אין כניסה לגברים

Help Me3

New member
אין כניסה לגברים

לאחרונה אני נתקלת בעסקים שממדרים גברים.
דוגמא:
מכון כושר לנשים בלבד
עיסוי - עסק שמציע טיפולי גוף לנשים בלבד.

מה החוק אומר בנושא זה? האם זה חוקי להגדיר עסק שמפלה גברים ?

תודה,
אישה שזה מענין אותה.

Help Me3

New member
טוב קראתי את החוק ולא מצאתי היכן היא מותרת

החוק אומר חד משמעי שאין להפלות על רקע של מין.
גם מתוך סעיף 3 ד' לא ניתן להבין כי הפליה כזאת מותרת .

Arana

Active member
מנהל
בסעיף 3 (ד)

(הדגשות שלי)

(ד) אין רואים הפליה לפי סעיף זה
(1) כאשר הדבר מתחייב מאופיו או ממהותו של המוצר, השירות הציבורי או המקום הציבורי;
(2) כאשר הדבר נעשה על ידי ארגון או מועדון, שאינו למטרת רווח, ונעשה לשם קידום צרכים מיוחדים של הקבוצה שאליה משתייכים החברים במועדון או בארגון, ובלבד שצרכים מיוחדים כאמור אינם נוגדים את מטרת החוק;
(3) בקיומן של מסגרות נפרדות לגברים או לנשים, כאשר אי הפרדה תמנע מחלק מן הציבור את הספקת המוצר או השירות הציבורי, את הכניסה למקום הציבורי, או את מתן השירות במקום הציבורי, ובלבד שההפרדה היא מוצדקת, בהתחשב, בין השאר, באופיו של המוצר, השירות הציבורי או המקום הציבורי, במידת החיוניות שלו, בקיומה של חלופה סבירה לו, ובצורכי הציבור העלול להיפגע מן ההפרדה.

Help Me3

New member
נכון, וסעיף זה אינו מתיר

פתיחת עסק לנשים בלבד כמו מכון כושר או עיסוי .

Arana

Active member
מנהל
הסעיף מתיר קיום "מסגרת נפרדת לגברים ולנשים"

ניתן לטעון כי אי קיום מכון כושר לנשים בלבד, תמנע מ"חלק מהציבור" (= נשים דתיות או נשים אחרות שלא מעוניינות להתעמל בחברת גברים שיסתכלו בהן) את השימוש באותו מכון כושר, וזאת בהתחשב באופי המקום (= מצריך חשיפת גוף ו/או לבישת בגדים צמודים ו/או ביצוע תנועות שייתכן שלא נעים לבצע מול גברים) וביתר הפרמטרים המנויים בסעיף - קיום של חלופה סבירה והתחשבות בציבור העלול להיפגע מההפרדה (האם יש באותו אזור מכון כושר שמאפשר כניסה לגברים, ואם לא - פתרון סביר הינו שעות נפרדות שיאפשרו שימוש במקום לגברים). רשת "סטודיו סי", למשל, מפרסמת עצמה כרשת "התעמלות נשית", ובכך גם מתאימה עצמה לסעיף של "אופיו או מהותו של המוצר" - התעמלות מותאמת לפיזיולוגיה של הגוף הנשי.

באותה מידה ניתן לטעון כי אי-הגבלה של מכוני עיסוי לשימוש נשים גם היא תמנע שימוש של אותו "חלק מהציבור" (אותו מגזר של נשים שתואר מעלה) בשירות, וניתן גם לטעון כי המוצר (העיסוי) מותאם לגוף האישה.

shlang

New member
לא יודע מה אומר החוק, גם לא מעניין אותי

יש לי עסק שבו אני עושה עיסויים לנשים בלבד ומה עוד שהגבלתי את גיל האשה (ולא לגברים)
גברים ,פשוט לא יקבלו אצלי עיסוי

אלו שתי הגבלות שנויות במחלוקת

גם מין וגם גיל. מעניין אותי לדעת אם אתה גם מגביל מטופלות לפי מוצא? או לאום?
נגיד שבחורה ערביה בת 30 מעוניינת לקבל אצלך עיסוי, האם תסרב?
ואם זו תהיה אישה עם תסמונת דאון או שסובלת מנכות אחרת? או אישה שמנה מאוד?
&nbsp
אני מבין שמדובר בטיפול שניתן במגע ואי אפשר לחייב אותך אישית לקיים מגע גופני עם אף אדם. מצד שני, העסק שלך מציע שירות לציבור.
מה ההבדל בין סירוב לטפל באישה מעל גיל מסויים לבין סירוב להעניק לה כל שירות אחר (לדוגמה מנויים בחדר כושר - רק לנשים ועד גיל X).

shlang

New member
יש היום מועדונים /בריכות שחיה / חדרי כושר

אשר בימים מסויימים עושים הפרדה בין גברים ונשים ולא רק, גם בתל אביב יש חוף ים ציבורי אשר מוגבל פעמיים בשבוע לכניסת נשים בלבד.
אני חושב שלי כעוסק בעיסוק המצריך מגע גופני, יש את הזכות להגביל את הטיפול לנשים בלבד (או לגברים בלבד) זאת זכותי ולא יכול להיות מצב שיהיה חוק שימנע ממני זאת.
אני יכול גם להגביל את הגילאים ואת מצב הבריאותי והנפשי של המטופלות
גילוי נאות - אני לא עוסק בעיסוי, אך יש לי חבר שכן והוא מגביל את סוג לקוחותיו (לא גברים, לא מבוגרות ולא חולות)

זה נשמע שחבר שלך לא בדיוק עוסק בעיסוי מקצועי

מי שמחפש לתת עיסוי רק לנשים צעירות ובריאות (האם זה אומר גם יפות?) זה מחשיד לכוונות אחרות.

ייתכן שזה לא בניגוד לחוק, אבל אם הייתי אישה שמחפשת עיסוי מקצועי, זה בטח לא מישהו שהייתי בוחר להגיע אליו.

shlang

New member
למרות זאת, לא תאמין איזה ביקוש יש

לעיסוי שהוא עושה, גם נשים נשואות מגיעות אליו, אני , כחבר טוב שלו, הוא לא מוכן לעשות עיסוי

אני בהחלט מאמין

אמרתי שמי שמעונינת בעיסוי מקצועי כנראה תעדיף לא להגיע אליו.

לא אמרתי שכל הנשים מחפשות עיסוי מקצועי. הרבה מאוד מחפשות משהו אחר...

למעלה