אם אפשר לעזור בסדר הפעולות...

TheCandyGirl

New member
אם אפשר לעזור בסדר הפעולות...

יש לי תרגיל = 30:5X6+24:3 מה הפתרון הנכון ? 9 או 44 וכמו כן תרגיל כזה = 12:4X3+18:3 מה הפתרון הנכון ? 15 או 7 תודה מראש למי שיוכל לעזור לי.....

TheCandyGirl

New member
מדוע את מחשבת קודם את החילוק ואח"כ את הכפל..?

האם לא צריך קודם לחשב את הכפל... אחר את החילוק... ולאחר מכן את החיבור...???

לחילוק ולכפל יש אותו "מעמד" בסדר הפעולות

קראי את תשובתי בקשר לסדר פעולות.שם פרטתי יותר. אם יש תרגיל שיש בו רק כפל וחילוק - פותרים אותו לפי סדר הכתיבה.גם תרגיל שיש בו רק חיבור וחיסור נפתור לפי סדר הכתיבה. יש קיצורי דרך אפשריים, אבל יותר בטוח לנהוג לפי הכלל שציינתי.

שלום תיתי, מתן תשובה סופית אינו סיוע

איך אומרים זאת? אל תתני להם דגים, למדי אותם להשתמש בחכה. ואפילו כך, תודה על רצונך לעזור.

3תיתי

New member
התרשמתי שהשואל דוקא ידע

מהי העדיפות בסדר הפעולות, ורק היה חוסר בטחון. כשמבקשים רק תשובה, זה מה שאני נותנת

למעשה את שואלת על החוקים של סדר הפעולות

התשובה הסופית בתרגיל הראשון היא 44, בשני היא 15, אבל הבעיה אינה בתשובה הסופית. השאלה היא מה סדר הפעולות. החוקים: כפל וחילוק קודמים לחיבור וחיסור. כאשר יש תרגיל שיש בו רק חיבור וחיסור הפתרון יהיה לפי הסדר של הכתיבה. כאשר יש תרגיל שיש בו רק כפל וחילוק הפתרון יהיה לפי סדר הכתיבה. נפתור את התרגיל = 3 : 24 + 6 * 5 : 30 בתרגיל הזה יש שילוב של תרגילי כפל , חילוק וחיבור. החלק 3 : 24 הוא חד איבר . החלק 6* 5 : 30 הוא חד איבר. חד איבר הוא ביטוי מתמטי שיש בו רק כפל וחילוק (או חזקות ושרשים, אך בהם לא נטפל בשעה זו). צריך לפתור קודם את ערכו של כל חד איבר ואח"כ לבצע את החיבור. את התרגיל יש לכתוב כך: = 3 : 24 + 6 * 5 : 30 = 8 + 6 * 6 44 = 8 + 36 כל חד איבר נפתר לפי הסדר ואח"כ מחברים את שני הערכים של חדי האיברים. כך פועלים גם בתרגיל השני. בהצלחה

TheCandyGirl

New member
תודה רבה על התשובה המפורטת...

ההסבר המפורט שנתת הוא כמו שידעתי... אך משום מה היטעו אותי בתשובה.. וחשתי חוסר ביטחון שאולי אני טועה.... כעת לפי התשובות של שתיכן... חזר לי הביטחון לגבי דרך שבה פתרתי את התרגילים... ושוב תודה לשתיכן...

למעלה