איך מווסתים רגשות? ובמיוחד כעס?

נכון, הבעיה שהייתי בקבוצת הפיילוט

שהייתה כל כך גרועה וניסיונית, והייתי השורדת האחרונה (כל השאר ניסו להתאבד או סתם חתכו). ועל כן אני לא זכאית להתקבל שוב. לשלם על זה פרטי אין לי מאיפה.

כוכבית מצויה

Well-known member
נסי להתיעץ בפורום פוסט טראומה, מנהל הפורום מטפל גם ב DBT

אולי יהיו לו עצות מועילות עבורך.

עבודה חווייתית

שלום,
ברגע שאת מודעת לזה שהרגש, ובעיקר הכעס עוצמתי וללא פרופורציה הדרך היא קלה:
ככל הנראה הגירוי החיצוני "מציף" טראומה מוקדמת ולכן הרגש שמתעורר הוא בעוצמה שנוגעת לטראומה ולא לאירוע הנקודתי.
דרך עבודה חווייתית כמו היפנוזה, מיינדפולנס וכו' אפשר גם להגיע אל החוויה הטראומטית המוקדמת וגם ללמוד לשלוט על עוצמת הרגש כשהוא מתעורר.
חלי

תודה, כוכבית

הדברים האלה מלחיצים אותי, ומכל מקום רק ההתרכזות באנגלית תסיט אותי מהתרכזות בדברים אחרים

הבעיה שלי היא לא מודעות

כמו שאמרתי - תת-המודע שלי חשוף ונגיש לי כמעט במאה אחוזים. אני יודעת אילו טראומות עברתי ומי אמר למי מה ואפילו איפה ישבתי ובאיזו זווית. כמובן ישנן תקופות שלא זוכרת או התנהגויות שלא זוכרת, אבל הרוב ממש נגיש ולא צריך להביא לי למודעות. ברור מי התעלל בי וכמעט ברור מה עשה, ומה שלא יודעת - סימן שלא צריכה לדעת. זה לפחות מה שנאמר לי ע"י פסיכיאטר כשביקשתי לעבור היפנוזה. זה מסוכן לי מאוד.
ומיינדפולנס הביא אותי לחדר מיון לפני כמה שנים, כי כנראה למי שסובלת מדה פרסונליזציה זה מאוד מאוד לא מומלץ. לא מסוגלת 'להיכנס פנימה' וכל זה. גם מדיטציה אני לא יכולה לעשות ועוד יותר גרוע מזה - הרפיה. אני חייבת להיות בשליטה כל הזמן. האבסורד הוא שאני דווקא מאבדת שליטה כאשר זה הכי פחות מתאים...

אלומה, למה זה לא מומלץ לך?

איך מודעות לכאן-ועכשיו ולתחושות שעולות בך יכולה להביא למיון?

מינדפולנס ושיטות אחרות, אינטרנט לעומת טיפול

שוב שלום,
אפשר ללמוד כמעט כל טכניקה באינטרנט אבל לא לכל אחד היא מתאימה, לא בכל מצב היא מתאימה וחשוב לדעת איך ומתי להשתמש באיזו שיטה.
מה שאת מתארת, אלומה לא מפתיע אותי כי נדרשת זהירות ואחריות רבה בשימוש בשיטות האלה.
הן מאד יעילות כשהן משולבות בתוך תהליך טיפולי, ע"י איש מקצוע מיומן שמכיר אותך ויודע איך ומתי להשתמש בהן איתך - ואיך ומתי לא נכון להשתמש בהן איתך.
חלי

מה שנכון. המטפלת האחרונה שהייתה לי

הבינה כמה מיינדפולנס מזיק לי, ולא חזרנו לשם. השאלה מה כן. מה כן.

למעלה