אליפות הארץ בדניס הישרדות!

אליפות הארץ בדניס הישרדות!

בשנה שעברה בדניס הישרדות היו לי 2 אליפיות: 1.אליפות המכון. 2.אליפות הארץ. אוקיי נתחיל לפי הסדר: 1.אליפות המכון אז ככה האליפות התקיימה ביום שבת בבוקר, כזכור לי הייתי חולה, והגעתי לאליפות באיחור קצת אז נכנסתי והגיעו הקרבות שלי, ונלחמתי מול שתי ילדים הייתי במשקל לא כל כך גבוה אז לא היו כל כך חזקים נגדי. מול הילד הראשון נלחמתי וניצחתי אותו בעזרת בעיטות לפנים שלו. מול הילד השני ניצחתי אותו בעזרת הפלות ג´ודו פלוס סימון של מכה בהפלות, וגם ריתוק לסוף. את אליפות המכון אני זוכר קצת מטושטש. אבל אני זוכר את אליפות המכון של לפני שנתיים, הייתי מאוד שמן, והלכתי מול משקלים ממש גבוהים, והיו נגדי אנשים בגובה כפליים ממני, אני הייתי בן 13 וחצי משהו כזה והם היו בני 16 אבל גדולים בגדול ובמשקל, ואני הייתי נמוך וקטן. אבל בכל זאת הלכתי לאליפות, למרות שידעתי שיהיו נגדי גדולים ושזה לא יהיה קל, אז הלכתי ופתאום כאשר הגעתי ראיתי שיש איתי במשקל 5 אנשים: אחד מעולה בבעיטות, רון הסיני, אחד שאני לא מכיר(אני חושב רוסי), אחד אמריקאי. אז ככה בהתחלה נלחמתי מול הזה שאני לא מכיר(אני חושב שהוא רוסי), אז בקיצר קצת פחדתי ממנו, כי הוא היה כפליים ממני בגובה, ונראה קצת מפחיד. השופט אמר אג´ימה(ביפנית-להילחם, להתחיל), והוא נתן לי בעיטה צידית לבטן חזקה, והיא קצת הכאיבה לי, היא יותר הפריעה לי פסיכולוגית כי הוא תקף ישר ומהר, אבל אז התרחקתי קצת וקפצתי עליו בבעיטות לרגליים ואגרופים. ואז היה מצב שבו עצרתי כדי לחשוב, ואז כאשר חשבתי(החשיבה הייתה למשך שנייה) תקפתי אותו בבעיטה לאו קיק חזקה לרגל שהורידה אותו ואז נתתי לו בעיטת סיבוב לפנים וניצחתי. וכל זה שהייתי שמן וקטנצ´יק. קרב שני היה מול אחד שגם גדול ממני פי 2 אבל הכרתי אותו מהאימונים וידעתי שהוא מה זה חזק. אז מה זה חששתי ממנו, וזה מה ששבר אותי בקרב. ישר בתחילת הקרב בגלל שאני נמוך והוא גבוה הוא התחיל בסידרת מכות לפנים אך חסמתי, אבל פחדתי ממנו נורא אז היה מצב שמלא פעמים התכופפתי עם הראש כי פחדתי והוא פגע לי בפנים וזה נתן לו הרבה נקודות. בסוף הוא עשה כאלה שטויות למשל ניסה לעשות פעמיים בעיטות מעגל אך זה בכלל לא הגיע אלי, וזה סתם ביזבז לו את הכוח ואני לא ניצלתי זאת. בהמשך הקרב איתו המשכתי להוריד את הראש ושוב הוא פגע לי בפנים. והוא ניצח אותי בנקודות. אז מה אתם חושבים איך לא מורידים את הראש מבעיטות של מישהו חזק ומיומן בבעיטות? זה מפחיד לא? כלומר לחטוף בעיטה לראש, אז מורידים את הראש. אז מה עושים נגד הורדת הראש? בינתיים היה את הקרבה של הלוחם הסיני מול האמריקאי, והסיני פשוט כיסח את האמריקאי בבעיטות לפנים. ואז הגיע קרב המאה הסיני מול הזה שהפסדתי לו, הקרב היה צמוד ויצא ביניהם תיקו. ושניהם קיבלו זהב ואני(השמן הקטן) קיבלתי כסף. אליפות הארץ אז ככה אליפות הארץ של שנה שעברה הייתה בבאר שבע, משום מה לא הייתה השנה אליפות ארץ, וגם לא אליפות המכון. אז ככה התאמנתי כל כך הרבה לפני האליפות, התחזקתי, התאמנתי קצת עם אח שלי, מלא על השק איגרוף, באתי ארבע פעמים לדניס בשבוע, והתחזקתי ממש. אח שלי היה בצבא שבוע לפני האליפות והוא דיבר איתי שאני אהיה גבר, ושאני לא אפחד, שהכל בראש, ויש לי את הכוח, שאני לא אדאג כי אני יכול לעשות זאת קשה באימונים-קל בקרב. והוא ממש עזר לי. ופתאום שיחררו את אח שלי יום לפני האליפות. האליפות התקיימה ביום שבת בבוקר בבאר שבע, נסענו מהרצליה לבאר שבע בבוקר. התעוררתי בשעה 6 בבוקר, ועשיתי חימום ומתיחות עם אח שלי, והוא דיבר איתי קצת. נסענו לתחרות כל המשפחה(אני,אמא,אבא,אסף,יניב), בדרך שמענו מוזיקה והיה מאוד כייף ואכלתי קצת לפני התחרות שיהיה לי כוח. הגענו למקום והלב שלי פעם פעימות מהירות מהתרגשות. נכנסו לתוך האולם וזה היה אולם ענקי ומלא מתחרים היו בו. בהתחלה כל התלמידים עשו חימום באולם ואני עשיתי חימום וכל כך התרגשתי שהלכתי מלא פעמים לשירותים לפני הקרבות. אוקיי אני התחרתי על משקל די נמוך, והיו לפחות 14 מתחרים במשקל הזה. היה לי חבר שחשש להילחם נגדי במשקל שלו שהוא היה מעלי ופתאום התפלאתי שאני פחות ממנו והוא שמח. אוקיי אז ישבתי במשקל שלי ועוד לא התחילו הקרבות. הילדים שישבו איתי באותו משקל התחילו לתחקר אותי. אני לא הכרתי אף אחד מהמשקל שלי כי כולם היו ממכונים אחרים כמו חולון,אילת,באר שבע וכו´... כמה חומות שם התחילו לשאול אותי כל מיני שאלות מוזרות: -האם אני טוב? -כמה זמן אני מתאמן? -אני חזק? כבר קלטתי מה הם רוצים ועניתי בקלילות הממ. אני מתאמן 3וחצי שנים ואני לא יודע איך אני? והם התחילו להתלהב ולומר לי חה חה חה אנחנו 7 שנים ואנחנו עכשיו בחגורה חומה, ראיתי בעיניהם שהיה להם מחשבות אנחנו נכסח אותו. ואני הייתי מה זה חיובי בתחרות, היו לי עיניים לא של רוצח אלא של לוחם, הייתי מאוד שליו, למרות המתחרים שהיו נגדי. כל המשפחה שלי הייתה בקהל ושני האחרים שלי אמרו לי אל תדאג אתה תכסח אותם, ואח שלי אסף אמר לי עידו תיהיה חזק ותראה להם מי אתה! אל תפחד! ואני כל כך התלהבתי מהתמיכה שלהם, ויצאתי לקרבות כלוחם אמיתי. קרב ראשון היה מול אחד שהוא בערך בגובה שלי, ואני ניצחתי אותו בעזרת כמה בעיטות לפנים. קרב שני היה מול אחד שנראה כמו ברזילי כזה , לא משנה, אבל הוא היה חזק מבחינה פיזית. בהתחלה הוא נתן לי כמה אגרופים חזקים, אבל אני הצלחתי להתגבר, והבאתי לו אגרופים ממש ממש חזקים וזה ממש כאב לו. הוא ניסה לעשות לי ג´ודו אך לא הצליח ובסוף בסוף הבאתי לו סידרה של שלושה לאו קיקים. הוא פשוט לא יכל לעמוד ונכנע מיד . קרב שלישי היה מול חומה, הוא ניסה להפחיד את כל המתחרים שלו בכך שהוא עלה לקרב עם עיניים של רוצח, זה היה מה זה מצחיק. פתאום מבן אדם עם עיניים רגילות הוא פתאום שינה את הפרצוף שלו ועשה פני של רוצח, ועשה עם היד בוא בוא הנה, נראה אותך?? זה הצחיק אותי בפנים אך זה כלל לא הפחיד אותי. ואני נלחמתי נגדו וכיסחתי אותו, נתתי לו לאו קיקים ובעיטות לפנים וניצחתי. קרב אחרון היה אני מול אחד שניצח גם את כל מתחריו, התחלנו את הקרב, הוא היה חגורה כחולה(שזה חגורה אחת מתחת לחומה). התחלנו את הקרב והוא התחיל לקפוץ עם בעיטה שטוטית לכיוון שלי ואני פשוט זזתי הצידה והוא פיספס אותי, אבל מה ששיגע אותי זככה זה לא נתן לי אפשרות לתת לו לאו קיקים. אז על ההתחלה נתתי לו בעיטה לפנים וקיבלתי שלוש נקודות. אחרי זה המשכנו והוא נתן לי בעיטה יפה ישרה לפנים והוא קיבל גם שלוש נקודות,מה שחשוב לציין הבעיטה שהוא נתן לי הייתה בעיטה של סימון היא ממש לא כאבה , אני יכלתי להמשיך אבל עצרו אותי בגלל הניקוד שהוא קיבל על העיטבה, זה מה שלא הכי פייר בקרבות(אני אפרט על זה עוד מעט). החלטתי להוריד אותו בבעיטות לפנים, ונתתי לו בעיטת סיבוב פיצוץ לפנים והוא ממש היה מאולף, ועצרו את הקרב ובדקו אותו, והוא שכב על הרצפה. אני בינתיים ישבתי עם הגב כלפיו כי זה מה שנהוג אם אתה פוצע את היריב שלך לעשות, כאיו אתה מבקש סליחה כל כך שפצעת אותו. אחרי זה נתנו לו להמשיך להילחם והוא נילחם נגדי והצליח להביא לי שוב בעיטה לפנים, והוא קיבל שוב נקודות והיה תיקו בינינו, ואז אני החלטתי לסיים את הקרב ונתתי לו בעיטה פיצוץ ממש לפנים וניצחתי והוא נפל מהבעיטה. וזהו, כן קיבלתי מדליה זהב והייתי כל כך גאה בעצמי, חשוב לציין שנתתי כבוד לכל מתחרי, בסוף הקרב לחצנו ידיים ועשינו קידה אחד לשני. לקחו אותי לעמדת חלוקת המדליות, ועמדתי על כזה מקום שרשום בו מקום ראשון שני שלישי. ואני עמדתי על המקום הראשון וקיבלתי את המדלייה. הייתי כל כך גאה בעצמי, סוף סוף לראשונה גם לפני הקרבות וגם אחרי הקרבות האמנתי בעצמי שאני יכול, ושאני אהיה חזק, ואני אצליח ושאני לא אפחד. לסיכום כמה שאלות שצצות לי מהקרבות: -אני טוב מאוד בלאו קיקים, ויצא לי לקבל בלוקים מהלאו קיקים, כלומר היריב הרים את הרגל ועצר בעזרת בלוק, כלומר חטיפת מכה עצם בעצם. בקרבות היו מגינים אז זה לא כאב הבלוקים, אבל מה עושים כאשר נלחמים ללא מגינים, יצא לי לפגוש את העצם שלי עם עצםן שלי מישהו אחר בקרבות ללא מגינים וזה לא כל כך נעים, רציתי לדעת האם אפשר לחזק את העצמות שברגליים שיהיו חסינות כלפי כאב עצם בעצם?? אילו תרגילים מחזקים את העצמות??

המשך!../images/Emo9.gif

-איך אתם מציעים להתאמן לפני תחררות? -מה עושים יום לפני התחרות? נחים? מתאמנים? -איך לא מפחדים בקרבות? איך לא מפחדים מהתחרות? בקשר למשהו בתחרות-ישנם שלושה אפשרויות לניצחון: 1. לנצח בנקודות- זה לא כל כך פייר, למשל מישהו יכול לסמן לי בעיטה לפנים שהיא תישמע חזקה אך היא לא תכאב לי כלל, והוא יקבל על כך נקודות. לא מוזר??? לנצח בנקודות יכול להיות גם הפלה אחת בג´ודו מושלמת ממש ואז מקבלים איפון ניצחון מלא. 2. מכה שלא תאפשר ליריב להמשיך, כלומר הוא יפצע, הוא לא יוכל לנשום הוא יפול ולא יוכל לקום ועוד... 3. היריב נכנע. אני מקווה שנדון בנושא, כי השקעתי מאוד בהודעה הזאת. שלכם באהבה, עידודו הלוחם

kung fu

New member
תודה על הדיווח

לא כל כך הבנתי, מתי התחרות הקרובה? היא תהיה של המכון? או אלפיות הארץ? לגבי הניצחון... למה זה לא פייר לנצח בנקודות- "למשל מישהו יכול לסמן לי בעיטה לפנים שהיא תישמע חזקה אך היא לא תכאב לי כלל" לא קשה יותר לנצח את הפרטנר אפילו בלי לפגוע בו? נראה לי שזו משימה קשה יותר לנצח בלי להכאיב. לא??? הרי הכי קל זה לפגוע במלוא הכוח. האמת מכל הסיפורים שרשמת, התחרות הזאת נשמעת לי די כואבת...

היי kung fu!

אז ככה: אליפות המכון ואליפות הארץ לא התקיימו השנה הזאתי, אני לא יודע בדיוק למה. שנה הבאה יהיו אליפות המכון והארץ. אליפות המכון באה לפני אליפות הארץ, כי כל מכון של דניס עושה אליפות המכון משל עצמו ואז המתחרים שבמקום ראשון,שני יכולים ללכת לאילפות הארץ. אני לא הבנת אותי בקשר לסימון שהוא עשה לי שלא היה פייר, או בכלל... אני מתכוון שאתה נלחם בקרב אמיתי ומישהו נותן לך בעיטה חזקה(מבחינתו היא חזקה) ואני חוטף אות בפנים אך זה כלל לא מזיק לי אז זה בכלל לא עוזר לו אך הוא קיבל על כך נקודות. זה לא כל כך הגיוני? אולי קרב סימונים זה הגיוני אבל בקרב אמיתי הוא ניסה לבעוט לי חזק אך זה כלל לא עשה לי משהו, ונתנו לו נקודות. זה כמו למשל שתילחמי בקרבות םול קונטאקט ומישהו יתן לך בעיטה לירך חזקה(מצידו) אך מצידך את אפילו לא הרגשת אותה, אז מה הטעם בלתת נקודות? דווקא יצאתי מהתחרות ללא פציעה, וגם כל התחרויות שהייתי לא נפצעתי, אנחנו מקפידים על כללים. למשל אין אגרופים לפנים, אנו שמים מגינים(שיניים,ידיים,רגליים ביצים), אז כל זה מוריד מערך המכה והעוצמה וזה נורמאלי, לא כמו הקרבות באיגרוף התאילנדי ששם הם מאבדים הרבה תאי מוח
שלך באהבה, עידודו הלוחם

kung fu

New member
בקשר ללהבים התחתונים

אני הולכת לקנות מגינים ולהתאמן איתם בקונג-פו בקרבות, כי החלק הזה הכי רגיש אצלי בגוף, וזה מונע ממני להתנהג בחופשיות בקרב. (זה כל כך רגיש, שבהסטה פשוטה מהפרטנר, זה כואב לי!!!) גם אני אשמח לשמוע איך לחזק את הלהבים...

מגינים ללהבים!

מצד אחד זה נותן אפשרות של חופשיות יותר בקרב, ואקטיביות יותר אך מצד שני זה כלל אינו מחזק את הלהים כך שהבעיה לא נפתרת לגמרי. אז מה עושים??

לדעתי זה כן מחזק את הלהבים.

אבל אולי אני טועה? למה אתה חושב שזה לא מחזק אותם?

אני חושב שזה לא מחזק כי....

כאשר אתה שם מגינים על הרגליים ואתה בעוט בעיטת לאו קיק ומישהו חוסם לך בבלוק, אין מגע ישיר בין העצם שלך לבין העצם של הפרטנר. מצד אחד זה לא כואב וזה לא פוצע, מצס שני זה לא מחזק, שוב בגלל שאין מגע ישיר בין העצמות.

חבר´ה כנסו לפה!../images/Emo36.gif../images/Emo67.gif

איך מחזקים את הלהבים התחתונים, כלומר את העצמות ברגליים.?? יש לכם תרגילים??? נו אנחנו מחכים...

כמה רעיונות...

לנפי שאני אפרט כמה רעיונות, תזכורת חשובה: הרבה פחות חשוב לחזק את הלהבים, מאשר לדעת מה לעשות איתם...
והנה ארבעה רעיונות חיזוק: 1. אחד בועט בשני בעיטות נמוכות והשני חוסם אותן בעזרת הנעליים שלו... (כף הרגל או העקב). אפשר לשחק עם עוצמת המכה שמגיעה אל הלהב, באמצעות שינוי עוצמת הבעיטות שאנחנו מעניקים לפרטנר. 2. להניח את כפות הידיים מעל הלהבים בתנוחה נוחה וכייפית ולהעבירם מעליהם, עם או בלי מגע, תוך חיזוקם והעצמתם... (להשתמש בדמיון ובתחושה... להרגיש מה קורה, לדמיין מה קורה... זה צריך להיות כיף) 3. לקבע מקל/ות של מטאטא בצורה נוחה לבעיטה ולבעוט בו עם הלהבים... בשלב מסויים (אחרי יום? חודש? שנה?) המקלות האלה ישברו מהבעיטות שלנו. הלהבים שלנו יכולים להיות הרבה יותר חזקים ממקל של מטאטא... 4. לבעוט באוויר בעוצמה... ממש להרגיש איך הלהבים חובטים באוויר בעוצמה ובאפקטיביות רבים. אם ההתכוונות מתאימה, הלהבים יתחזקו! זה צריך להיות ישיר ופשוט מבחינת ההתכוונות, שום דבר מסתורי. פשוט לחבוט באוויר. עם העוצמה מספיק גדולה, אנחנו נצליח להרגיש את האוויר הנחבט בלהבים שלנו.

שאלות???????????../images/Emo9.gif

היי בן תודה על הרעיונות. והנה השאלות לגביהן: 1. האם הכוונה שלך שאנחנו נבעט נמוך והשני יחסום, כלומר יחשל בעזרת עצירה עם העקב שלו או כרית כף הרגל?? האם אנחנו אמורים לשחק עם עוצמת המכה?? או שהיריב אמור להגביר את העוצמה של החסימה? 2. כאשר אני מניח את הידיים על הלהבים, האם אני אמור לעסות אותם?? או שיש לי בחירה חופשית במה לעשות, כלומר אני יכול סצם לעבור עליהם, כמובן תוך כדי שימוש בדימיון. האם אני אמורה לנסות אולי להקשות קצת הרגל, כלומר לנסות להקשות תוך כדי ליטוף את העצם של הלהב? על מה בדיוק אני אמור לחשוב?? 3. בקשר לעבודה עם מקל, האם אני אמור לבעוט חזק?? חלש?? מה המטרה?? שיהיו לי סימנים כחולים?? האם המטרה היא שיום אחד אני אבוא ואבעט במקל ואשבור אותו בקלות?? או שאני אתאמן עליו במשך כל יום עד שהוא ישבר כבר? אני אנסה להסביר את עצמי יותר טוב, האם אני אמור לשבור מקל מטאטא רגיל לאחר חודש של אימונים על מקל אחר, אז האם אני אמור לשבור מקל חדש בקלות? או שאני אמור לצבור את המכות על המקל הישן ולשבור אותו לאחר כמה זמן, בגלל ההצטברות של המכות.?? 4.הכוונה שזה צריך להיות ישיר ופשוט, מה זאת אומרת??? כלומר שלא נעשה מזה עניין מסובך ופשוט נבעט באוויר בחוזקה עם הלהבים. האם אנו צריכים לחשוב על יריב או אל מעטרה בעת הבעיטה?? כלומר האם לחשוב שאנו פוגעים במשהו וכך אנו מתחזקים?? ולשאלה הגדולה שהחלטתי לשאול אותה בסוף כי היא קשורה לכל הסעיפים: האם כאשר אני עובד על חיזוק הלהבים, האם אני צריך לחטוף סימנים כחולים?? או שהסימנים הכחולים רק מחלישים את הגוף?? האם אני צריך לעבוד ולהשתמש בדימיון שהלהב מתחזק ולא לחשוב על שהלהב מתרגלת למכות?? האם לחזק את העוצמה בעצם זה לאו דווקא טוב?? היי בן בתחילת ההודעה אמרת "שהרבה פחות חשוב לחזק את הלהבים, מאשר לדעת מה לעשות איתם". אתה יכול קצת לפרט, למה הכוונה?? ועוד שאלה קטנטונת: האם עבודה על שק איגרוף קשיח יכולה גם לחזק את הלהבים??? והאם זה בסדר שיש אדום אבל זה לא כואב? שלך באהבה, עידודו הלוחם ששואל ושואל

ירון-מ

New member
עוד כמה רעיונות

הראשון הוא שלי - להכות מכות "סכין" עם היד דל הרגל ובכך לחשל את שניהם יחד השני אמר לי אחד המדריכים בסגנון אחר שלמדתי - לקחת מערוך ולעבור על העצם - לגלגל אותו כמו שמרדדחים בצק - באופן הדרגתי כמובן (מקווה שהשיטות לא מסוכנות ולא גורמות נזק - אם כן תגיבו) ירון (שהפסיד את השיעור לטובת נופש באילת)

הדרגתיות ואי-כאב (ואפילו נעימות)

מונעים סיכונים מיותרים. השיטות אחלה, למרות שעל שיטת "רידוד הבצק" לא הייתי ממליץ למי שלא השלים את תהליך הגדילה שלו (למשל, עידודו
).

היי ירון!

לא הבנתי בדיוק את השיטה הראשונה?? מה זאת מכת סכין?? אם תוכל לפרט שוב אני אודה לך מאוד. שלך באהבה, עידודו הלוחם

וואי, איזה מדהים לקרוא!

דיווח מדהים על תחרות שלמה... נפלא! מדהים! מתי אמרת התחרות הבאה?
ולשאלתך בקשר לחיזוק העצמות (הלהבים התחתונים) ולמפגש בין להב ללהב, אני רוצה להתייחס בשלושה מישורים: 1. חיזוק הלהבים 2. משמעות חיזוק הלהבים 3. עבודה של להב מול להב חיזוק הלהבים יכול להתרחש בכמה צורות ואל כל צורה ניתן להגיע באינספור צורות תרגול. הצורה העדיפה ביותר היא כמובן חיזוק שהינו הרמוני לגוף, שהינו טבעי, שהינו בריא. וצורת התרגול כדאי שתהיה הדרגתית ככל האפשר ונטולת כאב ופגיעות ככל שאפשר. ההתייחסות ל"כאב" כאל דבר בפני עצמו איננה רצויה. כאב מצביע על נזק. המטרה שלנו היא למזער את הנזק. הכאב הוא חלק ממכלול התחושה המספק לנו נתונים אודות נזק. מטרתנו היא לא למזער נזק, אלא למנוע נזק. שהרי מלכתחילה אנחנו מחזקים את הלהבים במטרה למנוע נזק. אין מטרה להתגבר על הכאב, או להחליש אותו, אלא אך ורק כפועל יוצא של מניעת הנזק. אם אין נזק, אין כאב. אם יש כאב, זוהי עדות לנזק. מובן? כמובן, לא צריך להיבהל מ"נזק". הגוף יכול לאחות במהירות עצומה נזקים שונים, לרפא אותם וכולי. אין שום בעיה הכרחית עם "נזק", אבל עדיין צריך לזכור שהמטרה של כל זה היא אי-נזק! אם חיזוק זה מצב שבו מכה בלהב איננה מזיקה לו, הרי שחלק משמעותי מאוד מנטרול הנזק של המכה, יכול לנבוע כתוצאה מתגובת הגוף למכה, הן ברמה התאית והן ברמת התזוזות הזעירות של הגוף כולו, פיסית ואנרגטית כאחד. כלומר, לא מדובר רק על מצב שבו אם נניח את הרגל על שולחן וננחית עליה מהלומה באמצעות מקל, היא לא תינזק, אלא מדובר על מצב גם שעבודת הגוף הזעירה, בעת קבלת המכה, תנטרל את המכה ואת הנזק האפשרי ממנה. משמעות חיזוק הלהבים היא הוספת כלי-נשק לגוף שלנו. יש מקומות בגוף שלנו, שיש להם פוטנציאל התחזקות עצום. הלהבים התחתונים הם דוגמא למקום שאצל אדם בלתי מאומן הינו נקודת תורפה ואצל אדם מאומן הינו אולי אחת מהנקודות הכי חזקות בגוף שלו. את ה"נשק" שנוצר, אחרי שחישלנו את הלהב התחתון שלנו, אפשר לנצל באמצעות בעיטות ומגוון טכניקות אחרות. חסימה של בעיטה נמוכה באמצעות הלהב התחתון היא כלי-עבודה שקל מאוד להוסיפו לארסנל שלנו. היא דורשת שהלהב התחתון שלנו יהיה מחושל יותר מהלהב התחתון של היריב. ומאחר שזהו נתון שאיננו ודאים לגביו, זוהי חסימה בלתי-מומלצת יחסית. כדאי ליצור את מערך ההגנה שלנו בצורה מושלמת, בלי להזדקק לחסימה זאת - ולאחר מכן להוסיפה לארסנל שלנו. אפשר גם להוסיפה מלכתחילה, אבל לשים אותה בצד, כאמור, כך שמערך ההגנה שלנו לא יהיה תלוי בה. עבודה של להב מול להב איננה דבר מומלץ, מפני שהוא יוצר נזק לשני הצדדים, בדומה לעבודה של ראש מול ראש... אלא אם כן הלהב שלנו חזק יותר בנוסף לכך שאנחנו מיומנים יותר בהנחתת המכה בצורה נכונה (זה מתקשר לעבודה נכונה עם הגוף שמנטרלת את המכות של היריב). אבל אם אנחנו אכן יותר מיומנים, אז למה להטיח את הלהב שלנו דווקא בלהב שלו? לא עדיף לתקוף את הברך שלו, או הירך שלו, למשל? (לא עדיף בכלל לוותר על הקרב ולהשכין שלום?
) כאשר אתה בועט ביריב שלך והוא חוסם אותך עם הלהב שלו, נסה לשנות את הבעיטה שלך ולמנוע מפגש בין הלהבים. שינוי הבעיטה שלך לא רק יכלול מניעת מפגש בין הלהבים, אלא גם שינוי מסלול התקיפה שלך כך שתמשיך את התקיפה בצורה שונה כלשהי (אני אראה לך בשיעור, אם תזכיר לי). אל תתקוף "על עיוור". תתקוף רק אם הוא לא יספיק להרים את רגלו להגנה. אל תתקוף בבחינת "הרים הרים לא הרים לא הרים". ותמיד קח בחשבון שהוא יפתיע אותך ובכל זאת יספיק להרים את הרגל להגנה (שזה סימן שבכלל לא תקפת בזמן ואל המקום הנכונים) ובמקרה כזה תכין כאמור תגובה או המשך שונים. החל מלוחם מתחיל, אל עבודת הטכניקות, מצטרפת עבודה נוספת שנקראת "מהלכים". זה כמו טכניקות, אבל הן משתנות תוך כדי תנועה או תקיפה או הגנה, בהתאם לתגובה של הפרטנר...

מעניין מאוד מה שכתבת!../images/Emo22.gif

אז ככה, -האליפות שלי היא בנובמבר, וזאתי תיהיה אליפות המכון. ובטח אליפות הארץ תיהיה שלוש חודשים לאחר מכן או חודשיים לאחר מכן. -בקשר למה שאמרת "כלומר, לא מדובר רק על מצב שבו אם נניח את הרגל על שולחן וננחית עליה מהלומה באמצעות מקל, היא לא תינזק, אלא מדובר על מצב גם שעבודת הגוף הזעירה, בעת קבלת המכה, תנטרל את המכה ואת הנזק האפשרי ממנה." האם תוכל לפרט את עבודת הגוף שצריך לעשות בעת קבלת המכה??? האם צריך גם להשתמש בעבודת הגוף כאשר אנו מחזקים את הלהבים למשל על מקל?? -"כאשר אתה בועט ביריב שלך והוא חוסם אותך עם הלהב שלו, נסה לשנות את הבעיטה שלך ולמנוע מפגש בין הלהבים. שינוי הבעיטה שלך לא רק יכלול מניעת מפגש בין הלהבים, אלא גם שינוי מסלול התקיפה שלך כך שתמשיך את התקיפה בצורה שונה כלשהי (אני אראה לך בשיעור, אם תזכיר לי). " אני אזכיר לך בשיעור להראות לי בקשר לשינוי מסלול התקיפה, כי לא כל כך הבנתי את זה??? אל תתקוף "על עיוור". תתקוף רק אם הוא לא יספיק להרים את רגלו להגנה. אל תתקוף בבחינת "הרים הרים לא הרים לא הרים". ותמיד קח בחשבון שהוא יפתיע אותך ובכל זאת יספיק להרים את הרגל להגנה (שזה סימן שבכלל לא תקפת בזמן ואל המקום הנכונים) ובמקרה כזה תכין כאמור תגובה או המשך שונים" אתה מתכוון בלא לתקוף עיוור, כלומר לתקוף כאשר היריב לא מרים את רגלו??? אני לא התכוונתי שאני רוצה בכוונה לתקוף את איזור הלהב שלו עם הלהב שלי, אני דווקא מוכן בכלל לא לעשות כך, אך כתוצאה מקרבות רבים שהיו לי יצא לי הרבה פעמים מפגשים של עצמות הלהבים ברגלים שלי ושל הפרטנר, וזה דבר שיכול לעשות נזק מאוד רציני ללא מגינים, אז רציתי לחזק את האיזור הזה, גם בשביל שלא יכאב לי וגם בשביל שאני אוכל לפעול בחופשיות יותר בלאו קיקים ללא מגינים, כי כאשר אין לי מגיניםן אני מרגיש הרבה יותר חששות לבעוט את הבעיטה של הלאו קיק כי זה כואב מאוד. שלך באהבה, עידודו הלוחם -"

למעלה