אלומיניום רופף

התקינו לנו את הוטרינה שבתמונה אך אנחנו שומעים שריקות רוח בלילה, הוטרינה רופפת מצד לצד. וכשהיא סגורה היא עדיין מרעישה כשיש רוח.
האם ההתקנה תקינה? זה נראה שהם חתכו את האלומיניום קצר מידי.

בנוסף, בשאר החלונות ההזזה במסילה מאוד נוקשה. לדברי המתקין זה תקין(לא ציפיתי למשהו אחר) כיצד ניתן לסדר את זה? מה יכולה להיות הבעיה?

בהפעלה של התריס יש "תקתוקים" ורעש של המנוע. גם זה תקין לדבריו, אבל יתכן וחסר קלקר בתוך הארגז. האם זה יכול לפתור את הבעיה או שמדובר על בעיה רצינית אחרת.

כשהתריס מורד עד הסוף נכנס אור במילימטר, נראה שזה לא אטום. האם יש בעיה לאטום את זה?

קבצים מצורפים

• IMG_20210403_152424.jpg
    IMG_20210403_152424.jpg
    1.9 MB · צפיות: 19

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אכן נראה קצר. אולי אפשר לעשות איזשהו "תרגיל" ולהנמיך טיפה את הסרגל העליון במשקוף או להגביה בקצת את התחתון. אחרת יהיה צורך להחליף את הכנפיים...
ואגב, איך בוצעה האטימה של המשקוף לקיר? רוח עלולה לחדור גם משם.
לגבי התריס, בתריס תקין לא אמורים להישמע תקתוקים והדבר מעיד על גלילה לא תקינה או על שימוש בברגים במקום בניטים באזור המנוע. צפה לתקלות אם הנושא לא יטופל בהקדם.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אכן נראה קצר. אולי אפשר לעשות איזשהו "תרגיל" ולהנמיך טיפה את הסרגל העליון במשקוף או להגביה בקצת את התחתון. אחרת יהיה צורך להחליף את הכנפיים...
ואגב, איך בוצעה האטימה של המשקוף לקיר? רוח עלולה לחדור גם משם.
לגבי התריס, בתריס תקין לא אמורים להישמע תקתוקים והדבר מעיד על גלילה לא תקינה או על שימוש בברגים במקום בניטים באזור המנוע. צפה לתקלות אם הנושא לא יטופל בהקדם.
ובנוגע לדילמה מה כדאי להאריך ומה לקצר, אז היה איש אחד, שה"בולבול" שלו היה ארוך וכשהגיע לגיל מבוגר, הוא הלך לרופא מנתח ואמר: "כל עוד הייתי צעיר, זה היה נחמד. אבל כעת, הוא נתקל בכל אבן בדרך וזה רק מכאיב לי. בוא וקצר אותו קצת". הרופא הסכים לנתח וכבר הרדים אותו, אך לפתע נזכר, ששכח לשאול בכמה יקצר. אבל לא מעירים מנותח שכבר הורדם. פנה לאחות המסייעת ושאל לדעתה. היא העיפה מבט והשיבה: "דוקטור, כאן אתה תאריך את הרגליים ולא תקצר דבר".

GoldenEyes

Well-known member
ובנוגע לדילמה מה כדאי להאריך ומה לקצר, אז היה איש אחד, שה"בולבול" שלו היה ארוך וכשהגיע לגיל מבוגר, הוא הלך לרופא מנתח ואמר: "כל עוד הייתי צעיר, זה היה נחמד. אבל כעת, הוא נתקל בכל אבן בדרך וזה רק מכאיב לי. בוא וקצר אותו קצת". הרופא הסכים לנתח וכבר הרדים אותו, אך לפתע נזכר, ששכח לשאול בכמה יקצר. אבל לא מעירים מנותח שכבר הורדם. פנה לאחות המסייעת ושאל לדעתה. היא העיפה מבט והשיבה: "דוקטור, כאן אתה תאריך את הרגליים ולא תקצר דבר".
:ROFLMAO:

אהלן משה היקר,
תודה על התגובה.
אכן, שמתי לב לילה אחד שיש רוחות עזות שחודרות, בנוסף לתזוזות של הדלת.
איך אני יכול לפתוח את הארגז כדי לבדוק את החיבור? אציין שכל התריס בוטרינה נפגם לי עם שריטות והתעקמות.
נאמר לי שהרעש ותקתוקים מצריכים גם כיוון של המנוע, האם הגיוני?

קבצים מצורפים

• 16186460710508470589083533119434.jpg
    16186460710508470589083533119434.jpg
    2.5 MB · צפיות: 3
  • IMG_20210417_104939.jpg
    IMG_20210417_104939.jpg
    1.3 MB · צפיות: 3
  • 16186461750951892104076633471311.jpg
    16186461750951892104076633471311.jpg
    2.3 MB · צפיות: 3

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
גוף המנוע מגיע כמעט לעובי הוול (ה"צינור" שלתוכו הוא מושחל והצינור שעליו נגלל התריס). לכן, כשמחברים את הרצועות שמושכות את התריס, חשוב לחברן בעזרת ניטים ולא בעזרת ברגים שעלולים לחרוץ את גוף המנוע ולהרוס את המנוע עצמו. זה פרק א'. פרק ב' אומר, שהרצועות חייבות להיות בעלות אורך שווה, ואם לא, התריס ייגלל עקום וזה יהרוס את שלבי התריס. התריס שאתה בחרת הוא "תריס אור" שהוא יקר יחסית לתריס "אטום" וככל שידוע לי, גם כבד ממנו. התקנה רעה תגרום לנזק יקר. אז.. היות שלא ביקרתי בביתך (ואתה גם לא מזמין יא קמצן)... לא אוכל להשיב לך מענה מלא. אה. ויש גם פרק ג'. שם נאמר, שאם יש (מסיבה עלומה כלשהי) בליטה ברצועה המחברת. גם זה יגרום לעיוות השלבים ולרעש.
ובכלל, יש לך משקוף שמכיל 3 כנפיים. נכון? אז מה יש לך שם? 2 כנפיים זכוכית ורשת או 3 כנפיים זכוכית ללא רשת? אם 3, אז יש לך חלון רחב. ואם זה חלון רחב, זה מצריך באמת קצת יותר ידע בהתקנה. משקל התריס בחלון רחב דורש הרבה תשומת לב.

למעלה