איך נראית/מרגישה פטריה בפטמה?

נטלי22

New member
איך נראית/מרגישה פטריה בפטמה?

להזכירכן, אני שואבת בלבד, והצלחתי להגביר את הכמויות (בעזרת כמוסות חילבה ושאיבות מעט יותר ארוכות) ל-2 מנות מלאות ביממה (400 מ"ל), ובשאר הארוחות סער מקבל רמדיה. לאחרונה, למרות שמראה הפטמות לא השתנה, יש לי כאב בפטמה בתחילת השאיבה, בעיקר בשד אחד, למרות שאני מתחילה בעוצמת השאיבה הנמוכה ביותר. אני שואבת עם מדלה מיני אלקטריק. הכאב נרגע אחרי כמה שניות של שאיבה, אבל פתאום התחלתי לחשוב שאולי יש לי פטריה וצריך לטפל בזה (למרות שכאמור לא רואים כלום, וגם סער אוכל בלי בעייה ואין לו כלום בפה). אודה אם אמהות עם נסיון יוכלו לייעץ לי. נטלי

הילהל

New member
אין לי מושג

אבל התמונה מהממת, והכמויות שאת שואבות עצומות! האם הכאב הוא רק בשאיבה או גם כשסער יונק? אם זה רק בשאיבה נשמע קשור לשאיבה ולא לשד.

נטלי22

New member
לצערי אני שואבת בגלל שסער מסרב

לינוק מאז התחלתי להוסיף לו בקבוקים בגיל חודשיים (הוא עלה רק כ-80 גרם בשבוע במשקל במשך מעל חודש, וגם פיתח היפוטוניה - מתח נמוך בשרירים). לכן אני שואבת, כי חשוב לי שהוא ימשיך לקבל כמה שיותר חלב אם שאני מצליחה לתת לו ועד גיל כמה שיותר מאוחר. אחותו הגדולה (נופר) ינקה חלקית עד גיל שנה וחודש, וממש חבל לי שאני לא יכולה לחזור על זה עם סער... בקיצור - אני לא יכולה להשוות כי אני רק שואבת ולא מניקה ישירות, אז קשה לי להגיד אם זה מהשאיבה או בגלל משהו בפטמה. תודה בכל זאת נטלי

לדעתי הלא מקצועית

העליה במשקל בסדר. תהילה עולה 100 בשבוע בממוצע שזה לא הרבה יותר. לגבי היפוטוניה בני הבכור היה היפוטוני וטופל בפיזיו´ מגיל 3 חודשים. הוא לא ינק טיפת חלב אם מימיו-מה הקשר להנקה?

נטלי22

New member
בגיל חודש הם אמורים לעלות לפחות

משהו כמו 130 גר´ בשבוע בממוצע. כמובן שאם העלייה קטנה במשך שבוע או שבועיים זה לא נורא, אבל אם זה ממשיך חודש וחצי, זה כבר אומר דרשני. וההיפוטוניה של סער הוחמרה כי כנראה התזונה שהוא קיבל לא הספיקה לו, כי עובדה היא ששבוע אחרי שהתחלתי "לפטם" אותו בתמ"ל בהוראת הרופא, הוא פשוט התחיל לפרוח - להרים סוף סוף ראש משכיבה על הגב, לתפוס טוב יותר בידיים, ולבעוט יותר ברגליים. אז עכשיו אנחנו עם 2 ארוחות חלב אם ועוד 3 ארוחולת תמ"ל ביום. אם אצליח -אנסה להגדיל ככל היותר את חלקו של חלב האם על חשבון התמ"ל. נטלי

maya100

New member
../images/Emo41.gifאסתר? האם את כאן?

בואי לעזרה! ולנטלי, לא יודעת לגבי פטריה אבל רק יכולה לעודד אותך על הרצון לתת לסער את הכי טוב שיש (ולא התכוונתי לרמדיה..)

tonti

New member
הפטריה שלי:

כשהיא באה לביקור גורמת לפטמה להיות ורודה מבריקה. לפעמים עם קילופים כמו שפשפת. אל תצפי לראות משהו לבן על הפטמה. זה כואב כמו צביתות כאלה. הלוואי ואין לך (זה לא נשמע ככה). וסחתיין על כמות השאיבות האדירה!!

נטלי22

New member
אני לא בטוחה כי אצלי עדיין אין

צבע ורוד, אבל זה נשמע דומה. איך מטפלים בזה אם זה זה? ולאיזה רופא צריך לפנות - רופא משפחה (כללי), שהוא די פרו-הנקה או רופא נשים? כל רופא ידע מה לרשום לי אם זה אכן זה? ואם סער לא יונק ממני ישירות אלא רק מהבקבוק - האם הוא עלול להידבק? תודה תודה תודה נטלי

נטלי22

New member
מק../images/Emo78.gif. TONTI או מישהי אחרת -

עצתכם מאוד חשובה לי. תודה תודה נטלי

tonti

New member
נטלי בעלת ה(אולי) פטריה!

לכי לרופא שאת סומכת עליו. אני הלכתי לרופאת נשים פוצית למדי שבקושי הסתכלה עלי ונתנה לי דקטרין אורל ג´ל גם לי וגם לפה של מתן אבל זה לא עזר. אח"כ הלכתי לד"ר לייבוביץ´ (שלא נמצאת עכשיו בארץ), והיא נתנה לי 4 משחות למרוח וזה עבר (וחזר אחרי זה. ככה זה. הרבה פעמים כשזה מגיע זה חוזר). היום אני יודעת שהאורל ג´ל עוזר רק לריריות וטוב לפה אבל לא לפטמה. אני חושבת שכל משחה נגד פטריות לעור תעזור לך, אם אכן יש לך פטריה. אם הרופא שלך פרו הנקה אולי הוא עדיף על רופא נשים. אבל אל תמרחי סתם אלא שרופא יאבחן לך את זה. אני מאמינה שאם סער לא יונק אלא רק שותה מבקבוק הוא לא ידבק כל כך מהר אבל גם אם כן, אל תדאגי. לי היו אלפי פטריות ומתן החינקן לא נדבק אף פעם (או שאולי כן וזה לא ממש שהפריע לו...)

ענבל30

New member
התמונה מדהימה../images/Emo70.gif ../images/Emo24.gif

ולשמחתי אין לי נסיון עם פטריות
אז לא אוכל לעזור...

למעלה