אלגוריתמאים

אלגוריתמאי

התואר המתאים ביותר הוא בוגר במדעי המחשב ולאחר מכן אף תואר שני במדעי המחשב. בכל מקרה, המדובר בראש וראשונה בכשרון מולד.
 
אלגוריתמאי

לפי מודעות הדרושים, בשביל אלתגוריתמאים מחפשים בעלי תואר במדעי המחשב/מתמטיקה/פיזיקה. מתור אלו, אין לי מושג את המעסיקים מעדיפים. באופן כללי, מחשבים הוא אכן המסלול הכי קשור מביניהם. אלגורתימאי צריך להיות עם ראש מאוד ריאלי, ולהיות מעולה במתמטיקה. אם אתה אחד מאלה שאף פעם לא הייתה לו בעייה במתמטיקה, ואוהב לוגיקה, ייתכן שזה התפקיד בשבילך.
 

the new L

New member
לדעתי הכי טוב

בשביל לעסוק בתחום לעשות לפחות חוג במתמטיקה, כלומר ללמוד לדו-חוגי במתמטיקה ומדעי המחשב.
 

pizpon

New member
זה נורא תלוי...

אבל הכי מתאימים בוגרי פיסיקה ומתמטיקה, אבל גם בוגרי תעשיה וניהול, חשמל ומחשבים יכולים להתאים. לרוב מקומות העבודה נדרש תואר שני לפחות. אצלי בעבודה ישנם מספר אלגוריתמאים בעלי תואר שני ושלישי בפיסיקה, הנדסת תעשיה וניהול, מתמטיקה והנדסת חשמל (כמובן שכל אחד רק בתחום אחד ולא בכולם).
 

Kiru

New member
תעשיה וניהול?! מוזר.

מה להם ולאלגוריתמים?
 

pizpon

New member
יש שם רבים שעוסקים חקר ביצועים

חקר ביצועים לא חייב להיות רק לצורך שיפור כספי במפעלים, לעיתים מדובר גם על שיפורים במוצרים - במיוחד במוצרים שיש בהם מנגנונים סטטיסטיים.
 
אך ורק מדעי המחשב

"הכי חשוב הכשרון" - לכן מגיעים לתפקיד אלגוריתמאי אנשים מוכשרים עם השכלה מגוונת. קרוב לוודאי כי מי שלמד פיסיקה או תעשיה וניהול, לא תכנן להיות אלגוריתמאי. מי שמתכנו להיות אלגוריתמאי, צריך ללמוד את המקצוע האקדמי המכשיר אותו לתחום זה. המקצוע האקדמי היחיד המעניק הכשרה שיטתית לאלגוריתמאות הוא מדעי המחשב (כולל כמובן הנדסת תוכנה). כל מסלול אקדמי במדעי המחשב מכיל את המתמטיקה הנדרשת לכך שהיא חדוא, אלגברה לינארית ומתמטיקה בדידה. קורס אחד לפחות במבנה נתונים וכמובן קורס אחד לפחות באלגוריתמים. לכן אין שום ספק שזה המסלול הנכון וכמובן, מעבר להכשרה המתאימה, נחוץ כשרון.
 

pizpon

New member
אני חולק עלייך

המקצוע "אלגוריתמאי" הוא מאוד רחב ומגוון ומת]רס על תחומים רבים. בוגרי מדעי המחשב יתקשו לפתח אלגוריתמים בעיבוד אותות, לדוגמא. לעומתם, בוגרי מתמטיקה יתקשו יותר בפיתוח אלגוריתמים לחיפוש יעיל באינטרנט. כשפותחים מודעות דרושים ורואים מודעה "דרוש מפתח אלגוריתמים" צריך להסתכל מהי החברה כדי להבין באיזה תחום מדובר - יש הבדל ענק בין מפתח אלגוריתמים ב-GOOGLE, ב-MICROSOFT, ב-MOTOROLA או ב-INTEL. בדיוק כמו שמודעת דרושים ל-QA יכולה להיות לתוכנה, לחומרה וגם לחברות שאינם מתחום ההיי טק. אמנם קורסים במתמטיקה (חדוא, אלגברה לינארית) חיוניים אבל קורסים נוספים יכולים להיות שימושיים (לא דווקא מתמטיקה דיסקרטית ומבנה נתונים): מערכות הפעלה, מבנה מחשבים ועוד רבים. אגב, בתעשיה וניהול יש תחום שלם שנקרא "מערכות מידע" שאני ממש לא חושב שהוא פחות "אלגוריתמים" ממדעי המחשב.
 
בכל זאת- רק מדעי המחשב

האם מנתח לב הוא רופא מנתח שהתמחה בנושאי לב או שהוא רןפא לב (קרדיולוג) שהתמחה בניתוחים? כל מי שמתמצא יודע כי המומחיות הראשית הנדרשת ממנתח היא ביצוע ניתוחים ורק אחר כך הוא מתמקצע בסוג הניתוחים. באופן אנלוגי, כל מי שמבקש להיות אלגוריתמאי כהתמחות ראשית, חייב ללמוד לתואר ראשון את המקצוע אשר בו אלגוריתמים נלמדים לעומק, בטרם תהיה התמחות משנית לתחום בו האלגוריתם עוסק. לכן, באופן אידאלי, אלגוריתמאי בתחום עיבוד אותות הוא בוגר מדעי המחשב אשר התמחה בעיבוד אותות וכנ"ל לגבי חומרה אינטרנט וכ"ו. אלגוריתמאי הפועל בתחום עיבוד אותות חייב להסתייע במומחה שטח מתחום עיבוד אותות אולם ככל שהאלגוריתם הנדרש מסבך יותר, מבחינה אלגוריתמית, ההתמחויות בסיבוכיות חישובית ובפיתוח תוכנה הנרכשות באופן מסודר בלימודי מדעי המחשב הן חיוניות יותר. לסיכום: אפשר להגיע לתפקוד כאלגוריתמאי בדרכים שונות אך כל מי ששואף לרכוש השכלה במטרה להגיע למקצוע זה - הברירה הטבעית העומדת בפניו היא ללמוד מדעי המחשב.
 
למעלה