אין העורב משחיר אלא למען ילדיו

ידידיי הטובים

אני פשוט נדהם מהענותם של כולם ובעיקר מהידענות, ואני מה עשיתי בסך הכל, הבאתי דברים בשם כותבם, התחיל מפירוש הודפי, עבר לפירוש בנט ספרו, ואני שמח שאת עונה, ואם שכחתיך ( איתנסאק אלמות ) השאלה מופנת לכל החברים, זה עבר לפרשת השבוע של בן התרבות, ואני שאיני יודע איך דף גמרא נראה, הנ"ל שוחה בהם כבמים עמוקים עם ידיים קשורות, וכבר סיפרתי שהפחד שלי משחייה הוא כל כל גדול עד שבזמן מקלחת אני עוטה עלי גלגל הצלה, המשיך בואאן שכרגיל אין לה זמן רק מציצה בפורום שינואה הבלוהה, בקיצור תענוג לקרוא את אשר כתבתם, והרי כתבתי בהודעה הראשונה של נושא זה, שההפרייה ההדית תחכים את כולנו. ובעזרת בן תרבות למדנו הרבה על העורב השחור הזה, והוסיפה גם בנט ספרו משלה, דברים שמודה אני לא ידעתים. תודה לכם אני מיד ממשיך עם זה וגם נתייחס לכתוב במחקר זה. ערב נעים לכם וכל הכבוד. אלי פילו

דך מספר שלוש

שימו לב לדוגמא שמביאה הכותבת מי שיש לו קוצים בבוסתן אינו חש בדקירתם בעל הבוסתן אינו מתרגש מכמה קומים בגינתו

דףמספר ארבע מתוך המחקר

המאפיין הבולט כותב בן עמי בפתגם המרוקאי הוא השימוש בהומור וסטירה מה דעתכם

הודפי

New member
מה אגיד לך אלי פילו? CHAPEAU!!!

משהו, משהו... החלק השני והשלישי. פשוט מרתק! תן לי זמן לשנן שוב ושוב את הכתוב.

M הדרך

New member
לילו אין עלייך תודה רבה

עכשיו רק ראיתי , צטערת... מניחה שזה לא הכל..נשמח לקרוא את הכל.. שוב תודה

wan

New member
פילו מאלף

גם אני מצפה לקרוא עוד או הכל...אז אלתתקמצן.... כמו הספראוויאן.... אל תקפצו עלי ספראויאן...
אך המפגש הראשון שלי עם הספראויאן היה בטיול במרוקו.. ומה אגיד לכם...הם היו הכי הכי קמצנים ...עד כדי וויכוח על כמה לשלם על כוס תה מסכנה... ועצירת אוטובוס שלם כי סרבו לשלם..וכן הם היו ספראוויאן..וקמצנותם בלטה לעיני כל במשך כל הטיול. ..אז אני לא משליכה על כל בני העיר..רק מספרת על החוויתי של לפגוש בני עיר זו בפעם הראשונה בחיי...."תכלעו יכראוו למה יז'יהום ז'וע " סליחה על הגסות..
.אך כך אמא נוהגת לומר בפתגם שמרמז על קמצנותם של אנשים.חחחחח
טוב למען הצדק היו עוד כמה קמצנים שם מפאס...והכל אמיתי ולא בדיחה ...הספראוייאן והפאסייאן היו הכי הכי קמצנים..ווכחנים...ועוד כהנה וכהנה...מעשים לא נדיבים כלל... M הדרך את בוודאי לא היית רוצה כאלה בקבוצה שלך....
לא לכעוס זו היית התרשמות שלי..כי עד אז לא ידעתי על כל ההבדלים הללו..מסתבר שיש..כמו שיש הבדל בדיאלקט..בין עיר לעיר..

M הדרך

New member
בנימה אישית: סבתי מסאפי

סבתי, מצד האבא, הייתה אישה מדהימה,משכלה, שנים רבות הייתה רשמת בבית משפט, ואחר כך עברה להיות מנהלת חשבונות ראשית בחברת גאלרי לאפייט בקזבלנקה. לימים נישאה, קצת מבוגרת לאז..נו..למי היה זמן בכלל..לה היה חשוב ללמוד עוד שפות..הייתה אלופה.. בקיצור התחתנה עם סבי, שלימים היה הרב הראשי של העיר קריית גת, נולדו להם 9 ילדים .. סבתי הייתה אישה שלא רצתה להכיר במעמדה הבכיר "אשת רב.." אישה פשוטה. הבעייה שלה היתה הקמצנות שלה..מה זה קמצנות.. (היא לא הצטיינה בנקיון..העדיפה לקרוא ..עד היום אני זוכרת שהיא קראה את קתרינה הגדולה בצרפתית ותרגמה לי קטעים..)אחת הסצנות הזכורות לי באנו אליה לקריית גת, סבי היה בכולל, שאלה אם רוצים לאכול חרשוף וולקווארת ..על השולחן היו פרורי לחם, ושאר ירקות..היא עם חתיכת לחם ריכזה את כל שיירי המזון..והניחה לפנינו את הלחם שרק לפני רגע שימש מטלית מטבח.. אחחחח... מיותר לציין שאמא שלי ההיא מדאר אל ביידה "יצאה" עליה... אומרים שאנשי סיפרו ואנשי סאפי קמצנים..הם לא קמצנים הם חסכניים...

שרונהה

New member
איזה יופי של שירשור

כל הכבוד לך אלי על שאתה מבטיח ומקיים
אז קודם כל העליתי את השירשור לטאגליינס ותן קצת זמן לקרוא הכל

תודה לך שרונה....

אביא בהמשך את כל העבודה הכוללת יותר משלושים דפים ערב נעים אלי פילו

למעלה