה נעים לעשות היכרות

למעלה