אילן רוקח ממשיך בשלו.......

אילן רוקח ממשיך בשלו.......

לאחר שקיבלתי שוב מייל מהרוקח הידוע החלטתי לענות לו: אילן שלום אני מבקש להפסיק לשלוח אלי את דברי ההבל, אשר בחלקם גובלים באי אמירת אמת אני מצטער כי הסיינטולוגיה בלבלה את דעתך ולמרות ששנינו בוגרי אותה אוניברסיטה הרי שאני לא גאה בך כבוגר אוניברסיטה כה מכובדת האמירות שלך, לצערי משפיעות על ציבור של הורים וגורם להם נזק רב ! ברור י כי לא נגיע להסכמה - קשה מאוד לשכנע אנשים שהסיינטולוגיה היא אמונתם אז לפחות ממני תחסוך את הגיבוב הזה ולפחות תדייק בעובדות מדעיות - הצטברות בשומן לתקופה ארוכה למשך שנים ועוד ועוד אילן הלא יקר - אני מטפל ב- 10000 ילדים - כן כן - עשרת אלפי ילדים, אין להם תלות, אין להם התמכרות, יש לחלקם, כידוע לך כרוקח, תופעות לוואי עקב הטיפול התרופתי, תופעות שהן לאין ערוך קלות יותר מאשר העדר טיפול. התרופה מונעת סיבוכים פסיכאטרים בעתיד, מקטינה את הסיכון להתמכרות ועוד ועוד. אבל חבל להמשיך בכך כי זהו ויכוח עקר, פעם קראו לזה כמרי אינקויזיציה והיום זה פנאטים חדשים כגון הסיינטולוגיים - המשותף לכולם הוא הפחדה של אוכלוסיה של הורים וחבל מאוד לא בכבוד רב דר' עדי אדר מומחה לנוירולוגיה ילדים ונוער

b a r b a i m a

New member
ד"ר עדי אדר בוקר טוב

תודה בשמי ובשם עוד הורים שאני בטוחה שמסכימים לכל מילה ומילה שלך לילך.

תודה

וטוב שזה מגיע ממך, נוירולוג, כי תמיד קיים מלחמות מול הפסיכיאטריה, אילו סולומון סינטולוג שמרוויח יםה מתרופות שהוא רוקח ורק הוא יודע מה יש שם. לצערי מאמריו , הבלתי מדעיים, והבלתי מבוססים יוצרים לחץ בציבור ויש ציבור בצפון שנמנע מלתת טיפול בגלל תכתובות מסוג זה והשאלה מאיכן הוא משיג את הכתובות של מאובחנים חדשים ?? האם דרך בתי רשומות בתי המרחקת, בהיותו חבר באיגוד הרוקחים, או בדרך אחרת סתם חומר למחשבה תודה

גם תודה בשמנו -האמת שהוא ממש הפחיד את בעלי

והייתי צריכה להפנות אותו ולהסביר לו כמה הוא טועה בכדי להמשיך את הטיפול בילדון שלנו .

בתור אחת שהתנסתה וזו ממש לא פרסומת !!

שלום רב לכם, אני אמא לשני ילדים שמאובחנים כילדים עם קשיי קשב וריכוז. התחלנו כמו כולם עם תרופות - ריטלין במינונים שונים. לאחר תקופה בה היינו צריכים להעלות את המינון בצורה דרסטית החלטנו שננסה דרכים אחרות. מצאנו את המרכז של רון הבארד שמלמד את טכנולוגית הלמידה. הגענו מאוד מהוססים בדיוק מאותם חששות שיש לכל ההורים פה - רצון לתת לילד שלהם את הטוב ביותר. רצון לא לפגוע בו בשום צורה ובשום אופן והחשש האם זה בכלל יצליח וייתן פירות. החלטנו לנסות - מקסימום נפסיק. הגענו ונשארנו - המצב השתפר מאוד יפה. הילדים בלי תרופות - אחרי שלמדו את השיטה - וגם אנחנו - לקחנו את הדברים המתאימים לנו - ויש הרבה כאלו - תאמינו לי ובנוסף -ברגע שאנחנו ההורים השתננו - כך גם הילדים השתנו. המצב בבית השתפר מאוד. רמת שיתוף הפעולה בבית וגם בבית הספר השתפר. רמת הלחץ היום יומי השתפרה. אני לא רוצה להגיד שהכל על מי מנוחות - כי אז זה יהיה שקר - אבל תראו לי משפחה אחת שבה הכל בסידר כל הזמן. אוכל רק להגיד שגם הסובבים אותנו רואים את השינוי והשיפור. אני לא מנסה להגיד לכם- לכו - לא תפסידו - אין מה לפחד ודברים מהסוג הזה. ממש לא ! כל מה שאני רוצה להגיד זה שכל אחד יעשה את ההחלטה שלו בשביל ילדיו - יחליט מה שמתאים לו ולמשפחתו. רק מבקשת מכם - לא לפסול משהו שלא ניסיתם - רק בגלל שמועות !. אני לא אומרת שבעתיד אם יהיה צורך לא אחשוב על תרופות קונבנציונאליות - כרגע - המצב הוא כזה שאנחנו בלי תרופות ומסתדרים עם זה ממש טוב. הבעיות של הילדים שלי לא קלות בכלל - אם ככה חשבתם. אני לא מנסה להיות לצד כזה או אחר - רק להראות לכם שמה שאתם מפחדים ממנו - לא מפחיד כל כך. תודה שקראתם.

ronenscha

New member
הורים

אין ספק שמצבם של ההורים משפיע גם על ילדיהם, במיוחד עם הם בעלי הק"ר.

spidergirl

New member
הלכת למרכז רשמי של הסיינטולוגיה

ונרשמת במיוחד לתפוז כדי לספר לנו על כך אבל את לא סיינטולוגית בכלל

מה פירוש 'לכו ותנסו. מה תפסידו?'

יש לכ מושג מה יקרה לי אם אני אנסה כל טיפול שאיזה מישהו מציע לי וטוען שאין מה להפסיד? הרי מוצאים לי אלפי טיפולים. אין לי זמן ואין לי כסף לנסות אפילו אחוז אחד מהטיפולים האלה. אני, כצרכן בריאות, חייב לנסות רק מה שמאוד נראה לי שיכול לעזור. אני חייב לברר פרטים ופירטי פרטים אך ורק לגבי מה שמאוד קוסם לי מלחתחילה. אם אנסה מכל הבא ליד אכשל כישלון חרוץ. לפי שטיתך, אדם צריך להתחתן עם כל מי שלא עושה רושם רע במיוחד למשך תקופת ניסיון הוגנת. ככה, להתחתן עם כל מי שבא ליד. מה יש להפסיד? נכון שרעיון החתונה עם כל דיכפין הוא רעיון אווילי? כך גם הרעיון לנסות כל טיפול.

דנה 911

New member
אני ממש שמחה שהנושא עלה

אני רוצה לשתף אתכם ב"חוויותי" בזמן האחרון עם הסיינטולוגים. לפני מספר חודשים, לאחר שכתבתי כאן בפורום שאלה הופצצתי במסרים אישיים מסיינטולוגים שבדרכם המתוחכמת לא טרחו להזדהות ככאלה אלא רק שאלו שאלות תמימות והפנו לאילן סלומון ולאתרים שלהם. באותו הזמן התחלתי לקבל גם למייל האישי שלי מכתבים מאותו סלומון. אמנם הם הפסיקו כשדרשתי זאת אך מידי פעם "מתפלק" להם והם שולחים "דרישת שלום". גם משולחי המסרים בקשתי שלא יטרידו אותי בתעמולה סיינטולוגית ובתמורה חטפתי מבול של עלבונות על כישורי ההורות שלי ואיומים על מה צפוי לילדי האומללים שאמם הרשעית מסממת אותם.... החלטתי לעשות מעשה, אמרתי - אם הם נכנסים לפורום שלנו למה שלא נכנס לשלהם? וכך במשך מספר שבועות ניהלתי שרשורי ויכוח (עקרים כמובן) בהם הטיחו בי תעמולה סיינטולוגית המבוססת על שקרים וקשקושים. בכל פעם בקשתי לדעת מה המקור המדעי ל"עובדות" על רטלין (ואני ביולוגית במקצועי ויודעת להבדיל בין מאמר פובליציסטי של רוקח מכת לבין מאמר מדעי שמפורסם בספרות המדעית המקובלת) ושוב ושוב כמו מנטרה של שטופי מוח הם חזרו על הססמאות הנבובות שלהם. יש לציין שהקפדתי מאוד על לשוני ועל כללי הכתיבה והנימוס כי לא רציתי לתת להם סיבה לחסום אותי. לעומתי, הם לא חסכו ממני את נחת לשונם, העליבו איימו הפחידו והשיא היה שלאחר הטבח באוניברסיטת ורג'יניה הם הודיעו לי בשמחה כי גם ילדי הנוטלים רטלין יהפכו בעתיד לרוצחים המוניים כמו אותו סטודנט ו"שלא תגידי שלא הוזהרת..." . צודקים מי שיגידו שסתם בזבזתי את זמני, כנראה שזה נכון. אבל הרגשתי שאני חייבת פעם אחת להתעמת אם כוחות הרשע האלה שבגלל התעמולה השקרית שלהם אני שומעת הערות מכוערות מהורים ופרצופים בבתי מרקחת. כמובן שבסוף, כשלא נותרו להם מילים הם פשוט חסמו אותי. סתם בזבוז. הם אנשים שטופי מוח. ולגבי אילן סולומון, שמעתי שהוא התראיין לאחרונה לרדיו (106 fm) וקשקש באריכות על הנזקים של הרטלין, שצריך כל הזמן להגביר מינונים כי "מתרגלים", וכמובן גם שיש הצטברות ברקמות השומן ושילדים שמקבלים רטלין הופכים פסיכוטיים לאחר שההשפעה היומית עוברת. מה שמעניין אותי הוא כיצד איגוד הרוקחים מאפשר לאדם המציג עצמו כאיש רפואה לפזר אינפורמציה שיקרית שאינה מגובה על ידי מחקרים ומאמרים. איך אף אחד לא עושה כלום? האם אנו, ציבור הורי ילדים עם הפרעות קשב ומבוגרים הנוטלים רטלין הפקר?

zivadina

New member
מכתב לפניות הציבור במשרד הבריאות

לפניות הציבור שלום רב. שמי זיוה דינה, ואני מייצגת אלפי הורים של ילדים עם הפרעות קשב ADHD המטופלים בריטלין ואשר גולשים בפורום "הפרעות קשב ADHD" בתפוז. מזה כ-5 שנים אנו סובלים מתעמולתו של הרוקח אילן סלומון נגד התרופה ריטלין אשר אנו נותנים לילדינו. אילן סלומון מצטט מן הספר של הכת הסיינטולוגית אשר מתנגדת לתרופות פסיכיאטריות וחותם על מכתבו כאילו זהו מכתב מקורי שלו כרוקח מוסמך. לצערנו, תעמולתו השיקרית גורמת להורים מפוחדים להפסיק את הטיפול התרופתי המוצלח בריטלין של ילדיהם בגלל פחדים חסרי ביסוס מדעי. בתחתית מכתבי מובא מכתבו של אילן סלומון כמו כן, מצורף קישור למכתבה של ביולוגית מקצועית אשר ניסתה להתעמת באופן ענייני עם טענות אנשי הכת הסיינטולוגית נגד ריטלין: אני מבקשת מכם לשלול את רשיונו של הרוקח אילן סלומון ולפרסם את השלילה בציבור, על מנת לחסום את דרכה של הכת הסיינטולוגית אשר פועלת במסווים שונים ומתערבת בגישות פסיכולוגיות ותרופתיות ללא שום בסיס מדעי. אחד משמות הכיסוי של כת זו הוא "עמותת מגן לזכויות אנוש". אנשי פניות הציבור במשרד הבריאות, אנא אל תתנו יד לקשר השתיקה המסייע לכת הסיינטולוגית להפיץ בציבור שקרים במסווה של מידע רפואי מוסמך. בברכה, זיוה דינה והורים רבים לילדים עם הפרעות קשב הנוטלים ריטלין כיצד לטפל בבעיות קשב ללא ריטלין שמי אילן סלומון, אני רוקח במקצועי, בוגר האוניברסיטה העברית. לשמחתי הרבה רכשתי גם הכשרה יסודית בתחומים של למידה והוראה בארה"ב. בשנים האחרונות הצלחתי לעזור למאות הורים לעזור לילדיהם עם בעיות של למידה והתנהגות בבית הספר, ולהימנע משימוש מזיק בריטלין ובסמים פסיכיאטריים אחרים. החומר מוצג באופן פשוט כדי שיהיה מובן. המאמר מתרכז בנושאי קשב וריכוז אצל ילדים בבית הספר, אולם הכלים המוצגים בסופו טובים גם למבוגרים, וגם לקשיים בהתארגנות. באפשרותי להמליץ על מורים ומטפלים ברחבי הארץ אשר מיישמים את הכלים המוצגים בסוף המאמר! לבעיות קשב אין גורם גופני מבוסס האבחנה של 'הפרעת קשב' לא נעשית על סמך בדיקה גופנית כלשהי, אלא על סמך התנהגות בלבד ועל סמך דיווחי הסובבים. כיון שניתן ללמד ולאמן ילד ללמוד טוב יותר ולהתנהג טוב יותר, גם אם זה דורש עזרה אישית רבה לעיתים, זוהי הטעייה ושקר להגדיר את זה כמום או כהפרעה פסיכיאטרית לכל החיים. גם מי שצריך 40 שיעורים כדי לעבור מבחן נהיגה איננו מוגדר כבעל הפרעה. צריך פשוט להשקיע בו יותר מאשר באחרים. פירסומים שונים, שמומנו על ידי חברות תרופות, ניסו להראות קשר בין גנים מסויימים לבין 'הפרעת קשב'. קל מאד לעשות את זה. בוחרים קבוצת אנשים, ומחפשים גנים מסויימים שמופיעים אצלם יותר מאשר אצל קבוצה אחרת. ברור שבכל קבוצת אנשים שתיבחר ניתן למצוא גנים מסויימים שיופיעו יותר מאשר אצל קבוצה מקרית אחרת, שהרי יש מיליוני גנים. זהו ממצא סטטיסטי בלבד, שיכול לכל היותר לתת כותרת בעיתון מדעי שניתן יהיה לצטט אותה כדי לקדם את הרעיון שיש בסיס גופני לבעיות קשב, רעיון שיכול להכניס כסף רב לחברות התרופות גם צילומי מוח, שמתיימרים להשוות בין גודל של חלקים שונים במוח, או זרימת הדם בהם בין אנשים שונים, אינם כלי מדעי קביל כדי לשמש הוכחה, היות שגם כאן ניתן תמיד למצוא יוצאים מן הכלל שאין להסיק מהם לגבי הילד שלך. (ראו גם בסרטון הקצר: 'מומחים מודים כי לא ניתן להגדיר הפרעת קשב ' בקישור: http://www.cchr.org.il/video/v1_4.htm) מדוע הריטלין מזיק? ריטלין מוגדר בחוק כסם מסוכן עם הגבלות על החזקה ומכירה שלו. הריטלין, שהוא חומר שומני, מצטבר ברקמות השומן ובמוח למשך שנים, ורק חלקו יוצא מן הגוף. הוא עלול לגרום לתלות(כפי שרשום גם בעלון התרופה). אפשר לראות זאת כאשר הילד מבקש שיגדילו לו את המינון, או שהוא לא רוצה שיפסיקו לו את הכדור. ריטלין הוא סם מרץ סמי מרץ שימשו טייסי קרב במלחמות העולם במשימות הפצצה ממושכות ללא אוכל וללא שינה כמעט. כאשר נותנים סם כזה לילדים שגופם קטן, נוצר בדם ריכוז גבוה מאד שלו, שגורם דווקא לריסון של הילד. ילד מרוסן כזה יכול להיראות עצוב וחסר חיים. כאשר הריכוז בדם יורד בהדרגה, הריטלין מתחיל פתאום להמריץ את הילד . זה עלול לגרום לו להתנהגות פסיכוטית לא נשלטת, לעיתים עד כדי כעסים, אלימות, דיבור ללא הפסקה, חוסר יכולת לשלוט בעצמו וכו'. (כפי שרשום גם בעלון התרופה). ריטלין בשיחרור ממושך, כגון 'קונצרטה', יוצר כדי שהריכוז בדם יהיה גבוה במשך שעות רבות, וכך הילד יישאר מרוסן רוב שעות היום ולא יומרץ, כי הריכוז בדם יישאר גבוה. כמובן שאז כמות הסם שהוא מקבל גדולה יותר, ולכן הסיכונים גדולים יותר. במקרה כזה הוא מתחיל להיות מומרץ רק בלילה, כי רק אז הריכוז בדם יורד, ואז איכות השינה שלו נפגמת מאד. כאשר מפסיקים לתת ריטלין, אפילו ליום אחד, הסם יוצא מרקמות השומן אל הדם, ועלול לגרום להמרצה משמעותית של הילד. משום כך מורים רבים מזהים מיד כאשר הילד 'שכח' לקחת ריטלין. הוא פשוט הופך לבלתי נשלט. ההורים נבהלים מהשינוי וכך הם משתכנעים שהילד באמת לקוי. הסיבה שהריטלין מצוי בכספת היא בגלל שיש לו פוטנציאל גבוה של שימוש לרעה. ועלול לשמש נרקומנים כתחליף לסם שהם צורכים. הריטלין היום הוא סם הסנפה נפוץ במועדונים. לאחרונה נוספה אזהרה חדשה לעלון הריטלין שמדברת על מקרי מוות שדווחו במקרים שבהם היה מום לא ידוע בשריר הלב. לנזקים נוספים של ריטלין: www.cchr.org.il קשיים בקשב ובריכוז מופיעים אצל כל אדם בשעת למידה! קשיי למידה והתנהגות בכיתה הם הגורם הראשון שמוביל ילדים כה רבים ליטול סמים כדוגמת הריטלין. *הערה: המכתב קוצר כאן כדי להתאים לפורמט של הודעה בפורום.

מצויין. כל מילה בול במקום, רק צריך לציין

שמנקודה מסויימת את מצטטת את מכתבו של ''הרוקח''.

אני כבוגרת ADHD שלחלוטין לא נגד הריטלין

ולרוב מאוד בעדו!!! טוענת שלדעתי רצוי לנסות טיפול אלטרנטיבי ולנסות לפני הכימיכלים (ולא רק כשמדובר בריטלין אלא גם בכל תרופה אחת,אני נגד כאבי גרון מעדיפה לגרגר מי מלח לפני הסטרפסילס/פרוגרון ודומיהם) אבל אני מתנגדת לגישה של אילן סולומון הזה רק בגלל שהוא שולל לחלוטין את הריטלין

דנה 911

New member
אני מסכימה, ולדעתי הרוב עשו נסיון

ברמה זו או אחרת עם טיפולים אלטרנטיביים לפני הרטלין. בנוסף אני מכירה גם הורים שמתגברים את הטיפול ברטלין בטיפולי עזר אלטרנטיביים, החל מתוספי תזונה ועד אלבויים ואחרים.

zivadina

New member
כמה עולה לחסל ADHD בשיטה סיינטולוגית?

כמה פגישות? מה מחיר פגישה? אילו סוגי טיפולים? מה קורה למי שרוצה להפסיק את שיתוף הפעולה עם הסיינטולוגים? תודה מראש על תשובותייך מהצד השני.

תשובות ותגובות

שלום רב, ברצוני להעיר מס' דברים - ראשית - כמו בכל שיטה באשר היא וכל טיפול באשר הוא - תמיד יהיו אנשים שיגידו דברים חיובים ושלילים גם לכאן וגם לשם. שנית - אני לא סינטולוגית - ממש לא - כל מה שעשינו - אני בעלי וילדי - זה ללמוד שיטה מסוימת שעוזרת. אני לא חושבת שהשיטה של הסינטולוגים היא השיטה הכי טובה ונכונה שיש בעיר - אבל זו בהחלט שיטה שעובדת. מבחינתי שיטה זו היא בדיוק כמו ללכת לשיטת הקינסולוגיה - אלבאום או כל שיטה אחרת. נכון הדבר הוא שמי שמאמין ברפואה הקונבנציונאלית - יגיד שאין כמו ריטלין ושאר התרופות הדומות לו - ואולי זה אכן כך - אך מצד שני - האם לא עדיף ללכת על שיטה שיכולה לעזור גם היא רק שזו שיטה שצריך להשקיע בה עבודה ובנוסף היא שיטה בלי כדורים כי עם כל הכבוד לכדורים (וכפי שכבר סיפרתי - גם אנחנו היינו שם - והשתמשנו בכדורים) האם לא עדיף בלי כדורים ?!?! זה שאני לומדת את השיטה - זה לא הופך אותי לסינטולוגית ! זה נותן לי כלים נוספים להתמודד עם אותם מצבים בדיוק שגם אתם ההורים והילדים שלכם מתמודדים איתם ביום יום - רק שאני כיום מסוגלת להסתדר במצבים שפעם לא היו לי קלים כלל וכלל. וכיום בזכות אותה שיטה - אני מצליחה להתמודד בצורה קלה יותר. שאלת אותי - כמה עולה ל"חסל" את הADHD - ובכן - לא "מחסלים" של התופעה בשיטה הסינטולוגית - פשוט לומדים להתנהל בצורה טובה ופשוטה - לומדים לעמוד מול דברים בצורה קלה יותר - והרעיון הוא שאיך שאנחנו ההורים נתנהג ונגיב - ככה תהיה התגובה מהצד השני (אני לא למדתי איך נוצר היקום - לא למדתי דברים שבאויר - השיטה היא פשוט התנסות במגוון מצבים של יום יום - התנסות של כל הורה באשר הוא). כיום אחרי שלמדתי את השיטה - אני יכולה להגיד בפה מלא ובלב שלם שהפחד שיש לאנשים מהסינטולוגים - הוא ממש לא נכון ולא מציאותי -נכון שלפני מס' עשורים היו מס' מקרים של אנשים שהשתנו לרעה בעקבות פגישה עם הסינטולוגים - אבל כפי שאמרתי בהתחלת דבריי - כמו בכל שיטה תמיד יש לכאן ולשם. ורק בגלל הגישה הזו - התחילו לפחד מהסינטולוגים - אבל יש כל כך הרבה דברים טובים ונכונים בשיטה שפשוט חבל שזה מה שקרה . הטיפול הוא אינדבידואלי - שהולך בקצב של הילד - הוא מכתיב את קצב ההתקדמות. מלמדים את הילד וההורים שלו - איך להתמודד עם מצבים שונים בחיי היום יום - הן בלימודים - הן חברתית. נכון שהטיפול לא זול (בערך שיעור פרטי אצל מורה יקרן) אבל זו שיטה שעובדת לאורך זמן. אני אסיים ואומר שאני לא מחייבת אף אחד לנסות את השיטה - רק תהיו פתוחי עינים ולב - לעוד שיטה שעובדת. עובדת בהחלט. אף אחד לא מכריח אותך להיות קשורה אל הסינטולוגים - אנחנו לא מדינת משטרה וכך גם הם לא !. מקווה שעניתי על שאלותיך ובמידה ולא - אני עדיין כאן. שיהיה לך יום נהדר ונפלא ביי

דנה 911

New member
אוי, התמימות....

שלום לך. בפורום הזה מעולם לא נטען שהשיטה היחידה לטיפול בהפרעות קשב הוא רטלין.גם זה שקר שסיינטולוגים אוהבים לפזר. אני אישית מצאתי כאן מידע והמלצות על טיפולים אלטרנטיביים מסוגים שונים. אני בהחלט מסכימה איתך ששינוי בדרך ההתנהלות של הבית כולו עשויה לעזור במקרים מסויימים, או לפחות לשפר. בדיוק כמו שגם אצלנו, כאשר התבטאות הפרעת הקשב היתה עדיין ב"הילוך נמוך", הצלחנו לסייע לילדנו עם טיפולים סביבתיים אלטרנטיביים. אבל לא כל אחד יכול. לעיתים התבטאותה של הפרעת הקשב גורמת סבל ועוגמת נפש לכל הסביבה ובראש ובראשונה לילד עצמו. ואז, יש להעזר בטיפול תרופתי. אבל, וזה העיקר - הסיינטולוגיה שוללת את עצם קיומה של הפרעת קשב. לטענתם הילדים בסך הכל "שובבים" / "יושבים במקום לא טוב בכיתה" / "סובלים מבעית ראיה או שמיעה". ברגע ששוללים את עצם קיום ההפרעה אז הפער הוא גדול. והרבה יותר חמור מכך, הסיינטולוגיה בסיועו של סולומון מפיצים מידע שאינו מדעי ואינו מוכח. תחת מטריית ה"פסאודו איש רפואה" של סולומון הם מנסים לתת לדברי השקר האלה נופך אמין. וכאן זה כבר מסוכן!

למעלה