אל תעשו את זה!!!!!

גלית1

New member
אל תעשו את זה!!!!!

לכל אלה שחושבים שקיצור קיבה יציל את חייהם מהשומן!!! זו טעות הניתוח חייב להתבצע קודם כל בראש ולא בקיבה. אני הייתי על סף מוות מספר פעמים בגלל הניתוח הזה. עשיתי ניתוח אחד בגיל 14 והייתי הילדה השלישית בארץ והוא התפוצץ!! כל הסיכות נפתחו (זה היה ניתוח מסוג SRVG) אחרי 3 ימים נתנו לי לאכול בבית החולים כמות אוכל כזו שלא האמנתי שתיכנס. אחרי 4 שנים עשיתי את הניתוח שפופולרי היום שקוראים לו LAP BAND בבית חולים וולפסון אצל ``הפרופסור`` אילון חרוזי והוא גרם לי לצרות שאני ממש לא מאחלת לשונאיי.... קודם כל הייתי מקיאה יום ולילה מבלי לאכול דבר, הייתי מקיאה מתוך שינה משהו כמו 30-40 פעם והרופא טען שזה כלום הוא כל הזמן נתן לי לעשות את הבדיקה הזו שקוראים לה צילום בריום שבו צריך לשתות חומר לבן כמו סיד ולבדוק אם מעבר הטבעת תקין. הוא טען שההקאות שלי הם פסיכולוגיות וכבר נשלחתי לטיפול פסיכולוגי. לאחר פחות שנה שבה הייתי מרזה 10 קילו בשבוע מהקאות הלכתי אליו כחיילת בזמנו וביקשתי שיוציא לי את הטבעת כי גם זה אפשרי לידיעתכם!!! הוא טען שאני פשוט רוצה לאכול, ההוכחה שלי שזה לא נכון זה שבאותו יום נערכו צילומים לסרט מיוחד על ניתוחי הקיבה וכל שיחתנו צולמה ומי שראה את הסרט יודע על מה אני מדברת. בכל אופן בסוף ביקשתי ממנו שישלח אותי לבדיקה שקוראים לה גסטרוסקופיה שזו בדיקה קשה שבה דוחפים צינור באורך מטר לושט ומשם לקיבה כדי למצוא ממצאים פתולוגיים. בפעם הראשונה הבדיקה לא התבצעה כי הרופא לא מצא לי את הוריד לשים לי חומר טשטוש אז ברחתי, הפרופסור המהולל טען שאני בורחת כי אני יודעת שאין לי כלום. לבסוף אמרתי לו שאני אגיע למחלקה ישימו לי וון פלון שזה המחט שנמצאת בוריד כשמקבלים אינפוזיה ואז יוכלו להזריק לי חומר בקלות. הגעתי לשם הזריקו לי חומר ונעשתה הבדיקה. יצאתי מהבדיקה והגסטרואנטרולוגית-הרופאה שבדקה אותי אמרה לי שבחיים שלה כרופאה לא נתקלה במחזה מזעזע שכזה.... כל הושט שלי הייתה קרועה בגלל ההקאות והיה לי דבר כזה שקוראים לו: גסטריטיס ואסופג`יטיס- מה זה אומר??? כמו אולקוס אבל קצת יותר קטן אבל פוגע מאד. הושט שלי הייתה קרועה והקיבה והיו לי הדבקויות בקיבה ובושט. באותו זמן הגעתי להמוגלובין 7 שזה אומר חוסר דם (כי היו לי הקאות עם דם) והייתי מתעלפת כל רגע, לא הייתי יכולה לעשות צעד מבלי לנוח 10 דקות. בסוף הלכתי עם זה לרופא והוא טען שזה כלום!!!!!!!!!! אתם מבינים רופא-פרופסור טוען שהממצאים האלה כלום. בסוף ניגשתי לרופא אחר באופן פרטי שאמר שעם הממצאים האלה אני לא יכולה לחיות עוד חודש נוסף כי אני עלולה למות. הפרופסור עדיין חשב שהמצאתי את זה. בסוף נותחתי באופן פרטי ושילמתי השתתפות עצמית 12,000 ש``ח אבל היום חזרתי להיום בנאדם ואני מרזה בזכות הניתוח בראש, שזה בעצם הכי חשוב. הבקשה היחידה שלי היא לכל מי שמתכוון לעשות את הניתוח הזה... תתייעצו עם כל גורם אפשרי כי תראו כמה אני סבלתי.............

שירז29

New member
גלית1,מצטערת לשמוע,אבל.......

קודם כל,מצטערת לשמוע את כל אשר עברת,זה באמת מחזה לא נעים, ומדכא גם נפשית, גם ריגשית,וגם פיזית. אני אישית,מכירה הרבה אנשים שהצליחו בניתוח זה,וגם מכירה אנשים שלא הצליחו. הניתוח הזה,לא לכל אדם מתאים,יש אנשים שגופם מקבל את הטבעת,דוגמה: כמוני. ויש אנשים שלא. הכל תלוי בגוף האדם,ואיך הוא מקבל את הטבעת,כמכשול קיבתי. הניתוח שאני עשיתי הוא הגבלת קיבולת הקיבה,החדשני. גם לי היו תופעות לוואי כמוך המון בהתחלה,ועכשו תודה לאל,הם נרגעו,וחלפו,והתופעות יותר עדינות,למרות שהם לא נעימות. גם אני סובלת עדיין,מכאבים בקיבה,התכווצויות,וזה מטרד בשבילי, אבל אני אכשהוא משלימה עם המצב,למרות שזה לא נעים ומתסכל. לקרוא את סיפורך,מחזיר אותי לסרט שצפיתי בטלוויזיה, לגבי קיצורי קיבה,וזה באמת ממש מחלחל. אני מסכימה איתך בכל מה שרשמת,להתייעץ היטב לפני שעושים את הניתוח הזה. ואני בעד זה מאוד,להתייעץ, לשאול,על מנת להיות בטוחים לקראת הניתוח. ניתוח זה לא צחוק,יש כאלה שמצליחים בו,יש כאלה שלא,יש כאלה שמשמינים שוב,יש כאלה שנעצרים באותו המשקל,ויש כאלה שסובלים סבל לא קל כפי שאת רשמת,וזה מאוד כואב. אני מסכימה איתך בכל,ובמיוחד במשפט האחרון שרשמת: ה כ ל - ב ר א ש - ש ל - ה א ד ם . שמירה,התמדה,מביאים את התוצאות,ולפעמים זה מעבר לזה,כפי שרשמת את סיפורך הכואב שנגע לליבי,כאחת שנותחה וחיה עם הטבעת. שלא תדעי יותר סבל,בהזדהות איתך.... ש י ר ז ..........

שירז29

New member
מצטערת,ההודעה עברה כמה פעמים,רוייקו

איתך הסליחה. שירז........

גלית1

New member
שירז....

זוכרת את החיילת שהייתה בבית החולים? זו אני זוכרת את הבחורה שצילמו אותה בביתה במטבח? זו גם אני והסבל לא שווה את זה מה שיש לך לצערי זו רק התחלת הסבל......

שירז29

New member
גלית1 ,אז זאת ההית את..............

בטח,זוכרת,וזוכרת,ומתחילה לראות כמה את צודקת בכל,לצערי הרב, בימים האחרונים,אני לא מרגישה טוב בכלל, יש לי כאבים חזקים בקיבה,בחילות,שלשולים,ואני מאוד מפחדת. למרות שהורדתי במשקל,אבל אני מרגישה בכלל לא טוב, אנא כתבי אליי,זקוקה לדבר איתך.... שירז........

גלית1

New member
שירז אין בעיה

שירז אני אשמח לדבר איתך אפילו בטלפון אין לי בעיה אם את רוצה. אני אשמח לספר לך על הכל צלצלי אלי בכיף 052-243147 למרות שזה לא מקובל להשאיר טלפון אני אחרוג מהרגיל.

שירז29

New member
גלית1,תודה על העידוד,והתמיכה......

שמחתי לדבר איתך בטלפון, ולגלות שלמרות הסבל שעברת, את עודדת אותי, וחיזקת אותי, וההית כאן בשבילי, את בעצמך אישיות מקסימה אשמור על קשר תודה לך באהבה שירז...........

רוני#

New member
היי גלית - ראיתי את הסרט

זה סרט שהפיק ירין קימור , שבעצמו עבר ניתוח לקיצור קיבה , רזה יפה , אח``כ ביקש להסיר את הטבעת , והשמין חזרה . ואני זוכר אותך שם , כחיילת שמתדפקת על דלתו של חרוזי ומתלוננת על בעיות מתמשכות שנמשכות זמן רב , וכמי שמבקשת להוציא את הטבעת , ואכן הסירה אותה - ומאז אני זוכר אותך מספרת (תוך כדי הדחת כלים) שהכל מתחיל להסתדר לך . את הסרט ראיתי בבית בזמן החלמה מהניתוח שעברתי זמן מה קודם אצל אותו הפרופסור . אני חושב שהמיקרה המצער שלך הוא מיקרה קיצוני ומצער מאוד . אבל אני לא חושב שהוא אופייני או מעיד על הכלל . יש כמובן גם כישלונות , ומצער מאוד לשמוע שאת בינהם . בכל אופן - אני ממש מאחל לך המון הצלחה בהורדה בהמשך . את יכולה לתת לנו קצת פרטים על כמה ששקלת בהתחלה ? כמה הצלחת להוריד עד היום ? מה עם כל הסיבוכים שהיו בקיבה - זה הסתדר ? שתהיה לך שבת שלום בינתיים רוני

רוני#

New member
רוייקו - סליחה על ההצפה - תמחק בקשה

זה סרב להישלח בכל פעם נתן הודעת שגיאה - אז ניסיתי שוב ..... וזו התוצאה אז סליחה - נא למחוק ולהשאיר רק הודעה אחת תודה - רוני

רוני#

New member
לא אבל אני רואה שאתה שולט פה :p

זה באמת היה בלי להתכוון אבל סוף סוף רואים שיש פה ניהול טכני תקין ושטעויות כאלה לא יישארו לנצח מעל דפי הרשת אבל ברצינות - יש לי פה המון בעיות טכניות בפורום הזה - בעיות של עידכון פרים אישיים - הודעות שלא נשלחות - אבל בדיעבד מגלים שכן הגיעו ...... - אין סימון של הודעות שכבר קראתי האם זה רק אצלי ? האם הבעיות האלה מוכרות לכולם פה ? איזה עוד בעיות צפויות כאן ? רוני

גלית1

New member
היי רוני

רוני לידיעתך כל אחד שעובר את הניתוח הזה בסופו של דבר משמין בחזרה בטווח של 10 שנים. איך אני יודעת? כי חקרתי אנשים היטב כשראיתי מה שעברו אחרי כל הניתוח הזה ואני מביניהם. את כל מה שהורדתי הורדתי בגלל הקאות כי כל הזמן הקאתי והיום החזרתי הכל פלוס עוד הרבה והיום אני עושה דיאטה פשוטה שהתחלתי לא מזמן ובינתיים אני מורידה יפה. היום כל הקיבה שלי מצולקת ואני בקושי יכולה לאכול אוכל מוצק. וזה לא הכל....

רוני#

New member
גלית .....

איזו דיאטה את עושה ? - ומזתומרת שהורדת יפה (כמה ...) ? מה הכוונה ``שזה לא הכל ...`` ? רוני

גלית1

New member
רוני.......

אני עושה דיאטה מסודרת אצל דר` חרמון ובשבוע וחצי שאני עושה אותה הורדתי 4 קילו. זה לא הרבה אבל זה מתון ומסודר זה מה שאני אומרת.

מירי,

New member
רגע!רגע! עכשיו נופל לי האסימון...

את אותה חיילת שהיתה בסרט של ירין קימור?? אם כן אז יש לי שאלה , ואני מבקשת מראש סליחה על הבוטות , ובבקשה אל תעלבי... משהו לא היסתדר לי כבר אז -טענת שהיקאת כל מה שאת אוכל אבל... לי לא ניראית רזה כל כך , ההשער שלי הייתה אז זה שאת אוכלת הרבה מאלה שעוברים (גלידות שוקולדים וחבריהם...) עכשיו כשאת אומרת שהאמוגלובין שלך היה 7 זה מסתדר יותר טוב עם ההשערה שלי שלא למדת לאכול וללעוס נכון ואוכל מזין היקאת אבל פיצית עצמך בדברים אחרים שלא עזרו בירידה במשקל... וכן אני יודעת שהקאות מרובות יכולות לגרום לסיבוכים נוספים!! אז אולי לא הכל היה אשמת הניתוח.

גלית1

New member
שלא יפול האסימון....

שם במטבח לא כחיילת הייתי כבר אחרי הניתוח להוצאת הטבעת. ובתור חיילת זה לא שהייתי מקל אבל יחסית הייתי יותר רזה ממה שהייתי בהתחלה. עכשיו לא גלידות ולא שוקולדים הייתי אוכלת. וההמוגלובין שלי היה 7 בגלל ההקאות, לא בגלל משהו אחר. אני אז הייתי במצב שלא אכלתי דבר!!! כוס מים לא יכולתי לשתות מבלי להקיא אותה. וללעוס נכון כן לעסתי כל ביס 25 פעם לעסתי ואני מדברת איתך ביס של גבינה לבנה כי אוכל מוצק לא יכולתי לאכול בכלל........

רוית**

New member
גלית יקרה - מצער מאוד לקרוא

על היסורים שעברת. אבל כמו בכל הליך, יש סטטיסטיקה של הצלחות וכישלונות, לרוע מזלך את בצד הלא נכון... עברת באמת סבל לא יתואר ואני לא מתםלאת על ההטפה הגורפת שלך בגנות הניתוח, אבל היום רוב הניתוחים הם לא מסוג ה SRVG אלא מסוג ה- lap-band ושם הסטטיסטיקה יוצר אופטימית בכיוון של הצלחות. מה עוד שהניתוח די קל וההחלמה מהירה. מקווה בשבילך שתחיי בשלום עם גופך והעיקר שתואהבי את עצמך, קילו פחות קילו יותר זה לא הכל.. איתך מכל הלב, ריקי.

גלית1

New member
היי רוית

לצערי הרב והגדול מאד עברתי את שניהם והסטטיסטיקה יותר גרועה לגבי ה lap band

רוייקו

New member
הרושם שעשה לי הסרט כשראיתי את אותה

בחורה היה שהיא אינה מתאימה לניתוח. SRVG נחשב לניתוח חזק וטוב, אך יש לו את נקודות החולשה שלו שהם בעיקר בהתחלה. הקאות מרובות ודחיסת מזון בכוח, עשויים לפרוץ את שורת הסיכות... בדרך כלל, אחרי מספר חודשים שורת הסיכות מתחזקת בריקמת הקיבה ונוצר איזור חזק יותר, אבל בהתחלה האיזור רגיש מאוד. חוסר משמעת ואי שיתוף פעולה, הנידרשים מהמנותח יכולים לגרום לסיבוכים האלה ולכן, נידרשת חוות דעת של פסיכיאטר, על מנת להעריך את יכולתו של המועמד להיות מוכן לחבלה הניתוחית ולהתמודדות איתה אחר כך. קשירת הקיבה עם הלאפ בנד נחשב ניתוח קל, יחסית. התגובות פחות חריפות מאשר בניתוחים האחרים, בדרך כלל, אבל ניראה שהבחורה לא התאימה גם לניתוח הזה. גם אני התרשמתי, בניגוד לדבריה, שהיא נילחמת בניתוח ואינה משתפת פעולה, אחרת הייתה אמורה להגיע, כפי שטענה, לתת מישקל. קיים סיכון מסויים בגישה הניתוחית משום שלא ניתן לדעת כיצד ינהג במנותח עם הניתוח. יש לא מעטים שנילחמים בניתוח ואף מסכנים עצמם. אני מקווה שהיום את מרגישה טוב ואת עובדת על דיאטת הרזיה מצד אחר. רוייקו

למעלה