אם נשים וגברים יחליפו תפקידים...

dori78

New member
ומה אתה היית רוצה?

אנשים שמעוניינים לשמר עוולות תמיד היו ותמיד יהיו, בכל הצדדים.

אתה חושב שהמצב שמוצג בסרטון מתאר באופן נאמן את המציאות שחוות נשים כיום?

plumbago

New member
לא החלטתי אם זה מוקצן מאוד

או שאני פשוט חיה בהכחשה... ואני מתכוונת למעמד האישה שהגבר ייצג פה.

לדעתי ממש לא מוקצן

לא כל אשה עוברת תקיפה מינית חמורה כמו שהוצגה שם, אבל זה לא משהו נדיר.
כל שאר התופעות נראו לי שגרתיות לגמרי. כמובן שלא כל אשה חווה אותן באותה חומרה ותדירות, אבל לא ראיתי שם שום דבר מוקצן.

plumbago

New member
דווקא לא התכוונתי לתקיפה המינית

יותר לכל מה שמסביב.. השכנה, היחס של השוטרת, התגובה של הבת זוג..

ותגובות נלהבות ממכנסי 3/4..

באמת לא נתקלת בדברים כאלה?

גברים (וגם נשים) שחושבים שהבעל הוא האחראי והמחליט מבין בני הזוג?
שוטר שלא מגלה רגישות סופר מדהימה לקורבן של תקיפה מינית? בוס שמטריד את הפקידה שלו?
גברים שחושבים שנשים ברגלים חשופות לא צריכות להתלונן כשמתקיפים אותן? בן זוג שאין לו כח לשמוע על פמיניזם?

plumbago

New member
לא בהכל.. חלק מהדברים חוויתי

על כל השאר שמעתי בתיאוריה.. יש כל מיני טיפוסים בעולם, משני המינים עם כל מיני בעיות אישיות.. אנשים חסרי רגישות, אנשים שחושבים שמותר להם הכל ועוד כל מיני..
פשוט לא הייתי אומרת שרוב ההתנהגויות האלה הן "נורמה מגדרית"

זה לא נורמה מגדרית

במובן שכל הגברים נוהגים ככה, אבל זה נורמה במובן שהחברה לא נוקטת סנקציות קשות נגד גברים שמתנהגים ככה.
כל ילדה בגן לומדת לשבת עם רגלים סגורות, לא להתבלט, לא לקלל, לא להציק לאחרים. כך נוצר המצב שנשים בוגרות לרוב לא יתנהגו בתוקפנות מינית כלפי גבר. לפחות לא בפומבי. כי זה לא מקובל. זה לא נשי. אשה שמתנהגת ככה מביישת את עצמה.
גבר שמתנהג ככה אולי עושה משהו "לא בסדר", אבל עדיין באיזשהו מקום, בעיניי חלק לא קטן מהחברה, מוכיח שהוא גבר נורמלי.

CraZ

New member
סרטון חזק

אבל עצוב לכתוב "אם נשים וגברים יחליפו תפקידים"
זה לא תפקיד של אף מגדר להשפיל, לכן אין מה להחליף. רק לדכא את התופעות המכוערות שנראות בוידאו.

כמובן

אלה לא התפקידים הרצויים, אבל במידה רבה אלו תפקידים שבפועל החברה דוחפת גברים ונשים אליהם.
מבחינתי לא צריכים להיות תפקידים מגדריים בכלל, ובטח שלא צריך להחליף את התפקידים (למקרה שלמישהו היה ספק).

turangaleela

New member
סרטון ממש חזק. מעניין אותי

מה גרים חושבי ם עליו, חבל שאין יותר תגובות

rex7

New member
אני לא יודע אם זה בגלל שאני גבר או בגלל חינוך

שקיבלתי או בגלל שאני אישית דפוק, אבל החלפת תפקידים בשבילי איכשהו מחלישה את מה שאני מרגיש לגבי חומרת המעשים בסרט, לא מחזקת . כלומר אם זה היה סרטון בלי החלפת תפקידם, אישה וגברים הייתי מרגיש יותר שזה מזעזע ואיום וקשה לצפיה. כשזה גבר מול נשים זה מרגיש פחות חמור, כן עדיין די רע, אבל לא באמת כל כל מזעזע כמו אם זה היה סרטון על אישה וגברים.

בשבילי אישית, במיוחד כשמדובר באלימות אני לא צריך לדמיין "רגע, ומה אם זה היה גבר במקומה", כדי להבין חומרת הפגיעה באישה, אלה הרבה פעמים ההפך, דברים שאני לא חושב עליהם יותר מידי כשמדובר בגבר, כשאני חושב, "רגע, ומה אם זה הייתה אישה במקומו" רק אז גורמים לי לחוש אי נוחות.

זה כמו בסרטים או סדרות על שוטרים, כששוטרים רוצים לגרום לאיזה נוכל לדבר במחירה, הם מאיימים להשאיר אותו בתא לבד עם אסיר גדול ומאיים שמראה בו התעניינות מינית, אז אותו נוכל נשבר, ומתחיל לדבר, רק כדי שלא ישאירו אותו לבד עם אותו אסיר. אם לא לחשוב על זה יותר מידי, כשצופים בסרט, זב לא נראה כל כך נורא מה ששוטרים עשו, אפילו קצת מצחיק ( אולי כי ככה במאים רוצים שנרגיש). אבל פעם חשבתי, "רגע, ומה אם זה הייתה אישה במקומו של אותו נוכל" ופתאום זה נראה ממש אפל ולא מצחיק בכלל.

avi1283

New member
ההחלפה

מדגישה את המופרכות של כמה מהדברים, עד כמה זה לא סביר מציאות שכזאת.
אני מניח שהרבה פחות גברים היו צופים בסרטון רגיל שמתאר מציאות אמיתית של נשים, היו מבטלים את ישר כסרטון של פמיניזם קיצוני, ולמי יש עניין להתעסק עכשיו בפגיעות מיניות של נשים.
זה סרטון שיכול לעניין כל אחד, וזה מעורר מחשבה גם לאנשים כמוני שמסכימים עם הכל,

אבל מסכים איתך שצריך לעשות את זה גם בלי ההחלפה.
הסרטון הזה הדגיש לי כמה אני לא מכיר סרטונים רגילים שכאלו, שמראים פשוט את החוויות האלו של נשים מנקודת מבטן.
ואני עוד מתעניין בנושא, כך שזה כנראה ממש מושתק.

הלוואי שהמציאות הייתה כמו בסרטון

אם בחורות היו פונות אלי ברחוב ללא חלק עליון, הייתי מאושר.
אם כל אחת ברחוב הייתה רוצה לשכב איתי ואני רק הייתי צריך לבחור, זה היה מעולה!
אני באמת לא מבין על מה אתן מתלוננות.

גם הקטע של התקיפה המינית- עדיף שבחורות קטנות וחלשות יעשו את זה, ולא החבורות של ערסים שיש כיום שפוגעים גם בגברים וגם בנשים, ולהם גם יש יותר כח פיזי.

CraZ

New member
הרי זה סתם טייק על המציאות

אתה באמת חושב שאלימות מהסוג שמוצגת כאן היא בסדר כל עוד אלה נשים שעומדות מאחוריה? ומה עם כל הניסיונות להאשים את הקורבן שהביא זאת על עצמו? גם את זה פספסת?

dori78

New member
אתה מפספס משהו

בסרטון, הבחורות שתוקפות את הבחור, הן לא "בחורות קטנות ועדינות". הן חבורת ערסיות בהמיות וחסרות כבוד.
אתה מניח שכל הנשים קטנות וחלשות. תניח שגם במישור הזה התפקידים מתהפכים.
לא רק שהנשים מתנהגות כפי שמוצג בסרטון, הן גם חזקות פיזית מרוב הגברים, באופן שלא מאפשר לך להתנגד.

אני מבינה שהיו לך בעבר קשיים להגיע למצבים אינטימיים עם בחורות, מפאת ביישנות/חוסר בטחון עצמי.
זה עדין לא אומר שהיית רוצה שכל בחורה תוכל לגשת אליך ולגעת בך כמו שמתחשק לה באותו רגע, בלי קשר לאיך היא נראית והאם אתה נמשך אליה, באופן שלא יגרום לך להרגיש נחשק אלא סתם מושפל.

תקן אותי אם הרושם שלי שגוי.

אני טוען

שהמצב המוצג בסרטון לא אפשרי באף יקום מקביל כלשהו.

ההבדל הפיזיולוגי בין נשים לגברים מתבטא בכך שאני לא מצליח לדמיין אפילו את החסרון בכך שלכל בחורה יתחשק לגעת בי.

אני חושב שהרצון הזה מוכתב ע"י הגנים ש"רוצים" לשרוד. כמה שאני מכבד נשים- שוויון גמור לא יכול להיות כל עוד גברים פטורים מהריון.

dori78

New member
אז למעשה

היית רוצה שכל אישה שעוברת ברחוב תוכל לגעת בך איך וכמה שמתחשק לה?
גם אם היא בת 67, לא התקלחה שבועיים וסובלת מעודף משקל קיצוני?

למעלה