אנא רק הקשב

אנא רק הקשב../images/Emo9.gif

אנא רק הקשב....................... כאשר אני מבקש ממך להקשיב לי, ואתה מתחיל לייעץ לי, לא את שביקשתיך עשית. כשאני מבקש ממך להקשיב, ואתה מנסה להשיב, איך צריך להרגיש ומדוע, אתה ברגשותיי רק פוגע. כאשר אני מבקש אותך להקשיב לי, ואתה מרגיש שעליך לפתור את בעיותיי, אתה מאכזב אותי, אפילו שזה נשמע לא הגיוני. הקשב, כל שביקשתיך הוא להקשיב. לא לפעול, לא לדבר, רק לשמוע בלי להגיב. אינני חסר ישע. אולי חסר ניסיון והססני, אך לא חסר אונים. כשאתה עושה משהו שאני יכול לעשותו בעצמי, אתה מגביר את חששותיי, מנציח את מבוכתי. אולם כשמקבל אתה כעובדה פשוטה שאני מרגיש מה שאני מרגיש, אפילו שזה לא הגיוני, אזי אינני צריך לשכנע אותך ומתפנה להבין את המתרחש בנפשי, מוציא בעצמי את התשובות מתוכי. אז צצות מאליהן התשובות, ברורות ונהירות. ואינני זקוק כלל לעצות, כי אני - אני. גם רגשות לא הגיוניים הופכים למשמעותיים, כשמבינים את שהם טומנים, את המקור ממנו הם נובעים. יתכן שמשום כך תפילות עוזרות לאנשים. משום שאלוהים מחריש. אינו מייעץ, אינו מארגן. הוא רק מקשיב: נותן לך לחשוב לבד את הדברים. לכן, אנא, רק הקשב. אם תרצה לדבר - בקש, חכה רגע לתורך, ואז אקשיב אני לך.

שלדר

New member
ובטח ובטח אל תגיד.....

"זאת הבחירה שלך" "הכל עניין של רצון" "הכל עניין של בחירה" "אתה פגוע כי בחרת להפגע" בקיצור.. כל העצות המיובאות מהסדנאות למיניהן... יפה מה שכתבת

טוסקה

New member
לא נעים לי להיות "מחרבת שמחות" אבל

הקטע הזה הוא לא מקורי אלא מתורגם מאנגלית ומסתובב ברשת כבר הרבה זמן. זה לא מוריד מערכו של הקטע כמובן.

טוסקה

New member
אין רע, אבל נהוג לתת קרדיט או לפחות

לציין כמו שאחרים עושים: הגיע במייל, אנונימי וכו'. אתה יצרת את הרושם שכאילו אתה כתבת את זה.

טוסקה

New member
כמו שאמרתי -התבונה היא ללמוד מאחרים

ולא לשכוח לתת להם קרדיט.

שלדר

New member
עצם הבחירה שלך בקטע הזה...

אומרת לי הכל זה נגע בך וזה אתה ועם זאת, לא היה מזיק אם היית מאזכר שהגיע במייל או משהו.. ואגב השבוע הופיעו פה משפטים ב"אנגלית" המתארים תרגום קלוקל מעברית וגם הם באו במייל לפני כחודשיים...

odrie

New member
כל המיילים שמובאים לכאן..

כבר עברו כמה וכמה סיבובים, שלא נדבר על כך שכל יום מגיעים כמה כאלה לכל אחד למחשב הפרטי שלו...אז נכון שהוא כתוב יפה, אבל למי יש סבלנות לקרוא שוב ושוב אותו דבר...

שלדר

New member
נו באמת...

הקטע הזה שלא מאוזכר במאומה שזה בא מהמייל הצחיק פה את כולם ואף אחד לא העיר כלום על קרדיט ואני קיבלתי אותו במייל לפני חודשיים ואף שלחתי אותו במייל למישהו מכאן.. עובדה! ואינני בא לנגח אף אחד רק מבקש יחס שווה לותיקים וחדשים

טוסקה

New member
אני פשוט חושבת שיש הבדל בין בדיחות

לבין כתיבה כאילו "סיפרותית". כולם יודעים שבדיחות עוברות ברשת ואף אחד לא לוקח בעלות על המצאתן... לעומת זאת הקטע שהובא כאן הוא מעין כתיבה סיפרותית ומי שהביא אותה הודה למחמאות שקיבל כאילו זו יצירה שלו. אז גם אם העובדה שהביא קטע כזה מראה על רגישותו, עדיין לא היה מזיק אם לא היה לוקח את הקרדיט לעצמו. וזה לא קשור לוותיק או חדש.

למה למה למה אני לא מקבל

מיילים כאלה. רק שטייות אני מקבל. לא בג'ימייל ולא באאוטלוק.

למעלה