איך מצמצמים בהוצאות האוכל?

../images/Emo45.gif ואפשר גם נזיד

נזיד עדשים, בכל יום בצבע אחר. אדומים, ירוקים, חומים קטנים, מש (מונג), אפונה. נזיד קינואה חומוס תוצרת בית.

YULI9

New member
רשימת קניות ותפריט שבועי

אני עושה קניה פעם בשבוע, חוץ מחלב ולחם שאותם אני שולחת את הילדים לקנות (הם קונים בדיוק מה שאמרתי ). עושה תפריט שבועי מה אוכלים בכל ארוחה, משתדלת לנצל מוצרים שיש בבית ולשלב אותם עם מוצרים שאני קונה. לפי התפריט עורכת רשימת קניות כולל הכל. לא לסטות מהרשימה אפילו במוצר אחד. ברגע שהמשמעת התרופפה מעט והתחלתי לקנות רק פריט או שניים שלא היו ברשימה התחילו חריגות מהתקציב. תבני תפריט ורשימה הגיוניים, אם יחסרו דברים רבים שהמשפחה רגילה עליהם תרגישו מקופחים וזה מתכון בטוח לכשלון. אם קונים גבינה צהובה קונים סוג אחד ולא ארבעה בשבוע שאחרי זה אפשר לגוון, כנל' עם נקניק יקר. מעדנים לילדים סוג אחד (לא חייבים לאכול מעדן כל יום). ממתקים לילדים שניים שלשה סוגים ושבוע אחרי זה לגון, לגבי ארוחה בשרית ניתן מבחינה כלכלית לאכול בשרי כל יום ועדיין לחסוך אבל זה לא בריא במיוחד, לדעתי כדאי לפחות יום אחד צמחוני ויום של דגים. גם אנחנו משפחה של 5 נפשות (וגם חתולה) והצלחנו לצמצם הוצאות מכולת ליותר מחצי בלי לרדת ברמת האוכל.

Fun Fair

New member
"קשת טעמים" ברח' שבתאי לוי בחיפה

סוג של טיב טעם, אבל זול ואיכותי יותר. יש כמובן גם מוצרים כשרים.

איך מצמצמים בהוצ' האוכל?

שחר שלום רב מפנייתך אני חש את התסכול שלך מהמצב הלא סביר שבו אתם נמצאים אך יחד עם זאת אני רואה אור בקצה המנהרה בגישה מאחר והפנמת את הצורך לשנות הרגלי חיים .וזה כבר צעד בכיוון הרצוי . הפריצה ממעגל מתסכל זה כרוך בשינוי התנהגויות ומצריך תכנית פעולה לאיזון תקציבי. משמח לראות שהתחלת לנקוט בצעדים בכיוון הנכון וזה מבורך,אך גם לך ברור שזה לא מספיק. היציאה ממעגל הקסמים של אוברדרפט ,הוצאות בלתי נשלטות , הלואה לכיסוי החוב וחזור חלילה, דורשת יותר מכמה טיפים כדי לסיע לכם יש צורך ביותר פרטים. ראשית אבקשך להגדיר מהו המצב האידיאלי מבחינת ההוצאות של המשפחה.ופרטים נוספים כגון הכנסה כוללת, התפלגות סעיפי ההוצאות(הוצאות קשיחות לעומת הוצאות אופציונליות) ,מי "הבזבזן" הראשי במשפחה מקורות הכנסה נוספים .כ"כ את מתבקשת להגדיר מצב אידאלי שאתם שואפים איליו. ,בשלב מיידי אני מציע לבדוק האם אפשר לוותר על ארוחה בשרית פעם , פעמיים בשבוע לערוך רשימת קניות מדויקת לפי מה שצריך ולא לסטות ממנה והכי חשוב לקנות פעם בשבוע ולא להתפתות להכנס לסופר עד הקניה הבאה. אנחנו מדברים על שינוי משמעותי לטווח ארוך. . בברכה מריוס מאמן אישי

למעלה