אכילת דשא??

• פותח הנושא missB
  • פורסם בתאריך

missB

New member
אכילת דשא??

שלום לכולם. האם מישהו יודע למה כלבים אוכלים דשא והאם זה מזיק להם? ג'מפי ומוקה נוטות לעשות זאת בימים האחרונים ואח"כ הן מקיאות דשא. והשאלה היא האם הדשא גורם להם להקיא או שיש להן איזושהי בעיה והדשא מסייע להן להוציא/להקיא את זה החוצה? במלים אחרות - האם הדשא הוא התרופה או המחלה?

joy555

New member
התרופה!!! אין לך מה לדאוג....אבל...

כדאי לבדוק עם וטרינר כי אם זה נמשך כמה ימים אולי הבעיה חמורה יותר... כלב שאוכל דשא עושה זאת במטרה להקיא את מה שמציק לו בקיבה.... מקווה שעזרתי בהצלחה ויום טוב...

לילךLilach

New member
הי missB - אכילת דשא

אני אתחיל דוקא מחתולים:חתולים אוכלים דשא כדי להקיא ,בעיקר אם יש להם סתימות מעיים ,המטרה אצל חתולים היא פליטת כדורי שיער שמצטברים במערכת העיכול. לגבי כלבים ,אני לא יודעת אם זה אותה הסיבה כמו אצל חתולים או שמכיון שכלבים הם למעשה אוכלי כל ,הם מחליטים לגוון את מזונם בדשא. ראי תשובה של הוטרינרית נועה הראל לגבי כרסום עלים ,יתכן וזאת אותה תופעה: ג'מפי ומוקה גורות ומנסות לכרסם כל דבר. במידה והן מקיאות בתכיפות ,רצוי להתיעץ עם הוטרינר לגבי התופעה, יתכן ומשהו מציק להם במזון ,או תופעה אחרת במערכת העיכול. כמו כן ,יתכן והדשא שהן אוכלות מרוסס ולכן הן מקיאות לאחר האכילה. בכל מקרה ,לפי מיטב ידיעתי הקאות תכופות מידי אינם בריאות ופוגעות במערכת העיכול.

missB

New member
אוכלות כל היא אכן ההגדרה הנכונה

אני ממש אובדת עצות בנושא הזה. כל יציאה החוצה מלווה באכילת שפע של שטויות. אני מנסה לעצור בעדן או להוציא מהן, אבל מצליחה רק חלקית. לפקודה "עזבי" הן מקשיבות רק כשבא להן, וזה לא הרבה. ואני כל הזמן חוששת שהשטויות האלה יזיקו להן. בימים האחרונים אכן היתה לנו תופעה של הקאות חוזרות כתוצאה מאכילת שטויות בחוץ. מעבר ללקנות להן מחסום לפה אני ממש לא יודעת מה עוד לעשות.

amichai58

New member
כלבה אחת שלי אוכל דשא כל יום

כלבה אחת שלי אוכל דשא כל יום, ואין לה בעיות עם זה. אני יודע שגם אימא שלה כזאת. שניהן בריאות מאוד. הכלב השני - לא כל כך. כנראה זה תלוי בכלב. אבל גם הוא בריא מאוד. אף פעם לא נזקק לטיפול רפואי כלשהו (חוץ מחיסונים) יתכן שבמחלה - הכלב מחפש לעצמו תרופה כלשהי - בכל אופן, זה לא אוטומטית סימן למחלה. הרבה הקאות - אם יש - זה מתחיל להישמע מדאיג.

למעלה