אמאלה

אמאלה

קניתי מעבד AMD ATHLON 3000 וגיליתי שהמהירות שלו היא בכלל 1800 MH ולא 3000 ... האם לא היה עדיף לי פנטיום 4 3000 MH ? איך משווים את AMD לאינטל אם המהירות והמטמון יותר גדולים במעבד של אינטל ?
 

uriler

New member
3000 אצל AMD זה דגם.

אין מה לעשות את ההשוואה בין המהירויות כי זה לא נתון משמעותי אצל AMD, כתוצאה מהארכיטקטורה שונה של המעבד. AMD 64 3000 טוב בכמה רמות מעל P4 3.0, כמובן ליישומים מתאימים.
 
תודה ו...

האם יש אתרים שמשווין בין הביצועים שלהם ? האם אפשר וכדאי להגדיל את מהירותו של המעבד ? איך לעשות את זה ?
 

uriler

New member
לגבי אתרים להשוואה,

הבנצ'מרקים הטובים ביותר לדעתי הם ב tom's hardware, אבל כל חיפוש בגוגל compare AMD to INTEL ייתן לך רשימה. לגבי overclock (המהרה), לדעתי זה שטויות. ההעלאה מימלית, הביטוי משני מאוד, אבל אתה צריך להשקיע כסף בקירור ואתה מסתכן בגרימת נזק למערכת.
 

uzi2

Active member
מבחני ביצועים

מהירות השעון ב- AMD אמנם יותר נמוכה מהערך המספרי, אבל מבחינת ביצועים דווקא הערך המספרי יותר משקף את הביצועים (בהשוואה לפנטיום 4). התדירות, גודל המטמון, וכדומה, הם גדלים חשובים, אבל האלמנט הכי חשוב, הוא דווקא אלמנט שלא משתקף במספרים, וזה הארכיטקטורה של המעבד. יש ב- Toms Hardware Guide, מבחני ביצועים למעבדים השונים, וניתן להשוות, בין המעבדים השונים. כרגע אני מתעצל לחפש שם, אז האתר הוא http://www.tomshardware.com .
 
למעלה