איפה כל אנשי המחקר ? איפה כל בעלי האינטרסים ?

מדור 26

New member
תודה, אבל לא ענית לשאלה שלי....

איזו "אג'נדה" שלילית מצאתה בפרסומים המדעיים ?

Wesen

New member
יש חוסר פרגון משווע בין אנשים

יש את המדע שתומך בהתפתחות ויש את המדע שתומך שכולם יהיו בינוניים ותקועים במקום.
מדענים רציניים כמו ניוטון איינשטיין ודרווין היו אנשי המדע שתומך בהתפתחות ויש מדענים שכל מטרתם בעולם זה שהעולם יהיה צר, לא יתפתח יגרום לאנשים להיות לחוצים ולהעריץ את הדוחק והעוצר.

מדור 26

New member
לגבי המדע התומך, הבנתי אותך, כי גם הצבעת על שמות מדענים,

אך לא הבנתי, איזה מדע תומך שכולם יהין "בינוניים ותקועים במקום" ושכל ממטרתם בעולם זה שהעולם יהיה צר, וכו' ...
ציינת שמות של מדענים שהם להשקפתך, חיוביים - התוכל להעלות שמות של מדענים שהם לדעתך שליליים, ומדוע ?

Wesen

New member
אלו תחומי המדע שאני לא אוהב

נאו-דרוויניזם,
גנטיקה ותורשה,
סוציולוגיה
מדעי המדינה.
תחומים מסוימים במתמטיקה(אל תקרא לזה מדע אם תרצה).
ארכיאולוגיה
כלכלה
אנתרופולוגיה.

יש כמובן עוד המון.
עכשיו אתה שואל אם לא להתעסק בתחומים האלה איך יחקרו את הנושאים בתחומים אלו:
א)עדיף שלא יעמיקו בזה
ב)צריך להסתמך על השכל הישר ועל ההיגיון ופחות להתאמץ.

BravoMan

Active member
אני באמת הייתי רוצה לקרוא:

למה אתה נגד ארכאולוגיה, ואלו תחומים במתמטיקה, ולמה אתה לא אוהב?

Wesen

New member
ארכיאולוגיה

בזבוז זמן כדי לקדם אג'נדות חברתיות סוציולוגיות, לקעקע דימוי שיכול להיות שגוי לגבי החברה של פעם ועוד יותר גרוע החברה של היום.
אני מאוד מעריך את השימוש במתמטיקה כדי לתאר את הכוחות הפועלים בטבע, פחות אוהב את השאר.

BravoMan

Active member
מה זה "השאר"?

איזה חלק במתמטיקה לדעתך אינשטיין לא היה צריך?

מדור 26

New member
אינני מבין את השלילה בנושאים אלה,

וכיצד הם לדעתך תומכים "שכולם יהיו בינוניים ותקועים במקום"... ומי הם אותם מדענים "שכל מטרתם בעולם זה שהעולם יהיה צר, לא יתפתח יגרום לאנשים להיות לחוצים ולהעריץ את הדוחק והעוצר."
כמובן, אינני אמור להכתיב לך את דעותיך, אבל אם אתה מביע אותן כאן, מותר לכל אחד לחלוק עליהן בגלל חוסר ההיגיון שלהן.

dude101

New member
המדע *עושה יד אחת* עם התקשורת?

אם יצא לך לדבר עם חוקרים (ובטח שיצא. אתה הרי מסיק מסקנות מחוויות אישיות, אז כמובן שדיברת עם חוקרים), אתה יודע שלהתלונן על איך התקשורת מעוותת תוצאות מחקרים הוא אחד התחביבים הכי נפוצים בקרב חוקרים.
ולא, אי אפשר "להסביר בפשטות הגדולה ביותר ממצאים מדעיים". אם היה אפשר להסביר בפשטות, לא היה צריך ללמוד 4 שנים רק כדי להפוך לחוקר (אני סופר 3 שנים תואר ראשון + שנה 1 של תואר שני עד שמתחילים לכתוב תזה).
&nbsp
עכשיו בוא נדבר ת'כלס. מחקרים מדעיים באמת יכולים, בתיאוריה, להתנהל מטעמים פוליטיים. אממה? פוליטיקאים לא צריכים "להזמין" מחקרים. הרבה יותר קל להתעלם ממחקרים מדעיים שלא מוצאים חן בעיניהם ולקפוץ למסקנות על סמך עדויות אנקדוטליות. בכל מקרה הציבור לא מבין במדע (ראה פסקא קודמת), והתקשורת אפילו לא טורחת לדווח על ממצאים מדעיים או מחקר מדעי באופן נכון (ראה פסקא ראשונה), אז אנשים יאמינו למה שהם רוצים.
ואתה, ששולל מחקרים מדעיים כי הם נראים לך לא הגיוניים או קשים להבנה, משחק בדיוק לידיים של הפוליטיקאים האלה.
דוגמא:
מדענים: "בשנים האחרונות אנו עדים לעליה בטמפרטורות הממוצעות, מזג אוויר קיצוני, הסטה של זרמים באוקיינוס ועוד שלל תופעות. אנו מאמינים שהתופעות הנ"ל מתרחשות כתוצאה ישירה של התערבות האדם"
תקשורת: "מדענים מזהירים מפני התחממות גלובלית"
פוליטיקאים שמתנגדים להכרה בשינויי אקלים כי רגולציה על פליטות יפגעו בחברות שתורמות להם: "אם כדור הארץ מתחמם, איך זה שבחורף שעבר הייתה סופת שלגים יוצאת דופן בעוצמתה?"
wesen: "נכון! בן דוד שלי גר בירושלים והוא שלח לי תמונות של הרכב שלו קבור בשלג! אין התחממות גלובלית, המדענים לא יודעים על מה הם מקשקשים!"
ובינתיים פקולטות שלמות למדעי כדור הארץ יושבות ודופקות את הראש בקיר.
&nbsp
מה שכן יחסית נפוץ הוא מצב בו *גוף עסקי* מממן מחקרים מוטים. אבל גם שם זה נעשה לא אחת ע"י מימון כמות גדולה של מחקרים ואז פרסום התוצאות שמתאימות, ולא ע"י הטיית המחקר עצמו. בגלל זה מאוד חשוב לדעת מי הגוף המממן. בגדול, אם מדובר בגוף מוכר ומחקר שעבר ביקורת עמיתים והתפרסם בכתב עת רציני, אין סיבה לחשוד שהייתה התערבות חיצונית במחקר.

tgranot

New member
תבצע את המחקרים שלך בעצמך.

אף אחד פה לא עובד בשבילך.

למעלה