אמא חייכה אלי

אגסיל

New member
אמא חייכה אלי../images/Emo23.gif

כפי שסיפרתי כאן לאחרונה אמא כבר לא מכירה אותי ולא מתייחסת אלי בכלל. אני ממשיכה לבקר כמעט כל יום ומתנהגת אליה כרגיל. מחבקת מנשקת מדברת ולרוב אין תגובה. אמא עכשיו בשלב השירה, כל היום היא מזמזמת לה לה לה לה, כנראה במקום לדבר. אתמול שוב ביקרתי אותה וכרגיל קיבלה אותי בפרצוף תשעה באב. טיילנו קצת בגינה שרנו לה לה לה דיברתי אליה והנה הגיע הזמן להיפרד. החזרתי את אמא למחלקה וניגשתי לדבר עם האחות, בינתיים ניגשה אליה מטפלת ואמא כמובן בפנים חמוצות. פתאום...ראתה אותי חייכה חיוך מאוזן לאוזן שלחה ידיים קדימה ואמרה - ליליקה את כאן??? ניגשתי אליה דומעת התחבקנו התנשקנו כמו בימים הטובים ההם. המטפלות מסביב מחו דמעה. כל זה נמשך בדיוק 3 שניות, אמא חזרה מיד לעולמה ואני הלכתי הביתה דומעת אבל שמחה לשניות המעטות האלה. מקווה לעוד שניות כאלה. יום טוב לכולם

../images/Emo24.gifאגסיל כמה נהדר לקרוא על החיוך

כל חולה שמחזיר חיוך עשית לו את היום אך אצל חולי אלצ' זה שונה כי אחרי שניה הכל הפוך אבל אמא עשתה לך את היום אז זה נהדר לנפש ולנשמה שלך,אהי ברוכה ובשורות טובות

ענתי44

New member
איזה הפתעה נפלאה לילי

גם אני פה מחיתי דמעה סוררת שירדה במורד הלחי. לילי, אולי כדאי להביא לאמא ווקמן עם שירים שהיא אוהבת? כשסבתא שלי היתה בבית אבות אחותי וגיסי הביאו לה והיא שמעה ושרה ומצב רוחה השתפר מאוד. גם עם אמא, בתקופה הקשה הזו, אני שרה לה ואיתה הרבה וזה עוזר רבות. מאחלת לך יקירה שגם היום אמא תחייך אליך בהכרה ובשמחה.

hregev10

New member
לילי יקרה !

שמחתי לשמוע שראית איזו שהיא נקודת אור מאימך, היא חייכה וקראה בשמך כמו שהיתה רגילה תמיד, הלואי והייתי יכולה לאחל לך עוד הרבה נקודות אור כאלו , אימך נמצאת בעולמה ואי אפשר לדעת על מה ולמה היא צחקה, אבל אם צחקה זה כבר טוב, באמת הלואי שתצחק אליך תמיד ותוכלי לחייך אליה בחזרה ונשמע רק בשורות טובות, לאחר שלא השמעת קולך מזה זמן רב, בינתיים להתראות חני

רגינה9

New member
"שמחת עניים"

השמחה הגדולה שלנו על הארועים הקטנים והטובים, כאשר לפתע ולו גם לשניות קצרות חוזרת אלינו אמא, עם חיוך או נשיקה או מזהה אותנו. גם אימי נמצאת בשלב ה"לה-לה-לה" - כסוג של תקשורת וגם לי לא נותר אלא לחבק ללטף לנשק ולהוציא אותה לטיול קצר. לילי, מאחלת לך עוד ארועים טובים ומשמחים. טובה.

טילי66

New member
טובה יקירתי (רגינה)

היתי מוסיפה לכותרת שלך עוד שתי מילים "מנהרת העצב"שם כולנו נמצאים.את אף פעם לא מגיע בבוקר ?אם כן קריאת כיוון ונתראה.מתגעגעת תמי

רגינה9

New member
תמי יקירתי, אומרים שהאור נמצא בקצה המנהרה

במיקרה של מנהרת האלצהיימר האור אינו מצוי בקצה המינהרה ואנחנו חייבים לחפש אותו במקומות אחרים. אני יודעת, גם מניסיוני שלי, שקל יותר לכתוב מאשר לבצע, אבל אנחנו חייבים לנסות. נהניתי מאוד לפגוש אותך ב"גן האלצהיימר", אבל אני מגיעה אחה"צ. היום מטיילת עם אמא רק באיזור הקרוב למחלקה, כי העבירו אותה מכסא גלגלים רגיל לכורסת גלגלים, לאחר שלאמא נוצר קישיון בשרירי הצוואר והראש מוטה קדימה ומנסים לטפל בבעיה. אנחנו נתאמץ ונפגש. אוהבת טובה.

איזה כיף לך

וכמה זה עצוב שאנו צריכים לחכות לרגעים כאלה של חיבוק ממישהי שכבר איננה איתנו...

אגסיל

New member
כמה נכון, וזה גורם לי להתגעגע כל כך לאמא

אנחנו נמצאים כרגע בשלב די קשה בחיים. המחלה שלי, המחלה של בעלי ואילו היא היתה איתנו היום זה היה מקל עלי כל כך. לדבר איתה, לשמוע ממנה מילות נחמה והשתתפות. אני זוכרת את אמא שלי החזקה והנהדרת, כל כך חסרה לי, שבא לי לצעוק וכשאני שם בבית האבות - קורה לי שאני מחקבת אותה ולוחשת לה באוזן - אמא איפה את??? אני רוצה אותך חזרה. למה השארת אותי לבד??? - אני בת יחידה. אבל לצערי אין עונה. מתנחמת בחיוך מדי פעם. סליחה אם העקתי עליכם בתחושותי.

ענתי44

New member
זכיתי ב"אחות" חדשה

כשאמא התעוררה אחר הצהרים ולא ידעה איפה היא וכשאמרתי לה שהיא בבית הוקל לה אבל היא לא ידעה מי אני, וחשבה שאני אחותה הקטנה. לפחות זה כי השבוע כשכיסיתי אותה ואמרתי לה שאם תצטרך אותי שתקרא לי ואני אבוא והיא ענתה לי "טוב אם אני ארצה אני אקרא לך, אמאאאאא" החסרתי פעימה וליבי נחמץ בקרבי אבל בחיוך אמרתי לה שאני אגיע גם אם תקרא לי מוחמד או הלו מי שם?... היא חייכה ואני רציתי לבכות. לילי יקירה שותפה לגעגועים שלך לאמא א' וגם אני אומרת לה אמא איפה את? גם אני מתגעגעת כל כך לאמא שלי. לא הייתי בת יחידה אבל כל אחד מאיתנו היה יחיד ומיוחד בעיניה. מתגעגעת לאמא שקנתה כמה עיתונים כשהכתבה הראשונה שלי התפרסמה, ולאמא שנגשה ליגאל מוסינזון ז"ל בשבוע הספר ולאחר שקנתה את כל חסמב"ה לנכד הבכור סיפרה לו שהבת שלה, ודחפה אותי, כותבת נהדר, ואני רציתי שהאדמה תפער פיה ותבלע אותי. לאמא שהיתה אופה עוגת שמרים מיוחדת ומביאה לי לבסיס או לעבודה אחרי כל ניצחון של הפועל חיפה, למאכלים שלה, ולנחמה שלה לריח נטול אלצהיימר שהיה לה, לדבריה החכמים, אפילו לוויכטוחים ולמריבות שלנו. עכשיו אני מתבוננת בה, קטנה ואבודה בתוך הכסא וכל כך מתגעגעת אליה.... כבר כתבתי פה פעם שאני לוויתי את המונח שהטביע גרוסמן על ערביי א"י " נוכחים נפקדים" היא נוכחת אמא. היא לידי אבל היא כל כך נפקדת. מתפללת עבורך לשנה של מזור לאישך ולך לילי יקירה.

אגסיל

New member
ענתי יקרה

יש ימים כל כך קשים של חוסר באמא. אני יודעת שאין מה לעשות, זה המצב ושום דבר לא ישתנה לטובה, אבל קשה קשה קשה. לילה טוב

לילי יקרה , כמה מרגש../images/Emo24.gif

אני כל כך שמחה בשבילך שזכית לחיוך הזה של אמא ושהכירה אותך, הלואי שיהיו לך עוד ימים רבים כאלה, אל ייאוש אומרים שהנשמה יודעת כי היא נמצאת שם איתה ולא משנה מה המוח האלצהיימרי משטה בנו, הנשמה של אמא יודעת שאת באה כל כיום מלטפת ומדברת ואוהבת ומנשקת וזה מה שחשוב את שואבת ממנה כח גם בלי שתרגישי כי מספיק המגע הגופני והנחמה בחיבוק של אמא כל עוד היא כאן איתנו אצלנו גם אהרון די מסוגר בעצמו אך כן מחייך כשרואה אותי ומתרכז ובשביל זה פסנג ואני נמצאות אצלו, היא בתפקיד שלה אך אוהבת אותו מאד ודואגת לו באופן מדהים מאחלת לכולנו שיהיו לנו ימים בהם נוכל גם לשמוח משביב של הכרה וחיוך כי אין לנו יותר מזה חיבוקים ממני ובע"ה החלמה מהירה ומוצלחת גם לך וגם לבן זוגך להתראות, טובה

אגסיל

New member
תודה טובה על העידוד

מקווה עבור כולנו שיהיו רק בשורות טובות ובריאות וגם כמה חיוכים ביום, זה מעודד, כמו שאת אומרת. להתראות לילי

ענתי44

New member
צריך ללמוד מהפרחים ../images/Emo141.gif

יש שיר של חוה אלברשטיין " צריך ללמוד מהפרחים לא לקמץ בחיוכים ואז תראו שהעולם יהיה כה טוב" משהו כזה.... גם אני זכיתי היום לחיוכים וגם נהג ההסעות שהגיע לקחת את אמא אחרי שלא היתה ב"גן של הזקנים" כדברי הנכד של אמא, כמה ימים. בדיוק שרנו שיר ג'ו עמר ואמא שלי שרה לנהג וכינתה אותו "יוסי שלי" וזה היה מרגש.

למעלה