איך מזהים ביוץ?????

ADH2003

New member
זאת היתה שאלה טיפשית לטעמכן??

באמת רוצה לקבל תשובה וסליחה על הבורות תודה

מעיןבר

New member
ממש לא שאלה טיפשית

ניתן לזהות ביוץ בכמה דרכים: 1. ערכות ביוץ - 18-36 לפני הביוץ ישנה הפרשה של הורמון שנקרא LH ומטרתו לגרום לביוץ להתרחש. את ההרומון הזה ניתן לזהות בשתן ועל כך מבוססות ערכות הביוץ (טווח המחירים גדול, בארץ ערכה של 5 מקלונים יכולה לעלות מעל 200 ש"ח, ישן אופציות זולות יותר באינטרנט). 2. מעקב חום השחר - הסבר מלא על השיטה יש במאמרי הפורום. בקצרה - במהלך המחזור החודשי יש שינויי חום בהתאם למצבינוו ההורמונלי - עם תחילת הווסת ועד הביוץ ההורמון העיקרי בגוף הוא אסטרוגן ואז חום הגוף הבסיסי (כזה שנמדד אחרי מינימום 3 שעות שינה לפני שבצענו איזה שהיא פעילות גופנית, כולל צחצוח שיניים
) נחשב לנמוך. לאחר הביוץ ההורמון העיקרי בגוף הוא פרוגסטורן שתפקידו להפוך אותנו לאינקובטור מהלך עבור עובר היפוטטי ולכן חום הגוף הבסיסי עולה בכ- 0.2-0.5 מעלות. 3. מעקב זקיקים - מעקב אולטרסאונד אחת ליומיים בו בודקים לראות האם התפתח באחת השחלות זקיק גדול מספיק שעשוייה להיות בו ביצית שתבייץ (לרוב נלווה לטיפולים ובהנחיית רופא). שיהיה בהצלחה

ADH2003

New member
תודה בנות

ושמחה לדעת שההודעה רק נדחקה מטה ולא מצאת את שאלתי כמטופשת. האמת? ורק האמת? אני עוד לא בשלב של הרצון להכנס להריון אבל חוסר ההבנה שלי מתחיל להדאיג אותי ומכאן באה השאלה. תודה על הסבלנות ושמחה שיש פה מקום בו ניתן לשאול הכל ולהרגיש בבית. מניחה (בתוך תוכי) ששאלות מסוג זה והתעניינות בכלל, נובעות כנראה מ"דיגדוג" מודחק....

BaLuna

New member
ממש ממש לא שאלה טיפשית

ייתכן מאוד שהשאלה שלך פשוט נדחקה למטה. אני מצרפת לך את המאמר שמסביר איך מזהים ביוץ, ואת מאוד מוזמנת להמשיך לשאול. אם בעתיד ההודעה שלך נדחקת ואת רוצה "להקפיץ" אותה, תשרשרי אליה עוד הודעה שיש בה תוכן, והיא תקפוץ וכולם יוכלו לראות אותה לפני שהיא תעלם בדפים האחוריים.

avivros

New member
גם אני מפנה אותך למאמרים

אני קיבלתי מהם המון, במיוחד את הכלי של בדיקת ההפרשות שזה משהו ממש מוחשי . אם את מזהה את ההפרשות את לא צריכה שום ערכה (נשמע מגעיל....
)

למעלה