איך עוזרים לילד בן שש עם חרדה

sushy30

New member
איך עוזרים לילד בן שש עם חרדה

יש לי ילד אחד משני תאומים ,שעולה לכיתה א בחינוך המיוחד ,והיה עד עכשיו בחינוך המיוחד.
הצוות בגן אומר שלילד יש כל מיני חרדות חברתיות , לפעמים קופא במקום , לא אומר את התשובה למרות שיודע .היינו אצל פסיכיאטרית ילדים , המליצה טיפות , אנחנו לא רוצים לתת לילד תרופה , הוא לוקח מגיל צעיר תרופה לבלוטת התריס .
היינו במרפאה משלימה של הקופה , המליצו הומופאטיה .
האם יש דרך אחרת ? האם חרדות עוברות ? ידוע לי שגם אני היתי ילדה שקטה וביישנית מאוד ולא מקובלת בחברה , היו לי מספר מצומצם של חברות , לא התחברתי לבנות שמשוויצות ,הרגשתי נוח עם החכמות החנוניות שלא השוויצו .

JANK10

New member
בגיל הזה אפשר למנוע מהילד הרבה סבל לעתיד

להעניק אהבה ללא תנאים. וכן לגרום לו לתת אמון בבני אדם, ואהבת אדם. לגרום לו להאמין בעצמו באמצעות משימות ופידבקים. לחשוף אותו הדרגתית למצבים חברתיים, לא בכוח אלא בהדרגה, ומהקל לכבד, אחרת הוא יבין שמשהו אתו לא בסדר וזה רק יגרום לו לנזק.
לבדוק אם יש בבית מסרים שליליים כלפי אנשים, שגורם לו להכליל ולאבד אמון. לבדוק אם מישהו לא מציק לו בחוץ, אפילו בגן, גם אם מדובר באנשים או ילדים נחמדים למראה. ראו ערך "סדיזם יומיומי" בויקיפדיה.

liad2019

New member
שלום לך

להתחיל ממשימות פשוטות והענקת שבחים על ביצוע
להתרכז במאמץ שמשקיע הילד ולא בתוצאות (השיג תוצאה טובה או לא)
חשיפה לגורמים מעוררי חרדה באופן הדרגתי ועיקבי
לנסות להמנע מביקורת שלילית ותיקוף הרגשות שלו. מותר לפחד ולחשוש ככל שיעז ויתנסה יחשוש פחות. להזכיר משימות או חוויות שפעם הרתיעו והיום מבצע בקלות. המון בהצלחה!!

למעלה