אילו רק שמעו בקולו של אחמד טיבי ...

katomish

New member
השורה התחתונה, ומצידי תמשיך להתפתל כמה שאתה רוצה

התיעוב לנתניהו גרם לך לפלוט משפט שנוגד את האג'נדה שהצגת לאורך שנים
תתייחס לזה כנקודה למחשבה על חשיבה אוטומטית, ומוסכמות מחנאיות.
&nbsp
המגזרים הערבים והחרדים לא מקופחים, להפך, הם מקבלים את הסיוע הכי גדול ואת הוויתורים הכי גדולים בתשלומי מדינה כאלה ואחרים - אבל זה פלסטר זה לא אנטיביוטיקה, יוצר תלות ובסופו של דבר גורם יותר נזק מתועלת.
האנטיביוטיקה היא הפעולות שהממשלות האחרונות מבצעות למען ההשתלבות הנחוצה בחברה, וזה נעשה לאורך שנים, תקנים למוסדות חינוך גבוה אפליה מתקנת, קורסים יעודיים בתוך המגזרים לימוד עברית ולימודי ליב"ה.
ברגע שהצעדים מתפרשים כהתקפה, כל מגזר יביע אנטגוניזם, לכן הצעדים צריכים להיות מתונים ופרוסים על תקופות זמן
&nbsp
לא הכל רע, לא הכל טוב, אם נצא לרגע מהמחנאות הפוליטית התוקפת על אוטומט ונתרכז בפתרונות מעשיים, תאמין לי שיהיה יותר טוב. לאט לאט אבל בטוח.

maria411

New member
להתפתל
?..מי שמתפתל זה אתה בנסיון ליחס לי דברים של אמרתי

יום טוב לך..

katomish

New member
בדיוק על זה אני מדבר - תהליך איטי ומתון שנמשך לאורך שנים

אחרת הצד השני מפתח אנטגוניזם

maria411

New member
סליחה ... איפה הזכרתי תהליך איטי, ומתון ?

אני דברתי על זיגזג של נתניהו ,זיגזג אינו תהליך איטי ומתון שנמשך לאורך שנים ובטח שתהליך כזה לא יכול לשנות דפוסי חיים פרזיטיים ..באשר לטענה שלך שהצד השני פיתח אנטיגוניזם הרי סקרים לגבי אחוזי ההשתתפות של החרדים בשוק העבודה דווקא מראים שהם כן הפנימו את הצורך לעבוד יחד עם הקיצוץ האכזרי בקיצבאות ובתקציבים שלהם .

katomish

New member
לפעמים אני מרגיש שאני משחק סטנגה עם עצמי

התהליך האיטי והמתון שתיארתי בפוסט האחרון כפרפרזה על תהליך חברתי הוא ההידברות בינינו, וההקבלה היא שברגע שנאמר דבר שצד אחד מחשיב אותו כקיצוני, הוא מגיב מיד באנטגוניזם.
אני לא יודע לגבי שוק העבודה, אני יודע מנתוני גיוס שפורסמו באתר הארץ, שכפועל יוצא לגזירות הגיוס של לפיד חלה ירידה בכמות המתגייסים והמתנדבים לשירות לאומי
עליה באחוז הגברים העובדים במגזר החרדי קיימת לאורך שנים, שהגיעה ב 2013 לפני לפיד ל 56% גברים עובדים מתוך המגזר, מה שפעם עמד על 30%
אין לי זמן כרגע לחפש אם גזרות לפיד הרימו עוד את אחוזי התעסוקה, מה שאני כן יודע שזה השפיע ישירות על דו"ח העוני.
העוני עלה בתלילות במגזר החרדי, מה שהביא לדו"ח ביטוח לאומי בקיץ שהכריז שיש בארץ יותר ילדים עניים מאשר במקסיקו.

maria411

New member
אכן זה מה שאתה עושה...

אני מדבר על זיגוז בקיצבאות ,ואתה מדבר על ירידה בגיוס של כמה עשרות מתוך כ-2.000 בסה"כ ספק חרדים לנצח יהודה .
אני מדבר על מדיניות הזיגזוג של נתניהו הנעשית מתוך אינטרסים פוליטיים צרים ואתה מכניס למשוואה את התנהלותו של לפיד...
העלייה הגדולה והמשמעותית בהשתתפות החרדים בשוק העבודה הייתה לאחר שנתניהו כשר אוצר קיצץ את הקיצבאות ואת התמיכה במערכת הממסדית החרדית. ואכן החרדים ראו כי טוב לעבוד וכי ניתן גם לשפר את רמת החיים במקצת מבלי שזה יפריע לאורח החיים הדתי שלהם ..ולאור זאת ניתן לראות עלייה מסויימת בהשתתפות הייחסית של החרדים בשוק העבודה צריך לזכור גם שגם הרבנים של המגזר נפתחו קצת יותר לנושא הזה. בעבר היה להם חשש שעבודה תגרום להם להפסיד את התמיכה של העדר ..

מוזר. הוא מסית את הערבים לאלימות ורוצה לאסוף מהם את הנשק.

האם הוא רוצה שיתחילו לייצר טילים בבית?

למעלה