אין כמו טלקין!!! ושימותו כולם

אין כמו טלקין!!! ושימותו כולם

אני אהבתי את הספר אבל אני חייבת לציין שמה שעושה את הספר הזה יפה זה איך שהוא מתאר כל דבר ודבר, כמו השיאר של גלאדריאל וכל מני דברים אחרים. הספר הוא גדול ולצערי אין לי זמן לסיים את הספר השלישי של שר הטבעות כי איזה מוסד כלבתי מונע ממני (בית-ספר כאילו דההה, מאמינים שלחופש הגדול יש לי עבודות!?
) ההוביט הוא לא משעמם הוא ספר טוב רק שקשה להבין ממנו הרבה דברים כי אין לו אקספוזיציה מי יודע מה ולא מובהר מה הם אלפים. עדיין טולקין הוא סופר ענק ואני לא מאמינה שיש מקום לתת השוואה בינון לבין הארי פוטר כי קראתי את הספרים של הארי פוטר (את כולם)והארי בסופו של דבר ילד שאין לו אישיות ועושה את כל מה שמצפים ממנו, אכזבה. טולקין הוא המלך, כה אמרה ורדה (אני, אז תנחשו בעצמכם איזה ואלאר אני
 

Nifredil

New member
ברוכה הבאה ../images/Emo41.gif

א. אם לא גמרת לקרוא כדאי לך להיזהר מ-
ים ב. ואלאר זה ברבים, ואלא ביחיד. ג. איך אומרים ואלא בנקבה? ד. אם לא גמרת את שר"ה איך את יודעת אל וארדה אלנטרי? קראת קודם את הסיל´?
 

גאנדAלף

New member
גם הואליער יכולות להקרא בשם

"ואלא(ר)", אך הואלאר ה"זכרים" אינם יכולים להקרא בשם "ואליע(ר)". כדי למנוע קריאה שגוייה, התעתיק הלטיני הוא Valie/r (ההברה הראשונה מוטעמת).
 
וואלה לא ידעתי!

איזה כסילה אני!? אבל האמת לא שמעתי על זה אף פעם שנקבה מין הואלאר נקראת ואלייר. תודה
 

Erunaamo

New member
1. היא יכלה להבין מהפורומים שלנו.

2. היא יכלה לקרוא את הסיל´ קודם(כמו שאמרת). 3. היא יכלה להבין משרה"ט - יש שם מספיק איזכורים של וארדה, בייחוד בהימנון האלפים("או, אלברת, גילתוניאל!"). 4. זה יכול להיות צירוף מקרים מפחיד מאוד...(או כמו שגאנדאלף היה אומר: "כפי שאתם מכנים זאת בארץ-התיכונה, צירוף מקרים"...)
 

Nifredil

New member
אני קראתי את שר"ה לפני הסיל´

וחשבתי שאלברת זה שם של מלך (או משהו כזה) של בני לילית.
 

ארו

New member
גם אני !!../images/Emo48.gif

בזמנו הבנתי שאלברת הוא (היא) זכר.
 
טוב! טוב!

אני ככה קרובה לסיים את כל הספר של שר הטבעות... (אני לא מאמינה שאין לי זמן!) השאלה ששאלתי יש אליה תשובה בסוף של שר הטבעות ואני לא יודעתי, סליחה, סליחה. אני סיימתי את ההוביט ואת סיפורים שלא נשלמו ולצערי עדיין לא קראתי את הסילמריליון (זה לא אומר שאני לא יודעת עליו כלום) וכשכותבים מהר ואלא נוצר ואלאר כי האות רייש קרובה ל-א (אני מניחה שזה לא תירוץ) בכל מקרה תודה על האזהרה אני אנסה לא לשאול יותר מידי שאלות, לפני שאני יסיים את הכל. ממני, ורד!
 
למעלה