אירוח של אלטשולר-שחם בפורום

מצב
הנושא נעול.
תראה..

לא ביקשת כלום
רק רצית שהם יידעו לצאת בזמן מהאפיקים המסוכנים ולהעביר באופן אוטומטי את הכסף שלך לאפיקים סולידיים. פשוט מאוד שאני לא מבין איך אף אחד לא חשב על זה
. האחריות שלהם צריכה להיות בעובדה שהם צריכים להסביר כמו שצריך ובצורה נאותה את הסיכונים בקופות שמתבססות על אגחים קונצרניים ומניות. כל דבר אחר הוא חסר אחריות.
תראה..
ברור לכולנו שמי שמשחק צריך לדעת גם להפסיד, אממה? אם אפיקים במשך שנה שלמה רק יורדים..ואם כבר לפני חודשים רבים אותם אנשים שמבינים בשוק ידעו שהולכת להיות בעיה אז כן, אני מצפה שייעצו לחברים בקופות הגמל להעביר את הכספים לקופות סולידיות ולא "לנצל" את חוסר הידע ולתת להם להשאר בקופות המורכבות ממניות אג"חים קונצרנים ושאר קללות כשברור לכל מי שמבין בתחום שקופות אלו הולכות להפסיד. אבל אולי באמת אני מבקש הרבה מדי..

voguemaster

New member
כן, אבל זה בעייתי

תראה..
ברור לכולנו שמי שמשחק צריך לדעת גם להפסיד, אממה? אם אפיקים במשך שנה שלמה רק יורדים..ואם כבר לפני חודשים רבים אותם אנשים שמבינים בשוק ידעו שהולכת להיות בעיה אז כן, אני מצפה שייעצו לחברים בקופות הגמל להעביר את הכספים לקופות סולידיות ולא "לנצל" את חוסר הידע ולתת להם להשאר בקופות המורכבות ממניות אג"חים קונצרנים ושאר קללות כשברור לכל מי שמבין בתחום שקופות אלו הולכות להפסיד. אבל אולי באמת אני מבקש הרבה מדי..
כן, אבל זה בעייתי
כי, אוקיי, השוק יורד נניח מתחילת השנה. חרא של דבר וכולם מבואסים. אתה הרי אף פעם לא יודע מתי השוק יחליט לגעת בתחתית ולהתחיל מגמה חדשה. מאוד קשה לסמן תחתיות (אם כי קל לראות עדיין שאנחנו במשבר כלכלי חריף וזה לא ישתנה בקרוב) ולכן כל ספקולציה של מנהלי הקופות היא בעייתית. אח"כ יבואו לקוחות ויצעקו "למה העברתם לנו ?" כי השוק החליט לתקן למעלה ואנשים הפסידו כסף כי פתאום הם בקופה סולידית. זה פשוט בעייתי מדי ולכן האחריות על הפעולות צריכה ליפול (ואכן נופלת) רק על העמיתים. מה שכן, אולי אם מנהלי הקופות היו טורחים ליידע את העמיתים בצורה נורמלית (ולא בדוח חצי שנתי מסכן) וליידע אותם במצב אז אנשים היו מתייעצים, נניח עם יועץ פנסיוני. היו מגיעים להחלטה ואז מפה זה כבר בסדר.

כפי שפורסם בימים האחרונים בעיתונות

מצטרף לשאלה!!
אנשים שמים את כספם ומבטחם בידכם. בחודש אחד הפסדתי מעל ל13,000 ש"ח ובטוטאל מעל ל30,000 ש"ח משתי סיבות עקריות, האחת, אינני מבין בשוק ההון לצערי וגם אם היו מסבירים לי שהקופה מורכבת מאג"ח קונצרני או כל מושג אחר זה היה מובן לי בדיוק כמו שתורת הקוונטום מובנת לי!! והיא ממש לא!! והשניה היא שגם כשאני מנסה לבבר מצב, מסתבר שאני יכול לדעת רק לחודש שעבר ולא הנוכחי, האם כל כך קשה לתת לחברי קופות הגמל נתון עדכני לגבי מצב קופת הגמל וכמה כסף יש שם בכל זמן נתון ?? ובאמת, קופות הגמל אמורות לדאוג ללקוחות לא? או כמו שנאמר משקיעים בך לפני בקופת הגמל שלך, אז..תשקיעו בי! תדאגו לי! ותעבירו את הכסף לקופה סולידית הרבה לפני שהיא מפסידה 13% בחודש אחד!! איפה האחריות שלכם כלפי חברי קופות הגמל שלכם???????
כפי שפורסם בימים האחרונים בעיתונות
אין ולא צפוי להיות מיזוג עם פריזמה. הצעד עצמו נבחן ברצינות לשם ניצול יעיל של משאבים ונטל רגולטורי כבד שמוטל על קופות הגמל – נטל שכלכלית, נכון מאד לחלוק. לגבי הטענות כנגד פריזמה, כדאי לפנות אליהם.

באתר האינטרנט

מצטרף לשאלה!!
אנשים שמים את כספם ומבטחם בידכם. בחודש אחד הפסדתי מעל ל13,000 ש"ח ובטוטאל מעל ל30,000 ש"ח משתי סיבות עקריות, האחת, אינני מבין בשוק ההון לצערי וגם אם היו מסבירים לי שהקופה מורכבת מאג"ח קונצרני או כל מושג אחר זה היה מובן לי בדיוק כמו שתורת הקוונטום מובנת לי!! והיא ממש לא!! והשניה היא שגם כשאני מנסה לבבר מצב, מסתבר שאני יכול לדעת רק לחודש שעבר ולא הנוכחי, האם כל כך קשה לתת לחברי קופות הגמל נתון עדכני לגבי מצב קופת הגמל וכמה כסף יש שם בכל זמן נתון ?? ובאמת, קופות הגמל אמורות לדאוג ללקוחות לא? או כמו שנאמר משקיעים בך לפני בקופת הגמל שלך, אז..תשקיעו בי! תדאגו לי! ותעבירו את הכסף לקופה סולידית הרבה לפני שהיא מפסידה 13% בחודש אחד!! איפה האחריות שלכם כלפי חברי קופות הגמל שלכם???????
באתר האינטרנט
של החברות שמנהלות את קופת הגמל קיים אזור אישי המיועד לצפיה בחשבון העמית. נתוני התשואה משקללים מגוון פעולות ברמת העמית כגון, הפקדה, משיכה וכדומה והנחיות הפרסום שלהן הן בהתאם להוראות אגף שוק ההון.

ללקוחות שונים

ישנם הרבה אנשים מבוגרים שהפסידו בקופת הגמל
המון כסף, והם לא קוראים עיתונים ולא מתעסקים במחשבים ולא יודעים שיש באפשרותם לבקש להעביר את הכספים למסלול סולידי, מדוע אתם חברות ההשקעות לא עושים זאת עבורם היום, אלא מחכים שהם התקשרו במצב כזה הקופה תרד בעוד 10% גם בחודש נובמבר מבלי שעשיתם דבר ולא הודעתם להם אם בכתב או בטלפון. ובקופה שלהם ישנם מרכיבים מנייתיים ואגח קונצרני.
ללקוחות שונים
ישנן העדפות שונות לגבי החיסכון הפנסיוני. ישנם צעירים שחוסכים לטווח ארוך וישנם מבוגרים שחוסכים לטווח קצר, ישנם לקוחות שמעדיפים לחסוך בחיסכון מוטה מניות (ברמת סיכון גבוהה מהממוצע) וישנם כאלה המעדיפים חיסכון סולידי (חשיפה נמוכה למניות בעיקר עם אגרות חוב ממשלתיות). מכיוון שכך, אין אפשרות לדעת מראש את טעמו של חוסך, אלא אם כן נפגש איתו יועץ או משווק פנסיוני ומברר את הפרמטרים השונים של החוסך ואת העדפותיו לחסכון הפנסיוני. רק כדי לסבר את האוזן, ישנם חוסכים שבתקופה האחרונה התקשרו וביקשו להעביר את החסכון שלהם גם למסלולים מוטי מניות כי לדעתם בתקופה זו בה המחירים נמוכים מאוד יתן החיסכון הפנסיוני לאורך זמן, צשואה גבוהה מהממוצע.

מילאן

New member
הקרנות הירוקות של אלטשולר - שחם

ביום חמישי אחה"צ נשמח לארח בפורום את קלמן שחם מבית ההשקעות אלטשולר שחם. הגולשים מוזמנים להעלות בשרשור זה את שאלותיהם אודות אפיקי ההשקעה השונים. קלמן שחם בעל ניסיון רב שנים בשוק ההון (משנת 1970) והבעלים של בית ההשקעות אלטשולר שחם ידבר על המשבר בשוק ההון, איך מתנהלים בשוק תנודתי, על השקעות לטווח ארוך וקצר, קופות גמל ועוד. בית ההשקעות אלטשולר שחם נמנה על בתי ההשקעות המובילים בשוק ההון הישראלי. בית ההשקעות מאגד קבוצת חברות אשר הראשונה בהן הוקמה בשנת 1990 על ידי גילעד אלטשולר וקלמן שחם. כיום מנוהל בית ההשקעות על ידי שני מנכ"לים משותפים, גילעד אלטשולר ורן שחם.
שלום רב, לא זוכר אם אתם הייתם הראשונים אבל התחום "הירוק" תמיד מתקשר לי לאלטשולר שחם, מי שקנה את אלטשולר הקרן הירוקה מיום היוסדה נמצא היום בהפסדים, מה הצפיות שלכם לגבי העתיד בתחום? למה הוקמה קרן "האקסטרים"?? בתודה.

לגבי השאלה הכללית

שלום רב, לא זוכר אם אתם הייתם הראשונים אבל התחום "הירוק" תמיד מתקשר לי לאלטשולר שחם, מי שקנה את אלטשולר הקרן הירוקה מיום היוסדה נמצא היום בהפסדים, מה הצפיות שלכם לגבי העתיד בתחום? למה הוקמה קרן "האקסטרים"?? בתודה.
לגבי השאלה הכללית
על התחום הירוק, ניתנה תשובה כבר בשאלה אחרת. לגבי ה"אקסטרים", הרי שהיא הוקמה במטרה לאפשר השקעה בחברות קטנות הרבה יותר, כאלו שא תמיד התאימו בגלל גודלן לקרן הירוקה. לצערנו, עיתוי ההקמה של הקרן היה רע וחברות קטנות בתחום הירוק, כמו גם בתחומים רבים אחרים, מתקשות כיום לשרוד.

הראלRR

New member
השקעות ארוכות טווח

ביום חמישי אחה"צ נשמח לארח בפורום את קלמן שחם מבית ההשקעות אלטשולר שחם. הגולשים מוזמנים להעלות בשרשור זה את שאלותיהם אודות אפיקי ההשקעה השונים. קלמן שחם בעל ניסיון רב שנים בשוק ההון (משנת 1970) והבעלים של בית ההשקעות אלטשולר שחם ידבר על המשבר בשוק ההון, איך מתנהלים בשוק תנודתי, על השקעות לטווח ארוך וקצר, קופות גמל ועוד. בית ההשקעות אלטשולר שחם נמנה על בתי ההשקעות המובילים בשוק ההון הישראלי. בית ההשקעות מאגד קבוצת חברות אשר הראשונה בהן הוקמה בשנת 1990 על ידי גילעד אלטשולר וקלמן שחם. כיום מנוהל בית ההשקעות על ידי שני מנכ"לים משותפים, גילעד אלטשולר ורן שחם.
השקעות ארוכות טווח
אני מבינה כי בשוק בו האדמה רועדת וכלל לא ברור איך המשבר הזה יסתיים ומתי המסלול היחידי שאני צריך לבחור הוא השקעה לטווח ארוך. האם יש לך השגות בתחום?

תשובה להשקעות ארוכות טווח

השקעות ארוכות טווח
אני מבינה כי בשוק בו האדמה רועדת וכלל לא ברור איך המשבר הזה יסתיים ומתי המסלול היחידי שאני צריך לבחור הוא השקעה לטווח ארוך. האם יש לך השגות בתחום?
תשובה להשקעות ארוכות טווח
השקעות ארוכות טווח מתאימות בד"כ לאדם צעיר כאשר חלק ממשכורתו משרתת את החסכון, השקעות לטווח ארוך טומנות בחובן הזדמנויות השקעות רבות לטווח ארוך

bettibam

New member
פנסיה+השקעות

פנסיה+השקעות
קלמן שלום, מה דעתך על ההנחה הבאה; מניות לטווח ארוך זו ההשקעה הכי טובה לפנסיה עדיין נכונה?

לאורך שנים

פנסיה+השקעות
קלמן שלום, מה דעתך על ההנחה הבאה; מניות לטווח ארוך זו ההשקעה הכי טובה לפנסיה עדיין נכונה?
לאורך שנים
חיסכון בתיק מוטה מניות הוכיח את עצמו כבעל התשואה הגבוהה ביותר ביחס לאפיקים אחרים, גם היום , למרות המשבר, אנו מניחים שלאורך שנים תאוריה זו תוכיח את עצמה. יחד עם זאת, אנו סבורים שמסלול פנסיוני צריך להיות מותאם לגיל החוסך וככל שהוא מתקדם לגיל הפרישה, ההטיה צריכה להיות יותר לכיוון של אגרות חוב (יותר סולידי) ופחות חשיפה למניות, אלא אם כן הלקוח ביקש באופן מפורש לנהל את כספי החסכון שלו בתמהיל אחר.

חשבון נפש?

חשבון נפש?
מהו חשבון הנפש שלכם מהמשבר. איפה טעיתם? האם בכלל אתם חושבים שטעיתם? האם יש לך הירהורים על השיטה הקפיטלסטית?

meir112

New member
מתפרסם כי אתם מנהלים מו"מ למכור החברה

חשבון נפש?
מהו חשבון הנפש שלכם מהמשבר. איפה טעיתם? האם בכלל אתם חושבים שטעיתם? האם יש לך הירהורים על השיטה הקפיטלסטית?
אם כך מדוע שניתן לכם לנהל את כספי .אם תוך זמן קצר החברה תיבלע בגוף גדול יותר. החברה היא המוניטין שלכם מי יבטיח שלאחר מיזוג אתם מנהלים כספי הלקוחות שלכם ולא הולכים עם הכסף הביתה.

ראה תשובתי הקודמת לנושא

אם כך מדוע שניתן לכם לנהל את כספי .אם תוך זמן קצר החברה תיבלע בגוף גדול יותר. החברה היא המוניטין שלכם מי יבטיח שלאחר מיזוג אתם מנהלים כספי הלקוחות שלכם ולא הולכים עם הכסף הביתה.
ראה תשובתי הקודמת לנושא

תוספת לתשובה

ראה תשובתי הקודמת לנושא
תוספת לתשובה
בכל מקרה אין בידנו כספי לקוחות כל כספי הלקוחות נשארים בחשבונותיהם בבנק. בקופות הגמל הכסף נמצא בחשבונות בנק מפוקחים ומובטחים בקפידה. כך, שלא יכול להיות מצב שנלך עם כסף הביתה.

meir112

New member
התחמקת מתשובה

תוספת לתשובה
בכל מקרה אין בידנו כספי לקוחות כל כספי הלקוחות נשארים בחשבונותיהם בבנק. בקופות הגמל הכסף נמצא בחשבונות בנק מפוקחים ומובטחים בקפידה. כך, שלא יכול להיות מצב שנלך עם כסף הביתה.
התחמקת מתשובה
אין כוונתי שתיקחו את כספי המשקיעים בקרנות וקופות הגמל בחברתכם.אלא שתקחו כסף תמורת מכירת חברתכם מקונה הפוטנצילי ואילו הלקוחות יועברו למנהלים אחרים לאחר שהפקידו כספם אצלכם בעקבות המוניטין שצברתם. ברור שאתם מנסים לצאת מהעסק כי כפי שפורסם בימים אחרונים אמנם פוצץ מו"מ עם פריזמה אך לפני כן נוהל מו"מ עם מגדל שוקי הון ואתם עתידים לחזור למתווה זה.בכל מקרה הרי אתה מודה שרצונכם להיטמע בחברה גדולה יותר.הרי לקוחותכם רצו בוטיק ולא סופרמרקט

חשבון הנפש שלנו

חשבון נפש?
חשבון הנפש שלנו
בכך שלא הערכנו נכון את עוצמת המשבר המשפט הנדוש "מי שלא עושה לא טועה" תקף גם בשוק ההון הקפטילזם כמו הדמוקרטיה שתיהן שיטות רעות אך אין טובות מהן. אך אני אישית חושב כי "קפיטליזם חזירי" כפי שאנו רואים שהתפתח בחברות רבות אינו ראוי וצריך להילחם בו בכל השיטות האפשריות.

מה לדעתך יקרה לכל הטייקונים הגדולים?

לב לבייב, יצחק תשובה, אליעזר פישמן ונוחי דנקנר? מה יקרה לחברות הקטנות?מי הוא לדעתך הסקטור שהכי פחות נפגע מהמשבר?

סקטורים

לב לבייב, יצחק תשובה, אליעזר פישמן ונוחי דנקנר? מה יקרה לחברות הקטנות?מי הוא לדעתך הסקטור שהכי פחות נפגע מהמשבר?
סקטורים
החלק הראשון של השאלה אינו ברור. לגבי החברות הקטנות, ככל שהן נזילות יותר ואינן סובלות מבעיות אשראי או הון חוזר הרי שמצבן טוב יותר. העובדה שהן קטנות פחות רלוונטית, אם מצבן הפיננסי טוב הרי שהמשבר עשוי להיות הזדמנות עבורן להגדלת נתח השוק שלהן. לגבי סקטורים שנפגעים פחות מהמשבר: הסקטורים של הנדל"ן, הפיננסים והאחזקה כמובן נפגעים ויפגעו מהמשבר, אם כי מחירי מניותיהן במקרים רבים משקפים זאת היטב. סקטורים נוספים שיפגעו יהיו: רכב, תעופה וכל סוג של צריכה שאינה בסיסית. סקטור הטכנולוגיה יסבול מאוד מהאטת קצב הזמנות. תחושת העושר של כל בני החברה האזרחית העולמית של ימינו נפגעת והביקושים קטנים. ראה דיווחי פירמות כגון טויוטה (רכב), דל (מחשבים ושרתים) וכו'. חברות של רשתות שיווק וחברות פארמה צפויות ליציבות ואף צמיחה בהכנסותיהם.חברות אילו יכולות להנהיג עכשו התיעלות שתשפר את מרווחיהן עד לשורת הרווח הנקי ותזרים המזומנים השוטף. אלא שניתן לראות שמחירי ני"ע של חברות אילו (לדוגמא שופרסל,טבע) ירדו פחות מן המדדים הרלוונטיים (כלומר נוצר כאן "ביצוע יתר") ולפיכך יש לשקול זאת בעת קבלת ההחלטות. הסקטורים העשויים להרויח מהמשבר הן צריכה המבוססת על ביקוש קשיח יחסית כגון: מים, חשמל, מזון וטבק ועוד. סקטור שירוויח ולאו דווקא מן המשבר הוא חברות העוסקות בטיפול במים. אולי החוסר העתידי האקוטי ביותר שבפני האנושות.

tomi32

New member
שאלה למוסדי בקשר לפידיון אגחים קונצרנים

שאלה למוסדי בקשר לפידיון אגחים קונצרנים
בהנחה שחברות יציעו הסדרים שונים ומשונים שתכליתם להחזיר פחות כסף מההתחייבות שבאג"ח: האם המודעיים יאיימו עליהם בפירוק? האם יש לכם את האומץ לממש את האיום? האם משא ומתן מסוג זה נעשה תחת ההנחה שהמוסדי יכול לחסל את העסק, או שברור לכולם מראש שהעסק ימשיך לפעול והשאלה היחידה היא גובה ההנחה? השאלה כמובן לא מתייחסת דווקא לאלטשולר שחם, אלא לגופים המוסדיים כפי שאתה מכיר אותם שנים רבות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה