אלוהים עושה לישראל בחינה

jackie111

Well-known member
נושא הבחינה עד מתי תאמינו.

בתחילה הוא דואג שיטבחו בנו 1200 - אתם עדיין מאמינים?
בהמשך חוטפים אזרחים ורוצחים אותם בכילאם - אתם עדיין מאמינים?
אנחנו מנהלים מלחמה עם צבא אדיר נגד חוליות מחבלים ולא מביסים אותם - אתם עדיין מאמינים?
אחר כך תוקפים אותנו מחבלים בצפון המדינה הם הורסים ואנחנו מפנים ישובים - אתם עדיין מאמינים?
ותימנים חוטים דואגים למצור ימי על אילת - אתם עדיין מאמינים?
פורצות מהומות בכל העולם שיוצאות מהאוניברסיטאות - אתם עדיין מאמינים?
ואז בית המשפט הבינלאומי בהאג מאשים אותנו ברצח עם - אתם עדיין מאמינים?
ואתם עדיין מאמינים שביבי יציל אותנו?

נושא הבחינה עד מתי תאמינו.

בתחילה הוא דואג שיטבחו בנו 1200 - אתם עדיין מאמינים?
בהמשך חוטפים אזרחים ורוצחים אותם בכילאם - אתם עדיין מאמינים?
אנחנו מנהלים מלחמה עם צבא אדיר נגד חוליות מחבלים ולא מביסים אותם - אתם עדיין מאמינים?
אחר כך תוקפים אותנו מחבלים בצפון המדינה הם הורסים ואנחנו מפנים ישובים - אתם עדיין מאמינים?
ותימנים חוטים דואגים למצור ימי על אילת - אתם עדיין מאמינים?
פורצות מהומות בכל העולם שיוצאות מהאוניברסיטאות - אתם עדיין מאמינים?
ואז בית המשפט הבינלאומי בהאג מאשים אותנו ברצח עם - אתם עדיין מאמינים?
ואתם עדיין מאמינים שביבי יציל אותנו?
וכיון שלא יכול להיות שביבי מנהיג כ"כ גרוע,הרי אין ספק שיש לו מנת משכל גבוהה,הוא מאוד אוהב לשלוט והמון ניסיון,

המסקנה הבלתי נמנעת שאומרים לו מה לעשות.

jackie111

Well-known member
וכיון שלא יכול להיות שביבי מנהיג כ"כ גרוע,הרי אין ספק שיש לו מנת משכל גבוהה,הוא מאוד אוהב לשלוט והמון ניסיון,

המסקנה הבלתי נמנעת שאומרים לו מה לעשות.
ביבי לא מנסה לנהל את המדינה בתבונה. הוא משקיע את התבונה שלו בקימבון
הפוליטיקה הפנימית של הקואליציה. גרימת מאבקים פניים בין המערכות השלטון
השונות ולעשות תרגילי לתחזוק התמיכה של המפלגות החרדיות/פאשיסטיות.

תראה את התחקיר המהמם של רביב דרוקר על מירי רגב כיצד היא מנהלת את
משרד התחבורה 90 אחוז מהזמן זה טיפול הקידומה הפוליטי והזנחת הנושאים
המקצועיים. היא תלמידה משכילה בבית ספר שמנהל ביבי.

אני מסכים אבל איך יכול להיות שכל ההחלטות שמקדמות אותו לרעת המדינה ולא לטובתה?

הרי יותר קל לקדם את עצמו שהמדינה תצליח.

evglev1

Well-known member
מנהל
אני מסכים אבל איך יכול להיות שכל ההחלטות שמקדמות אותו לרעת המדינה ולא לטובתה?

הרי יותר קל לקדם את עצמו שהמדינה תצליח.
אם לא היה מחרימים אותו בגלל כתבי האישום, היה לו מבחר של הקשת הפוליטית חוץ ממר"צ, העבודה וחד"ש-תע"ל ובל"ד והוא היה יכול להקים ממשלה עם גנץ ולפיד ולא עם סמוטריץ' ובן גביר.

דגלמנגל

Well-known member
אם לא היה מחרימים אותו בגלל כתבי האישום, היה לו מבחר של הקשת הפוליטית חוץ ממר"צ, העבודה וחד"ש-תע"ל ובל"ד והוא היה יכול להקים ממשלה עם גנץ ולפיד ולא עם סמוטריץ' ובן גביר.
אז מה אתה רוצה לומר בזה, שהיו צריכים לעבור בשתיקה/בקריצה/בעצימת 2 העיניים, על שחיתותו, שנחשפה בתחקירים עיתונאיים ולא לתבוע אותו?
מדוע, מפני שהוא "ראש ממשלה מכהן"? מעניין, האם אתה יכול לחזות שלב, שבו היית אומר" !STOP וכן תובע אותו?

Harrington

Well-known member
מנהל
אז מה אתה רוצה לומר בזה, שהיו צריכים לעבור בשתיקה/בקריצה/בעצימת 2 העיניים, על שחיתותו, שנחשפה בתחקירים עיתונאיים ולא לתבוע אותו?
מדוע, מפני שהוא "ראש ממשלה מכהן"? מעניין, האם אתה יכול לחזות שלב, שבו היית אומר" !STOP וכן תובע אותו?
קל, שלב ההרשעה אם וכאשר יגיע אי-פעם. "תחקיר עיתונאי" עם כל הכבוד לו, זה לא משהו שאפשר להתבסס עליו. הגשת כתב אישום לימדה אותנו ההיסטוריה המציאותית שגם לא. הרשעה לעומת זאת, על אף שלא תמיד ביהמ"ש צודק כמובן בהכרעותיו (לא לכאן ולא לכאן), היא שלב שלגביו בהחלט אפשר לומר, במדינת חוק, 'עד כאן'. זה גם תואם את לשון החוק עצמו כמובן וכידוע ועל כן מהווה שלב מתאים מכל בחינה אפשרית. קבלת החלטה להחרים בכל שלב אחר, זה מה לעשות, נטו פוליטיקה.

דגלמנגל

Well-known member
קל, שלב ההרשעה אם וכאשר יגיע אי-פעם. "תחקיר עיתונאי" עם כל הכבוד לו, זה לא משהו שאפשר להתבסס עליו. הגשת כתב אישום לימדה אותנו ההיסטוריה המציאותית שגם לא. הרשעה לעומת זאת, על אף שלא תמיד ביהמ"ש צודק כמובן בהכרעותיו (לא לכאן ולא לכאן), היא שלב שלגביו בהחלט אפשר לומר, במדינת חוק, 'עד כאן'. זה גם תואם את לשון החוק עצמו כמובן וכידוע ועל כן מהווה שלב מתאים מכל בחינה אפשרית. קבלת החלטה להחרים בכל שלב אחר, זה מה לעשות, נטו פוליטיקה.
אני שאלתי: "האם אתה יכול לחזות שלב, שבו היית אומר" !STOP וכן תובע אותו?"

אתה ענית: קל, שלב ההרשעה אם וכאשר יגיע אי-פעם.
וגם הוספת: הרשעה... היא שלב שלגביו בהחלט אפשר לומר, במדינת חוק, 'עד כאן'.

הבעיה היא ש"הרשעה" היא תוצאה של "משפט", שבא בעקבות "תביעה",
שבאה בעקבות "חקירה", שנפתחת בעקבות "תחקיר עיתונאי".

ואתה עוד מתפלא מדוע אני לא רוצה להתדיין אתך?! !

Harrington

Well-known member
מנהל
אני שאלתי: "האם אתה יכול לחזות שלב, שבו היית אומר" !STOP וכן תובע אותו?"

אתה ענית: קל, שלב ההרשעה אם וכאשר יגיע אי-פעם.
וגם הוספת: הרשעה... היא שלב שלגביו בהחלט אפשר לומר, במדינת חוק, 'עד כאן'.

הבעיה היא ש"הרשעה" היא תוצאה של "משפט", שבא בעקבות "תביעה",
שבאה בעקבות "חקירה", שנפתחת בעקבות "תחקיר עיתונאי".

ואתה עוד מתפלא מדוע אני לא רוצה להתדיין אתך?! !
התייחסתי, כפי שכתבתי במפורש, לשלב בו נכון יהיה לומר stop לכהונתו, להחרים וכיו״ב. אם אתה רוצה להתדיין איתי אם לאו, זה בינך לבין עצמך. לא ענייני ולא מענין אותי במיוחד :). עמך הסליחה.

דגלמנגל

Well-known member
התייחסתי, כפי שכתבתי במפורש, לשלב בו נכון יהיה לומר stop לכהונתו, להחרים וכיו״ב. אם אתה רוצה להתדיין איתי אם לאו, זה בינך לבין עצמך. לא ענייני ולא מענין אותי במיוחד :). עמך הסליחה.
לא כתבת במפורש: "שלב בו נכון יהיה לומר stop לכהונתו".
לא ענית על השאלה ששאלתי.
קרא שוב את כל דברי שם.
אם תרצה לאפס את תגובתך (לתו כלשהו, כי אי אפשר למחוק) - אני לא אמחה.

נערך לאחרונה ב:

evglev1

Well-known member
מנהל
לא ענית על השאלה ששאלתי.
קרא שוב את כל דברי שם.
אבל בניגוד לכל הטענות נתניהו לא ביקש לסדר לו חסינות כתנאי להצטרפות לקואליציה, ואפילו בקואליציית 64 הוא לא חוקק חסינות שתמנע את המשפט. כך שממפלגות המרכז והשמאל לא נדרש להציל אותו מהמשפט אם היו חברות בקואליציה. כך שאפשר היה להמשיך את השלטון והמשפט כפי שנעשה בממשלת ביבי-גנץ ובממשלה הנוכחית. ואפילו ההיגיון שבתקופה שביבי היה שנה וחצי יו"ר אופוזציה המשפט לא נמשך ביתר שאת, מה שסותר את הטענה של בוגי יעלון שביבי רוצה להיות ראש ממשלה מכהן כדי להתאים את זמן החקירות לנוחיותו. וגם כבר עברנו את שלב החקירות זה דיונים בבית המשפט שנקבעים מראש וגם אם טראמפ ייבחר הוא לא יוכל לבקש ממנה להתקשר אליו כנשיא ארה"ב בדיוק כשהוא צריך להעיד במשפט.

Harrington

Well-known member
מנהל
אבל בניגוד לכל הטענות נתניהו לא ביקש לסדר לו חסינות כתנאי להצטרפות לקואליציה, ואפילו בקואליציית 64 הוא לא חוקק חסינות שתמנע את המשפט.
אויש נו, באמת יגבני (ככל שזה אכן שמך). אתה לא מתבייש להרוס סיפור יפה עם עובדות? הרי התקשורת רצה חצי שנה לפחות עם הטענה שנתניהו עומד להסדיר לעצמו חסינות ולאחר שהתברר שלא עשה זאת היא המשיכה לרוץ עם שלל תירוצים שהצליחה להמציא לטובת העניין.

אמנם אני לא כל כך מבין מה כל זה קשור לנושא הדיון ולא עקבתי אחרי הדיון ביניכם בתת-השרשור הנוכחי, אבל על פניו אתה לגמרי הורס על-ידי הצגת עובדות וזה ממש לא בסדר וכפי שבוודאי ידוע לך, גם ממש לא מקובל כאן בפורום :cool:.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא ענית על השאלה ששאלתי.
קרא שוב את כל דברי שם.
כתבתי בדיוק את מה שרציתי לכתוב. זה שלא מתחשק לך להתייחס לדברים עניינית ואתה מעדיף להמשיך לצעוק שלא עניתי לשאלתך (משהו שכלל לא חלקתי עליו. פשוט התייחסתי להביט אחר), שיבושם לך יקירי. מבחינתי זה בסדר גמור אם כך יותר נוח לך. אבל אם אתה באמת חושב שצורת התגובה שלך תשנה את דעתי ו/או את מה שכתבתי, אציע שתחשוב שנית (למעשה זאת כבר 'רביעית' לפחות, אבל מי סופר ;-)) :).

דגלמנגל

Well-known member
כתבתי בדיוק את מה שרציתי לכתוב. זה שלא מתחשק לך להתייחס לדברים עניינית ואתה מעדיף להמשיך לצעוק שלא עניתי לשאלתך (משהו שכלל לא חלקתי עליו. פשוט התייחסתי להביט אחר), שיבושם לך יקירי. מבחינתי זה בסדר גמור אם כך יותר נוח לך. אבל אם אתה באמת חושב שצורת התגובה שלך תשנה את דעתי ו/או את מה שכתבתי, אציע שתחשוב שנית (למעשה זאת כבר 'רביעית' לפחות, אבל מי סופר ;-)) :).
אני לא צועק. אני אומר לך בשקט, שאתה משקר ומנסה להתאים את המציאות לדעותיך.
אני דיברתי על תביעה, אתה ענית לי על הפסקת כהונה ואתה ממשיך לטעון שענית לעניין.
אתה, את עצמך לא בודק, כי לתפיסתך כולם טועים חוץ ממך. וככל שהטעות שלך ברורה
יותר להוכחה, כך אתה מתעקש ומתחפר עמוק יותר, להתיש את היריב, כדי שיוותר לך ותוכל
לחגוג בצדקתך עאלק. באמת שאין לי כוח לטיפוסים כמוך.
לך ת...תתמצה !

Harrington

Well-known member
מנהל
אני לא צועק. אני אומר לך בשקט, שאתה משקר ומנסה להתאים את המציאות לדעותיך.
אין אף לא מילת שקר אחת בדברי (ולא לחינם הסתפקת כמנהג המחנה בזריקת הסיסמה הזאת ללא כל פירוט או הפניה לשקר מדומיין כלשהו בדברי).
אני דיברתי על תביעה, אתה ענית לי על הפסקת כהונה ואתה ממשיך לטעון שענית לעניין.
אכן, בדיוק כפי שאמרתי (זולת שלא טענתי את מה שהמצאת בסיפא דבריך אלו). התייחסתי למה שמצאתי לנכון להתייחס על אף שלא השבתי לשאלתך. לגמרי נ כן ו ומדויק ובשום מקום לא כתבתי אחרת (אלא דווקא ציינתי וחזרתי בדיוק את זה :)).
אתה, את עצמך לא בודק, כי לתפיסתך כולם טועים חוץ ממך. וככל שהטעות שלך ברורה
אלא שמה לעשות, אין שום טעות בדברי :). אם אתה ״טועה״ או לא זה בינך לבין עצמך. בניגוד לדבריך לא אמרתי זאת, אלא בס״ה דייקתי את הדברים ואישרתי דווקא את טענתך שלא עניתי לשאלתך.
יותר להוכחה, כך אתה מתעקש ומתחפר עמוק יותר, להתיש את היריב, כדי שיוותר לך ותוכל
לחגוג בצדקתך עאלק. באמת שאין לי כוח לטיפוסים כמוך.
לך ת...תתמצה !
יקירי, אם עושה לך טוב לטעון את הנ״ל, אדרבא, תמשיך עם זה כאוות נפשך. זה בסדר גמור מבחינתי וכפי שכתבתי כבר כמה פעמים ב׳דיון׳ הזה, זה לגמרי לשיקולך. בין אם תבחר להתייחס מתישהו עניינית לדברי ובין אם תעדיף להמשיך ללכת סחור סחור רק כדי שתוכל לתקוף, אני חי עם שתי הגישות לגמרי בשלום.

לילה טוב, תחליט מה שתחליט.

דגלמנגל

Well-known member
אין אף לא מילת שקר אחת בדברי (ולא לחינם הסתפקת כמנהג המחנה בזריקת הסיסמה הזאת ללא כל פירוט או הפניה לשקר מדומיין כלשהו בדברי).

אכן, בדיוק כפי שאמרתי (זולת שלא טענתי את מה שהמצאת בסיפא דבריך אלו). התייחסתי למה שמצאתי לנכון להתייחס על אף שלא השבתי לשאלתך. לגמרי נ כן ו ומדויק ובשום מקום לא כתבתי אחרת (אלא דווקא ציינתי וחזרתי בדיוק את זה :)).

אלא שמה לעשות, אין שום טעות בדברי :). אם אתה ״טועה״ או לא זה בינך לבין עצמך. בניגוד לדבריך לא אמרתי זאת, אלא בס״ה דייקתי את הדברים ואישרתי דווקא את טענתך שלא עניתי לשאלתך.

יקירי, אם עושה לך טוב לטעון את הנ״ל, אדרבא, תמשיך עם זה כאוות נפשך. זה בסדר גמור מבחינתי וכפי שכתבתי כבר כמה פעמים ב׳דיון׳ הזה, זה לגמרי לשיקולך. בין אם תבחר להתייחס מתישהו עניינית לדברי ובין אם תעדיף להמשיך ללכת סחור סחור רק כדי שתוכל לתקוף, אני חי עם שתי הגישות לגמרי בשלום.

לילה טוב, תחליט מה שתחליט.
אתה מורח ומגמגם ומתפתל אבל לא משכנע אפ'חד. אתה יכול גם לשכתב את תגובותיך. זה בסדר, יש לי צילומי מסך.
תמשיך לקשקש.
אה, וכעת באמת סיימתי. המילה האחרונה שלך, כדי שתרגיש מלך!!!

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה מורח ומגמגם ומתפתל אבל לא משכנע אפ'חד. אתה יכול גם לשכתב את תגובותיך. זה בסדר, יש לי צילומי מסך.
תמשיך לקשקש.
אה, וכעת באמת סיימתי. המילה האחרונה שלך, כדי שתרגיש מלך!!!
תודה לך. באמת בזכותך אני לגמרי מרגיש מלך עכשיו (תינוק כבר אמרנו?). לגופו, תעמעם כמה שבא לך ותערפל כאוות נפשך. האמת היא כפי שכתבתי אותה, גם אם קשה לך להתמודד עם זה. הרבה בריאות.

evglev1

Well-known member
מנהל
העניין הוא שבניגוד לדעתו של ליברמן ובהתאם לדעתו של ביילין נקבע שראש ממשלה יכול לכהן עד להרשעה הסופית והדרישה שראש ממשלה יפרוש כשמוגש כתב אישום היא הגיונית ונורמטיבית ואין לה בסיס חוקי. ואגב גם אני חושב שהיא נכונה, אבל אם בין 45%-55% מהציבור חושב שאין שום בעיה עם ראש ממשלה מכהן שהוא נאשם בפלילים ומוכנים לכך וטוענים שכשמחרימים את הנאשם מחרימים אותם אז אפשר ללכת לפי החוק הכתוב ולתת לו לכהן עד להרשעה ולתת למשפט לעשות את שלו ולקואליציה לעשות את שלה.

אתה ואני בחיים לא נבין איך חברי הליכוד ממשיכים לבחור בו למרות כתב האישום ובעיקר אחרי שבהתקף כנות הוא אמר לליכודניקית: "את משעממת אותי" ועוד יותר לא נבין איך באיו"ש ממשיכים לבחור בו לאחר שהוא השווה את הפינוי שלו ממעון ראש הממשלה כשהפסיד בבחירות 1999 לפינוי עמונה. גם ימניים קיצוניים כמונו וגם השמלאנים בפורום לא יכולים להבין ליכודניק, אבל עד 7 באוקטובר כל ישראלי רביעי היה ליכודניק ואם לחשוב את ש"ס כמפלגת לווין של הליכוד אז כל ישראלי שלישי וצריך להתאים את עצמינו לנסיבות ואולי אחרי השבעה באוקטובר זה השתנה, אבל עד השבעה באוקטובר החשיבה של הליכודניק לא הייתה רציונאלית במובן שגם אנחנו אני כגנדיסט ואתה בבן גוריוניסט קלאסי מגדירים התנהגות רציונאלית.

evglev1

Well-known member
מנהל

ובכל זאת כשהפוליטיקאים שמולו היו בנט, ליברמן וסער ולא סמוטריץ' ובן גביר הוא הצליח גם לנהל את המדינה במקביל.

למעלה