אירוח של אלטשולר-שחם בפורום

מצב
הנושא נעול.

dw2322

New member

ביום חמישי אחה"צ נשמח לארח בפורום את קלמן שחם מבית ההשקעות אלטשולר שחם. הגולשים מוזמנים להעלות בשרשור זה את שאלותיהם אודות אפיקי ההשקעה השונים. קלמן שחם בעל ניסיון רב שנים בשוק ההון (משנת 1970) והבעלים של בית ההשקעות אלטשולר שחם ידבר על המשבר בשוק ההון, איך מתנהלים בשוק תנודתי, על השקעות לטווח ארוך וקצר, קופות גמל ועוד. בית ההשקעות אלטשולר שחם נמנה על בתי ההשקעות המובילים בשוק ההון הישראלי. בית ההשקעות מאגד קבוצת חברות אשר הראשונה בהן הוקמה בשנת 1990 על ידי גילעד אלטשולר וקלמן שחם. כיום מנוהל בית ההשקעות על ידי שני מנכ"לים משותפים, גילעד אלטשולר ורן שחם.

dw2322

New member
יום חמישי ב 14:00

ביום חמישי אחה"צ נשמח לארח בפורום את קלמן שחם מבית ההשקעות אלטשולר שחם. הגולשים מוזמנים להעלות בשרשור זה את שאלותיהם אודות אפיקי ההשקעה השונים. קלמן שחם בעל ניסיון רב שנים בשוק ההון (משנת 1970) והבעלים של בית ההשקעות אלטשולר שחם ידבר על המשבר בשוק ההון, איך מתנהלים בשוק תנודתי, על השקעות לטווח ארוך וקצר, קופות גמל ועוד. בית ההשקעות אלטשולר שחם נמנה על בתי ההשקעות המובילים בשוק ההון הישראלי. בית ההשקעות מאגד קבוצת חברות אשר הראשונה בהן הוקמה בשנת 1990 על ידי גילעד אלטשולר וקלמן שחם. כיום מנוהל בית ההשקעות על ידי שני מנכ"לים משותפים, גילעד אלטשולר ורן שחם.

שאלה על השקעות ירוקות

שאלה על השקעות ירוקות
בזמנו אלטשולר הובילה את השוק בתחום והוא היה נראה מאוד אטרקטיבי וקוסם בשנה האחרונה הסקטור הוכיח כי הוא סוג של מקסם שווא. האם אתה עדיין מאמין בתחום?

לצערי כיום אפיקים רבים נראים כמקסם שווא

שאלה על השקעות ירוקות
בזמנו אלטשולר הובילה את השוק בתחום והוא היה נראה מאוד אטרקטיבי וקוסם בשנה האחרונה הסקטור הוכיח כי הוא סוג של מקסם שווא. האם אתה עדיין מאמין בתחום?
לצערי כיום אפיקים רבים נראים כמקסם שווא
, לאחר שנעבור את התקופה הקשה בה אנו מצויים, ההיגיון הבריא יחזור לתת את הטון בהשקעות. התחום הירוק הינו תחום המצוי במומנטום מצויין, מומנטום שנקטע בינתיים בעיקר בשוק ההון. אם עלייתו של אובמה לשלטון אנו מצפים להמשך התנופה של התחום ובהחלט מאמינים שהוא מעניין להשקעה. המגמה הירוקה הינה מגמה ארוכת טווח, המגמה לא תשתנה מפני שהיא הכרח המציאות. תתי התחומים והחברות הטובות יותר הן אלו שישרדו את התקופה הנוכחית ויהיו מענייניות ביותר להשקעה. לסיכום, להערכתנו הסקטור יחזור לרכז עניין, אם כי התמחור של המניות בתחום לא ישוב להיות אופטימי מידי כפי שהיה בתקופת השיא.

תודה על האירוח

תודה על האירוח
מהנסיון שלך בתחום- האם אתה צופה סיום למשבר הכלכלי, או שאנחנו הולכים לסבול ממנו עוד תקופה ארוכה?

לגבי המשבר

תודה על האירוח
מהנסיון שלך בתחום- האם אתה צופה סיום למשבר הכלכלי, או שאנחנו הולכים לסבול ממנו עוד תקופה ארוכה?
לגבי המשבר
הפעולות שננקטו על ידי הבנקים המרכזים בעולם יביאו לסיום המשבר בשווקים בתוך מספר חודשים הכלכלה הראלית לדעתי תתחיל להתאושש לקראת סוף 2009.

voguemaster

New member
הממ, ומה לגבי פעולות הממשל האמריקני ?

לגבי המשבר
הפעולות שננקטו על ידי הבנקים המרכזים בעולם יביאו לסיום המשבר בשווקים בתוך מספר חודשים הכלכלה הראלית לדעתי תתחיל להתאושש לקראת סוף 2009.
הממ, ומה לגבי פעולות הממשל האמריקני ?
הלאמת הגופים הפיננסיים, הדפסת הכסף המאסיבית ע"י הפדרזל ריזרב וכמובן הגירעון ההולך וגדל של ממשל ארה"ב ? (תוכנית הסיוע תעלה 700 מיליארד דולר כידוע). אותם גופים פיננסיים, מבטחות אג"ח וכד' שהולאמו הופכים עכשיו לגופים ממשלתיים וכידוע לכולם - גופים ממשלתיים נוטים להיות איטיים, לא יעילים ובזבזניים. הרבה הרבה יותר מחברות הנשלטות מאינטרס כלכלי טהור. איך זה מתיישב עם הפעולות שננקטו לדעתך ? מה בכלל יכול לפי דעתך להוציא את הכלכלה ממיתון עמוק ברחבי העולם ? לדעתי הסיכוי הולך ופוחת שהכלכלה תתאושש בסוף 2009 אבל זו רק דעתי.

היי,

היי,
רצתי לדעת האם ואיפה כדי להשקיע בתקופה שכזו?

השקעות בתקופה זו

היי,
רצתי לדעת האם ואיפה כדי להשקיע בתקופה שכזו?
השקעות בתקופה זו
לבעלי סבלנות ואפשרות של לקיחת סיכונים מחושבים אג"ח קונצרניים המדורגים בדירוג גבוה יעניקו תשואה נאה למשקיעים (גם בארץ וגם בעולם) רכישת מניות בהדרגה גם הם יהוו השקעה טובה לטווח ארוך אולי החשוב ביותר הוא גם להתייעץ עם יועץ השקעות ולבנות את מה שמתאים לך

babakama

New member
שאלה על תיק ההשקעות שלכם בדה מרקר

נראה כאילו התיק שלכם פחות טוב משמעותית מתיק היחוס המתבסס על תעודות סל מדדיות. אם כן מדוע צריך משקיע להעדיף ניהול אקטיבי ע"י קרן נאמנות לעומת ניהול פסיבי ע"י תעודות סל?

תיק ההשקעות המקומי פחות טוב ממדדי היחוס

נראה כאילו התיק שלכם פחות טוב משמעותית מתיק היחוס המתבסס על תעודות סל מדדיות. אם כן מדוע צריך משקיע להעדיף ניהול אקטיבי ע"י קרן נאמנות לעומת ניהול פסיבי ע"י תעודות סל?
ואילו תיק ההשקעות בחו"ל טוב יותר. נציין שבתיקים אלו אנו מוגבלים באחזקה של מספר מצומצם מאוד של ניירות וכן בעיתוי המותר לנו לשינויים. בפועל אנו מחזיקים בתיקים מספר גדול פי כמה של ניירות למען הפיזור וכן לא מוגבלים אחת לשבוע לביצוע פעולות ותגובה למצבי השוק המשתנים כה מהר בימינו. בנוסף, מדדי היחוס בארץ מושפעים בעיקר מ- 25 המניות הגדולות בת"א בעוד התיקים מורכבים מכלל המניות במידה והיו משווים את התיק גם למדדי היתר ות"א 75 התוצאה הייתה שונה לגמרי. בכל מקרה נמשיך לנסות לשפר את השיגנו ומקווים שנשיג תשואה עודפת על מדדי היחוס גם בארץ, בהמשך.

babakama

New member
תגובה לתשובה של קלמן שחם

ואילו תיק ההשקעות בחו"ל טוב יותר. נציין שבתיקים אלו אנו מוגבלים באחזקה של מספר מצומצם מאוד של ניירות וכן בעיתוי המותר לנו לשינויים. בפועל אנו מחזיקים בתיקים מספר גדול פי כמה של ניירות למען הפיזור וכן לא מוגבלים אחת לשבוע לביצוע פעולות ותגובה למצבי השוק המשתנים כה מהר בימינו. בנוסף, מדדי היחוס בארץ מושפעים בעיקר מ- 25 המניות הגדולות בת"א בעוד התיקים מורכבים מכלל המניות במידה והיו משווים את התיק גם למדדי היתר ות"א 75 התוצאה הייתה שונה לגמרי. בכל מקרה נמשיך לנסות לשפר את השיגנו ומקווים שנשיג תשואה עודפת על מדדי היחוס גם בארץ, בהמשך.
תגובה לתשובה של קלמן שחם
1. תיק ההשקעות המקומי הרבה פחות טוב, תיק החו"ל מאד דומה. בממוצע יש הפרש גדול לרעת אלטשולר לעומת תיק ייחוס פסיבי 2. אחזקה של יותר ניירות לא הייתה עוזרת כי המניות הקטנות היו פחות טובות. זה מוכח גם בחו"ל שם י שמדדים יותר רחבים 3. תיק הייחוס ידוע לכם והמשימה היא לנצח אותו ולא לנצח תיק תיאורטי. מנסיון שלי עם מנהלי תיקים וקרנות יכולת התגובה המהירה לא עוזרת, לפעמים היא אפילו מזיקה

איזה אג"ח ממשלתי היית מעדיף ואיזה אג"ח קונצרנ

בתקופה זו למי שיש כספים זמינים כהשקעה לשנה ואפילו שנתיים שלוש כהשקעה שמרנית בעיקרה עם מעט סיכון. הרבה תודה

אג"חים

בתקופה זו למי שיש כספים זמינים כהשקעה לשנה ואפילו שנתיים שלוש כהשקעה שמרנית בעיקרה עם מעט סיכון. הרבה תודה
אג"חים
באג"ח ממשלתי השחרים עם אחמ של 7 שנים ואג"חים צמודים עם אחמ של כ-10 שנים יניבו תשואה נאותה לשנתיים שלוש הקרובות

אסף 555

New member
../images/Emo68.gif שאלה שוביניסטית

שאלה שוביניסטית
אתה נמצא המון שנים בשוק הזה, מענין אותי לשמוע את דעתך בנושא קצת שונה. מדוע לדעתך רוב העוסקים בענף הזה הם גברים וכמעט שלא נתקלים בנשים? באלטשולר-שחם 90% מהצוות המקצועי זה גברים (אני לא מדבר על אדמיניסטרציה). גם בחדר המסחר שלכם יש רוב גברי מוחץ. אני לא בא בטענות, זה המצב ברוב המקומות וזה גם ההיצע הקיים, השאלה למה אתה חושב שהרבה פחות נשים מגיעות (או שורדות) למקצוע הזה מגברים, כשלדעתי לשני המינים יש בו סיכויי הצלחה שווים. מעבר לענין האינטלקטואלי בשאלה, אני כמובן מאוד מוטרד כי בתור טריידר אין לי עם מי להתחיל בעבודה, שלא לדבר שגם ציבור המתקשרים והסוחרים זה כמעט תמיד גברים.

almog tech

New member
התשובה של אלטשולר תעניין מאוד

שאלה שוביניסטית
אתה נמצא המון שנים בשוק הזה, מענין אותי לשמוע את דעתך בנושא קצת שונה. מדוע לדעתך רוב העוסקים בענף הזה הם גברים וכמעט שלא נתקלים בנשים? באלטשולר-שחם 90% מהצוות המקצועי זה גברים (אני לא מדבר על אדמיניסטרציה). גם בחדר המסחר שלכם יש רוב גברי מוחץ. אני לא בא בטענות, זה המצב ברוב המקומות וזה גם ההיצע הקיים, השאלה למה אתה חושב שהרבה פחות נשים מגיעות (או שורדות) למקצוע הזה מגברים, כשלדעתי לשני המינים יש בו סיכויי הצלחה שווים. מעבר לענין האינטלקטואלי בשאלה, אני כמובן מאוד מוטרד כי בתור טריידר אין לי עם מי להתחיל בעבודה, שלא לדבר שגם ציבור המתקשרים והסוחרים זה כמעט תמיד גברים.
התשובה של אלטשולר תעניין מאוד
אבל אני יכולה לתת לך את התשובה האקדמית לכך - גברים מרויחים יותר. גבר ואישה באותו התפקיד שנותנים את אותם השעות ויש להם אותן הסמכויות, הגבר ירויח יותר מהאישה [ואני לא אומרת שכך הדבר גם אצל אלטשולר, אלא שאם כן, לא מדובר במעשה יוצא דופן]. לא חסר בנות שמוכנות להקריב את הטיפול בילדים עבור קריירה ומדי פעם צץ לו גבר שמוכן להקריב את הקריירה עבור הילדים. אבל, השיקול הכלכלי הוא שמי שמרויח יותר במשפחה יצא לעבוד ומי שמרויח פחות יטפל בילדים - כיוון שהקרבת שעות עבודה אצל המפרנס העיקרי תעלה יותר מהקרבת שעות עבודה אצל ההורה שמרויח פחות. מי שבדרך כלל מרויח פחות מבני הזוג הוא האישה. מעסיקים גם מעדיפים לקחת פחות נשים לעבודות תובעניות כיוון שגבר [ברוך שלא עשה אותו אישה] לא יכול להיכנס להריון והיא כן - מה שאומר: חופשת לידה ולך תדע אם היא תחזור לעבודה אחרי 3 חודשים, שנה או אם בכלל. ולבינתיים המעסיק צריך לשלם לעובד זמני. ומה יקרה אם הילד יהיה חולה בגן. וחס וחלילה שהמעסיק יסדר פעוטון או צהרון במקום העבודה האבסורד הוא שגבר לא יכול לעשות יותר מדבר אחד במקביל. באופן אישי ומניסיון אני מעדיפה להעסיק יותר נשים, במיוחד כשמדובר באמהות או במבוגרות שעברו את ה-40-50, כיוון שיכולות הארגון שלהן גבוהות משל הגברים. הן יודעות שהן פה כדי לתקתק עבודה כי עד 4 הן צריכות לסיים כדי להוציא את הילד מהגן. הן יותר יעילות והלוז שלהם יותר מאורגן. הן מציבות לעצמן יעדים ומשיגות אותם - לעומת הגבר המצוי. ולא שאני פמיניסטית - אני ריאלית.

תשובה לשאלה השובינסטית

שאלה שוביניסטית
תשובה לשאלה השובינסטית
יכול להיות שנשים בוחרות לא לעסוק בכך מתוך חוכמה רבה וישנם מקומות אחרים בהם תוכל למצוא בחורות שיתאימו לך; עידן האינטרנט הוא עידן נפלא

קלמן נשמע בדיעאון תעסוקתי.. :)

תשובה לשאלה השובינסטית
יכול להיות שנשים בוחרות לא לעסוק בכך מתוך חוכמה רבה וישנם מקומות אחרים בהם תוכל למצוא בחורות שיתאימו לך; עידן האינטרנט הוא עידן נפלא
קלמן נשמע בדיעאון תעסוקתי.. :)

קופות גמל

קופות גמל
התקשורת עושה כל שביכולתה לבלבל ואני מניחה כי גם הגופים הפיננסים תורמים לא מעט לעניין. ובכן מה עושים עם קופות הגמל? האם לפדות אותם? האם רק אנשים שמצויים רגע לפני פרישה אמורים לפדות אותם? אם פודים את הקופה מה האלטרנטיבה? (מס של 20%? בנק עם רבית נמוכה? איבוד כל הזכויות)? ואם לא פודים, הרי קופות הגמל ספגו לא מעט בתקופה הקרובה? תודה

על קופות גמל

קופות גמל
התקשורת עושה כל שביכולתה לבלבל ואני מניחה כי גם הגופים הפיננסים תורמים לא מעט לעניין. ובכן מה עושים עם קופות הגמל? האם לפדות אותם? האם רק אנשים שמצויים רגע לפני פרישה אמורים לפדות אותם? אם פודים את הקופה מה האלטרנטיבה? (מס של 20%? בנק עם רבית נמוכה? איבוד כל הזכויות)? ואם לא פודים, הרי קופות הגמל ספגו לא מעט בתקופה הקרובה? תודה
על קופות גמל
הטוב ביותר לבדוק את הרכבה המדויק של קופת הגמל (סוף מעשה במחשבה תחילה) אם הקופה אינה מתאימה לגילך ולאופייך ניתן לעבור מקופה לקופה מבלי לאבד את הזכויות. בהצלחה

מצב
הנושא נעול.
למעלה