איך מתחילים?

mishmish25

New member
איך מתחילים?

היי אני בת 25 ומזה כמה שנים אני מנסה לאתר את אחיה של אימי שטוענים שיש סיכוי שהוא ניצל מגטו לודג'. העניין הוא שאני לא ממש יודעת איך להתחיל. אשמח לקבל עזרה. אני מחפשת את משה טמפלהוף או כל זכר למשפחה. ומשפחת מאריינפלד מסוחוצ'וב.

wow1

New member
גשי למאגר השואה של הג"ג הקישי

את השם: Tempelhof ותקבלי תוצאות מענינות. איל.

א77

New member
מהקישור שהעלית

מצאתי דף, שלמעשה כנראה שגם שרי סילבר מצאה אותו בעבר. כי היא הגישה לי העתק שתורגם על ידה לעברית, של עמוד שהיא מצאה בג"ג. במה שהגישה לי יש בדיוק את הדברים האלו. בכל אופן, איני יודע האם אפשר לנבור ולגשש ולחטט, ואוליי להגיע לשורשים נוספים. ולמה זה מענייני? כי: החמישי ברשימה שם STEINMETZ, Erno הוא אבי בכינויו ההונגרי כמובן. הראשונה ברשימה FRIEDMANN, Olga אחות אבי, המתגוררת בטורונטו. STEINMETZ, Ervin הוא אחיו של אבי, גר בקרית אליעזר שבחיפה. STEINMETZ, Éva אחות של אבי. התגוררה בבני ברק ונפטרה לפני כשמונה שנים. STEINMETZ, Imre אח של אבי. גר בצפת עד 1983 אז נפטר. היתה לו חנות לבשר ועופות ברח' ירושלים בצפת. וכמובן שסבתי היא אמם NEUWIRTH, Róza. אגב לסבתי וסבי היו בסך הכל שמונה ילדים. ארבעה בנים וארבע בנות ואילו כאן חסרים בן ושתי בנות. ברשימה שם, יש שם גם שני זילברים שהאמא שלהם היתה שטיינמץ. ומי יודע אוליי אחות של סבי היתה אותה אמא של הזילברים. בתור מומחה לג"ג אוליי תדע אם ואיך ניתן לגשש ולנבור ואוליי למצוא עוד דברים בעקבות עמוד זה. בורותי בג"ג רבה וגדולה. תודה מראש, זאבי.

wow1

New member
גם להקפיץ צריך לדעת../images/Emo9.gif

האם ידועים לך שמות הדוד והדודות שאינם מופיעים ברשימה? מצורפת רשימת אנשים המתענינים במשפחת שטינמץ מהונגריה הלקוחה מה Family Finder של הג"ג. איל.

א77

New member
../images/Emo6.gif חושבני שאיני יודע להקפיץ

רק הבנתי שלא הבחנתי בתאריך ושעבר זמנו בטל קיפצונו/הקפצתו. אוקיי, לעניין. את השמות העבריים אני יודע של כולם. הלא עבריים רק חלקם. האמת שרק מכאן למדתי את השמות הלא עבריים. איך שלא יהיה אשתדל: סבי היה משה שטיינמץ. לפי החישוב שלי הוא נולד בערך ב1890. כי הוא נפטר ב1964 בגיל 76 אם איני טועה. סבתי אשתו רחל לבית נייבירט ושם גיליתי שהיא קרויה רוזה בהונגרית [אמי תחי' אישרה לי שאכן אלו השמות הלועזיים המופיעים ברשימה]. דודה בשם מרתה שנישאה מאוחר יותר לאדם בשם איידליס. היא נישאה לו לאחר שהוא הבריח אותה באותן שנים קשות. דודה בשם ויאולה שנישאה יותר מאוחר לאדם בשם הרטשטיין. דוד בשם מנחם ששמו הלועזי היה טיבור למיטב ידיעתי. אך הוא הצעיר. צעיר מאבי בכ15 שנה. ז"א יליד 1934 ואולי 1933 או באיזור. הוריו של סבי היו חיים והניה. פרט לזה איני יודע עליהם מאומה, ואף אבי לא היה מדבר כלום. לסבא וסבתא רבא שלי חיים ומשה היו חמשה ילדים לפי מה שנודעתי ממש לאחרונה. 1 בת שבע טשרנא 2 רייזל 3 ירוחם [לירוחם הזה יש בת אלמנה שהיתה נשואה לליבוביץ מרחובות. בנה ירוחם אף הוא, היה רב צבאי ידוע. איני זוכר עד כמה גבוה הוא הגיע. אבל הוא כבר פרש. 4 משה שהוא היה סבי 5 נחום שלמה - התחתן עם מריים לבית וולף. יותר מזה לא ידוע לי מאומה בקטע הזה. אני יודע שהשטיינמצים בעיקרם מרוכזים במרמרוש. דברצן לא רחוקה כ"כ משם. אבל זה שני מדינות שונות. ייתכן שבאיזשהו שלב לא ידוע לי עבר מי שעבר מאבות אבותיי לאיזור. ותודה WOW. אני יודע שאם מבטך מופנה לכיווני, אז הסיכויים שלי גדלו במאד. תודה מראש, זאבי.

למעלה